NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Super Bowl XLVII Preview

neděle 3. února 2013, 22:37 Dámy a pánové, je to tady. The Biggest Show on Planet Earth! Harbowl! Super Bowl XLVII!

Super Bowl XLVII Preview John a Jim Harbaugh

Pravdou je, že téměř u každého Super Bowlu najdete nějaký zajímavý příběh, který jej obestírá. Přesto si dovolím tvrdit, že letos bude tento zápas ještě unikátnější než kdykoliv v historii. Souboj dvou bratrů, coby hlavních koučů svých týmů. Quarterback, jenž v Super Bowlu nastupuje teprve k desátému startu ve své kariéře. Poslední představení legendy. Ray Lewis vs. Patrick Willis. A samozřejmě Joe Flacco! To vše nám nabídne souboj týmů San Francisco 49ers a Baltimore Ravens.

A co nás v průběhu zápasu čeká? Kdybych měl svou analýzu shrnout do dvou slov, tak bych napsal „těžko říct“. Po dlouhé době totiž Super Bowl nemá výraznějšího favorita a jakákoliv predikce jeho průběhu se rovná skutečnému věštění z křišťálové koule. A hlavním faktorem, jenž alespoň v mých očích výrazně znesnadňuje jakoukoliv formulaci pravděpodobného vývoje tohoto utkání, je překvapivě absolutní nevypočitatelnost výkonu tolik opěvované obrany 49ers.

Sestava hráčů, která nápadně připomíná soupisku All-Pro Teamu a jež je doslova prošpikována členy Pro Bowlery , totiž v posledních týdnech zdaleka nepředvádí to, na co jsme od ní zvyklí. Stačí se podívat na následující statistiky za předchozích 5 zápasů:

Průměr obdržených bodů: 28,
Průměr yardů soupeře: 391,4
Počet sacků dvojice Aldon Smith – Justin Smith: 0

Tato čísla určitě neodpovídají možnostem obrany týmu ze San Francisca. A zůstává otázkou, zda po 14 dnech odpočinku najde svoji ztracenou formu a předvede onu obvyklou dominanci při zastavování běhové hry a vytváření tlaku na soupeřova quarterbacka. A upřímně řečeno – 49ers budou k vítězství takový výkon nutně potřebovat. Joe Flacco totiž hraje ve své životní formě, když v play-off ještě nehodil ani jedinou interception a odhalil úplně novou dimenzi svých možností A byť se tentokráte asi bude muset obejít bez svých oblíbených big plays na Torreyho Smitha, neboť Dashon Goldson si tyto dlouhé bomby určitě pohlídá, tak už v předchozích zápasech play-off dokázal, že se umí obejít i bez nich. A pokud 49ers nedokáží překonat skvěle hrající O-line Ravens a vyvinout na Flacca podstatně silnější tlak než Patriots, Broncos či Colts, tak ze svého pocketu o velikosti obývacího pokoje Donalda Trumpa, bude znovu ničit Niners pasy na Boldina, Pittu a Rice.A když už jsme u Raye Rice – limitovat jeho runy na hranici pod 4 yardy na jeden běh, bude rovněž neméně důležité. Pokud tedy chtějí mít 49ers jakoukoliv vidinu na úspěch v tomto zápase, musí nutně ze své torny vytáhnout svoji nejlepší obrannou hru, které jsou schopni.

Osobně jsem totiž přesvědčen, že ofenzivní koordinátor Ravens Jim Caldwell naordinuje své ofenzívě maximální využití no-huddle offense. Určitě totiž nebude chtít dovolit obraně Niners střídat hráče i formace a zaměří se na využití mismatchů způsobených nemožností prostřídat hráče v obraně.. Řekl bych, že největším hitem Caldwellovy videotéky v posledních 14 dnech byl záznam druhého poločasu utkání 49ers vs. Patriots, kde Tom Brady rovněž pomocí no-huddle offense rozebral obranu Niners jako dětské lego. Přesně na této pásce budou Ravens hledat inspiraci pro svůj ofenzivní gameplan.

Na druhé straně hřiště bude velmi zajímavé sledovat, jakou tvář Colina Kaepernicka budeme sledovat tentokrát. Pokud bych měl parafrázovat jméno postavy z filmu Temný rytíř „Harvey Two-Face, pak quartebacka 49ers překřtil na „Colin Multi-Face“. Už po NFC Championship Game jsem psal, jak mě absolutně ohromil tím, že po běhovém galapředstavení proti Packers se v zápase s Falcons do ničeho bezhlavě nehrnul, přenechal běhovou hru svým running-backům a obranu Falcons zničil ze vzduchu. To byla opravdu maturita v přímém přenosu a nezvratný důkaz neobvyklé vyzrálosti u tak mladého hráče. A rozebírat Kaepernickovu absolutní psychickou odolnost je, byť po pouhých 9 kariérních startech, už jen nošením dříví do lesa.

Opravdu se těším, jaké zbraně vytasí CK7 tentokrát a kolikrát se od něj dočkáme stále populárnějšího „Kaepernickingu“. Obrana Ravens se po celou dobu play-off totiž potýkala pouze s typickými pocket-passery (Luck, Manning, Brady), a tudíž ji čeká v tomto zápase úplně jiný duel, jemuž budou muset přizpůsobit své defenzivní schéma. „Mind game“ mezi totálním zelenáčem (Kaepernick) a nejzkušenějším linebackerem v celé NFL (Lewis), bude absolutní ozdobou tohoto utkání a herním prvkem, na který se já osobně těším úplně nejvíc.

Každopádně nás čeká nesmírně vyrovnaný souboj dvou týmů nabitých hvězdami téměř na všech pozicích. Dvě momentálně nejlepší O-lines v NFL budou odolávat dvěma excelentní pass-rush obranám. To bude pro výsledek utkání naprosto klíčový matchup.

A jak už to bývá v případech, kdy na sebe narazí dva silné vyrovnané týmy, často o výsledku rozhodují maličkosti a jedna či dvě chyby. Přece jen ale existuje jedna pozice, u níž je mezi oběma týmy výrazný rozdíl, a která může převážit misky vah na stranu Ravens – a sice pozice kickera. Zatímco nováček Justin Tucker střílí přesněji než Jesse James v době své nejlepší slávy, zatímco David Akers patrně zapomněl svoji loňskou All-Pro formu někde na dovolené, přičemž několikrát v sezóně působil dojmem, že by míč mezi brankové tyče nedostal, ani kdyby ho tam donesl. Rozdíl mezi spolehlivostí těchto dvou hráčů se může při vyrovnanosti obou týmů přesně rovnat rozdílu mezi výhrou a porážkou.

Ale ruku na srdce – řekněte mi, jestli je na téhle planetě někdo, komu v podvědomí něco neříká, že to stejně nakonec všechno rozhodne Ray Lewis. A na jeho poslední tanec ve fialovém dresu (a stejně tak Eda Reeda, jenž sice bude pokračovat v kariéře, ale na 99% v jiném týmu) se určitě těší všichni fanoušci amerického fotbalu na celém světě…

Tip na výsledek po základní hrací době: 49ers 27 – Ravens 27

Prodloužení: Můj celoživotně pěstovaný optimismus mi říká, že musí vyhrát 49ers, protože mě přece někdo tam nahoře nemůže nesnášet natolik, aby mě nechal se procházet po Václaváku v dresu Joe Flacca. Ovšem díky své životní zkušenosti na druhou stranu vím, že Ten Nahoře má neobčejně vyvinutý smysl pro humor a ironii, a tudíž právě kvůli téhle mojí neprozřetelné sázce to nějak zařídí tak, aby v prodloužení vyhráli Ravens. Pak už stačí, aby MVP byl zvolen Joe Flacco a já hned minutu poté začnu přemýšlet, jestli je lepší emigrace nebo veřejná ostuda.

Tip na konečný výsledek: 49ers 27 – Ravens 30

MVP: Joe Flacco

Takže vlastně začínám přemýšlet už teď…

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 58)

19046 Nerazzurro napsal před 91 měsíci:
Game Pass 5000kč, PC 20000kč, vidět Flacca s Lombardi Trophy k nezaplacení!
19045 SF Niners napsal před 91 měsíci:
Congratulation Ray and Ravens.
19044 Raider Nation napsal před 91 měsíci:

A je to... nejzoufalejší SB co jsem kdy viděl se proměnil v pěkný superdrama... Snová jízda Baltimoru dotažena do vítězného konce. Teď Ray může s klidem v duši skončit!

A kdy bude dělat Doktor promenádu na Václaváku? 


Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Drew Brees

Drew Brees

Tým: Saints (#9)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2000


NFL kariéra v kostce Drew Brees byl během NFL draftu v roce 2001 v 2. kole, jako 32 hráč celkově, vybrán týmem San Diego Chargers. Nejlepší sezónu v… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Enchroachement

Faul kterým se může provinit obrana. Pokud obránce zaviní fyzický kontakt (např. vrazí) do útočícího hráče ještě před rozehráním míče (snap), dopustí se… Enchroachement

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | on-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4