NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - 11. týden

čtvrtek 21. listopadu 2019, 21:30 A opět tu máme několik rekordů, překonaných milníků a statistických kuriozit, jež zaujaly média, komentátory a fanoušky nejen za mořem. Přeji hezké počtení.

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - 11. týden

Avizovaná oslava na počest RB Franka Gorea a jeho 3.místa v historických tabulkách se dočasně odkládá. Ze 73 očekávaných yardů proti Dolphins odkrojil jen 27. Po prohře Colts s týmem z Miami jsem se marně snažil několik lidí přesvědčit, že ten velrybí tým je opravdu lepší než se zdá a hraje kvalitně hlavně v obraně. A tady to máte černé na bílém! Gore si ani neškrtl! Nakonec z toho bylo pro Miami inkasovaných pouhých 37 bodů a drama skoro až do konce … do konce prvního poločasu. Konec hořké ironie a Colts jsou jednoduše babralové. V historii franchise se Delfíni umístnili dle inkasovaných bodů na zápas nejhůře na 30.místě v roce 2007. Aktuálně jsou na 31.pozici. Naprosto identická situace platí v útoku. Nejhorší postavení z roku 2010 rovněž na 30.místě a nyní druzí od konce. Překonat v jednom roce dvě all-time minima, to už chce opravdu moře netalentu.

Musím ale Indy trochu pochválit. Pozemní útok Colts se do Jaguars opravdu neuvěřitelně zakousl a nadělil jim nakonec 264 yardů. Jen 4x v historii tým z Jacksonville inkasovali více běhový yardů než v neděli. Pro Indy to byl zase nejlepší počin od roku 2004 a 275yardů skrze obranu Bears. V hlavní roli Edgerrin James s 204 yardy. Poprvé v SuperBowl éře měli 2 hráči Indianapolis (vč. období v Baltimore) současně více než 100 rush yardů. Poté, co si na konci 1.půle přivodil lehčí zlomeninu ruky Marlon Mack, jej od 3.čtvrtiny nahradil neznámý Jonathan Williams. Tento RB draftovaný v roce 2016 v 5.kole Buffalem prošel po cutu v Bills zkouškami v dalších 9 klubech a nikde se do sestavy neprobojoval. Za 2.půli stihl proti zdeptaným Jags ještě 116 yardů. Cituji Williamse:„Není lehké běhat za O-line Colts. Několikrát se už stalo, že mi lead blokař hrnoucí před sebou obránce utekl.“ Že ho huba nebolí!

Při několika tiskových konferencích si Tom Brady posteskl nad zhoršenou hrou útoku a přiznal, že je nutné vše dělat lépe. Po vyhraném zápase s Eagles vypadal zkroušeně, jako kdyby Patriots vyřadil nějaký outsider z play off. Brady zaznamenal ve své 19. sezóně jeden osobní unikát a to zkompletovanou přihrávku na 17 různých spoluhráčů. Je to nejvíce za celou jeho kariéru včetně zápasů za Michigan Wolverines. Ze všech hráčů, kteří se letos v útoku Patriots podívali na hřiště, mu chybí pass jen na QB Stidhama, FB Develina a RB Harrise. A vlastně ještě na sebe samého.

QB Dallasu Dak Prescott aktuálně vede statistiku celkových získaných yardů s 3221 yardy. Nikdy v historii se nestalo, aby v této kategorii zvítězil quarterback Cowboys. V poslední dekádě byl prvenství nejblíže Tony Romo v roce 2012, kterému ale ani úctyhodných 4903y nestačilo na lepší než 3. místo, jelikož se rozparáděný Drew Brees dostal až na 5177y. V Prescottově posledním roce nováčkovské smlouvy naprosto ideální stav pro vyjednávání o novém kontraktu. Zatím drží všechny trumfy v rukou (např. 2.nejlepší QB rating) a staršina Jones bude asi muset nakonec opravdu pustit žilou. Jak nám ale napovídá historie, nemá s tím problém. V roce 1994 dostal tehdejší nejlepší cornerback v lize Deion Sanders smlouvu na 13 milionů dolarů ročně, což by dle inflační kalkulačky dělalo v dnešních penězích skoro 24 milionů. Pro srovnání - nejlépe placeným CB je nyní Xavien Howard se 17 miliony.

Protože America´s Team poutá letos v zámoří ještě o kousek více pozornosti než obvykle, mám tady ještě jeden malý nášup. Ten potěší možná i oddané příznivce Cowboys ve Philadelphii. Ezekielu Elliottovi se ještě nikdy v kariéře nestalo, aby měl ve 2 zápasech po sobě jdoucích pod 50 běhových yardů. Podle Pro Football Focus je druhým nejvytíženějším RB na 1.down (dle běhových pokusů), ale v počtu získaných yardů během 1.downu je až na 24.místě. Nicméně obvykle přichází záchrana a jeho QB Dak Prescott má z celé ligy dle PFF nejvíce získaných pass yardů a nejvíce získaných 1.downů na 2.down. Jednoduchá rovnice OC Kellena Moora zatím slaví úspěch. 

WR Michael Thomas ze Saints má našlápnuto k překonání rekordu Marvina Harrisona v počtu zachycených přihrávek v sezoně. Zcela nepostradatelný cíl v útoku Peytona Manninga zachytil v roce 2002 143 přihrávek pro celkových 1722 yardů. Pokud Thomas udrží nastolený průměr 9,4 přihrávky na utkání, může se na konci prosince limitně blížit ke 150 zachycení. V historii New Orleans se jen 2x stalo, aby se hráč přehoupl přes 100 přihrávek. Bylo to v letech 2017 (104) a 2018 (125). Aaaa, modří už vědí. 

Aarona Rodgerse a jeho Packers čeká v neděli v trháku kola naspeedovaná obrana San Francisca. Můžeme sledovat, jak se proti ní bude A-Rodovi dařit, protože letos má proti blitzu průměrný passer rating 130, 6TD a 0 interceptions.

Washington Redskins zahnali zlé duchy a po více než měsíci skórovali touchdown! A kdyby jeden, ale hned DVA! 3 utkání v řadě bez TD, to se nestává příliš často. Redskins něco podobného zažili naposledy v roce 1940. I bez TD ale živ je člověk. Sérii 4 utkání bez „položení“ zažil naposledy tým Baltimore Ravens v rozmezí 5. a 9. týdne roku 2000. Na pozdější zisk SuperBowlu to ale očividně vliv nemělo.

autor: Honza "Ježour" Ježek

Zdroje:   profootballtalk.nbcsports.com, pro-football-reference.com, profootballfocus.com, teamrankings.com, NFL.com, NFL Network, Twitter, Facebook, Youtube, Wikipedia

Komentáře ke článku (celkem 103)

167392 Šráma*NOTRE DAME napsal před 9 měsíci:
Pokud si někdo myslel, že jméno Tagovailoa už letos neuvidí, tak se mýlil. Taulia Tagovailoa má první pasový touchdown.
167390 Mi.Tch napsal před 9 měsíci:
Trochu off topic.
Když už tu máme to college okénko tak tenhle příběh asi znáte z dřívějška, ale tohle video si dejte ;-)

My boy Keanon Lowe - klobouček. 

https://twitter.com/CollegeGameDay/status/1198264638028369920
167388 Šráma*NOTRE DAME napsal před 9 měsíci:
Ten AJ Dillon je monstrum. To nechceš bránit.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Troy Aikman

Troy Aikman

Tým: Cowboys (#8)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1989


Troy Kenneth Aikman se stal jedničkou draftu roku 1989. Cowboys do mladé hvězdy vkládali velké naděje a Aikman se stal vůbec prvním nováčkem v historii klubu, který… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: A Gap

Mezera mezi Centrem a Ofenzivním Guardem. A Gap

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4