NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - 4. týden

čtvrtek 3. října 2019, 21:00 Opět zde máme několik rekordů, překonaných milníků a statistických kuriozit, jež zaujaly média, komentátory a fanoušky nejen za mořem. Přeji hezké počtení.

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - 4. týden

Ještě dříve než se v Seattllu rozhoří bitva s Los Angeles Rams, pojďme si připomenout v několika číslech překvapivý výsledek Beranů s Piráty. Buccaneers poprvé v historii klubu překročili hranici 50 skórovaných bodů. Ve vzájemných duelech těchto týmů, hraných od roku 1977, Tampa nikdy nezaznamenala více než 38 bodů. Rams obdrželi nejvíce bodů od jakéhokoliv soupeře naposledy od roku 1956, kdy prohráli 21-56 s Baltimore Colts. Nikdy v historii Rams se nestalo, aby povolili 25 prvních downů týmu, který proti nim startoval s negativní bilancí výher/proher.

V Americe se velmi často a s oblibou používá heslo "From hero to zero" aneb Z hrdiny nulou. Ale platí to i obráceně. Kicker Tampy Matt Gay mohl být bez rozpaků označen za viníka poslední těsné prohry s Giants, kdy s vypršením času selhal při krátkém vítězném field goalu. Gay se ale nesesypal a naopak se v Los Angeles stal prvním kickerem Tampy od roku 1986, který proměnil v jednom zápase 2 FG delší než 50y (52 a 58). K nim přidal ještě 7 úspěšných extrapointů a s bilancí kopů 9/9 ustanovil nový franchise rekord. Takhle nějak by měli kickeři házet nepříjmené věci za hlavu.

Runningback Rams Todd Gurley draftovaný v roce 2015 je v současné době druhým nejlépe placeným hráčem na své pozici po Ezekielu Elliottovi.  Ještě nikdy však ve své kariéře nezažil 4 zápasy, ve kterých by měl průměr pouze 12,3 běhu utkání, jako je tomu nyní. Naproti tomu QB Jared Goff ještě nikdy neměl za stejně dlouhé herní období průměr 43 passových pokusů/zápas. Variabilní útok pod vedení progresivního trenéra McVaye zdá se trpí mírnou disbalancí. Klíč k úspěchu Rams však vede právě cestou úspěšné běhové hry. Když vezmeme všechny zápas Rams od roku 2018, tak v případě 100+ běhových yardů mají bilanci 13-0. Pokud nenaběhali více jak 100 celkových yardů, je jejich bilance pouze 3-4.

Ve rubrice Statistické zajímavosti se v letošní sezoně, nevím ani proč, ještě nedostalo na čtení o tigh endech. Pojďme se v krátkosti podívat na dva z nich, které se jistě vyplatí přidat do svých fantasy lig. Žádný tigh end pod vedením současného trenéra Raiders Jona Grudena (3 sezony jako OC, 13 sezon jako HC) ještě nikdy nezachytil během 4 utkání 33 přihrávek. Až přišel Darren Waller, kterého jsme v rámci HardKnocks mohli dokonce vidět balancovat na hraně 53členého kádru. Ten zatím bezpečně vévodí s 320 zachycenými yardy všem ligovým TE. Druhým je zjevení ze Seattlu - Will Dissly. Tento hráč svou první přihrávku na pozici TE zachytil až ve 3.ročníku college, neboť první 2 roky strávil ve Washingtonu na pozici defensivního enda. Až jako junior class zaznamenal, coby čistý tight end - blokař, za celou sezonu 4 zkompletované passy. Dissly jako jediný TE v lize drží průměr touchdown/utkání.

Khalil Mack narazí v neděli v Londýně na tým, který jej před rokem vytrejdoval do Větrného města. A podle interních zdrojů v kabině vypsal na výhru speciální prémie. Jeho Chicago Bears jsou jediným týmem, který od roku 2018 obdržel z 21 utkání jen v pěti případech více než 20 bodů. Na druhou stranu jen jediné z těchto 5 utkáních dokázali Bears vyhrát (34-22 Week10 s Lions). Raiders odehrají v Londýně již svůj třetí zápas, ani jednou dosud nedokázali zvítězit.

Baltimore Ravens byli až do neděle posledním týmem, jehož útok a special tým ještě nevyrobily ani jeden turnover. 2 interceptions a 1 fumble ale zhatily jejich snahy o dobrý výsledek s Cleveland Browns. Statistiku "turnover differential" vedou se shodnou bilancí +6 Patriots a Bears.

Věděli byste z hlavy, který quarterback vyhrál od roku 2001 nejvíce zápasů na stadionu v Buffalu? Domácí rozehrávači Tyrod Taylor a Ryan Fitzpatrick mají shodně 13 výher, Drew Bledsoe 14. Králem Buffala je tak přespolní QB Tom Brady se 16 výhrami.

Pittsburgh Steelers si i přes velmi špatný start do sezony nenechali přerušit nejdelší aktivní sérii výher v rámci Monday Night Footbal. Na stanici ESPN vyhráli již 17.pondělní utkání v řadě.

New Orleans Saints se podařilo poprvé od roku 1998 vyhrát utkání, v němž neskórovali ani jeden touchdown. Will Lutz to vzal v neděli proti Cowboys "na sebe" a zbytek zařídilla obrana (W 12-10). 25.10.1998 porazili Saints díky 3 field goalům Douga Briana Tampu hubeným výsledkem 9-3.

Carolina Panthers jsou - v kombinaci s výsledky minulé sezony - z posledních 12 utkání na bilanci 3-9. U všech tří výher byl starting QB Kyle Allen. Pozoruhodné výkony v dresu Panthers ale předvádí zejména RB Christian McCaffrey. Ze čtyřech střetnutí si zatím odnesl průměr 157,2 scrimmage yards (běhové + zachycené y.). Pokud bychom si vysnili, že by C-Mac tento průměr udržel až do konce sezony, došli bychom jednoduchým násobením 157,2y x 16 k číslu 2515 yardů. Historickým rekordmanem z roku 2009 je Chris Johnson z Tennessee s 2509 yardy. Co myslíte, stačilo by to na MVP?

Poslední odstavec je nestatistický, ale již v dalším vydání článku se mohou někteří níže zmínění playmakeři objevit. Počínaje 5.týdnem končí mnoha hráčům kázeňské tresty a týmy jejich návrat netrpělivě vyhlížejí. V sestavě Chiefs si odbyde svou premiéru CB Morris Claiborne, podepsaný na jaře z Jets. Daniel Jones jistě v hlubokém poli ocení spolehlivého WR Goldena Tatea, jež po 5 letech opustil Lions. Možná ještě víc se těší na návrat LT Taylora Lewana 17x sackovaný Marcus Mariota v Tennessee. TE Ben Watson byl přemluven k návratu na známá místa a rád zavzpomíná na 6 let strávených u Patriots (2004-09). I on musel však počkat 4 utkání, protože nalizovací drogový papírek ukázal v březnu červenou. 30.září vypršel v Clevelandu trest i bouřliváku Antoniu Callawayovi. O přihrávky z ruky Bakera Mayfielda bude zase o něco větší tlačenice.

Honza "Ježour" Ježek

Zdroje:   profootballtalk.nbcsports.com, pro-football-reference.com, profootballfocus.com, teamrankings.com, NFL.com, NFL Network, Twitter, Facebook, Youtube, Wikipedia

Komentáře ke článku (celkem 53)

161114 Ježour napsal před 5 měsíci:
Skins přepínají na desperation mode. Vedení dává tímto krokem najevo absolutní diletantství. Ani offseason akvizice Keenum ani draft z prvního kola Haskins nejsou už v 5.týdnu kompetentní vykonávat svou funkci. To je síla. Hráči Patriots by si měli před zápasem spolknout 2 paraleny, aby se aspoň trochu zpotili.
161111 onpav napsal před 5 měsíci:
Díváš se na to z perspektivy nás mladých, počkej, až ti bude přes osmdesát, jak budeš hodnotit padesátileté ;)
161110 LaSkala27 napsal před 5 měsíci:
Mali cez 50, to nie je young ani pre Krafta

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Tom Brady

Tom Brady

Tým: Patriots (#12)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1999


Brady byl během 2000 NFL draftu vybrán v 6. kole, jako 199. hráč celkově týmem, New England Patriots. Ve své dosud mimořádně úspěšné profesionální fotbalové… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Free Agent

Volný hráč. Hráč který není smluvně vázaný k žádnému týmu. Free Agent

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4959×
formic | off-line 4843×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4389×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4