NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - 2. týden

sobota 21. září 2019, 14:00 Opět zde máme několik rekordů, překonaných milníků a statistických kuriozit, jež zaujaly média, komentátory a fanoušky nejen za mořem. Přeji hezké počtení.

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - 2. týden

Cleveland Browns bude asi ještě nějaký čas trvat, než se jim podaří napravit nelichotivou bilanci na hřištích soupeřů. Výhra na půdě New York Jets v pondělní dohrávce byla teprve 12.vítězství ve venkovním utkání za posledních 10 let. Celková bilance výher-proher za toto období je 12-61 a je nehorší ze všech týmů NFL.

Identifikovat nejsilnější stránku Dallasu Cowboys po prvních 2 zápasech sezony není těžké. QB Dak Prescott má z rozehrávek play-action bilanci 23/26 pro 326y a 5TD. Je nám jasné, že tato statistika by mohl nést podtitulek "Jak je důležité míti Elliotta." Za zmínku rovněž stojí, že Prescott má letos pouze 11 nekompletních přihrávek ze 62 pokusů. V minulém článku o statistikách jsem připomněl QB Cowboys Dona Mereditha a jeho prerfektní passer rating. Nyní jej musím vzpomenout podruhé. Od začátku sezony 1967 se po něm žádnému QB Cowboys nepovedlo hodit 7 TD v prvních 2 utkáních. Až nyní Dakovi.

Američané se jak známo ve statistikách všeho druhu doslova vyžívají a týmy analytiků, které se jimi do zblbnutí zabývají, mne vždy něčím novým překvapí. Tak například pro letošní rok se koumáci z ESPN vytasili se zcela novou kategorii - nechytatelné catche na uvolněné či nekryté receivery. Za 2 zápasy zatím dat k porovnání není mnoho, ale na prvních 4 pozicích jsou Cam Newton s 34,2% nechytatelných přihrávek, Mitch Trubisky (27,8%), Ryan Fitzpatrick (27,3%) a Kirk Cousins (27%). Detaily posouzení konkrétních situací mi nejsou přesně známy.

Hráči obrany San Francisca 49ers zachytili za celý loňský ročník dohromady pouze 2 interception. Překonali tím rekord Detroitu Lions z roku 2008 (4 int). Letos už svůj chabý zisk z loňského ročníku zdvojnásobili a jsou  se čtyřmi interceptions hned na 2.místě za Patriots (5).

Buffalo Bills mají letos skvělou úspěšnost ve skórování v RedZone. Z 5 možností si odnesli zatím 100%, tedy 5 TD. Naposledy se jim něco podobného povedlo před 26 lety na startu sezony 1993 s pěti passovými TD Jima Kellyho.

Kansas City Chiefs drží rekordní sérii zápasů po sobě jdoucích, kdy soupěřům uštědřili vždy minimálně 25 bodů. V současné době čítá 23 utkání. A kdy se zastaví? Že by už tuto neděli proti kvalitní obraně Baltimore Ravens?

Lví podíl má na výše zmíněné šňůře QB Náčelníků Patrick Mahomes. Proti Oaklandu vměstnal celou bodovou produkci svého týmu do jediné čtvrtiny, kdy čtyřmi touchdowny doslova Raiders zatnul tipec. V této části hry se otřásl v základech rekord Drew Breese z roku 2008, kdy ani jeho 294y v poslední části utkání nepomohlo odvrátit prohru Saints 34-20. Mahomesovi chybělo k překonání tohoto rekordu pouze 17yardů.

New England Patriots vyhráli utkání proti Steelers a Dolphins v celkovém součtu o 73 bodů. Je to čtvrtý nejvyšší bodový rozdíl ve 2 utkáních po sobě jdoucích v historii NFL.

Backup za zraněného Nicka Folese QB Gardner Minshew II. Už začíná překonávat některé historické rekordy Jaguars. Např.se stal prvním nováčkem této frančízy, který naházel v prvních 3 utkáních dohromady přes 600y a prvním QB v historii Jags, který hodil vždy alespoň 2TD v každém ze 3  zápasů nového ročníku. Věděli jste, že žádný Gardner Minshew I. neexistuje a že jej jeho otec chtěl pojmenovat křestním jménem Beowulf? (zdroj GMFB 19.9.)

V NFL je nyní pouze 5 trenérů, kteří jsou na pozici hlavního trenéra 10 a více let v kuse. Bill Belichick, Sean Payton, John Harbaugh, Pete Carroll a Mike Tomlin. Trenér Pittsburghu Steelers působí u týmu od roku 2007 a je jediným ze zmíněné pětice, jež nikdy nezažil tzv.loosing season. Tedy takový ročník, kdy by měl na jeho konci více proher než výher. Nejhorší bilance 8-8 dosáhl Tomlin v letech 2012 a 2013. Jak to dopadne s Oceláři po zranění B.Roethlisbergera letos?

QB Giants Eli Manning přenechá v neděli místo startera Danielu Jonesovi. Při sledování některých debat v zákulisí a médiích člověk chvílemi dostával pocit, že Eli náhle zemřel. Hodnotila se jeho kariéra, bilancovaly statistiky a za tklivých songů se přehrávaly highlighty z jeho památných zápasů. Eli samozřejmě nezemřel, nicméně vypadal - takto prezentován - jako hráč, jehož kariéra dospěla do definitivního konce. Už nikdy se za centra nepostaví. Sekeru do srdcí fanoušků Giants pak hluboko zasekl známý bouřlivák Stephen A. Smith, který začal silně polemizovat o Eliově budoucím umístění do Síně slávy. Dle jeho slov jej Shurmur posadil právě včas, na celkové poměru 116 výher - 116 proher, aby nešel do HoF s negativním recordem. A co myslíte vy? Zaslouží si polici v Cantonu? Eli Manning vyhrál 2x SuperBowl a je zatím historicky 7. v počtu naházených yardů. Kromě dvou úspěšných SB ročníků (2007 a 2011) ale nikdy nevyhrál jiný zápas v play off. Třikrát "zvítězil" v soutěži o nejvíce interceptions. Za 16 let v NFL se dostal pouze čtyřikrát do ProBowlu. Od roku 2017 je jeho bilance 8 výher a 25 proher.

autor: Honza "Ježour" Ježek

Zdroje: profootballtalk.nbcsports.com, pro-football-reference.com, profootballfocus.com, teamrankings.com, NFL.com, NFL Network, Twitter, Facebook, Youtube, Wikipedia

Komentáře ke článku (celkem 41)

159906 Ježour napsal před 11 měsíci:
:-D do té doby než někdo nepřislintá s měšcem
159904 Hooper napsal před 11 měsíci:
Tak Tonda (Hnědejch) akorát před chvilkou ukončil svou NFL kariéru. Tweetem.
159903 Hooper napsal před 11 měsíci:
Hezká modlitba.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Eli Manning

Eli Manning

Tým: Giants (#10)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2003


Eli Manning se narodil do fotbalové rodiny. Jeho otec Archie strávil většinu své profesionální kariéry v týmu New Orleans. Dvakrát byl vybrán do Pro Bowlu, výraznějšího… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Fait Catch Interference

Pokud člen soupeřova týmu atakuje hráče, který signalizoval Fair Catch (viz. Výše) dopustil se faulu Fair Catch Interference. Jeho tým bude potrestán 15… Fait Catch Interference

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4