NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Tennesse Titans offseason

středa 7. srpna 2019, 12:00 V loňské sezóně měli Titáni nejvíce výher proti týmům, které se dostali do playoff v celé lize, byli nejméně penalizovaným týmem v NFL, povolili také nejméně TD ve čtvrté čtvrtině v celé lize, zničili patriots, přesto jim samotným brány playoff zůstaly zavřeny.

Tennesse Titans offseason

Za nepostupem stála nevyrovnanost výkonů, která byla způsobena především na té nejdůležitější pozici, na QB. Od prvního weeku Mariotu pronásledovalo zranění ruky, které ho limitovalo po celou sezonu. A když do posledního zápasu musel nastoupit Blaine Gabbert, který byl dle PFF nejhorším QB v celé lize (ano dokonce i mistr interceptions Nathan Peterman byl hodnocen lépe!!!) byl veškeré naděje pryč. Tři poslední sezony odehráli Titáni s bilancí 9-7, a tak šli potřetí za sebou do offseason s vidinou, že stačí ten poslední krůček a můžou se stát světovými šampióny.

Offseason

Příchody

+ Rodger Saffold G

+ Adam Humphries WR

+ Cameron Wake EDGE

+ Ryan Tannehill QB

Odchody

- Brian Orakpo EDGE

- Derrick Morgan EDGE

- Quinton Spain G

- Josh Kline G

- Blaine Gabbert QB

- Johnathan Cyprien SS

Draft

1. Jeffery Simmons DT

2· A.J. Brown WR

3· Nate Davis G

4· Amani Hooker S

5· D'Andre Walker EDGE

6· David Long LB


V offseasonu Titány opustila dvojice obou startujících guardů, což ale vzhledem k jejich loňským výkonům neni žádná škoda, Rodger Saffold podepsaný za nemalé peníze by měl být okamžitým upgradem na jedné straně. S modromodrým dresem se také rozloučili dlouholeté opory Orakpo a Morgan oba startující OLB ve 33 letech ukončili karierů, nutno říct, že věk už si na nich začínal brát svou daň a pokles výkonosti byl především u Morgana nepřehlédnutelný. Opět zde vedení přivedlo náhradu a to v podobě nestárnoucího Camerona Wakea. Patritům před nosem vyfoukli WR Adama Humphriese, který by měl zvýšit konkurenci na tomto postu. a možná nejdůležitější změna se odehrála na pozici náhradního QB, vedení vidělo, že s Gabbertem se nedá uhrát nic a tak získali "odepsaného" starting QB Dolphins Ryana Tannehilla, který by snad nemusel být nejhorším QB v lize jako jeho předchůdce. Největší ztrátou během offseason je tak bezesporu distanc pro LT Lewana na 4 zápasy.

Camp preview

QB

Zde jsou karty rozdány jasně. Mariota, který v přestávce, nabíral pod dozorem lékařů svalovinu, aby byl odolnější vůči zraněním, je jasný starter. Pokud nedohraje zdraví ani následující sezónu, tak to bude pravděpodobně jeho konec u týmu z Nashvillu. Záda mu bude krýt typově podobný Ryan Tanehill. Pro třetího QB v kempu Logana Woodsida pravděpodobně bude vyhrazeno parkovací místo v practice squadu.

HB

Očekávání kolem nejúdernější útočné zbraně jsou veliké. Derrick "Tractorcito" Henry by měl na svých bedrech nést celý tým, doplňovat ho bude především na passing downy, stejně jako loni štírek Dion Lewis a i pozice třetího vzadu zůstane patrně stejná. David Fluellen je podle dostupných informací hráčem, který na sobě nejvíce mezi sezónami zamakal a tak si patrně svou roli v týmu udrží. Ostatní runningbackové v kempu budou tak bojovat alespoň o šanci na PS.

WR

Na této pozici se díky FA a draftu budou odehrávat velké bitvy o místo v týmu. Prvním WR by měl dle předpokladů být Corey Davis, který začne svou třetí sezónu. Doplňovat by ho určitě měl Adam Humphries, který dle informací z kempu, je nehlídatelný a s Mariotou se stávají přáteli i mimo hřiště, a tak bude možná právě on novým hlavním cílem vzdušných útoků. Nováčka AJ Browna na začátku kempu zpomaluje zranění. O zbývající 2-3 místa se pak poperou Taywan Taylor, Tajae Sharpe, Darius Jennings a Cameron Batson.V této bitvě bude rozhodující i kdo bude hlavním KR/PR. Osobně si myslím, že se do týmu nevejde Sharpe (klasicky dobrý kemp, ale v sezóně žádný šlágr) a Jennings, jehož pozici returnáře dostane mladší Batson jenž na sobě v offseasnu také hodně zapracoval.

TE

Výškově nejmenší grupa TE v celé lize. Malý výškou dobří v blocích tak by se dala charakterizovat tato skupina atletů. V čele s tím nejmenším ze všech nestárnoucím a po zranění se vracejícím Delanie Walkerem, ten pokud zůstane zdraví a ve formě jaká provází jeho angažmá u Titánů, pak to bude oproti loňsku zase větší palebná síla. Záda mu budou krýt mladíci Jonnu Smith, TE/FB hybrid Anthony Firkser a MyCole Pruitt.

OL

V loňské sezóně se nedařilo hlavně na pozici guardů, a tak se právě na těchto pozicích OL změní. Aktuálně na papíře vypadá OL takto Taylor Lewan-Rodger Saffold-Ben Jones-Nate Davis-Jack Conklin. V úvodu sezony díky 4 zápasovému distanci Lewana bude muset na jeho pozici zaskočit Dennis Kelly, který v posledních letech při absenci obou OT vždy podával solidní výkony a je s podivem, že žádný tým, kterého tlačí bota na této pozici mu nehodil laso. Otazníky jsou nad formou v jaké se dokáže vrátit Conklin, zda dokáže navázat na své výkony z předzranění a otevřená je také pozice RG, kterou nemusí uhájit nováček Davis. O tuto pozici bude muset bojovat s Kevinem Pamphilem a Corey Levinem.

DL

Jak silná bude tato řada, je velká neznámá, a bude mít velký vliv na konečný výsledek v sezóně. Zatímco u dvojice starterů DaQuan Jones, Austin Johnson se dají očekávat solidní výkony, tak od nejlepšího defenzivního hráče poslední dekády Jurrella Cayseho se vinou zranění, které utrpěl ve weeku 16 loňského roku a ještě není stále 100% fit asi nedají minimálně ze začátku sezóny čekat zázraky a tak bude důležité jak si povedou bezejmenní náhradníci. Jedním z takových náhradníků na které se bude spoléhat bude nejspíš Matt Dickerson, loňský UDFA před kempem v rozhovoru uvedl, že už nechce být zaparkován v PS, dle HC Vrabela patří mezi hráče, kteří na sobě nejvíce během přestávky zapracovali. O ostatní místa v týmu se poperou Brent Urban, Armani Bledsoe, Isaiah Mack, Frank Herron, Braxton Hoyett, kdo z nich se do týmu dostane je nyní ve hvězdách. Ještě více ve hvězdách je zda již letos během sezóny bude moci nastoupit volba z prvního kola draftu Jeffery Simmons nebo ho nechají plně doléčit na tu následující.

LB

Na ILB mají trenéři určitě radost, že mají z čeho vybírat, Jayon Brown bude navazovat na své skvělé výkony z loňské sezony. Na Wesleym Woodyardovi jako by čas nehrál roli, ve svých 33 letech, kdy jeho vrstevníci končí kariéry on je sezonu od sezony lepší. Pokud by snad na Wesleym čas začal brát svou daň, je tu připravena loňská volba prvního kola Rashaan Evans, jenž vinou zranění měl loni pomalý rozjezd ke konci však už dokazoval proč byl vybrán v 1. kole. To vše doplňují ST specialista Darren Bates a letošní volba v draftu David Long jr.


Na krajích po odchodu obou startujích veteránů vznikla mezera v sestavě, tu se budou snažit zacelit skupina mladíků Harold Landry, Shariff Finch, Kamalei Correa a D'Andre Walker, kterým bude velet nejstarší muž na soupisce ALL-Pro Cameron Wake.

CB

Na této pozici se nečekají moc velké změny, trojice hlavních CB Adoree Jackson, Malcom Butler, Logan Ryan zůstavá stejná, jako další muž v pořadí LeShaun Sims. Lonští UDFA Joshua Kalu a Kenneth Durden se pokusí získat místo 5. CB.

S

I na pozici safety vypadá hned od začátku kempu vše celkem jednoznačně. Pro Bowler Kevin Byard a Kenny Vaccaro budou startujícími S, nováček Amani Hooker, který v kempu vypadá velmi dobře bude využíván situačně a nakonec loňský draft Dane Cruikshank by o své místo v týmu také neměl přijít.

ST

Na pozicích ve kterých je zapotřebí do šišky kopat, nedošlo také dle očekávání k žádné změně. K Ryan Succop sice nemá v noze dynamit, ale patří mezi nejpřesnější K v lize za poslední roky. A nejlepší punter loňské sezóny Brett Kern bude také zpět na svém místě. V boji o pozici na returny se zapojují Humphries, Jackson, Batson, Joseph Parker

2019

Když naposledy měla franchise 3x po sobě stejnou bilanci (v letech 1996-98 8-8) dokráčeli v následující sezoně do Super Bowlu, ve kterém poprvé v historii převzala trofej jako majitelka žena. Co budou Titáni potřebovat k tomu, aby v těžké konkurenci AFC South uspěli a jako druhá žena v historii Amy Adams Strunk převzala Lombardi trophy. Určitě to bude zdravý Mariota, Henry. Útok, který povede opět nový OC (loňský OC Matt LaFleur, překvapivě získal po roce hned post HC u Packers) bude mít k dispozici snad lépe vystuženou OL, navrátilce Walkera a nové WR v podobě AJ Browna a Humphriese. V obraně bude stačit, když naváže na výkony z loňské sezóny.

Pokud bych měl předvídat sezonu, tak to vzhledem k naprosto brutálnímu losu, kdy nejlehčím soupeřem budou pravděpodobně Broncos, ano zní to šíleně, ale je to tak bude bilance 8-8 úspěch.

autor: Lukáš Praveček

Komentáře ke článku (celkem 98)

156208 gaučový odborník napsal před 4 měsíci:
zase špatně..jak já to dělám
156207 harykk napsal před 4 měsíci:
no to je fór .... za co takový prachy ?
156206 gaučový odborník napsal před 4 měsíci:
A jestli jsem pochopil správně Jerryho Jonese, tak je přesvědčenej, že SB může vyhrát bez Zekeho..čili s Dakem pod obří smlouvou. Já bych se nedivil, kdyby Dallas nakonec Elliotta tradoval..nebo se o to alespoň pokusil. Otázka je, kdo by ho bral s tím, že mu musí dát raketu. 

Je tady taky konspirační teorie, že Dak si řekl o takový peníze, protože ví, že mu je nedají - čili chce z Dallasu pryč :D

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Sack

Označení pro situaci, kdy je quarterback sražen (tackl) nebo vytlačen mimo hrací plochu za line of scrimmage (místo odkud začíná hra snapem) nebo na její… Sack

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za prosinec 2019:

Ferry | off-line 55 bodů
#3 - Seattle | off-line 50 bodů
ado89 | off-line 50 bodů
jawor | off-line 50 bodů
gaučový odborník | off-line 4704×
formic | off-line 4375×
DebiQue | off-line 4248×
Ježour | off-line 4198×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4