NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Velké Doktorovo preview - sezóna 2018

čtvrtek 6. září 2018, 22:15

Velké Doktorovo preview - sezóna 2018

Jako každý rok, tak i letos zahajujeme novou sezónu mým velkým preview. A jako každý rok, i letos předesílám, že cílem tohoto článku není hrát si na delfskou věštírnu a snažit se trefit co nejvíc tipů. Jde především o položení základu pro vaši diskusi nad tím, co nás letos čeká a nemine.

Ostatně žádný z expertů vloni před sezónou nepředpokládal, že si Lombardi Trophy odvezou do Philadelphie místní Eagles. A když jsme se bavili s Ježourem, tak v jeho tipovačce zmínil Eagles jen jediný z několika set účastníků – a to prý proto, že si to jako jejich fanoušek přál, ne proto, že by tomu reálně věřil.

Takže i letos to asi všechno dopadne úplně jinak, než se dočtete v následujících řádcích. Nicméně tato nepředvídatelnost je právě největším kouzlem NFL.

Začněme tedy pořadím jednotlivých divizí:

AFC East:

1. Patriots
2. Dolphins
3. Jets
4. Bills

Je tu někdo, kdo reálně věří, že Pats letos nevyhrají svoji divizi? Asi těžko, že? Na setkání s fanoušky NFL tenhle týden jsme si tipovali, jestli Bills, Dolphins a Jets uhrají společně aspoň tolik výher, co Pats. Já si osobně myslím, že ne. A to i přesto, že 6 zápasů mají vzájemných, takže 6 výher prostě uhrát musí. Pokud tedy nebude remíza.. Od druhého místa dolů si můžete hodit korunou – já jako nejsilnější tým vidím Dolphins, ale ten druhý flek může uhrát v podstatě každý. No a u Bills bych Joshi Allenovi přál, aby letos ještě nehrál – za jejich O-line je to myslím nejrozumnější možné rozhodnutí.

AFC North:

1. Steelers
2. Bengals
3. Browns
4. Ravens

Hodně těžká divize na tipování. Nicméně letos věřím v návrat Bengals zpět na vyšší příčky. Kombinace Mixon-Green-Ross-Eifert je až moc dobrá na to, aby byl jejich útok tak špatný jako vloni. A v preseason se mi líbila i jejich O-line. A dokonce i Dalton! No a potom věřím, že Cleveland už letos prostě poslední neskončí. Ale to si myslelo před rokem hodně lidí taky.

AFC South:

1. Texans
2. Jaguars
3. Titans
4. Colts

Už vloni jsem Texans hodně věřil a v komentářích jsem to za to schytal. Nicméně nebýt zranění Watta a Watsona, tak Texans hráli play-off a ani tam by nebyli bez šancí. Letos už věřím, že to zdravotně vydrží a závěrečné vyřazovací boje jim neuniknou. Po mém polibku smrti, kdy jsem o Deshaunovi vloni napsal, že „pokud se nezraní, tak bude OROY“, slibuji, že už stejnou chybu neudělá. Jags budou kvalitní v obraně, ale útoku moc nevěřím – Fournette bude mít podle mého názoru trochu horší sezónu než vloni a ve zlepšení Bortlesových schopností prostě nevěřím. Titans čeká ústup ze slávy a Colts rok až dva rebuildingu – nicméně z jejich O-line se začíná rýsovat pořádně silná zbraň.

AFC West:

1. Chargers
2. Chiefs
3. Raiders
4. Broncos

Tohle je už několik let divize, která může dopadnout úplně jakkoliv. Vůbec bych se nedivil, kdyby na konci sezóny bylo pořadí úplně obrácené, než je můj tip. Ale něco sem napsat musím, že jo. Ještě v týdnu jsem byl „Gruden bandwagoner“ a tipoval výhru Raiders, nicméně trade Macka je pro Oakland morovou ranou – nejen na hřišti, ale především v kabině. Tohle se bude těžko dávat dohromady. A tak sázím na skvělou obranu Chargers – ta se lepší rok od roku a letos by dle mého názoru mohla dosáhnout vrcholu své výkonnosti. U Mahomese si nejsem úplně jistý stabilitou jeho výkonnosti, ale pořád jsou to Chefs – byť jejich obrana už zdaleka není to, co bývala. A Broncos? Tam to letos nějak nevidím. To by musel Miller s Chubbem vyhrávat ty zápasy v podstatě sami.

NFC East:

1. Eagles
2. Cowboys
3. Giants
4. Redskins

Úřadující šampion asi nebude mít na začátku sezóny k dispozici Wentze, nicméně ta síla kádru Eagles je taková, že by to mělo na první místo stačit. Cowboys jsou mnoha experty považovaní za bust roku, ale já si to opravdu nemyslím – jednak jdou z training campu neskutečné ódy na výkony Elliotta a jednak jsem přesvědčen, že pass-rush Boys bude letos jedním z největších překvapení ligy – Lawrence i Gregory jsou v neskutečné formě. U Giants přijde zlepšení, ale na play-off to ještě nevidím. A v Redskins by musel AP opravdu potvrdit, že je Ježíš a předvést druhé zmrtvýchvstání v dějinách lidstva. Jinak tam po zranění Guice neuběhnou ani yard.

NFC North:

1. Vikings
2. Bears
3. Packers
4. Lions

Vikes mají strašně silný tým a Mike Zimmer je zárukou toho, že obrana bude znovu skálopevná. V domácích zápasech vloni dostávali Vikes pod 10 bodů za zápas, a to se pak prohrává dost těžko. V útoku sice nepatřím k nadšencům ze získání Kirka Cousinse, nicméně komu věřím určitě, to je Dalvin Cook. A konec konců proti Keenumovi prostě Cousins upgrade určitě je.

NFC South:

1. Saints
2. Falcons
3. Panthers
4. Buccaneers

Osobně si myslím, že Falcons, kteří vloni vstoupili do sezóny po zpackaném Super Bowlu více než rozpačitě, budou letos zpět v plné síle a pořádně zatopí Saints v boji o divizní titul. A nadto platí v této divizi skoro až železné pravidlo, že ji dvakrát za sebou nikdo vyhrát nedokáže. Nicméně Saints budou i letos velmi silní. Pokud jejich mladá obrana udělá ještě jeden výkonnostní krok, tak Saints budou opravdu jen těžko k poražení. A Marcus Williams už snad vyhnal z hlavy noční můry o svém (ne)tacklu Stephona Diggse, které jej musely budit ze spaní nejméně čtvrt roku. Panthers sice nemají špatný kádr a pořád disponují nejlepším MLB v lize, ale celkově jsou dle mého názoru o stupínek níže než Saints a Falcons. A ve zmrtvýchvstání Bucs snad nevěří ani jejich fanoušci. To by musel nejdřív Jamies dospět a začít výkonnostně růst. Zatím má však jeho hra od nováčkovské sezóny spíše sestupnou tendenci.

NFC West:

1. Rams
2. Cardinals
3. 49ers
4. Seahawks

Stejně jako v AFC je západní divize i v NFC obrovskou loterií Osobně jsem nikdy nevěřil „dream teamům“, a letos proto příliš nevěřím Rams, které obklopuje naprosto neskutečný hype. Ten tým není sehraný, je v něm příliš mnoho problematických individualit (Suh, Talib, Peters) a soupeři budou letos mnohem lépe připraveni na ofenzívu ve stylu „všechno na Gurleyho“. NA druhou stranu ten tým je tak neskutečně nabitý kvalitou, že první místo v divizi by uhájit měl. Ale že by se konala nějaká dominantní jízda, to si určitě nemyslím. Naopak hodně věřím v návrat Cards. Nejen díky uzdravení Davida Johnsona, který bude chtít všem dokázat, že nejlepším RB v lize je stále ještě on, ale i díky obraně, která v preseason produkovala turnovery rychleji než Baťa cvičky. Niners udělají další výkonnostní krok, ale k play-off jim ještě rok dva chybí. A co se týče Seahawks, tak tam očekávám, že to (slovy Jiřího Sováka z filmu Kolja) letos skutečně praskne. To oslabení týmu je monstrózní, Earl Thomas je jednou nohou pryč z týmu a Wilson už prostě všechno sám neuhraje.

Wild Card bye teams:

AFC: Patriots, Steelers
NFC: Vikings, Saints

Wild Card týmy:

AFC: Jaguars, Bengals
NFC: Falcons, Cowboys


Wild Card:

AFC: Texans over Bengals, Jaguars over Chargers
NFC: Eagles over Cowboys, Falcons over Rams


Divisional:

AFC: Patriots over Jaguars, Texans over Steelers
NFC: Vikings over Falcons, Saints over Eagles


Conference:

AFC: Texans over Patriots
NFC: Vikings over Saints


Super Bowl:

Vikings over Texans


MVP: Drew Brees
Další kandidáti: Tom Brady, Carson Wentz, Aaron Rodgers

OPOY: David Johnson
Další kandidáti: Drew Brees, Tom Brady, Aaron Rodgers

DPOY: Myles Garrett
Další kandidáti: J.J.Watt, Aaron Donald, Khalil Mack

OROY: Saquon Barkley
Další kandidáti: Sam Darnold, Josh Rosen, D.J.Moore

DROY: Bradley Chubb
Další kandidáti: Roquan Smith, Denzel Ward, Marcus Davenport

Coach of the year: Bill Belichick
Další kandidáti: Mike Zimmer, Sean Payton, Bill O´Brien

Comeback Player of the Year: David Johnson
Další kandidáti: J.J.Watt, Dalvin Cook, Aaron Rodgers

Tak a šup do diskuse! Čtvrtek je ještě jen takový amuse bouche, ale po neděli už může dělat chytrýho každej. :)

Takže jaký je ten váš názor na to, jak to za těch 5 měsíců dopadne?

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 320)

128485 gaučový odborník napsal před 7 měsíci:
Tak o MVP je rozhodnuto...nikdo není pro svůj tým tak důležitej, jako A-Rod pro Green Bay.
128198 FunThomas DB9 napsal před 7 měsíci:
Saints by dnes neubranili ani B team domova dôchodcov.
128081 Ravens for ever napsal před 7 měsíci:
Lamaruv čas přijde, ale má ještě čas. Flaco dnes vypadá moc dobře. Doktor se asi drží trochu za nos tipovat nas až na dno divize...:-). Dnes jim dame pade

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Larry Fitzgerald

Larry Fitzgerald

Tým: Cardinals (#11)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2003


Larry Darnell Fitzgerald Jr. byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 3. hráč celkově, týmem Arizona Cardinals. Od svého prvního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Down the Field

Označení pro situaci během, které se útočící hráč nachází v hloubi soupeřova pole. Down the Field

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za duben 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | on-line 4200×
DebiQue | off-line 3975×
Aleš | off-line 3553×
Ježour | off-line 3527×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4