NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Souhrn nedělních zápasů - week 5

pondělí 7. října 2013, 17:13 Gary Kubiak strávil 8 let budováním Houstonu Texans, aby z něj udělal tým, který je schopen za sezónu vyhrát i 12 zápasů. V této sezóně měli Texans udělat krok vpřed a prosadit se i v playoff. Během nedělní noci ovšem Matt Schaub opět chyboval. Defenzíva Texans je skvělá a na domácím hřišti bude jen těžko k poražení. Nicméně Schaub začal sezónu hodně špatně.

V poslední čtvrtině byl Schaub dokonce posazen na lavičku, přesto je s ním stále počítáno na pozici startera. Kubiak si je dobře vědom, že Schaub zůstává nejlepší variantou. Texans mají mnohem větší cíle, ale teď musí především bojovat o playoff.

Co se dělo v dalších nedělních zápasech?

Souhrn nedělních zápasů - week 5 Colts jsou prvním týmem v letošní sezóně, který porazil Seahawks

New Orleans Saints 26, Chicago Bears 18

1. Saints měli nad svou ofenzívou plnou kontrolu, přestože se jim vůbec nedařila run game. V NFL mají nejdelší držení míče v ofenzívě především kvůli krátkým pasovým hrám. Drew Brees rozebral defenzívu Bears a celkem 36 minut měl míč ve své moci. TE Jimmy Graham se ovšem zdál jako jediná útočná hrozba.

2. Bears mají v tuto chvíli bilanci 3-2, ale musejí být nadšení z progresu Alshtona Jefferyho. Proti Saints si připsal několik těžkých catchů. Celkově nasbíral 218 yardů a 1 TD. Brandon Marshall měl pouze 30 yardů a po zápase si stěžoval, že je velmi málo využíván.

3. Defenzíva Saints pod vedením Roba Ryana příliš neblitzovala před nedělním zápase. To se ale proti Bears změnilo, když následoval blitz prakticky po každém snapu. QB Jay Cutler a jeho ofenzivní lajna měli obrovský problém poznat, odkud přijde tlak.

Philadelphia Eagles 36, New York Giants 21

1. Po zranění Michaela Vicka byl Nick Foles schopen ve druhém poločase získat pro Eagles 17 bodů. Chip Kelly se snažil využít přednosti Folese. Vick trápil Giants hrou po zemi, Foles naopak vzduchem. Giants ani na jednu variantu neměli odpověď.

2. Před zraněním Vicka opustil zápas RB Giants David Wilson, který se do zápasu již nevrátil. Podle zákulisních informací by jeho zranění nemělo být vážné. Více se dozvíme až po pondělním vyšetření.

3. Giants šli po RB Eagles LeSeanovi McCoyovi již od začátku zápasu a skoro ignorovali Vicka. Eagles proto použili několik akcí stavěných právě na Vickovu schopnost běhat. Vick si díky tomu připsal 79 yardů po zemi. McCoy si připsal pouze 46 yardů z 20 pokusů. Fungovat to ovšem bude pouze v případě, když zastavíte oba hráče.

Cincinnati Bengals 13, New England Patriots 6

1. Za tuto prohru není nutno vinit pouze Toma Bradyho. Defenzíva Bengals blitzovala po většinu dne. Brady byl velmi často pod tlakem a pokazil i několik lehkých hodů. Tato prohra nepadá na vrub pouze mladým receiverům, ale také skvělému defenzivnímu představení Bengals a horšímu dni Toma Bradyho.

2. Kouč Bengals Marvin Lewis se opakovaně snažil během nedělního zápasu odebrat tlak z Andyho Daltona, což se mu dařilo. Dalton vytvořil několik skvělých her na třetích downech ve druhém poločase. V prvním poločase hodil INT, ale v celkovém důsledku je to pro něj krok kupředu. Dokázal přehrát Toma Bradyho.

3. Je nutné přípsat kredit Lewisovi, který byl agresivní, když to situace vyžadovala. Jeho rozhodnutí jít pro TD na čtvrtém downu bylo rozhodujícím faktorem.

Green Bay Packers 22, Detroit Lions 9

1. Kletba Wisconsinu opět padla na hráče Lions. Bez Megatrona to jednoduše nešlo. Matthew Stafford vypadal jako 3leté dítě, které přislo o svou nejcennější hračku. Stafford sice neměl příliš velkou podporu, ale vina byla na obou stranách.

2. Ofenzíva Packers má stále potíže v red zone. Packers dokážou lehce postupovat vpřed, ale nedokážou zakončit slibný drive. Tento zápas mohl být velmi jednoduše blowout. Jediným spokojeným hráčem mohl být Mason Crosby, který proměnil všech pět FG.

3. Eddie Lacy byl pro tento zápas hlavní volbou na pozici RB, když běžel 23 z celkových 26 běhových her. Pouze jeden yard mu chyběl, aby pro Packers zaznamenal potřetí v řadě více než 100 yardů po zemi. Lacy rozhodně nebyl fantastický, ale dokázal vybojovat potřebné yardy, když je Packers nutně potřebovali.

Kansas City Chiefs 26, Tennessee Titans 17

1. Alex Smith nebyl perfektní, ale jeho tým perfektní zůstává. QB Chiefs hodil INT a byl často nepřesný. Přesto dokázal vytvořit dostatek her na to, aby Chiefs měli po tomto týdnu bilanci 5-0.

2. QB Titans Ryan Fitzpatrick vypadal ze začátku zápasu hodně špatně, ale ve druhém poločase byl mnohem lepší. Svým běhovým TD dokonce poslal Titans do vedení. Bohužel pro Titans, Fitzpatrick hodil také 2 INT a právě díky těmto interceptions Titans prohráli.

3. Defenzivní lajna Chiefs byla opět dominantní. Soupeřovým RB povolila pouze 55 yardů po zemi. Kdyby nebylo Fitzpatricka, tak to s hrou Titans po zemi dopadlo ještě hůře.

St. Louis Rams 34, Jacksonville Jaguars 20

1. Je čas, aby byl experiment s názvem Blaine Gabbert ukončen. Jeho hra nedoznala žádného progresu a je jasné, že s takovou hrou nemůže zůstat zdravý. Před zraněním stihl hodit 2 INT, z čehož jedna znamenala TD Rams.

2. Nováček Jaguars Luke Joeckel si přivodil zranění, které jej bude stát celou sezónu. Tato ztráta je pro Jacksonville tragická. Na pozici OT už je k dispozici pouze Austin Pasztor a Cameron Bradfield, jelikož během týdne z týmu odešel Eugene Monroe do Baltimore Ravens.

3. Rams mají mnoho mladých hráčů, z čehož někteří jsou i rozdíloví. Tavon Austin patří mezi ně. A rozhodně by se nemělo zapomínat na Austina Pettise, který se předvedl také ve skvělém světle.

Baltimore Ravens 26, Miami Dolphins 23

1. Ryan Tannehill je i nadále pod obrovským tlakem. V tomto zápase byl šestkrát sackován. Za pět zápasů byl již 24krát sackován, což je největší číslo mezi všemi QB v NFL. Tohle je recept na katastrofu ze strany Dolphins.

2. Terrell Suggs je zpět ve formě. OLB Ravens si připsal 3 sacky a dohromady jich má již 7.

3. Ray Rice hrál se zraněním a za špatnou ofenzivní lajnou. Proto je obdivuhodné, že byl schopen dvakrát doběhnout do end zone. Bohužel si připsal také fumble.

Indianapolis Colts 34, Seattle Seahawks 28

1. Je čas, aby Colts byli považování za jednoho z favoritů AFC. Colts mají v tuto chvíli bilanci 4-1, když dokázali porazit 49ers i Seahawks. Andrew Luck byl proti Seahawks velmi dobrý a rozhodně bude patřit na konci sezóny mezi nejlepších pět QB.

2. Russell Wilson má obrovský přehled o hře a prakticky vždy ví, jak pro svůj tým získat potřebné yardy. Colts ničil především svou hrou po zemi, když si poprvé v kariéře připsal více než 100 naběhaných yardů.

3. Richard Sherman o sobě říká, že je nejlepším CB v NFL – což je možná pravda. Ovšem nedělní výkon si mezi povedené nezařadí. T.Y. Hilton i Reggie Wayne si dokázali v celku lehce poradit s jeho obranou.

Denver Broncos 51, Dallas Cowboys 48

1. Peyton Manning možná má momentálně nejslabší rameno ze všech QB v NFL, ale na své pozici hraje naprosto nejlépe ze všech. Jeho nadpřirozený dotek, přesnost, předvídavost, bleskové rozeznání obrany soupeře, pre-snap adjustments – to vše je na neskutečné úrovni. Manning má momentálně více TD pasů (20) než mělo 9 týmů NFL dohromady za sezónu 2012. Denver nasbíral do této chvíle 230 bodů, což je rekord NFL.

2. Před tímto týdnem byla obrana Broncos hodnocena na 19. místě. Jednoduché rozlosování často maskovalo jejich špatnou defenzívu. Broncos samozřejmě nehráli dobře v defenzívě ani proti Dallasu. Na TE Dallasu neměla obrana Broncos žádnou odpověď. Von Miller a Champ Bailey budou vítáni s otevřenou náručí.

3. Romo hraje na nejvyšší úrovni a tento zápas byl pravděpodobně jeho nejlepším v kariéře, přestože mu chyběl No. 2 receiver. I přes tři prohry zůstávají Cowboys favoritem NFC East především díky kvalitě jejich QB.

Arizona Cardinals 22, Carolina Panthers 6

1. Panthers selhali v red zone. Cam Newton byl na začátku zápasu dobrý, ale Steve Smith dropl několik pasů a jednoduchý TD. Brandon Laffel si připsal muff. Je velmi zneklidňující, že mezi receivery vyčnívá pouze Ted Ginn, který rozhodně nebyl cílem Newtona tolikrát jako Smith. Ofenzíva hrála velmi neukázněně.

2. Cardinals vyhrávají zápasy i přes výkon jejich QB. Carson Palmer si zatím připsal 4 TD a 9 INT. Cards jsou pouze jeden zápas od prvního místa v NFC West především díky své defenzívě, která se ještě více zlepšila po návratu Pro Bowl LB Daryla Washingtona, který byl proti Panthers nejlepším hráčem na hřišti.

3. Jak mohl být RB Cardinals Andre Ellington vybrán až v šestém kole? Bývalá hvězda Clemsonu předvedla několik skvělých běhů, podobně jako Giovani Bernard za Cincinnati Bengals. Jeho hrací doba se bude zvětšovat na úkor Rasharda Mendenhalla.

San Francisco 49ers 34, Houston Texans 3

1. Matt Schaub nedal Kubiakovi jinou možnost. Gary Kubiak byl nucen posadit Schauba v poslední čtvrtině na lavičku po jeho třetí INT. Po zápase Kubiak prohlásil, že Schaub bude hrát následující týden. V Houstonu nemají příliš velkou víru v T.J. Yatese.

2. 49ers vyhráli o 31 bodů, přestože ve druhé a třetí čtvrtině nezkompletovali ani jeden pas. To se nevidí tak často. Defenzíva 49ers dělala přesně to, co by proti špatným QB měla dělat: zničit je. V tuto chvíli 49ers vypadají jako ti z roku 2011.

3. V defenzívě 49ers se prosazují čím dál více nová jména. Safety Erid Reid a CB Tramaine Brock byli v nedělním nočním zápase výborní.

Oakland Raiders 27, San Diego Chargers 17

1. Terrelle Pryor zkompletoval svých prvních deset pasů pro 115 yardů a 2 TD a Raiders se ujali vedení 17-0. První poločas si s obranou Chargers doslova hráli. Pokud takové výkony bude Pryor opakovat častěji, tak by se s ním v Oaklandu mohlo počítat i do budoucna.

2. Kredit si zaslouží kouč Chargers Mike McCoy a ofenzivní koordinátor Ken Whisenhunt. Díky nim si Philip Rivers připsal více než 400 yardů ve třetím z pěti dosud odehraných zápasů. Ofenzíva bohužel vytvořila až příliš mnoho chyb. Rivers i přes kvalitní čísla hodil tři INT, Antonio Gates dropl TD, Vincent Brown kvůli penaltě taktéž neskóroval a Danny Woodhead si připsal fumble, ze kterého pramenil TD Raiders.

3. Ofenzivní terče pro Chargers jsou lepší, než by se mohlo zdát. Keenan Allen hrál opravdu skvěle a Brown si připsal 8 catchů pro 117 yardů. Allen si připsal TD, který ovšem po prozkoumání videa nebyl uznán.

Z originálu přeložil Adam Křepinský

Komentáře ke článku (celkem 30)

25048 2Petula napsal před 81 měsíci:
pro někoho, kdo neviděl Broncos vs. Cowboys:
http://www.buzzfeed.com/mrloganrhoades/the-wildest-nfl-game-of-the-year-had-everything
24887 colt12 napsal před 81 měsíci:
Luck hrá veľmi solídne. (a určite lepšie než RGIII). Má v sebe úžasný potenciál a ak vydrží bez zranenia, tak nás ešte čaká parádna sezóna!
24853 TenCoNemaRegistraci napsal před 81 měsíci:
Mě by zajímalo, co autor chtěl říct větou o Romovi: "přestože mu chyběl No. 2 receiver". V utkání jak počítám tak počítám, minimálně Bryant a Williams jsou dva. A oba hráli skvěle! Nebo se snad pletu?

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Ray Lewis

Ray Lewis

Tým: Ravens (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1995


  NFL kariéra ve zkratce Ray Anthony Lewis byl v roce 1996 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 26. hráč celkově, týmem Baltimore Ravens.… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Deep Pass

Dlouhá přihrávka, která směřuje do hloubi soupeřova pole. Deep Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | off-line 4970×
Ježour | off-line 4532×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4