NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Super Bowl LIV: Preview + PODCAST

neděle 2. února 2020, 13:22 V neděli už nás čeká TEN zápas. Zápas zápasů… Konečně Super Bowl. Letošní rok se nese ve znamení sté sezóny NFL, ale Super Bowl je to teprve s pořadovým číslem padesát čtyři. 

Super Bowl LIV: Preview + PODCAST

49ers.png San Francisco 49ers vs. Kansas City Chiefs chiefs.png

Jak už samozřejmě všichni víme, tak se utkání odehraje na stadionu Hard Rock Café ve slunném Miami. Začíná se v neděli 0:30 našeho času a stejně jako každý rok, tak i letos nás čeká half-time show pro diváky, kteří více než sportu holdují kultuře. V poločasové přestávce se nám představí Jennifer Lopez a Shakira, což přijde i takovému kulturnímu buranovi jako jsem já, celkem zdařilá volba. Jen tak pro zajímavost jsem vyhledával cenu lístků, a podle serveru vividseats.com se průměrná hodnota jedné vstupenky zastavila na částce 6842 dolarů, což je celkem pálka. Takže není divu, že se všude v USA, ale i na mnoha místech v Evropě budou pořádat Super Bowl párty, kde se vypije spousta piva a sní hromada kuřat a hamburgerů.

Zápas to bude rozhodně zajímavý a troufnu si takhle na začátek odhadnout, že i velmi vyrovnaný. Obě mužstva prošla play-off jako nůž máslem, když si Chiefs nejdřív poradili s Texans a následně vyřadili překvapení v podobě Tennessee Titans. 49ers také neměli s postupem moc velký problém, když si snadno poradili s Vikings a potom vyzvali další tým z NFC North – Green Bay Packers. Ani tým Aarona Rodgerse jim nebyl bůhvíjakou překážkou a neuvěřitelnými výkony po zemi se proběhali až do Super Bowlu. V tomto zápase měl Jimmy G 8 passových pokusů, z čehož 6 bylo kompletních. Takhle málo přihrávek neměl quarterback v play-off už asi hodně dlouho. Oproti tomu Raheem Mostert zažil nejlepší večer své kariéry. Připsal si 220 runových yardů a jednoznačně v týmu 49ers zářil. 

A přesně o tom bude i Super Bowl. Máme proti sobě dva výborné útoky, které vedou dva nejlepší ofenzivní mozky současné NFL. Andy Reid a Kyle Shanahan. Na jedné straně zkušenost a pověstné lišáctví a na straně druhé nová krev, která se nebojí útočit proti soupeřovým slabinám tak dlouho, dokud to funguje. Samozřejmě útok Kansasu je jak z jiného vesmíru. Patrick Mahomes hraje neskutečně dobře. Myslím, že bych ani nedokázal vymyslet dostatek superlativů, které by dokonale popsaly tohoto mladého quarterbacka.  K tomu má jednoho z nejlepších WR Tyreeka Hilla a pochopitelně Travise Kelceho, který je takovou jistotou pro Mahomese, že si vždy najde nějakou skulinku v soupeřově obraně. Byla by rozhodně škoda opomenout kvality Damiena Williamse, který jako nedraftovaný hráč hraje velmi solidně a dokáže podpořit Mahomesův útok, jak běhy středem, tak v passové hře a blokování. Sammy Watkins a Mecole Hardman jsou dalšími dílky do skládačky, která celkově tvoří téměř dokonalý komplet. A hlavně OL hraje fenomenálně! Útoku Kansasu opravdu není co vytknout a pokud jim dají 49ers jen trochu prostoru, tak toho určitě dokáží využít s chirurgickou přesností. A navíc velmi rychle. Mahomes je přesně ten typ quarterbacka, který je schopen obraně nasázet 3 touchdowny během šesti minut, když mu dá šanci. Úkolem San Francisca bude určitě udržet tuhle družinu co nejdéle na střídačce. Nikdo vám nemůže dát body, pokud není na hřišti. Když už Mahomes a spol na hřišti budou, tak proti nim bude stát velmi silná obrana. Bosa, Armsted, Buckner a Ford jsou všechno superhvězdy největšího kalibru. Runová hra je proti těmto chlapcům téměř nemožná a při passech se musíte obávat, že vám quarterbacka slisují do krabičky od sirek. Kwon Alexander na pozici middle linebackera dodává celé defense mnohem větší jistotu a secondary hraje také velmi dobře. Sympaťák Robert Saleh zřejmě moc dobře ví, jak své kluky namotivovat na ty nejlepší výkony. Osobně jsem hodně zvědav na Richarda Shermana. Samozřejmě on je plný sebevědomí a elánu. Jen ta rychlost už není, co bývala a v soubojích s Davante Adamsem to bylo vidět. Toho by Andy Reid možná mohl využít, a protože si Sherman zásadně drží svůj stranu, tak proti němu nasadit Tyreeka Hilla, kterému rychlostně stačit rozhodně nebude. Ale to je jen taková spekulace. Určitě si Frisco nemůže myslet, že ten silný útok zastaví. Jejich úkolem spíš bude Patricka Mahomese přibrzdit a trochu mu znepříjemnit život.

49ers disponují asi tím nejvariabilnějším běhovým útokem současnosti. Kyle Shanahan využívá všechny možné způsoby k tomu, aby hýbal s míčem po zemi. Jimmy G tak v podstatě nemusel v play-off ještě vytáhnout svůj nejlepší zápas z rukávu. Ten prožil zatím asi v základní části se Saints, kdy nasypal New Orleans 349 yardů a čtyři touchdowny. Ale dalo by se říct, že od té doby se útok San Francisca opírá o vyrovnanou trojici runningbacků: Mostert, Coleman a Breida. Druhý jmenovaný se v zápase proti Packers zranil a jeho účast v Super Bowlu je zatím dost ohrožená. Nejspíš nastoupí, ale určitě ne v plném nasazení. Jedničkou se v posledních zápasech tedy vyprofiloval Raheem Mostert, který je stejně jako Williams v Kansasu nedraftovaným hráčem. Běhové hře samozřejmě pomáhá kvalitní OL a fantastický George Kittle. Jeden z mála tight endů, který opravdu velmi rád blokuje. Říká se o něm, že když 49ers delší dobu hrají passové akce, tak se v hudlu vzteká, že už chce zase běhat, protože blokování je ta opravdová sranda. A já se asi nikdy nepřestanu divit tomu, jak skvěle Kittle blokuje. Několikrát už jsem si říkal, že Shanahan poslal na hřiště sedmého ofenzivního linemana, ale ono ne. Je to George Kittle. A poslední faktor, který prospívá runu je zkrátka ta zmíněná variabilita. Ono sice víte, že proti vám půjdou 49ers po zemi, jenže k čemu vám to je, když nevíte kudy. Jsou schopni běhat inside, outside, používat jet sweepy,, reversy různé varianty tossů a counterů. K tomu všemu jim pomáhají dvě věci. První z nich je Deebo Samuel. Velmi rychlý nováček, který je právě proto často používán do různých variací běhové hry a perfektně zapadl do systému Kyla Shanahan. Druhou věcí jsou motiony před snapem. Kyle ve svém útoku uplatňuje v 78 % motion před snapem, čímž rozhodí obranu a stáhne ji tím směrem, kterým potřebuje. Tohle číslo je pochopitelně největší v celé NFL a impozantní je také rozdíl oproti průměru ligy. Ten je totiž vyčíslen na 47 % motionů před snapem. Neuvěřitelné! Pokud bude chtít Kansas uspět, bude muset jejich pozemní válec nějak zastavit. A ačkoli jsem si myslel, že jim tenhle typ útoku nebude moc vonět, tak proti Titans ukázali, že to zas takový problém nebude. Zvlášť, když se zcela uzdraví Chris Jones. Jeho přítomnost na hřišti byla v zápase s Tennessee sice limitovaná, ale velmi znatelná. V každém snapu, ve kterém nastoupil na hřiště byl platným hráčem, a pokud se dá zdravotně dohromady, bude OL Frisca hodně zatápět. Ke špičkovým výkonům se v play-off vybičoval Tyrann „honeybadger“ Matthieu. Skvěle čte soupeřovy záměry a je téměř vždy na správném místě. Jeho a Sorensenova pomoc běhové obraně bude pro úspěch Kansasu naprosto klíčová.

Tipovat takový zápas je prostě sebevražedná akce. Pro 49ers bude alfou a omegou to, jestli dokáží alespoň malinko přibrzdit Mahomese a udržet svůj útok na hřišti. K tomu budou potřebovat bezproblémovou běhovou hru a velmi dobrý výkon od Jimmyho Garoppola. Naopak Kansas musí bezpodmínečně zastavit run, donutit 49ers spíš k passové hře a zapálit zázračnou raketu jménem Mahomes. Opravdu doufám, že to bude vyrovnaný a krásný fotbal. Ale víte co, je to Super Bowl. Stát se může všechno a právě proto, nás to všechny tak baví. Hlavně si to všichni užijte, ať už fandíte komukoli!

49ers.png San Francisco 49ers W 37:34


Ježour  Radim Ondra Doktor  Výsledek
49ers
Chiefs 
49ers.png
49ers.png
49ers.png
chiefs.png   
Celková bilance v PO 5 - 5 5 - 5 6 - 4    

____________________________________

PODCAST

K Super Bowlu LIV jsme si tentokrát připravili i podcast. Natáčeli jsme ho s Radimem Kroulíkem včera a bohužel se nám nevyhnuli malé technické komplikace, které jsou znatelné v posledních minutách záznamu. Tak snad mi to odpustíte a i tak si užijete tohle skoro hodinu dlouhé povídání. Poslouchat můžete na Podbean.com, YouTube a na Spotify. (Apple mi zatím neschválil podcast do své aplikace)

____________________________________

A pokud byste měli zájem podpořit vznik našeho nového webu, tak podrobné informace najdete ZDE

Číslo bankovního účtu: 2007216014/3030 

(pro naše čtenáře ze Slovenska uvádím i IBAN: CZ7230300000002007216014)

Paypal: https://paypal.me/pools/c/8lW86Z2Kvw

autor: Ondra Horák

Komentáře ke článku (celkem 37)

177535 Lubosinho napsal před 3 týdny:
presne to mám aj ja.. minulé play-off som to mal tak, že som sa pri zápase ťažko udržal pozornosť.. prišiel som teda na to, že už je toho futbalu počas 4 mesiacoch veľa, každú nedeľu minimálne 2 zápasy od 19:00 do 1:30.. dakedy keď NFL bola na Nova Sporte jeden zápas o 19:00 na ktorý som sa tešil, potom play-off na SportTV.. pred tou sezónou som si dal také malé predsavzatie, že nebudem sledovať nočné zápasy okrem kickoffu a super bowlu (nakoniec som 2 videl aj tak) a, že v nedeľu si vyberiem jeden zápas večer to sa mi darilo asi tak, že jeden som pozeral normálne a druhý už len pre info.. a ono sa to odrazilo na play-off už som sa znova tešil na každý zápas a nevadilo mi pozerať to aj 6 hodín v kuse, ten pocit vzácnosti sa mi tak trocha vrátil.. 

btw to isté som mal s NHL.. niekedy to bolo o víkendových zápasoch cez noc.. potom som sledoval NHL aj každú druhú noc a už toho bolo veľa.. tak som s tým prestal a cez týždeň si pozriem akurát tak Pittsburgh ak mám možnosť a inak len víkendy a pozornosť som dal aj iným športom ktoré má bavia.. futsal, hádzaná, trocha basket a zápasy môjho obľúbeného klubu.. tak mám zo všetko niečo a nakoniec dokopy nie toho tak veľa ako niekedy.. len si treba nájsť priority čo sledovať.. 
177525 EricBerry_Tribute napsal před 3 týdny:
https://nflbite.com/kansas-city-chiefs-vs-san-francisco-49ers-live-stream-2/
177524 gaučový odborník napsal před 3 týdny:
Ježoure mám to naprosto stejně..ono už celkově play off na mě má takovej ten nádech posledního víkendu na dětským táboře, je to super, ale víš, že se  blíží odjezd domů. Nejvíc se vždycky těším na WC víkend. Tak něják si říkám, žes e zejtra ráno jen kouknu na sestřih, i když by to mohl bejt dobrej zápas (dost možná nejlepší zápas za poslední roky), ale mě to něják nezajímá. Ale asi celkově jsem tím fotbalem něják přesycenej, už letos jsem si všimnul, že při zápasech Eagles odházím, dělám nějáký další věci, klízím, nebo čtu něco na internetu a vlastně hru moc nesleduju. Zápasy ostatních týmů jsem měl letos puštěný jen jako zvukovou kulisu.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Offseason

Offseason označuje období po skončení sezóny do začátku nové sézony. Offseason

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4958×
formic | off-line 4838×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4382×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4