NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Souhrn čtvrtečních zápasů: Week 9

pátek 3. listopadu 2017, 15:33 Buffalo Bills se vrátilo nohama na zem po překvapivém vstupu do sezóny a prohrálo zápas s New Yorkem Jets 34-21 v rámci Thursday Night Football v prvním zápase Week 9. Co jsme se v tomto zápase dozvěděli?

Souhrn čtvrtečních zápasů: Week 9

V předchozích zápasech absentoval pass rush Jets, ale ten se tentokrát předvedl v parádním světle proti Buffalu a jasně stanovil tempo v tomto Color Rush blowoutu. Front seven New Yorku byla neustále u quarterbacka Bills Tyroda Taylora. Taylorovi kolabovala pravidelně kapsa a Taylor byl nakonec v tomto zápase sedmkrát sackován. To málem vyrovnalo celkový počet sacků v této sezóně (11), které Bills povolili. Defenzivní lajna Jets byla v médiích kritizována právě za malé množství sacků, ale v tomto zápase zářila. DE Muhammad Wilkerson měl v tomto zápase stejný počet sacků jako za celou sezónu (3). Dokonce i mladí linebackeři se předvedli skvěle. LB Jordan Jenkins měl kariérní zápas, když si připsal dva sacky a forced fumble, zatímco LB Darron Lee měl na kontě sack a 3 tackles for loss. Taylor využíval více dropbacky a Jets donutili tohoto mobilního quarterbacka hrát z kapsy více, než je sám zvyklý.

QB Tyrod Taylor si připsal sice sezónní maxima (285 passing yardů, 34 rushing yardů), ale nevyrovnanou ofenzívu Bills nedokázal dovést k vítězství. Především kvůli tomu, že RB LeSean McCoy nebyl ve své kůži. Možná to bylo způsobeno zraněním třísel, kvůli kterému musel krátce v prvním poločase zůstat na sideline. Možná se ovšem McCoy jednoduše nedokázal prosadit proti skvěle fungující defenzivní lajně Jets. Před týdnem měl McCoy nejlepší zápas dosavadní sezóny, ale proti Jets se mu tentokrát výjimečně nedařilo, když měl při 12 pokusech průměr 2.1 yardů na carry a ve druhém poločase se na hřišti prakticky ani neobjevil. Jeho neefektivita se podepsala na celé ofenzívě. 

McCoy po zápase přiznal, že Bills zasáhla nepřízeň osudu. Podle jeho slov jeho tým neodpověděl dobře a právě on byl tím hlavním důvodem, protože nehrál vůbec dobře. McCoy rovněž dodal, že většinou to přijímá jako výzvu, protože protihráči přijíždějí s tím účelem, aby McCoye zastavili, ale tentokrát se mu na to nepovedlo dobře odpovědět. 

Buffalo zakončilo zápas s nedobrým 2:1 pass-run poměrem. Bez runů McCoye a nebezpečí TE Charlese Claye (zranění) přes střed hřiště se Bills museli spoléhat na Taylora a jeho wide receivery, což není zrovna pozice, na kterou jsou dobře stavěni. Alespoň ne do té doby, než se poprvé v dresu Bills objeví nově příchozí WR Kelvin Benjamin. 

Po předchozím zápase RB Matt Forte veřejně kritizoval play-calling ofenzivního koordinátora a v zápase proti Bills si připsal nejproduktivnější výkon v této sezóně. RB Matt Forte si připsal 77 rushing yardů a 2 TDs, přičemž RB Bilal Powell měl na kontě 74 rushing yardů. Gang Green dokázal Buffalo po zemi velice trápit a proti TOP 5 rushing defenzívě si Jets připsali 194 yardů. New York se prosadil především proto, že Buffalo překvapivě často špatně tacklovalo ve druhém levelu defenzívy a prohrávalo od začátku zápasu souboje na line of scrimmage. Bylo to příjemné překvapení pro tým Jets, který překonal hranici 100 rushing yardů poprvé od Week 3. Zajímavým faktem je také to, že ve dvou kariérních Color Rush zápasech má Forte na kontě 5 touchdownů. 

QB Josh McCown je specialistou na dlouhé passy, alespoň po tomto zápase. Jeho 25yardový touchdownový pass na WR Robbyho Andersona ve druhém poločase toto tvrzení jen potvrzuje. Při dlouhém druhém downu McCown změnil play a při go routu poslal pass na svého wide receivera, který překonal nováčka cornerbacka Bills Tre´Daviouse Whitea a zachytil míč jednou rukou s pomocí své hrudi. Narozdíl od minulých sezón Jets pod svým novým ofenzivním koordinátorem Johnem Mortonem McCownovi při dlouhých passech k sideline věří. McCown hodil sedm touchdownů při passech na vzdálenost 20 yardů a více. Během devíti zápasů McCown už dokázal vyrovnat svůj kariérní rekord v počtu touchdowných passů s 13 touchdownovými passy (navíc je hrozbou i po zemi, když si připsal už 3 rushing touchdowny). Když zrovna neháže velice špatné interceptions, tak je tento 38letý quarterback stále hráč, který dokáže za centerem vytvořit zajímavé plays a momentálně patří k těm nejlepším nejpodceňovanějším příběhům letošní sezóny. 

Bills konečně pocítili svou vlastní medicínu. Buffalo vstupovalo do tohoto zápasu v rámci divize AFC East s nejlepším +14 turnover rozdílem v celé lize, ale proti Jets si připsalo hned tři turnovery, včetně dvou ve skórovacích pozicích. Bills prohráli souboj turnoverů (3-0) poprvé v této sezóně a prohráli také tento zápas. 

Nejlepším hráčem tohoto zápasu byl podle PFF LB Jets Darron Lee. Skvěle si vedl také DL Steve McLendon, RB Bilal Powell, DL Muhammad Wilkerson, RB Matt Forte a CB Darryl Roberts. V hodnocení PFF nedopadl dobře OT Kelvin Beachum. Výborný výkon running backů nebyl zásluhou ofenzivní lajny. CB Darryl Roberts zažil nejlepší zápas své mladé kariéry. OT Kelvin Beachum zažil nepovedený zápas druhým týdnem po sobě. 

U Bills byl skvěle hodnocen DL Kyle Williams, CB Leonard Johnson, LB Preston Brown, WR Zay Jones, DE Ryan Davis a QB Tyrod Taylor. LB Preston Brown byl jedním z mála hráčů Bills, který hrál dobře proti runu.

zdroj: Profootbalfocus.com, NFL.com                                                                       autor: Adam Křepinský

Komentáře ke článku (celkem 35)

107714 Avoš napsal před 13 měsíci:
To asi většině no ... ale současný color rush dresy Steelers jsou parádní (domácí) a líbí se mi mnohem víc než klasický domácí.
107713 Avoš napsal před 13 měsíci:
To asi většině no ... ale současný color rush dresy Steelers jsou parádní (domácí) a líbí se mi mnohem víc než klasický domácí.
107712 Ecthelion napsal před 13 měsíci:
Já jsem velice zvědavý na souboj Von Miller vs. Lane Johnson.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Larry Fitzgerald

Larry Fitzgerald

Tým: Cardinals (#11)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2003


Larry Darnell Fitzgerald Jr. byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 3. hráč celkově, týmem Arizona Cardinals. Od svého prvního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Drive

Jeden z nejdůležitějších pojmů v americkém fotbale. Drive označuje sérii útočných pokusů, jejímž cílem je skórovat body. Každý útočný dirve se skládá z… Drive

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za prosinec 2018:

Dwathen | off-line 110 bodů
ras15 | off-line 110 bodů
vaccarona | off-line 110 bodů
b4tch | off-line 105 bodů
gaučový odborník | on-line 3710×
DebiQue | off-line 3672×
Aleš | off-line 3429×
Luc123 | off-line 3322×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4