NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Tipy na výsledky zápasů – week 17

sobota 29. prosince 2012, 19:24 Jak dopadnou zápasy posledního kola základní části NFL? To jsme se pokusili odhadnout v následujícím článku.

Tipy na výsledky zápasů – week 17 Jak dopadne zápas mezi Vikings a Packers?

Tipy na vítěze zápasů - week 17 Zápas
Lions fan.jpeg
Doktor tipuje
San Diego Chargers fanoušek (kopie).jpg
Bohumil tipuje

Buccaneers
Falcons


  Atlanta-Falcons-Logo.png   Atlanta-Falcons-Logo.png
  I když Falcons nehrají už téměř o nic, určitě nebudou chtít ukončit základní sezónu porážkou a přijít o domácí neporazitelnost. A Tampa nemá kvalitu, aby jim tento úkol nějak výrazně ztížila.
Falcons si již zajistili vítězství v konferenci NFC a tím pádem volný týden a výhodu domácího prostředí pro playoff. Přesto jsem přesvědčen, že v Georgia Domu, kde letos neprohráli, podají maximální výkon. Pasová defenzíva Buccaneers, která je 31. v lize, nedokáže zastavit Matta Ryana a jeho trojhlavou saň receiverů. Oproti tomu by si defenzíva Falcons mohla na Joshu Freemanovi vylepšit statistiky v počtu zachycených interceptions.

Jets
Bills

 Buffalo-Bills-Logo.png   Buffalo-Bills-Logo.png
  Další zápas, ve kterém jde pouze o čest – a takové se tipují velmi obtížně. Nicméně s ohledem na to, že Jets povede do boje v Buffalu coby starting QB Mark Sanchez, tak samozřejmě musím tipovat Bills.
Souboj dvou týmů, které by na letošní sezónu raději co nejrychleji zapomněly. Když spolu oba týmy hrály naposledy, naházel Mark Sanchez tři touchdowny. Bude to právě Sanchez, kdo povede Jets opět do boje a bude muset „bojovat o zdraví“ za ofenzivní linií, která povolila v minulém zápase 11 sacků? Pass-rush Bills a C. J. Spiller by měli dovést Bills k vítězství.

Ravens
Bengals


Cincinnati-Bengals-Logo.png  Baltimore-Ravens-Logo.png 
  Věřte nebo ne, ale příčinou tipu na Benglas není můj proslulý „Flaccohating“. Bengals věřím především proto, že mají jednu z nejlepších D-line v lize vedenou Geno Atkinsem, která je schopná jak zastavit běhový útok, tak i pořádně znepříjemnit život Flaccovi. Současně Ravens nemají ve své secondary odpověď na A.J.Greena.
Oba divizní rivalové mají jistý postup do playoff. Ravens porazili Bengals v posledních čtyřech zápasech. Andy Dalton zkompletoval ve třech zápasech proti Ravens 54% přihrávek, 1 touchdown a 4 interceptions. Pokud bude běhová hra Ravens fungovat stejným způsobem jako v minulém zápase proti Giants a zpomalí pass-rush Bengals, který je jedním z nejlepších v lize, Ravens zvítězí.

Bears
Lions


  Chicago-Bears-Logo.png Chicago-Bears-Logo.png 
  Bears ještě hrají o play-off, zatímco Lions už jen o to, aby Megatron překonal 2000 yardů na sezónu. Takže v neděli budou spokojeny oba týmy. Bears vyhrají a Calvin se stane prvním hráčem v historii, který překoná metu 2000 receiving yards za sezónu.
Hráči Chicaga hrají o všechno. Bears musí Lions porazit a spoléhat se na to, že Packers zvítězí nad Minnesotou, aby postoupili do playoff. Lions prohráli sedm zápasů v řadě. Jejich defenzíva povolila během této série v průměru 31,9 bodů. Pasová defenzíva Bears je na 6. místě v lize, a pokud dokáže zastavit Calvina Johnsona, Bears zvítězí. Chicago hraje o všechno.

Texans
Colts


 Indianapolis-Colts-Logo.png Houston-Texans-Logo.png 
  I když mají oba týmy jistý postup do play-off, půjde v tomto zápase opravdu o hodně. Texans v případě výhry budou mít výhodu domácího prostředí po celé play-off a k tomu first round bye – pokud naopak prohrají, rázem budou muset nastoupit hned následující týden v play-off a v případě vítězství pojedou do New Englandu. Přesto věřím Colts – jejich kouzlo domácího prostředí bude fungovat i tentokrát.
Colts mají stejně jako Texans jistý postup do playoff. Colts zvítězili díky touchdownu v závěru čtvrté čtvrtiny nad slaboučkými Chiefs. Ofenzíva Texans nedokázala v posledním zápase proti Vikings skórovat touchdown. Když se oba týmy střetly před čtrnácti dny, prožil skvělý den J. J. Watt a Arian Foster. Running back Texans naběhal 165 yardů a v jeho kariéře se mu proti Colts vždy náramně dařilo.

Panthers
Saints

  New-Orleans-Saints-Logo.png   New-Orleans-Saints-Logo.png
  Souboj dvou týmů, které ke konci sezóny nabírají velmi dobrou formu a v play-off by byli určitě nepříjemnými soupeři pro jakýkoliv tým. I tentokrát rozhodne výhoda domácího prostředí – v Superdome si Drew Brees a spol. Vítězství pohlídají.
Souboj dvou divizních rivalů, kteří bojují jen o čest. Panthers prožívají výborný závěr sezóny. Vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů. Cam Newton zkompletoval v posledních osmi zápasech 14 touchdownů a 3 interceptions. Saints porazili v posledním zápase v prodloužení Dallas Cowboys. Jejich defenzíva se v poslední době, na rozdíl od začátku sezóny, zlepšila. Saints se v Super Domu rozloučí s nepovedenou sezónou vítězstvím.

Eagles
Giants


  Philadelphia-Eagles-Logo.png   Philadelphia-Eagles-Logo.png
  Tento zápas naopak nabídne souboj dvou týmů, které jsou v současné době na úplné dně své výkonnosti. Giants sice ještě teoreticky hrají o play-off, ale tato teorie už je spíše z žánru sci-fi. Eli i D-line už asi odjeli na dovolenou a Mike Vick naopak bude chtít dokázat, že ještě nepatří do starého železa.
Giants musí Eagles porazit a spoléhat se na pomoc od ostatních týmů, aby postoupili do playoff. Do sestavy Eagles, kteří prohráli letos jedenáct zápasů, se opět vrací Michael Vick. Pro něj a pro Andyho Reida to bude poslední zápas v dresu Eagles. Giants prohráli s Eagles na domácím hřišti pět zápasů v řadě. Výkon LeSeana McCoye bude hlavním důvodem, proč bude tato série pokračovat.

Browns
Steelers


  Cleveland-Browns-Logo.png  Pittsburgh-Steelers-Logo.png
  Steelers prožívají obrovské zklamání z nepostupu do play-off a tato frustrace se promítne i do výsledku tohoto zápasu. Browns si naopak budou chtít dobrým výkonem a vítězstvím v tomto zápase zvednout sebevědomí a získat momentum pro příští sezónu. V neděli budou bojovnějším týmem a proto zvítězí.
Steelers již nemají šanci postoupit do playoff. Browns nepostoupili do playoff deset let. Roethlisberger od té doby, kdy se po zranění vrátil za center Steelers, naházel 6 touchdownů a 4 interceptions. Proti Clevelandu se bude muset obejít bez svých dvou oblíbených receiverů – Heatha Millera a Mika Wallace. Browns sice porazili v prvním zápase Steelers, ale obrana Pittsburghu nedovolí, aby Steelers prohráli na Heinz Fieldu v posledním zápase letošní sezóny.

Jaguars
Titans


  Tennessee-Titans-Logo.png   Tennessee-Titans-Logo.png
  Tipovat tenhle zápas je opravdu za trest. Zůstanu u Titans, protože jsou lepší a hrají doma. Ale tahle selanka může skončit jakkoliv.
V Jacksonvillu a Tennessee už přemýšlejí nad tím, co musí během offseason udělat proto, aby se do příští sezóny zlepšili. Titans dostali v minulém zápase výprask od Green Bay Packers. Jaguars prohráli letos celkem třináct zápasů. Jaguars se budou muset kvůli zranění obejít bez svého statisticky nejlepšího wide receivera – Cecila Shortse – a running backa Rasharda Jenningse. Jacksonville má jednu z nejhorších běhových obran v lize. Tento zápas by měl patřit Chrisu Johnsonovi.

Chiefs
Broncos


  Denver-Broncos-Logo.png   Denver-Broncos-Logo.png
  Denver se případě výhry může velmi pravděpodobně posunout na první místo konference AFC, s stát se tak horkým favoritem na účast v Super Bowlu. Vyhrát v play-off na Mile High, kde se hraje v takové nadmořské výšce, jako byste stáli na Sněžce, to opravdu nebude žádný med. A momentálně v AFC kromě Pats nevidím nikoho, kdo by to mohl dokázat. Chiefs budou jen malým předkrmem – nebo spíše jen amuse-bouche – pozorností šéfkuchaře.
I když to zní ironicky, hrají oba týmy o hodně. Broncos, kteří vyhráli deset zápasů v řadě, si můžou vítězstvím nad Chiefs zajistit přímý postup do divizního playoff. Pokud Chiefs s Broncos prohrají, budou mít v draftu první právo volby. Jedinou hrozbou pro Broncos je running back Jamaal Charles, ale defenzíva Denveru, která je proti běhu třetí nejlepší, by jej měla alespoň zpomalit.

Packers
Vikings


Green-Bay-Packers-Logo.png    Green-Bay-Packers-Logo.png
  Back Pack se rozjíždí ke konci sezóny na plné otáčky, což vyvolává reminiscenci na předminulou sezónu, kdy nabrali před play-off takovou fazónu, že se zastavili až s Lombardi Trophy v ruce. Obrana Vikings sice hraje v excelentní formě, ale A-Roda nezastaví. A Peterson sám všechno nezvládne – i když metu 2000 yardů překoná. A pro mě je AP MVP bez ohledu na to, jestli Minnesota do play-off postoupí či nikoliv.
Pokud Packers porazí Vikings, zajistí si přímý postup do divizního playoff. Pokud Vikings porazí Packers, zajistí si postup do playoff. Adrian Peterson, který potřebuje naběhat 102 yardů k tomu, aby dosáhl magické hranici 2.000 naběhaných yardů za sezónu, naběhal v posledních třech zápasech proti Packers minimálně 175 yardů. Packers vyhráli nad Minnesotou čtyři zápasy v řadě a Aaron Rodgers byl během těchto zápasů téměř nezastavitelný. Zkompletoval 73,1 % přihrávek, 14 touchdownů a 3 interceptions. Tohle bude těsný zápas, ale nakonec se z vítězství bude radovat tým Aarona Rodgerse.

Dolphins
Patriots


New-England-Patriots-Logo.png  New-England-Patriots-Logo.png 
  Pats stále reálně hrají o druhé místo v AFC a o tuto šanci se určitě nebudou chtít připravit zbytečnou prohrou doma s Dolphins. Brady a spol. Neponechají nic náhodě a dojdou si pro jasné vítězství.
Patriots, kteří mají jistý postup do playoff, mají stále o co hrát. Pokud Dolphins porazí a Texans nebo Broncos prohrají, zajistí si přímý postup do divizního playoff. Přestože se na vítězství proti Jaguars hodně nadřeli, a to samé platí i o posledních zápasech s Dolphins, myslím si, že potvrdí roli favorita.

Raiders
Chargers

  San-Diego-Chargers-Logo.png San-Diego-Chargers-Logo.png 
  Na Chargers si v posledním týdnu jakékoliv sezóny můžete vsadit všechny peníze. Nota bene v sezóně, kdy hrají poslední zápas doma s Raiders. Ale ani tahle výhra Norva Turnera a A.J. Smitha nezachrání – zaplaťpánbůh pro Bohumila a všechny fanoušky Bolts.
V San Diegu snad po této sezóně nastanou velké změny. Místo zraněného Carsona Palmera bude za Raiders startovat Terrell Pryor. Pokud něco v San Diegu letos funguje, tak je to běhová defenzíva. V minulém zápase proti Jets se 11 sacky blýskl i pass-rush. Norv Turner byl se měl s Chargers rozloučit vítězstvím.

Rams
Seahawks


  Seattle-Seahawks-Logo.png   Seattle-Seahawks-Logo.png
  Rams se sice výrazně zlepšují zápas od zápasu a příští sezónu budou dle mého názoru patřit k lepším týmům ligy, ale na nedobytné půdě plně rozjetého parního válce jménem Seahawks nebudou mít šanci. Spíše si odvezou opět minimálně 40-bodový příděl.
Seahawks mají jistý postup do playoff, ale stále mají šanci vyhrát divizi NFC West, a to v případě, kdy porazí Rams a 49ers prohrají s Cardinals. Seahawks doma ještě neprohráli. Defenzíva Rams sice povolila v posledních čtyřech z pěti zápasů skórovat 17 nebo méně bodů, ale ofenzíva Seattlu skórovala v posledních třech zápasech 150 bodů. Rams zaznamenali dosud výborných 43 sacků a dokázali Seahawks v prvním vzájemném zápase porazit, ale Seattle je doma neporazitelný.

Cardinals
49ers


San-Francisco-49ers-Logo.png  San-Francisco-49ers-Logo.png 
  Cards rozhodně nejsou pro Niners oblíbeným soupeřem, ale s ohledem na to, že ofenzívu Cards povede do boje Brian Hoyer, bych na tým z Arizony příliš peněz nevsadil. Už se těším na souboj našich uživatelů „jonejo“ vs. „Larry Fitzgerald“ – na hřišti i tady v diskusích.
49ers si musí po minulém výprasku od Seahawks napravit pošramocenou pověst. Pokud zvítězí, zajistí si vítězství v divizi NFC West a Pokud Packers prohrají, zajistí si volný týden v playoff. Cardinals budou mít za centrem již čtvrtého starting quarterbacka v letošní sezóně, a to Briana Hoyera. Cardinals nedokázali skórovat v šesti zápasech v řadě pasový touchdown. Nemyslím si, že existuje způsob, kterým by mohli ohrozit defenzívu 49ers

Cowboys
Redskins

  Washington-Redskins-Logo.png   Dallas-Cowboys-Logo.png
  Přímý souboj o play-off mezi jedním z nejpříjemnějších překvapení letošní sezóny a totálně nevyzpytatelným týmem z Dallasu, rozhodne nezastavitelná běhová hra Redskins. Na jejich pistol offense nebude mít Dallas protizbraň.
Sladká tečka na závěr základní části letošní sezóny. Kdo vyhraje, zajistí si vítězství v divizi NFC East. Oba týmy se spolu utkaly na Den díkůvzdání. Redskins zvítězili poměrem 38:21. RGIII naházel v tomto zápase 304 yardů a 4 touchdowny. Tentokrát budou mít Cowboys k dispozici DeMarca Murrayho. V poslední době ve skvělé formě hrající Tony Romo by měl překročit svůj vlastní stín, vyhrát „rozhodují zápas“ a dovést Cowboys do playoff.

autor: Doktor, Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 25)

17009 DebiQue napsal před 83 měsíci:
Takže navzdory zákulisným informáciam to nakoniec bolo presne opačne... Za prve Ravens boli tým tímom, čo šetril najviac štartérov, môžu hovoriť, že chceli hrať na víťazstvo no dlhšie ako jednu štvrtinu hrali len linebackeri... A oher... Houston to posral s Colts, takže Pats mali dôvod vyhrať... Aj vyhrali...
17000 lifilifi1982 napsal před 83 měsíci:
tak ne... spletl jsem se!  AP nabehal 199yards ;-))) a zajistil Minnestote vitezstvi a Playoff !

Jelikoz ale Houston prohral a Denver tim padem ziskal AFC Top seed s lehce
nadprumernym teamem kteremu ale sefuje Payton Manning tak je MVP otazka
jeste porad vic nez otevrena...

Ale Petersonvi bych to proste moc pral. Kvuli tomu co dokazal a jak se prezentuje, jak na hristi tak mimo nej.
16942 Ornell napsal před 83 měsíci:
10.minuta první čtvrtiny - Romo druhý INT ;)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Double Coverage

Je označení pro situaci, během které dva obránci (obvykle Cornerback a Safety) Double Coverage

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za říjen 2019:

jana_fkt | off-line 115 bodů
Boubel | off-line 110 bodů
Didi | off-line 110 bodů
Keka | off-line 105 bodů
gaučový odborník | off-line 4499×
DebiQue | off-line 4114×
Ježour | off-line 3915×
formic | off-line 3860×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4