NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - week 13

čtvrtek 29. listopadu 2018, 23:00 Opět zde máme několik rekordů, překonaných milníků a statistických kuriozit, jež zaujaly média, komentátory a fanoušky nejen za mořem. Přeji hezké počtení.

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - week  13

Pozitivních zpráv na adresu týmu z Clevelandu je letos opravdu nepřeberně. Tak třeba QB Baker Mayfield se stal po utkání se Cincinnati prvním nováčkem v dresu Browns, který hodil v jednom utkání 4 TD. Jak již bylo mnohokrát řečeno, po 25 duelech na hřištích soupeřů se podařilo utnout doslova nekonečnou sérii porážek. Po 64 utkáních (přesně 4 kompletní sezóny) vyhráli Browns 2 utkání po sobě. Při zranění Andy Daltona a zjevně špatné formě Bengals jsou Browns na nejlepší cestě neskončit v divizi AFC-North na posledním místě, čehož bohužel docílili od roku 2011 ve všech ročnících. V průměru získaných bodů na zápas jsou na tom clevelandští nejlépe od roku 2007.

Tým Miami Dolphins jednu nelichotivou sérii ukončil a druhou naopak prodloužil. Byl posledním týmem letošní sezony, kterému se až do neděle nedařilo skórovat jakékoli body v prvním drivu utkání. Do Colts se ale po příchodu z bye week zakousli rychlým 75y drivem zakončeným 33y touchdownem K.Drakea. Nadále však zůstávají posledním týmem, který letos ještě ani jednou neskóroval v posledních 2 minutách jakéhokoliv utkání.

RB Houstonu Lamar Miller vyrovnal 97y během nejdelší hru letošního ročníku, kterou se stejně douhým passovým TD drží Juju Smith-Schuster z Pittsburghu. Lamar Miller takřka navlas stejnou akci odehrál v 17.týdnu sezony 2014 proti N.Y.Jets, kdy byl jeho tehdejší zaměstnavatel Miami Dolphins podobně zatlačeni zády ke zdi a nuceni hrát pouze údržbovou hru pro oddálení útoku od endzony. Jeho běh středem pro TD tehdy měřil rovněž 97yardů.

Tak jako se většina fanoušků a odborníků sklání před rekordní sérií 8 výher v řadě po start 0-3 v podání Houstonu Texans, jen málokdo ví, že Jacksonville Jaguars se mohou stát od roku 1990 teprve 3.týmem, který  po startu 3-1 osmkrát v řadě prohrál. Vše záleží jen na tom, jak dopadne jejich nedělní domácí utkání s Indianapolis Colts.

Nikdy za celou historii NFL nevyhrál SuperBowl quarterback, který měl v základní části dané sezony nejvíce passových pokusů. Letos tedy nejspíš padá Černý Petr na Oceláře Bena Roethlisbergera, který má na kontě o 25 hodů více než druhý Kirk Cousins. Pro srovnání největší kandidát na MVP Drew Brees má sice o 115 hodů méně než Big Ben zároveň ale o 10% lepší kompletaci. Je vysoce pravděpodobné, že Drew Brees dosáhne letos na nejnižší počet passových pokusů ze všech sezón, ve kterých odehrál kompletní porci 16 utkání.

S dovolením ještě jeden odstavec věnuji vyjímečnému Drew Breesovi. Letos zkompletoval TD přihrávku na 13 různých receiverů. To je pouze o jednoho méně, než je rekord NFL. Kdo mu tedy letos ještě zbývá k zacílení? Taysom Hill - to by mohla být nějaká pěkná trikovka, Teddy Bridgewater - nepravděpodobné, nedávno podepsaný Brandon Marshall, který ale ještě za Saints nestartoval, nebo někdo z lajnařů eligible pro zachycení passu v jednotlivé hře. Nebo v extrémním případě hodit přihrávku sám sobě. Takový Marcus Mariota už na konci loňského ročníku zjistil, jak se to dělá.

Za posledních 25 sezón pouze ve dvou případech nasbíral nejvíce skládek obránce nováček. V roce 2007 LB Patrick Willis ze San Francisca a v roce 2012 Luke Kuechly z Caroliny. Oba dva získaly po zásluze cenu Defensive Rookie Of the Year. V letošním roce je na stejné vlně naladěn rookie LB Darius Leonard z Colts. Pořadí vede o 17 tacklů před Blakem Martinezem (GB) a Masonem Fosterem (WAS) ačkoliv odehrál kvůli zranění kotníku o jeden zápas méně, než jeho pronásledovatelé.

Ani tento týden nesmí chybět populární kopací okénko. Nikdy v historii NFL se nestalo, aby statistici po 12.týdnu napočítali u kickerů 17 minutých field goalů v posledních 2 minutách utkání, tak jako je tomu v ročníku 2018.

QB LA Chargers Philip Rivers překonal rekord Marka Brunella (Redskins) z roku 2006 v počtu kompletních přihrávek po sobě jdoucích od začátku utkání. Brunellových 22/22 vylepšil na 25/25. Nutno dodat, že zejména secondary Cardinals překonání tohoto rekordu nekladla odpor. Riversových 114 výher, 4410 kompletních passů, 368 TD více než 53 000 naházených yardů jsou všechno rekordní čísla mezi quarterbacky, kteří nikdy nehráli SuperBowl.

Peyton Manning, ačkoliv postupně ztrácí jeden NFL rekord za druhým, stále drží nejdelší šňůru ve 13 po sobě jdoucích sezonách, kdy vždy hodil minimálně 25 touchdownů. Do závěsu za něj se letos dostal výše zmíněný Philip Rivers, který od roku 2008 do letošního ročníku má takových sezon již 11.

Safety Earl Thomas, jemuž ve 4.týdnu předčasně ukončilo sezonu zranění, stále vede klubovou tabulku Seahawks zachycených interceptions pro tento ročník s počtem 3. Pouze 7 hráčů ze všech ostatních klubů zachytilo více interceptins, než Thomas.

NFL zažívá letos nejhubenější ročník co do počtu touchdownů skórovaných z kickoff returnů od roku 1970. Zatím se pouze ve třech případech (Titans, Dolphins a Patriots) podařilo donést míč do endzóny přímo po výkopu. Např. za celou sezónu 2007 bylo takových TD skórováno 25, přičemž si jen samotný Houston Texans připsal 4 kickoff TD. Když už jsme u výkopů, za zmínku stojí markantní propad úspěšnosti onside kicku, na čemž nese lví podíl změna pravidel rozestavění hráčů podél Line of scrimmage a také zákaz pohybu hráčů před uvedením míče do hry. Letos byl tým dohánějící skóre úspěšný pouze ve 3 případech z 36 pokusů (8%), naproti tomu loni to bylo 13 z 55 (23%) a dlouhodobě v letech 2001-2015 se úspěšnost blížila k 20%.                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                                                 autor: Honza "Ježour" Ježek

Zdroje: profootballtalk.nbcsports.com, pro-football-reference.com, profootballfocus.com, teamrankings.com, nfl.com, NFL Network, Twitter, Wikipedia

Komentáře ke článku (celkem 168)

139286 OMAHA napsal před 6 měsíci:
Bama, Clemson, ND, Georgia
139275 Forestík napsal před 6 měsíci:
Tak dneska je to s rozhodovanim, na co koukat od 19 opravdu slozity. Na kazdym zapase se da najit neco zajimavyho a asi vyberu na posledni chvili. Od 22 je to celkem jasny a nejspis mrknu rovnou na Sport2. Leda jeste zkusit Jets@Titans, ale to bude nejspis taky jednoznacny
139271 DebiQue napsal před 6 měsíci:
Ohľadne toho sa uvažuje odvtedy ako s sa s college futbalom prvý krát stretol asi pred 15 rokmi. Najspravodlivejsí systém by bol ak by sa zrušili konferencie a vytvorili ligy podľa výkonnosti, takže by spravodliví postupujúci do playoff vyšli priamo z tabuľky. Problém takéhoto systému je v tom, že toto by bolo likvidačné pre všetky priemerné a podpriemerné univerzity. Funkčný systém, ktorý je v podstate atraktívny pre všetky univerzity, nikto nechce rušiť, tým pádom sa účastníci playoff vyberajú spomedzi 130 univerzít.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Drew Brees

Drew Brees

Tým: Saints (#9)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2000


NFL kariéra v kostce Drew Brees byl během NFL draftu v roce 2001 v 2. kole, jako 32 hráč celkově, vybrán týmem San Diego Chargers. Nejlepší sezónu v… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Perfect passer rating

Je statisticky "dokonalé pasové hodnocení quarterbacka," které vyjadřuje číslo: 158.3. Aby quarterback mohl dosáhnout perfect passer rating (dokonalého… Perfect passer rating

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4212×
DebiQue | off-line 4027×
Aleš | off-line 3558×
formic | off-line 3548×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4