NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - week 11

čtvrtek 15. listopadu 2018, 22:30 Opět zde máme několik rekordů, překonaných milníků a statistických kuriozit, jež zaujaly média, komentátory a fanoušky nejen za mořem. V minulém týdnu se toho událo opravdu hodně, takže trochu ubírám slovního guláše a přidávám na faktech a číslech. Přeji hezké počtení.

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - week  11

Ve čtvrteční předehrávce skórovali Panthers a Steelers prvních 21 bodů zápasu za méně než 5 minut, což se naposledy podařilo dvojici Rams & Jaguars v roce 2005. Ve stejném utkání dosáhl počtvrté v kariéře Ben Roethlisberger na nejvyšší hodnotu passer ratingu 158,3. Tolikrát se toto podařilo v historii NFL pouze jemu a Peytonu Manningovi (pozn. počítány pouze utkání s 5+ passovými pokusy).

V poločase utkání Bears proti Lions se pyšnil perfektním passer ratingem i domácí QB Mitch Trubisky a ihned se vyrojily spekulace, zda se Mitch dokáže zařadit po bok Vince Evanse, jediného "Medvěda", jemuž se podařilo v SuperBowl éře (1980) dosáhnout v jednom zápase na vrchol tohoto koeficientu. Několik nekompletních přihrávek ve druhé půli však tyto odhady zhatily a Trubisky nakonec skončil s i tak výborným číslem 148,6.

Rookie RB Clevelandu Nick Chubb překonal nejdelší běh v historii klubu Browns. Doposud měřila nejdelší běhová hra Bobbyho Mitchella z roku 1959 rovných 90y. Chubbův běh do rozhozené obrany Falcons a s vydatnou pomocí blokujících spoluhráčů byl ještě o 2 yardy delší. Zároveň to byl 13.nejlepší run v historii celé NFL, přičemž absolutním rekordmanem je s 99y během Tony Dorsett z roku 1983 v dresu Cowboys.

Už když se QB Browns Baker Mayfield v neděli ráno probudil, cítil se hned velmi nebezpečně. Přesně takto na tiskové konferenci odpověděl na dotaz, jak je možné, že se mu povedlo tak skvělé entrée do zápasu s Atlantou Falcons. Jednalo se o 12 zkompletovaných přihrávek z 12 pokusů a 2TD. Podobný vstup do utkání se podařil naposledy v roce 1991 klubové legendě Bernie Kosarovi v utkání s Washingotnem Redskins. Kosar je považován za jednoho z nejlepších QB historie NFL, který doposud není v Hall of Fame.

Jacksonville Jaguars se po 8 neúspěšných pokusech podařilo proti Colts proměnit fake field goal pokus - první v historii klubu, která se píše od roku 1995. Kicker Josh Lambo z Jaguars byl až do neděle posledním neomylným kopáčem v NFL. Field goaly měl 13/13 a extra pointy 14/14. V utkání v Indianapolis i jeho kouzlo pominulo a minul 44y FG a jeden PAT mu byl special týmem Colts zablokován.

Titans ještě letos neskórovali v prvním poločase tolik bodů (24) a Patriots naopak tolik za úvodní 2 čtvrtiny neinkasovali. Ve svém jubilejním 300.utkání v NFL zaznamenal Brady 20 nekompletních přihrávek, což je nejvíce od prvního týdne ročníku 2017. Poprvé od week 1 2014 (L 20-33 v Miami) se stalo, že Patriots ve druhém poločase nezaznamenali ani jeden bod, což se za celou Bradyho éru v New England stalo pouze čtyřikrát. Dlouholetý leader útoku Patriots v posledních 3 utkáních zapsal do osobních statistik pouze jeden passový TD, což se mu naposledy stalo v rozmezí 5.a 7.týdnem sezony 2013. Brady má letos ze všech starting QB´s (více než 4 zápasy) nejhorší passer rating proti blitzu, poze 59,6. Nejlepší Russel Wilson, Aaron Rodgers, Drew Brees a Andy Dalton mají všichni přes 121.

Po dlouhých 23 letech jsme se dočkali utkání, v němž oba quarterbaci zachytili passovou přihrávku. Tom Brady i Marcus Mariota sehráli se svými spoluhráči v rozmezí doslova několika minut navlas stejnou trikovou akci, kdy po fake reversu přihrával jeden z wide receiverů. Naposledy se podobná věc stala v roce 1995 QB Jets Bubby Bristerovi a QB Colts Jimu Harbaughovi. Brady se stal po WR Jerry Riceovi druhým nejstarším hráčem (41), jež zachytil v NFL přihrávku. Rice jich ve 42 letech zachytil ještě 30.

Když už jsme u Rice, je nutno poznamenat, že je již jediným hráčem historie, jež zachytil více yardů než WR Larry Fitzgerald. Ten se o víkendu vyhoupl v pořadí před druhého Terrella Owense a na první místo už mu tak zbývá jen 7000 yardů. Rosen by do toho měl trochu šlápnout, aby se Larry pokusil do důchodu Jerryho dohnat. Akorát nevíme, zda se mu to podaří do důchodu fotbalového či starobního.

RB Giants Saquon Barkley se stal teprve druhým hráčem historie s 500 zachycenými a 500 běhovými yardy ve svých prvních 9 utkáních kariéry. Prvním takovým hráčem byl v roce 1986 RB Herschel Walker z Cowboys.

Téměř dva roky čekali New York Giants na utkání, které dokázali dovést k vítězství, přestože v poločase prohrávali. To co v pondělí proti 49ers se jim povedlo naposledy ve 14.týdnu 2016 (0-7 / 10-7 Cowboys).

Buffalo Bills poprvé v klubové historii odehráli 2 po sobě jdoucí utkání, ve nichž nejprve prohráli o více než 30 bodů a v následném o 30 bodů zvítězili.

Jako tým ze St.Louis (1997 - 2014) mají Berani bilanci s Kansas City Chiefs 0-6 a vždy obdrželi od Náčelníků minimálně 27 bodů. Avšak jako tým s losangeleskou adresou (1973 - 1994) mají naopak výherní převahu 4-1 a v těchto pěti utkáních se jim dokonce podařilo Chiefs 2x zcela vynulovat. Jak dopadne pondělní šlágr, jež byl kvůli špatnému stavu hřiště v Mexiko City přesunut zpět do LA Memorial Colliseum?

Ještě v úterý podvečer více než 85% všech majitelů Le´Veona Bella ve fantasy ligách nfl.com jej v planné naději na jeho návrat drželo na svých soupiskách. Nikdy v historii této populární hry se nestalo, aby byl jeden hráč během několika hodin dropnut 24 000 uživateli.

A když už jsme u fantasy, vraťme se ještě jednou a definitivně naposledy ke srovnání runningbacků Jamese Connera a Le´Veona Bella. James Connor svým fantasy manažerům letos přináší v průměru 20,42 bodu na utkání. Bellovým celokarierním průměrem je 16,9 bodu a ani ve své nejlepší fantasy sezoně 2016, kdy to bylo 20,2 bodu, na letošní Connorovy výkony nedosáhl.

autor: Honza "Ježour" Ježek

Zdroje: sportingcharts.com, profootballtalk.nbcsports.com, pro-football-reference.com, profootballfocus.com, teamrankings.com, nfl.com, NFL Network, Twitter, Wikipedia

Komentáře ke článku (celkem 240)

139508 R1cardo napsal před 20 měsíci:
(y) (like)
137634 Martanci napsal před 20 měsíci:
Jags TD a je po zápase.
137614 Martanci napsal před 20 měsíci:
další Íčko já bych Benovi pro dnešek dal volno tohle je tým, proti kterýmu mu to nejde.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Calvin Johnson

Calvin Johnson

Tým: Lions (#81)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2007


Calvin Johnson byl během NFL draftu v roce 2007 vybrán v 1. Kole, jako 2. hráč celkově, týmem Detroit Lions. Johnson podepsal s Lions 6 letý kontrakt na $64 milionů… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: False Start

Faul. Útočící hráč (nejčastěji lineman), který zaujme svou pozici na line of scrimmage, se pohne ještě předtím, než je rozehrán míč. False Start

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4975×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4495×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4