NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - week 12

středa 21. listopadu 2018, 20:00 Opět zde máme několik rekordů, překonaných milníků a statistických kuriozit, jež zaujaly média, komentátory a fanoušky nejen za mořem. Přeji hezké počtení.

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - week  12

Ještě nikdy v historii NFL se nestalo, aby se v ročníku, kdy byli draftováni v prvním kole více než 4 quarterbaci, dostali všichni do 11.týdne na hřiště ne jako náhradníci, ale jako starteři od první minuty utkání. Tím posledním byl ...

....QB Lamar Jackson. Ten si při svém prvním startu v dresu Baltimore Ravens ihned připsal jeden z rekordů, které v nejbližší době může překonat snad jedině on sám. V utkání se Cincinnati Bengals sám běžel s míčem v 27 pokusech a dosavadní rekord Tima Tebowa z roku 2011 překonal o 5 běhových pokusů. Ravens nakonec slavili důležitou divizní výhru, nicméně se mi vkrádá na mysl otázka podobná té z divadelní hry Ivánku, kamaráde: "... a vám se ten fotbal jako líbil, pane Harbaugh?"

QB Andrew Luck má dle vlastních slov někdy pocit, že hraje jiný sport než před svým zraněním. Aby také ne, když po 214 passových pokusech neochutnal, jaké to je být sackován. Tato téměř šestizápasová série bez sacku (naposledy v 1.drivu v utkání s Patriots) je nejdelší od roku 1991, kdy obráncům úspěšně unikl ve 252 po sobě jdoucích hodech QB Redskins Mark Rypien. Pokud čtete článek vestoje, tak se prosím posaďte, ať s vámi následující informace nesekne. Na přelomu let 1988 a 1989 nebyl QB Dan Marino z Dolphins sackován v 19 utkáních po sobě jdoucích a 759 dropbacích. WOW!

Seattle Seahawks razí letos poněkud jinou útočnou filozifii, než ostatních 31 klubů NFL. Jako jediní mají v dosavadním průběhu ročníku více běhových pokusů než passových (51% vs. 49%). Jako jediní mají na své soupisce 4 hráče s více než 200 běhovými yardy (3x RB + Russell Wilson). A již v  7 po sobě jdoucích utkáních naběhali vždy více než 150 yardů, což je nejdelší série v historii franchise Seahawks.

Nová hvězda zazářila v New Orleans. Namísto celý zápas zdvojeného Michaela Thomase zacílil Drew Brees na Tre´Quana Smithe, 91.celkový pick letošního draftu. A zacílil na něj velmi často, neboť jeho směrem letělo z 30 Breesových pokusů hned 14 (10 zkompletovaných pro 157y a 1TD). Za celý dosavadní ročník až do neděle zachytil tento nováček dohromady jen 20 passů. Bývalý dlouholetý skaut (BAL, CLE, PHI) a současný komentátor NFL Network Daniel Jeremiah na Smithovu adresu poznamenal, že na Vysoké škole (UCF Knights) nikdy nedropl míč, pokud jsou ovšem Jeremiahovy statistiky správné. Dropu se Smith zatím nedopustil ani letos u profesionálů. Studnice skvělých ofensivních zbraní se zdá u Saints nevyčerpatelná.

Řádění New Orleans tento týden odnesli úřadující šampioni z Philadelphie a bohužel se jednalo o nejvyšší prohru - o 41 bodů -, jakou kdy utržil aktuální obhájce SuperBowlu. Že se týmu po zisku Lombardy Trophy nepodaří v následující sezoně postoupit do play off není nic nečekaného a ojedinělého. Z posledních 7 ročníků stalo hned třikrát (Giants, Ravens, Broncos).

V roce 2014 to byla pro Washington Redskins velmi těžká sezona. Již ve 2.kole se podruhé v kariéře vážně zranil QB Robert Griffin III a jeho místo byl nucen zaujmout náhradník Kirk Cousins. Ten byl ale po 4 prohrách v řadě posazen na lavičku a vystřídal jej 3.quarterback Colt McCoy. Ten coby starter dotáhl k výhře hned svůj první zápas. Bylo to proti Dallasu, do kterého tento čtvrtek míří McCoy opět jako náhradník na výjimečné utkání v den Díkuvzdání . Někdy má osud velmi zvláštní smysl pro ironii, že? Aby těch výletů do historie nebylo málo, tak zlomená noha QB Alexe Smithe přišla v neděli na den přesně 33 let poté, co nesmlouvavý DE Lawrence Taylor v divizním derby přejel QB Joe Theismanna a ukončil tak - skrze vážnou zlomeninou nohy - kariéru tohoto legendárního rozehrávače Washingtonu.

RB Saquon Barkley si v utkání s Tampou připsal jak běhový tak i zachycený touchdown. V podání nováčka Giants se to samé podařilo naposledy v roce 1982 Butchi Woolfolkovi.

Co by to bylo letos za statistické okénko, kdyby v něm chybělo něco o kickerech. Od roku 2017 minulo 5 různých kickerů Los Angeles Chargers celkem 25 kopů (FG + PAT), což je suverenně nejvíce z celé NFL. Až ten šestý se Baterkám doufejme povedl. Současný nedraftovaný nováček Michael Badgley je zatím stoprocentní - 16 ze 16. I tato bilance je ale u Badgleyho vcelku netradiční, neboť ani na college příliš neoslňoval a v Miami trefil za 4 roky pouze 77 FG z 97 pokusů. Také minul 5 extrapointů, které se v NCAA stále kopou ze 2y linie.

Na den Díkuvzdání nepatří pro Medvědy z Chicaga mezi oblíbené destinace Detroit. Před 5 lety prohráli na Ford Field 17-34,  v roce 1999 17-21 a v roce 1997 dokonce 20-55. Kdy jindy by si zde měli spravit chuť než letos, kdy vedou celou ligu v rozdílu získaných turnoverů (+13) a Lions jsou ve stejné statistice až na 25.místě (-5).

Na závěr jsem si nechal pouze rekapitulaci přestřelky z Divokého západu, která se odehrála v pondělí mezi Rams a Chiefs. V utkání, kde 1 touchdown neměl žádnou velkou hodntu a field goal byl považován za ztrátu, nakonec zvítězili 54-51 domácí Berani, a jednalo se o 3.nejvyšší počet skórovaných bodů v jednom utkání v historii. Bylo to poprvé, co oba týmy dokázaly nasbírat více než 50 bodů. Poprvé od roku 2013  (Cowboys - week5) prohrál tým, který v jednom utkání nasbíral více než 520 celkových útočných yardů. Rekordních 213 bodů z roku 1966 (Giants - Redskins 41:72) se v pondělí otřáslo v základech, ale nakonec odolalo. K hlavnímu trenéru Chiefs Andy Reidovi se váže ještě jedna zajímavost. Reid si letos kroutí jubilejní 20.sezónu na pozici hlavního trenéra. Z jeho dosavadních 20 sezon se ve 13 případech umístil se svou ofensivou (Eagles, Chiefs) v Top10 pořadí yardy/zápas.

autor: Honza "Ježour" Ježek

Zdroje: sportingcharts.com, profootballtalk.nbcsports.com, pro-football-reference.com, profootballfocus.com, teamrankings.com, nfl.com, NFL Network, Twitter, Wikipedia

Komentáře ke článku (celkem 256)

138356 ozzy napsal před 6 měsíci:
Se proberte, Na Nova Sport skoro každou neděli NHL od 19 či 20 hodin + skoro každou neděli NBA od 21:30 a ještě nedělní francouzská liga. No a O2 těžko upřednostní NFL před fotbalovou a hokejovou, takže tolik zápasů jako na Sport Tv by opravdu nebylo ani náhodou. Trošku logiky.
138340 EricBerry_Tribute napsal před 6 měsíci:
Udělají Nova Sport 3 😀
138331 kraken1984 napsal před 6 měsíci:
Jedine resenijak videt vic zapasu , ze by to koupilo O2 a dali by tomu prostor kazdou nedeli od19hod.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Dropped Pass

Označení situace, kdy wide receiver nezachytil snadnou přihrávku. Dropped pass je nezkompletovaná přihrávka kvůli chybě wide receivera, často se používá… Dropped Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4212×
DebiQue | off-line 4027×
Aleš | off-line 3558×
formic | off-line 3548×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4