NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Super Bowl LII preview - Ondra

neděle 4. února 2018, 21:00 Do začátku Super Bowlu LII zbývá už jen doslova pár hodin. To nejdůležitější už bylo vyřčeno a vy už jste určitě četli velké množství preview. Ať už na našem webu, na webu ČT nebo idnes.cz. Důležitost tohoto zápasu je znát právě z množství prostoru, kterému se NFL dostává všude v mediích. Eagles a Patriots vlétnou do zápasu v Minneapolis a já společně s vámi doufám, že to bude fenomenální zápas!

Super Bowl LII preview - Ondra

Doktor na to šel ve svém preview až skoro vědecky a nádherně diagnostikoval veškeré statistické faktory. Já na to půjdu trochu jinak. Naopak se vám pokusím nastínit některé faktory, které se zdají být klíčové mně. Nezakládám přitom příliš na číslech, ale spíš na pocitu a dojmu z obou týmů.

1)    Line of scrimmage – souboj o LoS je neuvěřitelně důležitý v každém zápase a v letošním Super Bowlu je síla jednoznačně na straně Eagles. Obě jejich line jsou naprosto nabité talentem a především z DL, v čele s Fletcherem Coxem, jde opravdu strach. Pokud se jim podaří dominovat celý zápas, budou to mít Patriots opravdu těžké. Run středem je proti Coxovi prakticky nemožný a passová hra bude znemožňováná rushem od Grahama, Barnetta a Coxe. OL Patriots bude muset zahrát životní zápas, a protože v ní nejsou žádná velká jména, bude to opět na kouzlu Danteho Scarnecchii. Čím víc bude Tom Brady ležet, tím hůř Patriots budou hrát. A naopak pro obranu týmu z Bostonu bude naprosto klíčové zastovat runy Ajayiho a Blounta.

2)    Run/pass Option – Doug Pederson nějakým zázračným způsobem naučil hrát Nicka Folese tuhle variantu. A naučil ho to naprosto dokonale. Nebudu úplně zabrušovat do toho, jak tahle útočná varianta funguje, protože to přesahuje možnosti tohoto článku. Podstatné je, že R/PO se hrozně špatně brání. Pokud to QB dobře vyhodnotí, je to pro obranu neuchopitelné, navíc se dá hrát v „no huddle“ módu. Takže Eagles poletí po hřišti velmi rychle. Matt Patricia bude muset vymyslet způsob, jak tuhle herní variantu rozbít nebo alespoň, jak znejistět Nicka Folese.

3)    Tom Brady – letošní MVP nemůže nebýt faktorem. Comeback kid proti Jaguars znovu ukázal, že nic není nemožné a proti Eagles budu muset hrát opravdu skvěle. Eagles disponují neuvěřitelně kvalitní obranou, kterou bych popsal především jako oportunistickou. Jakmile je příležitost, váš útok zaváhá, turnover je na světě. Tomu se bude muset Brady vyvarovat. Žádné strip sacky, žádné interceptiony, zkrátka žádné zbytečné ztráty míče. Brady obecně velmi špatně zvládá tlak a Eagles defense bude tlačit, co ji jen síly budou stačit. Útok vedený McDanielsem by se tedy asi měl soustředit na krátké playe směřující na Lewise a Amendolu. Danny v konferenčním finále rozhodně ukázal, že si zaslouží své místo na slunci.

4)    Special týmy – více než v jakémkoli zápase bude tentokrát záležet na special týmech. Jednoduše tým, který vytvoří turnovery při returnech, nemůže vyhrát. Očekávám velmi vyrovnaný zápas a každý bod, může být nakonec naprosto klíčový. Výkony kickerů opravdu můžou rozhodnout.

Celkově vzato očekávám naprosto vyrovnaný zápas, kde bezpochyby rozhodne nějaká maličkost. Eagles jsou nezkušeným týmem, pro které je už účast v Super Bowlu úspěchem. Naopak Patriots by mohli svoji zkušenost rozdávat a pro Toma Bradyho není jakákoliv bodová ztráta dostatečně velká na to, aby se vzdával. Na tenhle zápas bych si nevsadil, ani kdybyste mi mířili pistolí na hlavu. Stát se může všechno. Nejvíc doufám, že to bude opravdu vyrovnané a krásné utkání! Užijte si to a sledujte NFL.cz!

Tip na závěr. Patriots - Eagles 24:21

autor: Ondra Horák

Komentáře ke článku (celkem 761)

121946 Vlad67 napsal před 9 měsíci:
tak si skus porovnat Folesovu vykonnost s Bradfordovou
121880 DebiQue napsal před 9 měsíci:
Heh, sory ale u Bradforda nebola vykonnost nikdy problem... Iba to zdravie, a ked ti timovy lekar povie, ze tie jeho kolena su v poriadku, tak nie je o com...
121781 potkan napsal před 9 měsíci:
drew stanton po sezone 2014. odohral po zraneni carsona palmera viac ako polovicu sezony ako starter a vseobecne sa cakalo, ze ako free agent po sezone podpise niekde ako starter za slusne peniaze, timov, ktore by ho radi brali, bolo aj vtedy dost. drewo sa ale rozhodol ostat u cardinals ako nahradnik za palmera, aj ked na nahradnika dostal pomerne slusny balik, ale samozrejme ako starter inde by dostal viac. bolo hodne ludi vratane mna, co to vtedy nechapali. dnes uz o neho po sezone nijaka bitka nebude, aj ked mu skoncila zmluva

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Brian Urlacher

Brian Urlacher

Tým: Bears (#54)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1999


Brian Ulracher byl během NFL Draftu v roce 2000 vybrán v 1. kole, jako 9. hráč celkově, týmem Chicago Bears. Ulracher měl úžasný vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Interception

Velmi speciální obranný zákrok, při kterém ofenzivní přihrávku quarterbacka na svého spoluhráče, chytí obránce soupeře. Interception

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za listopad 2018:

dano81 | off-line 110 bodů
rodinger | off-line 110 bodů
Vena | on-line 110 bodů
ignác | off-line 105 bodů
DebiQue | off-line 3569×
gaučový odborník | off-line 3526×
Aleš | off-line 3427×
Luc123 | off-line 3285×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4