NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Tipy na vítěze zápasů – week 16 (výsledky)

pondělí 24. prosince 2012, 3:30 Jak dopadnou zápasy předposledního herního kola základní části NFL. To jsem se pokusili odhadnout v následujícím článku.

Tipy na vítěze zápasů – week 16 (výsledky) Chicago Bears porazili Arizonu Cardinals

Tipy na vítěze zápasů  – week 16



 Zápas
Lions fan.jpeg
Doktor tipuje
San Diego Chargers fanoušek (kopie).jpg
Bohumil tipuje


Vítěz

Falcons
Lions


Detroit-Lions-Logo.png    Atlanta-Falcons-Logo.png
Atlanta-Falcons-Logo.png
 
  Jsou Vánoce a já osobně budu na Ford Field. A vzhledem k tomu, že už jsem si dávno napsal Ježíškovi, že jedinou věcí, kterou si přeji pod stromeček, je výhra Detroitu a 2 rekordy Calvina Johnsona (8. zápas za sebou s vice než 100 yardy a počet nachytaných yardů za jednu sezónu), tak to prostě musí vyjít. Takže jestli věříte na Ježíška, vsaďte si na Lions. Jestli už jste dospělí, tak na Falcons
Falcons, kteří rozdrtili v minulém zápase Giants, si mohou vítězstvím nad Lions zajistit výhodu domácího prostředí pro playoff. Lions prohráli šest zápasů v řadě a už si nepřejí nic jiného, než aby pro ně tato nepovedená sezóna skončila. Pokud defenzíva Falcons zastaví Calvina Johnsona, měla by Atlanta bez problémů zvítězit.
 

Raiders
Panthers


 Carolina-Panthers-Logo.png   Carolina-Panthers-Logo.png Carolina-Panthers-Logo.png
  Jasná záležitost. Cam hraje v posledních týdnech na úrovni své nováčkovské sezóny, zatímco Raiders nehrají snad vůbec.
Panthers předvádějí v poslední době výkony jako tým, který měl bojovat o playoff. Vyhráli tři z posledních čtyř zápasů. Cam Newton hodil v posledních čtyřech zápasech 9 touchdownů a 0 interceptions. Defenzíva Raiders sice nepovolila Chiefs skórovat v minulém zápase ani jeden bod, ale jejich nejlepším „útočníkem“ byl Sebastian Janikowski, a to na Panthers stačit nebude.
 

Saints
Cowboys

New-Orleans-Saints-Logo.png    Dallas-Cowboys-Logo.png  New-Orleans-Saints-Logo.png
  Drew Brees už je zase ve formě a defenzíva Saints zaznamenala proti Bucs dokonce shutout! Ale především tento zápas rozhodne klasická vlastnost Dallasu Cowboys – když by se výhrou mohli přiblížit k play-off, tak vždycky prohrají
Cowboys potřebují vyhrát poslední dva zápasy, aby si zajistili postup do playoff, počínaje utkáním proti New Orleans. Postup Saints do playoff je jen v teoretické rovině. Pasová defenzíva Dallasu v čele s Brandonem Carrem musí udržet na uzdě Drewa Breese a v poslední době dobře hrající Tony Romo by měl dovést své Cowboys k vítězství.
 

Titans
Packers


 Green-Bay-Packers-Logo.png   Green-Bay-Packers-Logo.png Green-Bay-Packers-Logo.png
  CJ2K by si sice mohl proti slabé běhové obraně Packers docela solidně zaběhat, ale Titans prostě a jednoduše na Green Bay nemají. Hlavně proto, že všichni jejich quarterbackové dohromady nejsou ani z poloviny tak dobří jako Aaron Rodgers.
Packers mají jisté vítězství v divizi, ale stále bojují o to, aby postoupili přímo do divizního playoff. Defenzíva Titans se sice v posledních zápasech zlepšila, ale proti Rodgersovi a k tomu ještě na Lambeau Fieldu to bude mít hodně těžké.
 

Vikings
Texans

Houston-Texans-Logo.png    Houston-Texans-Logo.png  Minnesota-Vikings-Logo.png
  A.P. prožije další velký den. Ale Arian Foster za ním příliš nezaostane a ve všech ostatních herních činnostech jsou Texans lepší než Vikings. A proto zvítězí. Moc se těším na souboj Matt Kalil vs. J.J. Watt.
Zápas, ve kterém jde opravdu o hodně. Vikings potřebují vyhrát, aby byli opět o něco blíže k postupu do playoff. Texans potřebují vyhrát jeden z následujících dvou zápasů, aby si zajistili výhodu domácího prostředí pro playoff. Adrian Peterson sice touží vyrovnat rekord NFL v počtu naběhaných yardů za sezónu, ale defenzíva Texans je pátá nejlepší proti běhu a povolila pouze tři běhové touchdowny. Někdo už musí konečně dokázat, že „Fialový Ježíš“ je jen člověk.
 

Patriots
Jaguars


New-England-Patriots-Logo.png    New-England-Patriots-Logo.png New-England-Patriots-Logo.png
  Existuje někdo na světě, kdo by si vsadil na to, že Pats prohrají druhý zápas za sebou a ještě k tomu s Jags? Pokud ano, tak ať mi hned napíše. Vždy mě lákalo poznávat lidi s exotickým uvažováním.
Myslím si, že následující statistika napovídá, jak tento zápas dopadne: Patriots vyhráli proti týmům, které mají negativní bilanci (více proher než výher), šest zápasů, ani jeden neprohráli a skórují v průměru 39,5 bodů za zápas. Jaguars prohráli proti týmům, které mají pozitivní bilanci, šest zápasů a ani jeden nevyhráli. Brady roznese defenzívu Jaguars na kopytech.
 

Colts
Chiefs


Indianapolis-Colts-Logo.png    Indianapolis-Colts-Logo.png  Indianapolis-Colts-Logo.png
  Kdo si pamatuje, kdy Chiefs naposledy skórovali ofenzivní touchdown, ať zvedne ruku! Jestli si dobře vzpomínám, tak to bylo někdy kolem roku 1985. Colts hrají o hodně a tenhle zápas musí vyhrát. Už jen proto, že v posledním zápase je čekají Texans – a to není dobrý soupeř pro boj o play-off.
Colts potřebují vyhrát jeden z posledních dvou zápasů, aby postoupili do playoff a jelikož příští týden hrají s Texans, musí Chiefs „pro klid duše“ porazit. Chiefs prohráli poslední dva zápasy celkovým skóre 45:7. Andrew Luck byl sice letos sedmatřicetkrát sackován, ale Chiefs mají jeden z nejhorších pass-rushů v NFL a především „nemají“ útok. Colts by měli v Kansasu oslavit postup do playoff.
 

Bills
Dolphins

Miami-Dolphins-Logo.png    Miami-Dolphins-Logo.png Miami-Dolphins-Logo.png 
  Možná je to jen můj pocit, ale nemohu se zbavit dojmu, že Bills už zabalili sezónu zhruba před 3 zápasy. Ryan Fitzpatrick si asi příliš neužije svůj předposlední zápas coby starting quarterback Buffala, protože obrana Dolphins jej bude ničit celý zápas.
Dolphins mají na rozdíl od Bills šanci postoupit do playoff, ale jen teoretickou. Defenzíva Buffala povoluje v průměru 28,7 bodů za zápas. V tomhle utkání moc bodů nepadne, ale Dolphins by neměli doma prohrát.
 

Chargers
Jets


San-Diego-Chargers-Logo.png    San-Diego-Chargers-Logo.png
San-Diego-Chargers-Logo.png
 
  Greg McElroy nám ukáže, že také není žádný zázrak a že je zhruba na stejné úrovni jako Sanchez. A jako Tebow. Takhle “vyrovnanou” trojici quarterbacků byste v lize hledali jen stěží. Jeden za 18, druhý bez dvou za dvacet a třetí za jeden a půl tuctu. Škoda, že koruna nemá tři strany, jinak by si Rex mohl hodit, kterého z nich postaví.
Souboj dvou týmů, které by letošní sezónu nejraději vymazaly z paměti. Jets posadili konečně na lavičku Marka Sancheze a nechali startovat Grega McElroye. Pravdou je, že quarterback Chargers, Philip Rivers, prožívá letos „Sanchézovský “ rok. Pokud Chargers neporazí Jets, zavazuji se, že začnu fandit prvnímu týmu, který se přestěhuje do Los Angeles.
 

Redskins
Eagles

Washington-Redskins-Logo.png    Washington-Redskins-Logo.png Washington-Redskins-Logo.png
  Redskins se zlepšují zápas od zápasu, Eagles jsou pevně přikováni na dno a momentálně pracují na tom, aby se dostali až pod něj. Tenhle zápas bude zajímavý až v příští sezóně.
RGIII by měl být zpět v sestavě Redskins, kteří vyhráli pět zápasů v řadě. Washington se spolu s Cowboys a Giants nachází na prvním místě divize NFC East, ale dokázal oba týmy porazit, a proto „kontroluje svůj osud“ v postupu do playoff. Když se Redskins střetli s Eagles poprvé v letošní sezóně, hodil RGIII čtyři touchdowny. V neděli to bude podobné.
 

Bengals
Steelers

Cincinnati-Bengals-Logo.png  Pittsburgh-Steelers-Logo.png   Cincinnati-Bengals-Logo.png
  Pittsburgh prohrál 4 z posledních 5 utkání. Jeho běhová ofenzíva neexistuje, což umožní jedné z nejlepších defenzivních linií v lize se plně soustředit na lov londýnského zvonu jménem Big Ben. A.J. Green pošle Bengals na dohled k play-off.
V tomto souboji dvou divizních rivalů nejde o nic jiného, než o playoff. Steelers sice prohráli čtyři z posledních pěti zápasů, ale pokud porazí Bengals a následně Browns, zajistí si postup do vyřazovacích bojů. Pokud Bengals porazí Steelers, probojují se do playoff a ukončí šance Pittsburghu na playoff. Steelers vyhráli nad Bengals pět zápasů v řadě. Andy Dalton nehraje v dostatečně dobré formě na to, aby dovedl svůj tým na Heinz Fieldu k vítězství, ale bude to těsné.
 

Rams
Buccaneers

  St-Louis-Rams-Logo.png   Tampa-Bay-Buccaneers-Logo.png St-Louis-Rams-Logo.png
  Utkání dvou týmů, které se momentálně pohybují zcela opačným směrem. Rams se postupně zlepšují, zatímco Bucs padají dolů jak rating Kypru. Josh Freeman ani Doug Martin nehrají v poslední době na úrovni svých možností a secondary Bucs téměř neexistuje. Tahle kombinace by měla znamenat snadné vítězství pro Rams.
Sam Bradford naházel v posledním zápase proti Vikings 377 yardů a 3 touchdowny. Proti pasové defenzívě Bucs, která je nejhorší v lize, by mohl podobný výkon zopakovat. Běhová obrana Rams povolila v posledních sedmi zápasech v průměru 136,4 yardů za zápas. Pokud Doug Martin napodobí výkon Adriana Petersona z minulého zápasu, měli by Bucs doma vyhrát.  

Browns
Broncos


  Denver-Broncos-Logo.png   Denver-Broncos-Logo.png
Denver-Broncos-Logo.png
 
  Tenhle zápas snad ani nemá cenu podrobněji rozebírat. I když by defenzíva Browns nějakým záhadným způsobem dokázala zastavit Peytona, tek ofenzíva nemá jedinou zbraň, jak přehrát Vona Millera a jeho kumpány v obraně Broncs.
Broncos vyhráli devět zápasů v řadě a bojují o volný týden v playoff, Browns o volbu v draftu. Broncos vyhráli nad Browns 20 z posledních 22 zápasů. Nevím, co by se muselo stát, aby Cleveland porazil Denver, možná jen v případě, kdyby si oba týmy vyměnily quarterbacky.
 

Bears
Cardinals


  Chicago-Bears-Logo.png Arizona-Cardinals-Logo.png  Chicago-Bears-Logo.png
  Cards sice minulý týden doma zvítězili a zaznamenali 38 bodů. Ale stejně jako Ústí není Praha, ani Chicago není Detroit. Bears se nedopustí ani zdaleka tolika chyb, co Lions, což bude na vítězství nad týmem vedeným zcela bezzubým Ryanem Lindellem.
Bears musí porazit Cardinals, pokud si chtějí zachovat šanci na postup do playoff. Ofenzíva Bears skórovala v posledních šesti zápasech v průměru 14,2 bodů. Defenzíva Cardinals zachytila letos 22 interceptions. Když Cardinals uhlídají Brandona Marshalla, zůstane útok Chicaga bezbranný. Mám pocit, že defenzíva Arizony se postará o překvapení kola a dovede svůj tým k vítězství nad favorizovanými Bears. Příliš mnoho snědeného cukroví asi už ovlivňuje můj úsudek...
 

Giants
Ravens


New-York-Giants-Logo.png    New-York-Giants-Logo.png Baltimore-Ravens-Logo.png 
  Je mi jasné, že se zase dočtu, že už jsem s těmi tipy proti Ravens trapný, ale to už jsem byl poslední dva týdny a pokaždé jsem uspěl. Navíc jsem už před třemi týdny věštil, že Ravens nevyhrají do konce sezóny ani jeden zápas, takže se této své předpovědi budu držet. A ruku na srdce - kdybyste si měli vsadit vy na to, zda se ze špatného výkonu a drtivé prohry vzpamatuje spíše Falcco či Eli, vážně byste dali byť jen východoněmeckou marku na Joe Coola?
Ravens mají jistý postup do playoff. Giants musí vyhrát, aby si udrželi šanci na postup do playoff. Oběma týmům se v poslední době nedaří. Ravens prohráli dva zápasy v řadě. Giants nedokázali skórovat proti Falcons ani jeden bod. Eli Manning by měl mít za svou ofenzivní linií dostatek času, aby odčinil svůj výkon z minulého utkání. Pokud Giants zastaví Raye Rice a Flacco nepředvede jeden ze svých lepších výkonů, Giants vyhrají.

 

49ers
Seahawks


  Seattle-Seahawks-Logo.png   Seattle-Seahawks-Logo.png Seattle-Seahawks-Logo.png
  Na tenhle zápas se neskutečně těším! Konečně uvidíme, jestli jsou Seahawks opravdu “for real” a dokáží porazit i špičkový tým ligy. Za normálních okolností bych asi tipoval výhru Niners, ale můj kolega šéfredaktor mi celou sezónu říká, že proti Seahawks na domácím hřišti by nevsadil ani kdyby soupeř hrál ve 12 lidech. A zatím se letos ještě nemýlil. Takže se tohoto zlatého pravidla budu držet i já.
Souboj dvou divizních rivalů. Pokud 49ers, kteří mají jistý postup do playoff, porazí Seahawks, vyhrají divizi. Na začátku sezóny jsem v přímém přenosu řekl, že vždy, když budou Seahawks hrát doma, budu tipovat, že vyhrají, a tento závazek dodržím, i když hrají proti týmu, který jsem tipoval na vítěze letošního Super Bowlu. Russell Wilson a defenzíva Seattlu jsou ve svém chrámu neporazitelní. Tohle bude klasický fyzický defenzívní fotbal. Wilson odehraje lepší zápas, než Kaepernick, a to rozhodne o těsném vítězství Seattlu.
 

autor: Doktor, Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 49)

16643 Doktor napsal před 83 měsíci:
uživatel je televizním komentátorem na stanici nova sport
Wilson je další krásný příklad toho, jak odborníci srazí v draftu quarterbacka jen kvůli jeho výšce. To, že je na NFL moc malý myslím naposledy říkali u Breese - a taky jim to moc nevyšlo. Wilsonův play-action je prostě dokonalej a ve spojení s Lynchem a Turbinem jen stěží k zastavení. Samozřejmě se může stát, že jim nervozita v play-off sváže nohy a ruce a zaplatí nováčkovskou daň, ale pokud budou hrát to, co v posledních 3 zápasech, tak je prostě v NFC neporazí nikdo. Nechci dělat po bitvě generála, ale kdo si přečte moje příspěvky z loňska, tak najde, že už tenkrát jsem psal, že by se Ravens měli rozejít s Flaccem a zkusit to s jiným QB - že už o moc horší to být nemůže.
16636 DebiQue napsal před 83 měsíci:
no uprimne povedane, neverim, ze sa seahawks prebojuju do SB, maju elitnu obranu, druhu najlepsiu behovu hru, a lepsieho QB ako Flacco... podla tvojich slov, jasna cesta do SB... no ja neverim ze vyhraju jeden zapas... co sa tyka samotneho draftu WIlsona, divim sa ze si ho nevybrali Browns, Cardinals, alebo Jaguars ked je taky skvely... Ved oni potrebovali nutne dobreho QB... To je prave to nezname co od draftu mozes dostat, pred Wilsonom bolo drafovanych 5 inych QB, 4ja su starteri, ale len dvaja su naozaj dobri... Riziko ze by Ravens potiahli prave toho neuspesneho je pomerne vysoke, za svoju existenciu ravens draftovali 2 QB v hornych kolach, Bollera a Flacca, o uspesnosti si urob nazor sam :) A to vsetko v sezone, ktora ma byt podla vsetkeho posledna pre legendu timu a vsetko sa sustreduje na snahu ziskat SB teraz... Riskovat s otaznym QB je podivne... Posilnili radsej OL z ktorej zmizol jeden z najlepsich guardov Grubbs, a posilnili passrush kde zavazilo ze z Ravens odisiel starting OLB Johnson... A angazovali noveho trenera QB ktory ma celkom uspesnu historiu... Fakt neviem, ci by si ty na mieste managementu Ravens draftoval radsej noveho QB ked uz Luck ani RGIII a vlastne ani Tannehill a Weeden neboli k dispozicii...
16635 Doktor napsal před 83 měsíci:
uživatel je televizním komentátorem na stanici nova sport
Já ho viděl několikrát - Ray sice chybu udělal, to je pravda, ale to, co potom Joe předváděl, bylo přesně jak vystřižené z knihy "Jak pohřbít vlastní tým". Na druhou stranu musím uznat, že nejvíce kapitol do této nikdy nekončící beletrie letos bezpochyby připsali Detroit Lions. Aspoň jste na jeden zápas viděli, jak je strašný být fanouškem Detroitu :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Cheap Shot

(„Podpásovka") Označení pro zákeřný zákrok. Cheap Shot

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za říjen 2019:

jana_fkt | off-line 120 bodů
Boubel | off-line 115 bodů
Didi | off-line 115 bodů
Keka | off-line 110 bodů
gaučový odborník | off-line 4504×
DebiQue | off-line 4123×
Ježour | on-line 3927×
formic | off-line 3875×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4