NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Top 10 hráčů - Scouting Combine

středa 6. března 2019, 20:00

Top 10 hráčů - Scouting Combine

Čtyři dny Scouting Combine v Indianopolis utekly jako voda, a tak je na čase si zrekapitulovat, kteří hráči si o uplynulém prodlouženém víkendu svými výkony nejvíc polepšili v honbě za co nejvyšším umístěním při výběru letošních nováčků, jenž se uskuteční od 25.4. do 27.4. v Nashville, ve státě Tennessee.

Jak je patrné z předchozích řádků, tenhle žebříček nezahrnuje 10 nejlepších hráčů, kteří budou pro draft k dispozici, ale těch 10 hráčů, kteří buď velmi příjemně překvapili a zvýšili hodnotu svých akcií rychleji než Apple, nebo kteří naopak do písmene potvrdili svůj status top nováčka, jenž posune svůj budoucí tým na vyšší level.

Takže kdo nejvíce zazářil na letošním Scouting Combine?

1. D.K. Metcalf – WR, Ole Miss

Tahle volba asi nikoho nepřekvapí. Metcalf svými výkony naprosto ohromil všechny skauty, trenéry, novináře, analytiky a samozřejmě i fanoušky. Při nesmírně robustní postavě (výška 6,3 stop a váha 228 liber) předvedl neskutečnou rychlost (40 yardů za 4,33), sílu (27 opakování na bench press) a k tomu i velmi jisté ruce. Okamžitě tak začal být přirovnáván k hráčům jako byli Randy Moss, Calvin Johnson nebo Julio Jones. A nutno uznat, že co se týče fyzických parametrů, tak jsou tyto komparace naprosto oprávněné. Při velmi podobné fyziognomii jako má Julio Jones zaběhl o o 9 setin rychlejší čas na 40 yardů, vyskočil o 2 palce (5 cm) výše ve vertical jumpu a na benchi dokonce překonal Julia o 10 opakování! Sice poté hrubě nezvládl 3-cone dril, ale jednak při něm poměrně výrazně podklouzl a jednak se při jeh postavě dal o trochu slabší čas v tomto drillu očekávat. Některé týmy se sice mohou obávat, že je poněkud náchylný ke zranění (což je bohužel neduh, jenž trápí drtivou většinu big body receiverů), nicméně osobně jsem přesvědčen, že někdo po něm sáhne nejpozději do 10. picku. Metcalf je oním klasickým high risk – high reward hráčem, jehož „nevýběru“ byste mohli litovat dalších 10 let. Asi jako když Raiders dali před Megatronem přednost JaMarcusi Russellovi. Jedna věc je totiž naprosto bez diskuse – od vstupu Julia Jones do ligy (2011) ještě nebyl na draftu k dispozici hráč Metcalfových parametrů. A to je příliš silné lákadlo pro většinu GM´s v lize.

2. Quinnen Williams – DL, Alabama

Když na Scouting Combine zaběhne hráč, který váží přes 300 liber 40 yardů za 5,83 vteřin, tak je to považováno za v podstatě přiměřený čas. Nicméně Williams zaběhl čtyřicítku za 4,83!!! Oficiálně se tak stal jedním z nejrychlejších 300-pounderů v historii ligy. A kdyby jen to. Další ze Sabanových produktů exceloval v jednom drillu za druhým a všichni přihlížející nevycházeli z úžasu nad atletičností tohoto obrovského hráče. Vzhledem k tomu, že se hojně spekuluje o tom, že do Williamse jsou zamilovaní Jets, kteří vybírají jako třetí v pořadí, tak by se v New Yorku opravdu měli začít modlit, aby Cards brali na jedničce Murrayho. Jinak se jim lehce může stát, že než se dostanou na řadu, tak už bude Williams fuč.

3. Montez Sweat – DL Mississippi State

A aby těch výkonů popírajících fyzikální zákonitosti nebylo mezi D-linemany málo, tak výkon Monteze Sweata ve sprintu na 40 yardů patrně způsobil, že několika skautům vypadly tablety z rukou. Sweat při výšce 6,6 a váze 260 liber zaběhl tuto vzdálenost za těžko uvěřitelné 4,41 vteřiny! Jen pro srovnání časy některých hvězdných hráčů ligy – Julio Jones 4,42, Devin Hester 4,43 a Odell Beckham Jr. 4,43. Když jsem viděl ten čas, tak první myšlenka, která mi prolétla hlavou, byla otázka „kde to jsme?“ Fakt je možné, aby byl D-lineman rychlejší než OBJ? No, tak to přeju quarterbackům, které bude Sweat nahánět, opravdu hodně štěstí. Jemu totiž neuteče nikdo z nich. Před Scouting Combine byl výběr Sweata projektován někam ke konci 1. kola. Ovšem po jeho mimozemském čase z Indy bych se nedivil, kdyby jeho jméno zaznělo už v top 15. Při současném trendu mobilních quarterbacků, je takový hráč v týmu k nezaplacení.

4. Nick Bosa – DL, Ohio State

Tady asi Ameriku neobjevím. O Bosovi se už nejmíň rok hovoří jako o horkém kandidátovi na pozici jedničky letošního draftu a jeho výkon z uplynulého víkendu jen podtrhl, že se jedná o zcela oprávněné hodnocení. Mladší bratr překonal v běhu na 40 yardů o dvě setiny čas svého staršího bratra Joeyho, který už nějaký ten pátek válí za Chargers. Nick sice není nějakým super freakem typu Clowneyho či Garretta, ale tenhle kluk fakt umí hrát fotbal. Jeho technika je naprosto dechberoucí a při všech drillech se pohyboval ladněji než kočka. Jene naprosto nesmyslný run na quarterbacky může tohohle hráče připravit o post jedničky letošního výběru nováčků. A jestli Cards skutečně sáhnou po Murraym, tak si myslím, že svého výběru budou ještě hodně dlouho litovat.

5. Parris Campbell – WR, Ohio State

No a hned po Bosovi přichází další Buckeye z Ohia. Čas 4,31 na 40 yardů jasně potvrdil, že Campbell je jedním z nejrychlejších WR´s letošního draftu. Ale v jeho případě nejde jen o speed - on totiž snad ještě více exceloval v pozičních drillech – velmi jisté ruce, skvěle zaběhnuté routy, excelentní technika. Tohle je prostě kompletní balíček, který někdo rozbalí ještě v 1. kole. Jeho 2nd round grade byl v Indy naprosto smeten z povrchu zemského. Takový WR prostě přes první den draftu propadnout nemůže.

6. Andre Dillard – OT, Washington State

Výška 6,5, váha 315, čas 4,96 na 40 yardů a perfektní technika při všech pozičních drillech. Dillard se v mých očích posunul po svém představení v Indy do pozice nejlepšího pass-protectora letošního draftu. A jak všichni dobře víme, kvalitního levého tackla na ulici jen tak nenajdete. Týmy hledající franchise LT a dvorního bodyguarda pro svého QB nebudou mít v Nashville lepší volbu. Což Dillarda nutně musí posunout mezi top 15 výběrů 1. kola.

7. Josh Allen – LB, Kentucky

Jmenovec quarterbacka z Buffala, kterého si Bills vybrali vloni jako sedmého v pořadí, patrně co do výše výběru gunslingera od Niagarských vodopádů ještě překoná. Outside linebackera s excelentní produkcí z univerzity bude moci jeho nový zaměstnavatel využít téměř při všech herních činnostech. Allen je excelelntní run-stopper, vynikající pass-rusher a k tomu je dostatečně rychlý (4,63 na 40 yardů) a obratný, aby pokryl jakéhokoliv tight-enda v lize. Ať hrajete jakýkoliv down, tak Allena prostě musíte mít na hřišti. Můj osobní tip je, že tenhle kluk už po prvních 5 výběrech na boardu nebude.

8. Miles Sanders – RB, Penn State

Pokud měli někteří skauti před pátkem pochybnosti o Sandersově rychlosti, tak po zaběhnutí 40 yardů za 4,49s si tohle potenciální mínus mohli rychle škrtnout. A když už byli u toho, tak si mohli zapsat ještě jedno obrovské plus – 20 opakování na benchi skutečně každý running jen tak nedá. Sanders svým výkonem bez nadsázky všechny přihlížející ohromil a na vagónky za touto lokomotivou začal naskakovat jeden analytik za druhým. Projekci před Combine, která tohle zvíře z Penn State řadila někam do středu třetího kola, už se teď můžeme leda tak smát. Druhé kolo je naprostou jistotou a vůbec by mi nespadla brada, kdyby po něm někdo sáhl už na konci kola prvního. Jednoduše řečeno - žádný running back neměl lepší Combine než Sanders.

9. Garrett Bradbury – C, NC State

And back to the big guys! Ač bývají centeři často při draftu neprávem podceňováni, tak v v posledních letech se ukazuje, že sáhnout po této pozici hned v prvním či druhém kole draftu se většinou bohatě vyplácí. Pamatujete, když Cowboys napsali na lísteček jméno Travise Fredericka a všichni se divili, proč jej berou tak vysoko? No dnes už se nikdo nediví. A Bradbury skutečně má na to, aby se zařadil po bok nejlepších centerů své generace. Nesmírně rychlý hráč (přičemž nemám na mysli pouze vynikající čas na 40 yardů 4,92, nýbrž i jeho vynikající akceleraci), více než solidní technik a evidentní dříč. Jeho excelentní představení v Indy jej poslalo nejhůře do druhého kola v draftu. A chybu by nikdo z GM´s neudělal, kdyby po něm sáhl již na konci kola prvního. Tohle je to, čemu Američané říkají „sure pick“. Pravděpodobnost toho, že se Bradbury ukáže být buste, se zrovna v jeho případě limitně blíží nule.

10. Tyree Jackson – QB, Buffalo

A když už se všude omílá jméno Jackson, tak já si ho dám do článku taky. Ale ne Michaela, ale Tyreeho. Při výšce 6,7 zaběhl na 40 yardů neskutečný čas 4,59 a i v dalších drillech prokazoval mimořádné fyzické nadání. Osobně si nemyslím, že má na to stát se starting quarterbackem, nicméně v mnohém mi připomíná Taysoma Hilla. Takže pokud si chtějí ostatní týmy po vzoru Saints pořídit svůj švýcarský armádní nožík, jenž umí házet, chytat, blokovat, skládat a kdyby na to přišlo, tak možná i kopat, tak Jackson je pro ně tou nejlepší volbou.

A co Kyler Murray?

Paradoxně největší pozornost na sebe v Indianopolis strhl muž, jenž se žádných drillů nezúčastnil. Držitel Heisman Trophy z letošní sezóny byl obletován fanoušky, médii a samozřejmě i skauty jednotlivých týmů. Téměř každý tým v NFL hledá svého Wilsona, Mahomese či Mayfielda, a tudíž je logické, že tenhle signal-caller z Oklahomy je mnohými považován za přicházejícího spasitele jejich týmu. Nicméně po jeho rozhovorech s jednotlivými týmy prosákly na veřejnost převážně velmi negativní reference. Různí insideři sdělují, že Murray si vůbec nevedl dobře a že u mnoha týmů vzbudil vážné pochybnosti ohledně leadershipu, pracovitosti a schopnosti analyzovat hry na úrovni profi-fotbalu. Když si k tomu přidáme, že měl letos na univerzitě super lehkou schedule a že se proti kvalitnějším obranám často nedokázal po delší časové úseky prosadit, tak se můj náhled na budoucnost tohoto hráče stává výrazně skeptickým. Poté, co Cards obětovali letošní třetí a páté kolo, aby vloni mohli sáhnout po Rosenovi, by trade tohoto quarterbacka (myslím, že více jak druhé kolo by za něj nedostali) a následná volba Murrayho coby picku číslo 1, byla opravdu čirým bláznovstvím a obrovským riskem, jenž by tenhle klub mohl negativně poznamenat na několik let. Tak doufám, že se kluci z pouště nezblázní, dají Rosenovi ještě šanci ukázat svůj potenciál, a na pozici číslo jedna sáhnou v klidu po Bosovi. S Chandlerem Jonesem by vytvořil duo edge rusherů, z něhož by šel strach po celé lize. Nicméně reálně se obávám, že Cards budou chtít udělat „splash“. A to by mi u tohohle sympatického týmu bylo opravdu líto. No, uvidíme…

A kdo vyhrál naši soutěž o tričko a kšiltovku New England Patriots?

Jednoduchá odpověď by byla, že nikdo. Nejrychlejší čas na 40 yardů zaběhl CB Zedrick Woods (4,29) a za ním další CB Jamel Dean (4,30). Ovšem jméno ani jednoho z těchto hráčů žádný z tipérů neuvedl. Ovšem vzhledem k tomu, že nejsem zrovna skalním fanouškem Pats a tenhle merchandise bych si na sebe asi skutečně neoblékl, tak pro určení vítěze použiju další pomocné kritérium, a to jméno a čas nejvýše postaveného hráče v této disciplíně. Tudíž lze v tomto smyslu za nejpřesnější tip považovat uvedení jména Parris Campbell a času 4,31. Sice skončil až na děleném třetím místě s Andy Isabellou, ale nějak to prostě rozhodnout musíme. Tenhle tip nám zaslali hned dva uživatelé, a to nicky Kiki83 a Zictory. A s ohledem na to, že Kiki83 byl rychlejší, tak se výhercem naší soutěže stává právě on. Brzy jej budu kontaktovat e-mailem a dohodneme se na způsobu doručení výhry. Díky všem tipérům za účast a nějakou soutěž si určitě připravíme i na draft.

Na co se můžete těšit v následujících dnech?

Samozřejmě pro vás budeme sledovat franchise tagy, podpisy smluv s volnými agenty i všechny trady, které s sebou období free agency přinese. A protože je po Scouting Combine, tak se jako každý rok můžete těšit na můj první mock draft. Už o víkendu jej naleznete na našem webu. Kde také jinde, že? Zápasy se sice momentálně nehrají, ale i tak se v lize bude dít spousta zajímavých věcí! Takže stay tuned!

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 352)

153502 Deathwing napsal před 5 měsíci:
Škoda, že už byli Browns loni v Hard Knocks, letos by to bylo zajímavější
153463 dr.fleishman napsal před 5 měsíci:
Na doplnění, OBJ je velký kamarád s Jarvisem, a také se u nás vrátí ke spolupráci se svým WR coachem z high school.

Jedno musím říct, to jak to Dorsey za poměrně krátkou dobu otočil, draftem Mylese a Bakera a jaké to nabralo obrátky poté co Baker nastoupil na hřiště, to je na klobouček. Akorát určitě bylo jednodušší zasvítit z pozice underdoga než teď, kdy hned všichni věští, že minimálně divizi vyhrát musíme, ne-li dojít do SB. Bandwagone is ready!!
153458 dr.fleishman napsal před 5 měsíci:
Oprava, první a třetí kolo plus Pepperse. Každopádně největší bomba letošní FA vybuchla. Bell je očekáván, že podepíše v Jets.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Joe Namath

Joe Namath

Tým: (#)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1965


I přes těžké zranění kolene, které se Namathovi přihodilo na univerzitě v Alabamě, byl draftován do obou asociací, které tehdy existovaly. National Football League… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Draft Pick

Označuje pořadí, ve kterém jde hráč na řadu při draftu NFL. Existuje draft pick 1st – 32nd (první až třicátý druhý). Draft Pick

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4238×
DebiQue | off-line 4072×
formic | off-line 3589×
Ježour | off-line 3566×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4