NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - week 8

sobota 27. října 2018, 18:00 Těsně před tím, než nám letošní ročník zakončí svou první polovinu, zde máme opět několik statistických zajímavostí, jež zaujaly média, komentátory a fanoušky nejen za mořem. Přeji hezké počtení.

Statistické zajímavosti, o nichž se nyní mluví v NFL - week 8

QB Bears Mitch Trubisky zaznamenal na konci první čtvrtiny 8y běh pro TD, na který se ale ve skutečnosti dosti nadřel. V rámci NextGen Stats se tachometr jeho reálného běhu zastavil na hodnotě 72yardů a jednalo se tak o nejdelší běh v historii pro down kratší než 15y. Nutno dodat, že takto přesně se pohyb hráče po hřišti sleduje díky moderním technologiím teprve 8 roků.

Všechno je jednou poprvé. Například interception QB Marcuse Marioty v RedZone, kterou předcházelo 42 passových TD bez podobného zaváhání. Nebo minutý "point-after-touchdown" Justina Tuckera, kterému předcházelo 222 úspěšných pokusů v řadě. Kicker Ravens svému selhání ještě teď nemůže uvěřit. Zcela nečekaně přišla také první historická prohra jakéhokoliv úřadujícího šampiona, i přesto, že ve 4.čtvrtině vedl o 17 bodů. Když jsme s manželkou v neděli představení Eagles shlédli, oba jsme se shodli, že o tak uchvátané prvenství není co stát.   

QB Deshaun Watson byl nucen kvůli blíže nespecifikovaným zdravotním potížím s plícemi absolvovat přesun do Jacksonville namísto letadla speciálně upraveným autobusem v lůžkové úpravě. Cestu dlouhou 1400km zvládl s jednou přestávkou za 12 hodin, se svými třemi spoluhráči ji dle vlastních slov strávil spánkem a hraním na playstationu. V pondělí ráno po zpáteční cestě vystoupil rovnou v treninkovém centru Texans a šel přímo na trénink. Prý výborně odpočatý. Další venkovní utkání hrají Texans za 14 dní v Denveru (1600km), nicméně Deshaun už by snad měl být schopen přesunu v letadle.

QB Tyrod Taylor odehrál mimo Snowbowlu s Colts všechna utkání základní části Buffala Bills loňského ročníku a připsal si v nich dohromady pouze 4 interceptions. Všichni 3 rozehrávači, kteří doposud nastoupili za Bills v sezoně letošní, jich mají dohromady již 12, nejvíce z ligy.

Kicker Buccaneers Chandler Catanzaro proměnil v nedělním střetnutí s Browns nejdelší FG pokus v historii prodloužení a zaostal jen 1 yard za svým karierním maximem. Dosavadního rekordmana OT S.Janikowskiho (2008) překonal s 59yardovým pokusem o 2 yardy. Za povšimnut stojí, že během utkání proti Browns minul jeden extrapoint (33y) a také field goal (40y). V prodloužení však nechal na tyto předchozí nezdary zcela zapomenout. Absolutní rekord Bucs dlouhý 62y drží Matt Bryant z roku 2006.

Ještě zůstaňme na moment v Tampě. Až do 7.týdne fandové Pirátů čekali na chvíli, kdy se konečně bodově prosadí některý jejich runningback. První běhový TD totiž skóroval QB Ryan Fitzpatrick, druhý si připsal QB Jameis Winston, třetí WR DeSean Jackson a teprve až jako čtvrtý přispěchal se svou trochou do mlýna rookie RB Ronald Jones. Bucs jsou v naběhaných yardech na 31.místě a běhovou hrou získali ze všech týmů nejméně prvních downů (24). Pro srovnání nejlepší Rams jich mají 64.

Na zcela opačné straně barikády stojí pevně běhová obrana Chicaga Bears, která jako poslední ze všech týmů ještě nepovolila soupeřům ani jeden běhový touchdown.

Los Angeles Rams odstartovali sezonu se 7 výhrami v řadě naposledy v roce 1985. Nakonec zakončili ročník s bilancí 11-5. Po výhře v divizním kole nad Cowboys poměrem 20-0 prohráli následně v konferenčním finále s pozdějšími vítězi SuperBowlu Chicagem 0-24.

Nejlépe placený offensivní lineman ($15,5M ročně) v historii ligy OT Nate Solder z NY Giants udržel svůj blok po dobu delší než 2,5 vteřiny pouze v 66% dropbacků, což je 3.nejhorší procento ze všech lajnařů, jež blokovali v minimálně 100 passových pokusech.

Obrana Denveru Broncos nasbírala svým majitelům do Fantasy lig proti bezradnému útoku Cardinals neuvěřitelných 32 bodů. Body do soutěže přibývaly zejména díky dvěma interceptions vráceným do touchdownu. Skórovat v jednom utkání 2 pick six se Broncos podařilo naposledy před dlouhými 29 lety v roce 1989 v prvním týdnu proti Chiefs. Pouze ve třech případech v historii se podařilo jednomu týmu skórovat 3 pick six v jednom utkání, naposledy Vikings v roce 2007 darovanými přihrávkami z ruky Eli Manninga.

Detroit Lions doposud v útoku kolektivně nasbírali 734 běhových yardů, což je od startu sezony jejich nejlepší výkon od roku 1998 (882y). Tedy od roku, kdy ještě zářil v dresu Lvů fantastický Sanders. Zdá se, že v Detroitu našli po dlouhých letech jeho následovníka a namísto Barryho začíná řádit "Kerry" což je nová přezdívka Kerryona Johnsona, která se Sandersově křestnímu jménu nápaditě podobá. Z reakcí ze sociálních sítích na tuto běhovou nadprodukci také pochází dnešní ....

Mediální hláška týdne:

Jeden fanoušek Indianapolis Colts retweetnul příspěvek jiného fandy Lions a dle osobní potřeby jej lehce upravil pro svůj tým s tím, že význam věty zůstal v podstatě beze změn: "With such running game Lions´ offense suddenly looks realy SCARY." čili ´S takovou běhovou hrou vypadá najednou útok Lions opravdu děsivě.´  Nejen Lions se totiž tento týden v tomto ohledu činili. Runningbaci Colts naběhali totiž v neděli také solidní porci 220y, což bylo nejvíce za posledních 11 let.

autor: Honza "Ježour" Ježek

Zdroje: sportingcharts.com, profootballtalk.nbcsports.com, pro-football-reference.com, profootballfocus.com, nfl.com ,NFL Network, Twitter, Wikipedia

Komentáře ke článku (celkem 78)

134503 Hooper napsal před 16 měsíci:
Jeden z dvojice Panthers-Ravens a Lions-Seahawks.
134494 BigHarold napsal před 16 měsíci:
Tohle je snad první zápas v Londýně kdy se dá i říct že tam má jeden tým atmosféru skoro jako na domácím zápase.
134478 gaučový odborník napsal před 16 měsíci:
Jo..útok udělá 3&out aof budeme bránit 4 body vedení, protože "si můžeme dovolit dostat ještě FG"

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Troy Aikman

Troy Aikman

Tým: Cowboys (#8)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1989


Troy Kenneth Aikman se stal jedničkou draftu roku 1989. Cowboys do mladé hvězdy vkládali velké naděje a Aikman se stal vůbec prvním nováčkem v historii klubu, který… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Free Agent

Volný hráč. Hráč který není smluvně vázaný k žádnému týmu. Free Agent

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | on-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4958×
formic | off-line 4838×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4383×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4