NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Seattle Seahawks - hodnocení offseason

úterý 2. června 2020, 21:00 Seahawks vstoupili do offseason s poměrně dobrým pocitem z uplynulé sezóny. Před loňským ročníkem asi nikdo netipoval, že skončíme 11-5 a budeme bojovat s Packers o postup do konferenčního finále. I přes úspěšnou sezónu nemůžu opomenout výrazné nedostatky, kterých si nebylo možné nevšimnout. Jmenovitě D-line, secondary, O-line. V duchu zlepšení uvedených slabin se nesla/nese celá offseason.

Seattle Seahawks - hodnocení offseason

Co se povedlo

Největší posezónní úspěch byl, nehledě na proběhlé události, trade cornerbacka Quintona Dunbara z Redskins, toho času 2. nejlepšího CB v NFL, za 5. kolo draftu 2020 
(za hubičku). Po velmi nepřesvědčivých výkonech CB Tre Flowerse měl Dunbar vytvořit hvězdnou dvojici s Griffinem a posunout naši secondary na vyšší level. Z hlediska pass rushe se mi líbí podpis veteránů Irvina a Mayowy, kteří mají stále co nabídnout (loni dohromady 15,5 sacku). 

Ofenzivní strana dostala taky menší boost ve formě tří nových útočných zbraní. Byl to TE Greg Olsen, WR Phillip Dorsett a RB Carlos Hyde. Myslím, že Olsen dobře zapadne a přinese do široké skupiny tight endů zkušenosti a nový náboj. Dorsett se zase bude hodit jako deep threat, kterou RW3 jakožto top deep passer nezbytně potřebuje. Poslední podepsaný hráč je Carlos Hyde. Ten ukazuje dlouhodobě stabilní výkonnost, kterou náš zraněními sužovaný tým nezbytně potřebuje. Jen připomínám, že se nám na konci minulé sezóny zranili Carson, Penny i Prosise, tedy RB1, 2, 3 a v PO musel nastoupit RB4 Homer + Beastmode, který hrál za balíček Skittles. 

Kromě podpisů nových hráčů se povedlo i několik výpovědí a neprodloužení kontraktů. Největší odliv hráčů zaznamenala O-line, kdy byli propuštěni C Justin Britt, G D. J. Fluker a OT Germain Ifedi (1st. rounder 2016). Naprosto správný krok. První dva byli drazí a šli výkonnostně dolů. Třetí do party na to i přes mírné zlepšení jednoduše neměl. 

Co se nepovedlo

Vyhodit defenzivního koordinátora. Ihned po prohraném zápase s Packers jsem s napětím očekával padáka pro DC Kena Nortona, který opravdu není člověk na svém místě. Jeho rukopis nebo spíš škrabopis byl vidět skoro v každém zápase, kdy absolutně neuměl reagovat na změny ofenzivních schémat. Ken by měl zaplatit všem fanouškům Hawks pobyt v lázních, protože takový cedník, jaký obrana Hawks předváděla v druhých polovinách zápasů nás stál tak 5 až 10 let života a 20 šedivých vlasů. Troufám si říct, že být na jeho místě průměrný DC, tak reálně bojujeme o SB. 

Draft. Evergreen Seahawks pokračoval i letos. Opět se konala reach party, které rozumí jen Schneider a Carroll. První 3 picky ILB Brooks, DE/edge Taylor a G Lewis mají potenciál a jdou pochopit. Brooks je jak kopie Wagnera s bonusem solidního pass rushe. Kromě jeho excelentního zastavování běhů je i přirozený lídr, což je určitě velké plus. Vyčítá se mu slabá coverage, ale to je dáno tím, že jej v Texasu na coverage v podstatě skoro vůbec nepoužívali. Taylor se mi z našeho letošního draftu líbí úplně nejvíc. Je to typický LEO LB, který má superrychlé první dva kroky, takže se dostane quarterbackovi na kobylku fakt rychle. Do toho je solidní v coverage a aby toho nebylo málo, je to neskutečný srdcař, který hrál celou sezónu s únavovou zlomeninou. Stojí za ním mimo jiné silný příběh, kdy jej po smrti matky a odchodu otce vychovávala teta a sestra. Guard Lewis je pořízek z LSU měřící 191 cm a vážící 151 kg. Jedná se o adekvátní náhradu za odchozího Flukera. Tento borec, je skvělý v run blocku, kdy podle jeho slov dokáže „odhazovat lidi“. Pass block už má o něco slabší, což je u těchto obrů časté. Nicméně o své slabině ví a je ochotný na sobě maximálně pracovat.  Dále se draftovali TE, RB, DE, WR, WR/TE které vlastně ani moc nepotřebujeme a posty jako interior 
D-lineman, nickel CB, OT, kde máme obrovské nedostatky zůstaly v zapomnění.

Důležitou věcí, která se nepovadla bylo budování kvalitní front seven. Ohraná písnička. Opět se šetří na O-line. Z toho jsou dlouhodobě frustrovaní asi všichni fanoušci Hawks. Tohle Carrollovi jen tak neodpustím. Má k dispozici možná top QB v lize a není schopný zajistit aspoň průměrnou protekci a to ještě v době, kdy už RW3 není tak mobilní a radši odpaluje přesné rakety do redzóny. Namísto solidních hráčů z FA byla podepsána velká skupina O-linemanů (7), kterou tvoří bývalí backupové, jejichž výkony v minulosti příliš neoslnily. Z těchto borců se nejspíš podívá na hřiště C Finney, OT Shell a možná G Warmack. Nová O-line zřejmě v důsledku covid-19 nebude mít dostatek času na sehrání, a tak nejspíš v příští sezóně uvidíme dobře známou dětskou hru „na honěnou“. 

Suma sumárum offseason Hawks nebyla nic moc. Něco se povedlo, ale víc se toho nepovedlo. Při pohledu do budoucna jsem spíše negativistický. Tým bude opět stát a padat s RW3. Schedule nemáme nejtěžší, ale náš celkový potenciál opět není velký. V nabité divizi to bude doslova boj o přežití a tam se nedá spoléhat, že bude QB převádět jedno kouzlo za druhým. Každý kouzelník má omezený počet triků. PO by byl velký úspěch. Když se ohlédnu za tím, co bylo a co nás čeká, tak moc nevěřím, že se Hawks v blízké době podívají do SB. Wilson stárne a front office není schopná postavit tým, který by na to měl. Ale kdoví třeba bude tento rok ten „náš rok“ 😊

Komentáře ke článku (celkem 16)

180366 Vontae_Mack napsal před měsícem:
Okej chápem. Pri Fantovi som nevedel, že hral reálne (aj) TE.

Pri tých reachoch tiež chápem, len to tak aspoň mne nevyznelo. Ale rozumiem, tiež si myslíš, že to boli vzhľadom na očakávania priskoré výbery, ale snažíš sa hľadať pozitíva :)

Tak ono asi až čas ukáže. Každopádne len letmý pohľad na posledné dva roky (Penny a Collier) asi ukazuje, že Seahawks naozaj o tých hráčoch nevedia viac ako iní, takže dôvod na optimizmus nebude veľký.
180365 Maradona464 napsal před měsícem:
Autor jsem já. Moje chyba, měl jsem dodat že je to druhý nejlepší CB dle PFF. Přiznám se, že jsem toho Fanta s Jeffersonem zazdil. Asi proto, že mi nepřišli úplně nepostradatelní. Přece jenom Fant hrál převážně na pozici TE, ale musím uznat, že blokoval solidně. Tuto pozici už nadále hrát nechtěl a na LT zůstával Brown, tak si zvolil jít hrát startera do Jets. Jefferson byl na hřišti často, ale nepředváděl výraznější výkony. Co se týká draftu, tak to reach party jednoznačně byla. U těch prvních 3. picků, jsem se snažil vypíchnout pozitiva, ale to nic nemění na to, že v době kdy jsme je draftovali, tak byli k dispozici výrazně kvalitnější jména. Ostatní kola byla zklamání, protože nepřišel DT, nickel CB ani OT. Většina pozdějších picků šla do útoku, což rozhodně naše slabina není. 
180364 DCC napsal před měsícem:
Parádní meme :-D
https://www.facebook.com/MEMES.of.the.NFL/photos/a.591943334185692/3392599600786704/?type=3&theater

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Randy Moss

Randy Moss

Tým: 49ers (#84)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 1999


Budoucí člen fotbalové síně slávy Randy Moss, započal svou profesionální fotbalovou kariéru v barvách Minnesoty Vikings, kteří si ho vybrali do svého týmu v 1.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Down

(Pokus) Útok každého týmu má 4 downy (pokusy) na to, aby překonal deseti yardovou hranici. Down

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | on-line 5017×
formic | off-line 4973×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4489×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4