NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Tipy na vítěze zápasů – week 15 (výsledky)

pondělí 17. prosince 2012, 0:52 Jak dopadnou zápasy patnáctého herního kola NFL? To jsme se pokusili odhadnout v následujícím článku.

Tipy na vítěze zápasů – week 15 (výsledky) 49ers porazili New England Patriots

Tipy na vítěze zápasů – week 15 Zápas
Lions fan.jpeg
Doktor tipuje
San Diego Chargers fanoušek (kopie).jpg
Bohumil tipuje
 

Vítěz

Bengals
Eagles

  Cincinnati-Bengals-Logo.png
  Cincinnati-Bengals-Logo.png Cincinnati-Bengals-Logo.png
  Možná by mohl být někdo ošálen tím, že Eagles minulý týden vyhráli venku a Bengals naopak prohráli doma, ale Bengals hrají o ply-off a z minulého týdne se určitě poučili. Eagles nedokáží zastavit A.J. Greena a především uchránit Nicka Folese před bengálskými nájezdníky.
Bengals hrají o playoff. Eagles hrají o čest. V minulém zápase podlehli Bengals Cowboys v posledních vteřinách a poprvé po čtyřech zápasech prohráli. Cincinnati se spolu s Pittburghem přetahuje o poslední postupové místo do playoff z konference AFC, a pokud chtějí pomýšlet na postup do vyřazovacích bojů, musí tento zápas vyhrát. Defenzíva Bengals, která vede NFL v počtu sacků, by se o to měla postarat.
 

Giants
Falcons


  New-York-Giants-Logo.png New-York-Giants-Logo.png   Atlanta-Falcons-Logo.png
  Minulý týden jsem psal, že pod Mattem Ryanem prohrávají Falcons doma v průměru jen jedno utkání ročně. A letos to budou právě Giants, kteří dobudou Georgia Dome. Obrana Falcons zdaleka nepatří k elitě a David Wilson předvede další excelentní show! Vsázet v prosinci proti Giants se fakt nevyplácí.
Defenzíva Giants je na druhém místě v počtu zaznamenaných turnoverů a interceptions. Defenzivní lajna v čele Osi Umenyiorou, J. P. P. a Justinem Tuckem zaznamenala 17 z celkových 31 sacků. Giants se budou snažit Falcons „rozběhat“, což by se jim mělo proti 22. běhové obraně v lize podařit, a ulehčit tak práci Manningovi, který hodil v posledních třech zápasech 8 touchdownů a 2 interceptions. Další skvělý den pro nováčka Davida Wilsona?
 

Packers
Bears

Green-Bay-Packers-Logo.png  Green-Bay-Packers-Logo.png 
Green-Bay-Packers-Logo.png
 
  Hrát v prosinci na Soldier Field znamená pro hostující tým většinou výraznou nevýhodu. Nikoliv však pro Packers, kteří jsou zvyklí hrát v ještě horších podmínkách. Pokud Bears skutečně prohrají, povážlivě se rozhoupe židle pod Loviem Smithem. I když totiž Bears vypadají jako neustále velmi silný tým, tak za posledních 5 let byli v play-off jen jednou. A to je sakra málo.
Packers vyhráli sedm z posledních osmi zápasů. Bears prohráli čtyři z posledních pěti zápasů. Packers vyhráli v Chicagu dva zápasy v řadě celkovým skóre 116:65. Obrana Bears povolila v posledních pěti zápasech 72 bodů a na rozdíl od začátku sezóny nedokázala skórovat ani jeden touchdown. Jayi Cutlerovi se proti Packers nedaří. Green Bay porazí Chicago těsným skóre a zajistí si vítězství v divizi.
 

Redskins
Browns


Washington-Redskins-Logo.png    Washington-Redskins-Logo.png Washington-Redskins-Logo.png
  Vypadá to, že RGIII skutečně je superman a v neděli v Clevelandu nastoupí. Pokud ano, nebudou mít Browns proti běhovému útoku Redskins šanci. Ale po pravdě, myslím si, že by Redskins vyhráli i Cousinsem. Ne, že by byl Cousins tak úžasný, ale Browns jsou prostě tak špatní
Bude hrát RGIII? To se dozvíme asi až v neděli. Kirk Cousins prokázal v zápase proti Ravens, že jej dokáže obstojně nahradit. Redskins vyhráli čtyři zápasy v řadě a bojují o postup do playoff. Browns, kteří vyhráli poslední tři zápasy, nedají doma svou kůži lacino. I bez RGIII by měl Alfred Morris dovést Washington k vítězství.
 

Colts
Texans


  Houston-Texans-Logo.png
  Houston-Texans-Logo.png
Houston-Texans-Logo.png
  Colts toho venku mnoho nevyhráli (vítězství v Detroitu nepočítám, protože usmrtit sebevraha není zase tak složité) – možná to bude tím, že kouzlo Andrew Lucka a Chucka Pagana funguje jen v Indianopolis. Texans budou chtít odčinit pondělní výbuch a doma proti Colts se jim to podaří.
Bitva o divizi AFC South. Pokud Texans porazí Colts, zajistí si vítězství v této divizi. Pokud vyhrají Colts, zajistí si postup do playoff. Andrew Luck byl v posledních třech zápasech desetkrát sackován. Colts se navíc potýkají se zraněními v ofenzivní lajně. J. J. Watt by měl opět řádit. Adrian Foster by si měl po zápase s Pats zpravit chuť. V posledních třech zápasech proti Colts naběhal celkem 491 yardů a skóroval 5 touchdownů.
 

Jaguars
Dolphins


  Miami-Dolphins-Logo.png   Miami-Dolphins-Logo.png Miami-Dolphins-Logo.png
  Chad Henne už po úžasném vstupu zabředl do stejných kolejí, ve kterých kráčel jeho předchůdce Blaine Gabbert. Pokud někdo doma prohraje s Jets, tak nemůže chtít vyhrát příští týden v Miami. Návrat ztraceného syna Henneho na své domácí hřiště neskončí happy-endem – Florida totiž není Holywood.
Jaguars prohráli na hřišti soupeřů čtyři zápasy v řadě. Jags mají spolu s Chiefs nejhorší bilanci a z hlediska zaznamenaných a povolených yardů jeden z nejhorších útoků a obran v lize. Oproti tomu prohráli Dolphins pět z posledních šesti zápasů a jejich defenzíva nedokázala během těchto zápasů vyprodukovat ani jeden turnover. Delfíni si proplavou kolem jaguárů pro těsné vítězství.
 

Buccaneers
Saints


 New-Orleans-Saints-Logo.png New-Orleans-Saints-Logo.png   New-Orleans-Saints-Logo.png
  Drw Brees odehrál dva mizerné zápasy, to je pravda. Ale Super Dome není Georgia Dome ani MetLife a obrana Buccaneers není obranou Giants či Falcons. To vše je ideální mix pro monster game od čísla 9. Nevěřit Breesovi po dvou nepovedených zápasech je stejné jako nevěřit U2 po jednom nepovedeném albu. Legendám to nemusí vyjít pokaždé, ale všichni vědí, že prostě umí.
Bucs prohráli tři zápasy v řadě. Pokud chtějí pomýšlet na postup do playoff, nemohou si dovolit prohrát. Když se oba týmy utkaly v 7. týdnu sezóny, zvítězili Saints poměrem 35:28. Brees hodil v tomto zápase 4 touchdowny. Věřím, že i tentokrát roznese pasovou obranu, která je nejhorší v lize, na své svaté ruce.


 

Vikings
Rams


  St-Louis-Rams-Logo.png St-Louis-Rams-Logo.png   Minnesota-Vikings-Logo.png
  Rams vyhráli 3 utkání v řadě a já nevěřím, že by tuto sérii dokázali utnout právě Vikings. Matt Kalil sice hraje úžasně, ale bohužel jen na jedné straně O-line. Ta druhá bude volná pro útoky na Pondera. Jen nevěřím názorům některých odborníků, že Rams přibrzdí Petersona. Nic na světě nezastaví Adriana Petersona – ten chlap by proběhl i Čínskou zdí!
Dokáže běhová obrana Rams zastavit Adriana Petersona? To je zásadní otázka celého duelu. Peterson musí naběhat v posledních třech zápasech v průměru 134 yardů, aby dosáhl magické hranice 2.000 yardů. Běhová defenzíva Rams nepovolila soupeřovým running backům naběhat v posledních čtyřech zápasech více než 65 yardů. Tentokrát bude „Fialový ježíš“ zastaven a s ním i celý útok Minnesoty.
 

Broncos
Ravens


  Denver-Broncos-Logo.png   Denver-Broncos-Logo.png Denver-Broncos-Logo.png 
  Baltimore po nezdaru ve Washingtonu vyprovodili ofenzivního koordinátora Cama Camerona, ale já si bohužel pro ně myslím, že v něm pes zakopaný nebyl. Chyba je, že číslo 5 stále ještě žije. Jeho neexistující pocket movement (česky se tomu říká, že tam stojí jako tvrdé Y) bude lahůdkou pro Vona Millera. Když měli Broncos bilanci 2-3, tak jsem říkal, že už neprohrají do konce sezóny ani jeden zápas. A za tím si stále stojím.
Broncos vyhráli sedm zápasů v řadě. Když Ravens nedokázali zastavit Charlieho Batche a v minulém zápase Kirka Cousince, jak chtějí zastavit Peyton Manninga? Manning vyhrál proti Ravens osm zápasů v řadě. Defenzíva Broncos je 5. nejlepší proti běhu, takže by se měla vypořádat s Rayem Ricem. Pasový útok Baltimoru bude opět narušovat dvojice Elvis Dumervil a Von Miller.
 

Lions
Cardinals


  Detroit-Lions-Logo.png   Detroit-Lions-Logo.png Arizona-Cardinals-Logo.png 
  Jestli je v NFL momentálně nějaký tým, který je schopen prohrát s Cards, tak jsou to na 100% jedině Lions. Protože ti jsou schopní prohrát s kýmkoliv. Proti nejhorší ofenzivní linii v NFL a nejhoršímu quarterbackovi v NFL, by však měla zápas zvládnout vyhrát jen dvojice Suh – Fairley. A po pravdě – teď už mě víc děsí, že Patrick Peterson zkomplikuje cestu Megatrona za rekordem Jerryho Rice, než že Lions prohrají.
Lions prohráli sice pětkrát v řadě, ale v průměru pouze o 5,2 bodů. Po skvělém začátku a po zranění Kevina Kolba se letošní sezóna změnila pro hráče Cardinals v noční můru. Arizóna prohrála devět zápasů v řadě. Jejich útok skóroval během této série proher v průměru jen 10,6 bodů a v minulém zápase proti Seahawks zaznamenala osm turnoverů. Lions prohráli v Arizóně pět zápasů v řadě, ale v neděli tuto šňůru přeruší.
 

Seahawks
Bills


  Seattle-Seahawks-Logo.png Seattle-Seahawks-Logo.png  Seattle-Seahawks-Logo.png
  Seahawks se dostávají do totálního laufu ve správný čas. Vsadím se, že v NFC není ani jeden tým, který by si přál na tento tým v play-off narazit. Obrana Seahawks vedená horkým kandidátem na titul defenzivního nováčka roku Bobbym Wagnerem slupne Fitzpatricka a spol. jako malinu a Wilson s Lynchem se postarají o zbytek. Big win pro Seahawks!
Running back Marshawn Lynch bude mít proti svému bývalému týmu extra motivaci se ukázat, a to po jeho výkonu z minulého zápasu proti Cardinals, ve kterém naběhal pouze z 11 pokusů 128 yardů a skóroval 3 touchdowny, není dobrá zpráva pro fanoušky Bills. V dresu Buffala září C. J. Spiller. Hawks se venku sice nedaří jako doma, ale naposledy dokázali mimo svůj stadión porazit Bears. Seattle nemůžou tento zápas prohrát, jinak by si zkomplikovali cestu do playoff.
 

Panthers
Chargers


  Carolina-Panthers-Logo.png   San-Diego-Chargers-Logo.png  Carolina-Panthers-Logo.png
  Moje obvyklé jedno překvapení týdně. Sázet proti Chargers v prosinci většinou není moc moudré, ale letos už všichni vědí, ž Norv Turner odchází, takže se prosincové kouzlo Chargers opakovat nebude. Cam Newton is back!
Souboj dvou týmů, které hrají pouze o čest a kterým se letos nedaří. Ale oba týmy zazářily v posledním zápase. Panthers porazili Falcons. Chargers porazili Steelers. Cam Newton skóroval v posledních čtyřech zápasech 11 touchdownů a nedopustil se ani jednoho turnoveru. Běhová defenzíva Chargers, která je třetí nejlepší v lize, zastaví běhový útok Caroliny, a to bude hlavní důvod, proč San Diego doma neprohraje.
 

Steelers
Cowboys


  Pittsburgh-Steelers-Logo.png Dallas-Cowboys-Logo.png   Dallas-Cowboys-Logo.png
  U Dallasu funguje jedno jediné železné pravidlo – pokaždé, když jste si jistí, že příští zápas vyhrají, tak ho spolehlivě prohrají. Bylo tomu tak minulou sezónu a je tomu tak i letos. O-line Dallasu neudrží zone-blitzing Pittsburghu a pravděpodobná absence Deze Bryanta připraví Roma o jeho nejlepší cíl.
Oba týmy se perou o postup do bojů o Super Bowl. Roethlisbergerovi se v prvním zápase po zranění příliš nedařilo. Oproti tomu hraje Tony Romo v posledních zápasech ve výborné formě. Přestože je defenzíva Steelers proti pasu statisticky nejlepší, povolila hodit Philipu Riversovi v posledním zápase 3 touchdowny a pouze jednou jej sackovala. Cowboys vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů. Tentokrát se prostřílí přes ocelovou zeď k dalšímu vítězství.
 

Chiefs
Raiders


 Kansas-City-Chiefs-Logo.png   Kansas-City-Chiefs-Logo.png Oakland-Raiders-Logo.png
  Další duel slepého se slepým. Tým, který prohraje, se stane jediným soupeřem Jacksonville Jaguars o první místo na draftu. A kdo to bude? Hodím si korunou – ok je to panna, takže Chiefs. No, když o tom tak přemýšlím, tak asi ano, protože Raiders mají nulovou běhovou obranu, což by mělo stačit na to, aby je porazil Jamaal Charles sám.
Tento souboj bude zajímat pouze nejtvrdší jádro fanoušků obou týmů. Chiefs vyhráli v Oaklandu posledních devět z deseti zápasů. Jamaal Charles má na svém kontě již 1.220 naběhaných yardů, což jej řadí na první místo v AFC, a v posledních třech zápasech naběhal přes sto yardů. Charles by si měl poradit s běhovou defenzívou Raiders a dovést svůj tým k vítězství.
 

49ers
Patriots


  San-Francisco-49ers-Logo.png New-England-Patriots-Logo.png   San-Francisco-49ers-Logo.png
  Ano, Patriots jsou momentálně nejlepším týmem v NFL, ale Niners jsou týmem, který je jako stvořen pro jejich porážku. Tím, čím je kryptonit pro Supermana, tím jsou 49ers pro Pats. Umí spolehlivě zastavi běh a mají fantastický pass-rushing – Nate Solder nebude mít proti dvojici Smithů šanci. Niners to prostě proti ofenzivně laděným týmům svědčí – porazili už Packers i Saints a získají i skalp Pats.
Před začátkem sezóny jsem tipoval, že se tyto týmy utkají v Super Bowlu. Pokud chtějí 49ers zvítězit, musí „bratři Smithové“ vytvořit tlak na Toma Bradyho a Frank Gore musí rozběhat defenzívu Pats, která povolila Arianu Fosterovi naběhat pouze 46 yardů. Pokud se jim to nepodaří, čeká je podobný osud jako Houston. Patriots v prosinci doma neprohrávají.

 

Jets
Titans


  Tennessee-Titans-Logo.png   New-York-Jets-Logo.png  
  V pondělí už budu v New Yorku, tak si asi zajdu někam do baru a budu se dívat na reakce fanoušků Jets na výkon Marka Sancheze v Tennessee a královsky se u toho bavit. Jets dokáží porazit jen tým, který skóruje maximálně 13 bodů a já tipuji, že se Lockerovi se CJ2K podaří nasbírat víc. Každopádně se už těším na originální nefalšované newyorské bučení.
Uff, tentokrát mě na pondělní zápas nedonutí dívat se ani skvělé upoutávky na ESPN America. Jets mají stále šanci postoupit do playoff. Jets se budou snažit přes své running backy – Shonna Greena a Billa Powella, kteří naběhali v posledních dvou zápasech celkem 317 yardů, atakovat defenzívu Titans. Pokud dokáže defenzíva New Yorku zastavit Chrise Johnsona, Jets zvítězí.
 

autor: Doktor, Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 61)

16169 sebby napsal před 83 měsíci:
giants su hrozne nevyspytateslni, a teda sa podla mna tazko tipuju, ale ved uvidime... :)
16149 lou kubino napsal před 83 měsíci:
Presne tak,momentalne maju 4ty pick..zvysne dva zapasy mozu kludne prehrat..vcera v prenose pisali ze Raiders potrebuju LB,CB a WR..som zvedavy koho budu draftovat..dufam ze Te'o sa podari :))
16147 Raider Nation napsal před 83 měsíci:
otázkou zůstává lestli byl naše obrana tak dobrá nebo útok Chiefs tak marnej, já bych to viděl spíš na to druhý. Hlavně ať nezkoušej  gumovat ofensivu Chargers nebo Panthers, tam by jim to mohlo vyjít taky a potom by se zbytečně propadali na draftu 

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Calvin Johnson

Calvin Johnson

Tým: Lions (#81)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2007


Calvin Johnson byl během NFL draftu v roce 2007 vybrán v 1. Kole, jako 2. hráč celkově, týmem Detroit Lions. Johnson podepsal s Lions 6 letý kontrakt na $64 milionů… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: No Huddle Ofense

Tento speciální styl útoku (známý také jako Hurry-up offense) většina týmů často používá před koncem zápasu (př. Jako two-minute drill) za účelem ušetření… No Huddle Ofense

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za říjen 2019:

jana_fkt | off-line 120 bodů
Boubel | off-line 115 bodů
Didi | off-line 115 bodů
Keka | off-line 110 bodů
gaučový odborník | off-line 4504×
DebiQue | off-line 4123×
Ježour | off-line 3927×
formic | off-line 3875×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4