NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Tennessee Titans - hodnocení offseason

úterý 9. června 2020, 12:00 Kdybyste před loňskou sezónou fanouškům Titans řekli, že jejich oblíbený tým dojde až do finále AFC, když na cestě pošle na dovolenou mocné Patriots, asi by si spokojeně mlaskali. Jenže jak se říká, s jídlem roste chuť, a tak po oklepání se ze zklamání z nepodařeného konferenčního finále, vyhlíží fanoušci nadcházející sezonu s cílem dobýt konečně svatý grál v podobě Super Bowlu.

Tennessee Titans - hodnocení offseason

Vydařený draft 2019

Jedním z klíčů k dosažení tohoto cíle bude draft class 2019, která po první sezoně v NFL dostala od renomované stránky PFF hodnocení draft roku. Představme si volby, které se symbolicky odehrávaly na domácí půdě v Nashvillu. 

V prvním kole padl výběr na Jefferyho Simmonse DT, který vinou zranění padal boardem při draftu směrem dolů. Počítalo se totiž s absencí pro celou jeho rookie sezónu. On však minul pouze 6 utkání. Hned ve svém prvním utkání přispěl jako součást DL k udržení vítězství nad Chargers na goal line. Nezapomenutelná stopka Patriotů opět na goal line či 4th downy Ravens, tam všude hrál velkou roli a ukázal, že může být skutečnou hvězdou NFL. Druhý pick nebyl o nic horší. Až na 51. pozici totiž spadl podle většiny expertů nejlépe připravený WR pro NFL v ročníku ­­­– AJ Brown. Brown potvrdil predikce a byl jediný rookie WR, který dosáhl mety nachytaných 1000y. Stal se také ihned jedním z nejobávanějších WR s míčem v ruce. Ve třetím kole padla volba na guarda Nate Davise. Davis byl dlouhých 13 zápasů nejhorším hráčem OL v celé NFL! Pak jako by si Davis v nějaké RPG prográmku přidal za získané zkušenosti pár dovedností a jeho výkony začali vypadat úplně jinak, právě jeho velké zlepšení vedlo dle mého k dominantnímu běhovému vystoupení v PO. DB Amani Hooker vybraný ve 4. kole sice nebyl starterem, ale v rotaci s Vaccarem se skvěle doplňovali.  V pátém kole přišel na řadu EDGE D´Andre Walker, ten toho bohužel nemohl mnoho předvést. Během přípravy na sezónu ukončilo zranění jeho první sezónu v profilize. Není tajemstvím, jak slabý byl loni pass rush Titans, bude tak patrně třeba, aby se i tento pick dal nazvat v konečném hodnocení kvalitním. Poslední volbou, kterou v roce 2019 udělal GM Robinson, byl ILB David Long jr. Ten byl během své první sezóny kvalitním náhradníkem, který když dostal šanci, jako tomu bylo například při duelu s Ravens, nezklamal a odehrál potřebné. 

Pro tuto skvělou skupinu mladých hráčů je důležité neusnout na vavřínech, nejednou totiž byla rookie sezona pro hráče to nejlepší, co v NFL předvedl.  

Offseason

Přišli

·       Vic Beasley EDGE

·       Jonthan Joseph CB

·       Jack Crawford DL

Odešli

·    Jurell Casey DL ★★★★☆

·       Austin Johnson DL ★★★☆☆

·       Wesley Woodyard ILB★★☆☆☆

·       Tajae Sharpe WR ★★☆☆☆

·       Jack Conklin OT ★★★☆☆

·       Delanie Walker TE ★★☆☆☆

·       Dion Lewis RB ★☆☆☆☆

·       Cameron Wake EDGE ★★☆☆☆

·       Logan Ryan CB ★★★★☆

Draft class 2020

Svou roli bude hrát určitě i skupina letošních nováčků. 

1. kolo (29) - OT Isaiah Wilson: Osobně jsem byl trošku překvapen. Čekal jsem spíše defenzivního hráče buď jako náhradu za Caseyho nebo nějakého pass rushera. Na rozdíl od většiny odborníků, si myslím, že v rookie sezoně starter nebude. Wilson odešel z NCAA předčasně a je dle mého příliš mladý na startera.

2. kolo (61) - CB Kristian Fulton: tak toto bych nazval flashbackem. Fulton by totiž mohl být letošním AJ Brownem, a přestože byl Fulton vybrán až ve druhém kole, bude to jednoznačně nejdůlěžitější hráč letošního draftu pro Titans. Od něj se totiž bude nejvíce očekávat zapojení do základní sestavy.

3. kolo (91) - RB Darrynton Evans – výběr RB jsem v draftu očekával. Vedení Titans si vybralo rychlonohého hráče, který na univerzitě ukázal výborné ruce při chytání balónů, ale i při jeho protekci. Je to i potencionální KR.

5. kolo (174) DL Larrell Murchison – DL do rotace, absenci elitních atletických schopností nahrazuje maximálním nasazením. (Jurell Casey měl podobnou přednost ve svém draft profilu). Mohl by být kvalitním hráčem do rotace.

7. kolo (224) QB Cole McDonalds – výběr QB jsem také očekával, při výběru mi přišlo, že sehrála podobnost skillsetu s Ryanem Tannehillem. Doufejme, že ho v následující sezóně uvidíme pouze v přípravných zápasech.

7. kolo (243) CB Chris Jackson – v kempu se podle všeho popere o místo pátého CB.


Útok

Útočné akce bude stejně jako loni volit Arthur Smith, který ve své premiérové sezóně jako OC sklidil poměrně uznání. Po letech, kdy se u Titans každý rok měnil OC, jde o závan stability, což by se mělo pozitivně promítnout na výkonech na hřišti. Stějně jako loni se bude útok opírat o ničivou běhovou hru a PA. Největší silou byla úžasná produkce v redzone, které se žádný jiný tým NFL ani trochu neblížil.

QB ★★★★☆

Ryan Tannehill je jasnou jedničkou, comeback player of the year, bude chtít navázat na své výkony z loňské sezóny. A dle mého vůbec nic tomu nebrání. Tannehill mě překvapil hlavně svou přesností na krátké a středně dlouhé hody, největším nedostatkem je občas příliš dlouhé držení šišky při hledání ideálního cíle, právě PA mu dosti pomáhá tuto slabinu co nejvíce zakrýt. Zajímavý bude boj o jeho náhradníka. Tento souboj bude mezi dvěma QB, kteří byli bráni v 7. kole draftu. Logan Woodside jenž byl volbou Bengals v roce 2018 a nováčkem McDonaldsem. Ten či onen, pokud Tannehill nebude moci nastoupit k utkání bude to patrně znamenat pro Titans opravdu velký, velký problém. 

RB ★★★★★

Derrick Henry bude opět noční můrou všem menším obráncům v lize. Když celý stadion skanduje jméno Henry je něco úžasného. Na odlehčení nálože a delší 3rd downy bude patrně nastupovat rychlonohý nováček Evans. A v případě jednoznačných zápasů naskočí i třetí vzadu, jímž bude pravděpodobně David Fluellen. Neočekávám totiž, že by někdo z veteránů Dalyn Dawkins, Shaun Wilson, Senorise Perry mohl být kandidátem na místo v sestavě, tam snad jedinou možností na překvapení je UDFA Cameron Scarlett. Post FB by měl stejně jako v druhé půlce loňském sezóny zastávat Khari Blasingame. Bývalý Commodor se do do Nashvillu vrátil po stáži v PS Vinkingů a svými výkony rozhodně zaujal.

WR ★★★★☆

Po odchodu Tajae Sharpa k Vikings půjde do kempu celkem jasná pětice, velice mladých, ale už prověřených hráčů. AJ Brown, Corey Davis, Adam Humphries budou na hřišti nejčastěji. Brown bude patrně nejčastějším cílem passových útoků a je momentálně tím nejlepším WR v týmu. To Corey Davis patrně zažije poslední sezonu jako Titán. Jedním slovem bust. Vzhledem k pozici, na jaké byl draftován, nedokázal zatím ani zdaleka naplnit původní očekávání. Rychlonozí Kalif Raymond a Cameron Batson budou využíváni na překvapivé údery a returneři. Pro veterány Cody Hollister, Trevion Thompson, Rashard Davis nebo UDFA Nick Westbrook, Kyle Williams, Kristian Wilkerson, Mason Kinsey nevidím příliš šancí se do této pětice dostat. Mezi nimi spíše půjde o boj PS a čekání na zranění někoho výše postaveného na depth charthu.

TE ★★★★☆

Patrně nejstabilnější pozice u Titans. Odchod Delanie Walkera byl očekáváný a vzhledem k jeho absencím v posledních dvou sezónách ani nelze tvrdit, že by šlo o oslabení týmu. Trojice Jonnu Smith, Anthony Firkser, MyCole Pruitt už spolu začne třetí sezonu pohromadě a společně tvoří velice kvalitní trio, každý má jiné přednosti což dává útoku velkou škálu možností. Smith je atleticky dobře vybaveným hráčem, který je velmi nebezpečný s míčem v ruce, proto bývá často cílem TE Screenu. Firkser je bojovným extrémně inteligentním hráčem a Pruitt dokáže svou rychlostí být cílem pro dlouhé hody. Pro druhou trojici Cole Herdman, Parker Hesse, Tommy Hudson je šance maximálně tak na místo v PS. I v případě zranění očekávám spíše podpis zkušeného TE po cutech ostatních týmů.

OL ★★★★☆

I přes odchod Conklina neočekávám zhoršení. Naopak pokud Davis naváže na své výkony z konce loňské sezóny. Lewan se zas nenechá chytit, jak bere bobule a neoslabí tím tým na první čtyři zápasy. Kelly nezklame jak mou, tak důvěru Vrabela a bez problému bude blokovat na pravé straně. Nebude mít OL slabý článek a RBci tak budou mít dostatek prostoru na své běhy a QB dostatek času na hod. Očekáváná základní pětice tedy je Taylor Lewan – Rodger Saffold – Ben Jones – Nate Davis – Dennis Kelly. Isaiah Wilson a Jamil Douglas budou pravděpodobně prvními náhradníky. Kdo vyhraje další pozice náhradníků je asi teď ve hvězdách. 


Obrana (základní obrana 3-4)

DC Dean Pees odešel do zaslouženého důchodu. Titans tuto pozici záměrně nezaplnili. Mike Vrabel, nechtěl nikoho zvenčí, kdo by neznal pořádně systém a hráče. A tak zavede novinku, že by volba obraných akcí měla být prý, jak říká „kolektivní volbou“. Těžko říct co si pod tím představit, spekuluje se, že by mohlo jít o něco podobného, kdy některé týmy využívají v útoku zvlášť koordinátora pro běhové a passové akce. Velký vliv na výběr akci bude mít pravděpodobně bývalý HC a DC Jim Haslett, pod kterým jako hráč začínal v Pittsburghu Mike Vrabel kariéru.

DL ★★★☆☆

Zde zažili Titans v offseason největší ztrátu v podobě odchodu Jurella Caseyho. Ať se na mě GM nezlobí, ale tým, který je v pozici útoku na SB prostě nemůže zvolit tento druh obchodu. Nejprve jsem očekával, že si tým dělá místo pro Clowneyho, což bych pochopil. Ale vypadá to, že jen zůstane spousta nevyužitého místa v salary capu. Bohužel Casey nebyla jediná ztráta, tým opustil i Austin Johnson, kterému bylo pouhých 26 let a byl solidním hráčem rotace. A náhrady, 31letý podprůměrný hráč Jack Crawford, letošní 5. kolo draftu Larrell Murchison, lonští UDFA Isaiah Mack, Amari Bledsoe či UDFA 2018 Matt Dickerson nebo snad viděli v někom z letošních UDFA Kobe Smith, Teair Tart dostatek schopností na nahrazení těchto hráčů. Můj verdikt je jasný, spoustu kvalitně odehraných snapů se nahradit nepodařilo a zodpovědným osobám můžu jen vzkázat: tak tohle se vám pánové hodně nepovedlo!!! Ledažeby jste dokázali naklonovat Jefferyho Simmonse nebo DaQuana Jonese, protože oni dva na to sami stačit jednoduše nebudou. Jakmile jeden z nich bude vyřazen zraněním, bude z loňské chlouby naší sestavy pouze skupinka pro smích celé lize.

ILB ★★★★☆

Mladé trio Rashaan Evans, jehož goal line tackly budí fanoušky Pats ze sna. Jayon Brown, kterého považuji za nejnedocenějšího LB současnosti a David Long jr. dává v obraně spoustu možností a potřebnou kvalitu. Místo po Wesley Woodyardovi zaplní pravděpodobně Nick Dzubnar, jenž přišel z Chargers. Ovšem Nigel Harris a UDFA Cale Garrett při kvalitním kempu můžou toto místo získat pro sebe.

OLB ★★☆☆☆

Největší slabina loňského roku. Trenéři loni přecenili Sharifa Finche, který nenaplnil očekávání, což v kombinaci se zraněním veterána Wareho znamenalo pohromu. Bylo až neuvěřitelné, jak relativně dobře si vedla obrana s takto mizernou skupinou. Harold Landry, byl jediným alespoň průměrným hráčem této skupiny. Titans doplnili v offseason stav o Vica Beasleyho, ale těžko říct co od něj očekávat, proto mi pouze jeho příchod přišel dost málo (opět můžu poděkovat vedení za to, že nepodepsalo Clowneyho). Průměrní veteráni Kamalei Correa a Reggie Gilbert, loňský UDFA Derrick Roberson, který v druhé polovině sezóny ukázal určitý potenciál, D´Andre Walker a nakonec UDFA Khaylan Kearse-Thomas. Tato skupinka hráčů mi nedává rozhodně příliš optimismu k nějakému extrémnímu zlepšení oproti loňsku. 

CB ★★★★☆

Vzhledem k nulovému pass rushi týmu, bylo loni obdivuhodné, jak dobře si vedli hráči na této pozici. Adoree‘ Jackson byl v loňské sezóně nejlepším CB na 3rd downy v celé NFL a během jeho měsíční absence bylo jasné, že on je jasným CB1 v týmu, kterého nelze lehce nahradit. CB2 Malcolm Butler sledoval tažení v playoff pouze z lavičky zraněných a spekulovalo se, zda nebude po sezóně kvůli úsporám vyhozen. Právě na jeho pozici totiž bude v kempu útočit nová tvář Fulton a nikdo by se nedivil, kdyby tento souboj vyhrál právě Fulton. Což by mohlo vést ke cutu Butlera po kempu ve prospěch mladších. Velezkušený Jonathan Joseph asi nebude vzhledem k věku kandidátem na startera, ale spíše doplňkem a učitelem pro mladé, rozhodně nemá jistotu, že se v týmu udrží pro sezonu (pokud se neprosadí do sestavy, tak z něho můžeme udělat DC, tedy jen papírově a třeba z toho kápne nějaký pick navíc 😊). Trojice mladíků Tye Smith, který se loni dostal při zraněních v týmu na hřiště jako starter, si připsal nejlepší PFF rating týdne na této pozici a je tak příslibem do budoucna. Chris Milton a Chris Jackson dávají naději na kvalitní boj v kempu. Kareem Orr, Kenneth Durden a Ibraheim Campbell jsou dle mě bez šance na získání více než je PS.

S ★★★★★

Jedna z největších zbraní týmu Kevin Byard, který je patrně nejznámějším defenzivním hráčem Titans.  Kenny Vaccaro je kvalitní podporou v zastavování běhů naopak Amani Hooker vyniká solidní coverage. A solidní ST dvojice Dane Cruikshank a Joshua Kalu ten se bude po zranění opět chtít zařadit do sestavy a zblokovat zase nějaký ten důležitý FG.

K ★★★☆☆

Jak důležitá je stabilita na pozici kickera se ukázala Titans v loňské sezóně, když byl dlouholetý kicker Succop vyřazen zraněním ze sestavy. Kickeři se následně točili jak na nějaké pouti. Vrcholem zmaru byl výkon Santose, který obral vlastní tým o vítězství výkonem 0 ze 4 FG proti Bills. Ke konci sezóny přišel rodák z Jížní Afriky Greg Joseph. Ten si za pět zápasů připsal trošku bizarní bilanci, když kopal jediný FG, který proměnil, avšak nezaváhal ani při jednom z 18 XP.  Zatím je stoprocentní, a to při zápasech playoff není u kickerů vždy úplná samozřejmost.

P ★★★★★

Brett Kern – podle PFF jde o nejdominantnějšího hráče na své pozici v celé NFL, to mluví za vše, jeho punt proti Pats v závěru utkání, byl do výukových učebnic. 

Predikce

V bitvě o divizní titul nečeká Titans nic snadného. 

Colts si loni od PO odpočinuli a o to více se do něj budou chtít vrátit. Dokáže však Rivers v sobě ještě najít dostatek síly, aby mohl tým táhnout od vítězství k vítězství? Doufám, že se zas bude spíše rozčilovat jak malé děcko, kterému někdo sebral lízátko a zahazovat šance jeho týmu na dobrý výsledek. 

Texans mají sice handicap v podobě GM a HC v jedné osobě. Na druhé straně mají na soupisce prý super QB, no já ho ještě neviděl. Ovšem až bude nucen tento QB v nouzi házet na Hopkinse, a v ten moment zjistí, že tam žádného nemá. Tak bude držet šišku, ještě déle než obvykle a trhne tak nový rekord v počtu obdržených sacků. Já mu k tomuto heroickému výkonu předem gratuluji.

To Jaguáři vstupují do sezóny bez větších ambicí, což muže být jejich největší zbraň. Nový “Fitzpatrick“ to tam zas poblázní a hráči si to začnou až moct užívat … Ano pak se klasicky, jak to tak bývá z této „Fitzmagic mánie“, které v Jacksonvillu říkají Minshawmanie, probudí a vše bude tak jak má být. Jaguars poslední.

Pro Tennessee Titans nemůže být jiný cíl než vítězství v divizi. Podle rozpisu to osobně vidím na 10-6. To by mělo stačit na PO. GM Robinson se bohužel zalekl možného vítězství a krásně rozložil front seven, s tím to vidím na pouhý jediný zápas v playoff. Až se budou divit proč tým nezastavuje 4th downy a Rbci soupeře mají moc prostoru, tak nám fanouškům za ušetřené peníze v salary capu bude vedení moci koupit dostatečné množství kapesníčků na utírání slz.

Lukáš Praveček

Komentáře ke článku (celkem 10)

180406 BART (greenbaypackers.eu) napsal před 4 týdny:
Napríklad ja som sa z tohto moc nových veci nenaučil 🤷‍♂️ ale som si na sto percent istý, že pre drvivú väčšinu sú to perfektné informácie, ktoré náležite a oprávnene aj ocenili :) ja dianie okolo NFL sledujem prakticky nonstop a vždy ocením nejaké hlbšie inside info z jednotlivých timov, ktoré ako fanúšik Packers nemám takmer šancu postrehnúť, pokiaľ sa o ne priamo nezaujímam a nevyhľdávam Ale ako som spomenul pod mojim článkom, je to o konkrétnych preferenciách a o tom, kto sa chce ako hlboko ponoriť do futbalu a nie len do svojho tímu :) pre tých, ktorí nemajú čas nonstop čumieť na novinky ohľadom NFL je to perfektný zdroj, big up ☝️
180404 OMAHA napsal před 4 týdny:
Za popichovanie 100 bodov, no stručný teda nie je, hotový elaborát. No klobúk dolu, dal si na tom záležať. Priznám sa, že v polovici som preskočil rovno na záver.
180403 OMAHA napsal před 4 týdny:
A čo takto. Ak as vám nedajbože zraní Tannehill / a ja mu to teda v žiadnom prípade neprajem / tak ste v péčku! Náhrada zo 7. kola? Ani náhodou, počítam, že si to nejak poistíte a niekoho ešte stiahnete.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Tom Brady

Tom Brady

Tým: Patriots (#12)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1999


Brady byl během 2000 NFL draftu vybrán v 6. kole, jako 199. hráč celkově týmem, New England Patriots. Ve své dosud mimořádně úspěšné profesionální fotbalové… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Dime Back

Označení pro cornerbacka, který slouží jako šestý defenzivní back (čtvrtý cornerback) Dime Back

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | on-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5017×
formic | off-line 4973×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4489×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4