NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Vítězové a poražení - NFL Draft

pondělí 29. dubna 2019, 3:00 Tentokrát jsem si pro Vás připravil svou tradiční rubriku v lehce obměněném hávu – neboť se v ní nebudu jako obvykle věnovat výkonům jednotlivých hráčů na hřišti, nýbrž výkonům managementů jednotlivých týmů ve war roomech v průběhu draftu. Takže tady je přehled výkonů GM´s, které se mi líbily nejvíce a poté těch, kteří dle mého názoru svou šanci zdaleka nevyužili naplno.

Vítězové a poražení - NFL Draft

Vítězové:

1. Miami Dolphins

Číslo jedna si v mých očích vysloužili za geniální tah ve druhém kole, kdy nejprve tradovali dolů se Saints (do New Orleans poslali 2. a 4. kolo a získali 2. a 6. kolo letos a 2. příští rok) a následně za prohození tohoto sníženého picku s pátým kolem Arizony získat mladého franchise quarterbacka, jenž byl v loňském draftu považován za nejlepšího pure passera celého ročníku, to je za mě loupež za bílého dne. Kdo zápasy Cards pozorně sledoval, tak se mnou patrně bude souhlasit, že Rosen předváděl výkony, které ho pro pozici starting quarterbacka v NFL plně opravňují. Ano, za tím ementálem, jenž si říkal „O-line Cards“, to byla neskutečně těžká práce, ale i tak jsem viděl mnoho naprosto přesných hodů a skvělou anticipaci pohybu svých receiverů. Odepisovat Rosena kvůli jeho zápasové bilanci by bylo asi stejně pošetilé jako odepisovat Goffa, jenž v podobné pozici v roli startéra Rams odehrál první sezónu s rekordem 0-7. Tohle se prostě Delfínům povedlo. K tomu přidali patrně třetího nejlepšího DT draftu v podobě Christiana Wilkinse (Falcons po něm mocně toužili, ale Thmas Dimitroff nedokázal upéct trade up, aby jej získal) a myslím, že i Michael Deiter z Wisconsinu se ukáže jako velmi povedený pick. Ostatní týmy v mém žebříčku měli možná celkově povedenější picky, ale získat za hubičku mladého quarterbacka s obrovským potenciálem a nadto neplatit jeho signing bonus (ten spadne do dead capu Cards) a mít jej tak na 4 roky jistého za pár šlupek (což vám umožní podepisovat top hráče na ostatní pozice za spoustu peněz), tomu říkám mistrovský kousek.

2. Buffalo Bills

Bills aktivně jednali o tradu s Jets na 3. místo, aby získali Eda Olivera. Nakonec zůstali na svém devátém picku a Oliver jim, světe div se, spadl do klína. Osobně jsem opravdu zvědavý, jestli bude mít v NFL lepší kariéru Quinnen Williams nebo Oliver, ale získat takového bombarďáka na 9. místě, to byl prostě steal dne. A aby toho nebylo málo, tak možná ještě větší steal se povedl Bills ve druhém kole, kdy jim do klínu spadnul Cody Ford. V analýzách po draftu vlastně nikdo nedokázal vysvětlit, jak je možné, že se Ford propadl až do 2. kola. Tenhle kluk má naprosto stejný potenciál jako Andre Dillard. Ne-li vyšší. Bills tak na dva posty, kde potřebovali nejvíce posílit, získali dva top hráče draftu – a to se prostě nepovede každý rok. No a velmi se mi líbil i výběr RB Devina Singletaryho. McCoy ani Gore už totiž zdaleka nejsou nejmladší (nedivil bych se, kdyby Bills Shadyho propustili) a Singletaryho styl (zrychlení na minimální prostoru a bleskové cuty) se tomu McCoyovu více než blíží. Bills předvedli celkově povedený draft, nicméně oním creme de la creme, jenž povyšuje jejich práci na top úroveň je získání Olivera a Forda mnohem níže, než se očekávalo.

3. Jacksonville Jaguars

Tady platí de facto to samé, co pro Bills. Jaguars si v prvním kole asi nejvíce mysleli na nejlepšího O-linemana na draftu. Přičemž jedním z kandidátů byl zcela jistě Jawaan Taylor. Pak se k nim ale nečekaně propadl excelentní pass-rusher Josh Allen, a tak sáhli po něm. Rozhodně v tu chvíli asi nečekali, že na ně Taylor zbyde až do druhého kola. Co jsem četl, tak se měl tenhle vynikající tackle/guard propadnout kvůli nespecifikovaným problémům s koleny a kvůli také blíže nekonkretizovaným off-field issues. Obojí samozřejmě může být problém, nicméně ve druhém kole už to za ten risk stojí. Vyšlo jim to už jednou s Jackem – tak proč by to nemělo vyjít podruhé? A sebrat v prvním a ve druhém kola dva hráče, kteří byli oba jednoznačně predikováni do top 10 draftu, to je prostě excelentní práce. Moc se mi líbí i pick Joshe Olivera – ten Folesovi pomůže také hned od prvního dne. Tenhle víkend prostě Jaguárům vyšel.

Těsně pod pódiem:

New England Patriots – Belichick a spol. opět předvedli excelentní práci. S přehledem se pohybovali po boardu a vyzobávali si hráče z velkých univerzit. N´Keal Harry myslím vyrazil hned po prvním kole do kostela poděkovat za ten dar z nebes – V Pats se stane s Edelmanem od prvního dne top cílem pro Toma Bradyho. A to je myslím sen každého WR na světě. A pak ještě přibyli dva mí favorité – Cajuste a Winovich. No a za zmínku stojí i výběr RB Damiena Harrise. Velký Bill opět ukázal, jak rád používá u running backů commission approach – teď má v kabině Michela, Whitea, Burkheda a právě Harrise – to už je dost slušná parta.

Philadelphia Eagles – už delší dobu obdivuji práci Howieho Rosemana. A v Nashvillu zase zářil. Zatímco vloni krásně přepustil místo v prvním kole Ravens, aby Lamar Jackson nešel do Giants, tak letos se mu povedl další mistrovský kousek. Když už Texans toužebně čekali na Andreho Dillarda, který se k nim příčku po příčce propadal, tak najednou udělal Roseman čáry máry fuk, zopakoval si trade s Ravens (jen v opačném gardu) a Dillard byl ve Philly. A tenhle posun jej stál jen 4. a 6. kolo. Za takové drobné ukradl patrně nejlepšího čistého pass protektora letošního draftu. Což za situace, kdy je Jason Peters už na sklonku své kariéry a spoust času tráví v posledních letech na marodce, naprosto geniální tah. Miles Sanders je running back budoucnosti (možná po Jacobsovi nejlepší v draftu), ale můj zamilovaný pick je Arcega-Whiteside. Dobře si tohle jméno zapamatujte – letos jej totiž ještě mockrát uslyšíte.

Denver Broncos – první dva dny byly jedním velkým koncertem Johna Elwaye. Ano, mohl mít Devina Bushe, ale patrně o něm nebyl zcela přesvědčen, a tak nabral velmi solidní střelivo od Steelers. Následně na dvacítce ukradl Noaha Fanta, který byl v drtivé většině mocků predikován do top 15 a a ve druhém kole pro změnu štípnul dva hráče, kteří byli predikovaní jako jasné picky do kola prvního – Daltona Risnera a Drew Locka. Kdyby všichni tihle tři hráči byli vybráni v top 15, asi by se nikdo příliš nedivil – a Elway je sebral picky číslo 20, 41 a 42. Tomu říkám nádhera.

Indianopolis Colts – Colts odcouvali z prvního kola a získali za to velmi solidní protihodnotu (to 2. kolo příští rok se bude ještě hodně hodit) a pak na místě číslo 34 uzmuli možná nejlepšího cornerbacka letošního draftu Rocka Ya-Sina. Poté sáhli po solidním pass-rusherovi (Banogu) a následně získali novou hračku pro Andrew Lucka v osobě jednoho z nejrychlejších WR letošního ročníku Parrise Campbella. Ten může společně s Hiltonem a Ebronem tvořit trio, ze kterého půjde strach po celé lize. Další velmi solidní Ballardův draft – s kapitálem, který měl k dispozici, uspokojil de facto veškeré týmové potřeby. Palec nahoru!

Tennessee Titans – las but not least, here come the Titans. Nechal jsem si je na závěr, ač jsem dlouho uvažoval, jestli je nezařadit mezi top 3 týmy. Pick Simmonse, jenž by v případě, že by se nezranil, byl jednoznačně vybrán v top 10, možná i v top 5, považuji na devatenáctce za naprosto exkluzivní tah. Přičemž následný steal v podobě picku A.J.Browna až na 51. místě (tenhle WR klidně mohl jít z boardu už v prvním kole), byl snad ještě lepším kouskem. No a přesně na position of need sedí i výběry Davise a Amani Hookera. .

Poražení:

1. Houston Texans

Když vám někdo přímo před nosem ukradne hráče, kterého jste měli jednoznačně jako prioritu na svém boardu, nadto na pozici, kterou nutně potřebujete posílit, tak to neskutečně naštve. Howie Roseman pány z Houstonu tvrdě vyškolil. Tohle prostě neměli nikdy dopustit a Ravens, u kterých se trade down dal čekat, si pohlídat. Měl to být jejich trade, ne trade Eagles. Počítám, že ten posun o jedno místo nahoru by je přišel na to samé, co zaplatil Roseman. Možná i míň, neboť Ravens by de facto vybírali přesně toho, koho by chtěli (O-line nebyla jejich prioritou) jen o místo později. Tohle byla prostě hrubá chyba, za kterou dle mého názoru Texans krutě zaplatí. Nechci snižovat kvality Tytuse Howarda, ale tohle jméno zní ve srovnání s tím Dillardovým spíše jako cena útěchy. Žádné podstatné difference makery nenabrali texanští ani ve druhém dni, a tak odjíždějí z Tennessee v roli hlavních poražených. Tohle se fakt nepovedlo…

2. New York Giants

Mně se ten pick Daniela Jones prostě nelíbí. Za prvé je veřejným tajemstvím, že Gettlemanovi se velmi zamlouvá Justin Herbert, jenž půjde do draftu až příští rok. K tomu je třeba dodat, že ten příští ročník bude na quarterbacky patrně mnohem bohatší než ten letošní. A Eli přece ještě do důchodu nejde, ne? Gettleman mohl klidně vyčkávat, jestli mu Jones spadne na pozici číslo 17 – a pokud ne, nic zásadního by se nestalo. Nabral by Eda Olivera nebo Joshe Allena (z obou budou skoro s jistotou dvě velké defenzivní superstars) a pak na picku 17. buď vzít Jonese, nebo nejlepšího hráče na boardu. Tedy vzít třeba na šestce Joshe Allena a na sedmnáctce Dillarda nebo Simmonse. Naložit svůj tým top hráči na svých pozicích a pro quarterbacka si dojít příští rok. Přece jen, když srovnáte jména Josh Allen – Jeffery Simmons a Daniel Jones a Dexter Lawrence, tak ta první varianta je dle mého názoru o parník někde jinde. Pokud se z Jonese nestane opravdu top quarterback, pak bude tenhle draft jednou fanoušky Giants hodnocen jako neskutečně promarněná příležitost.

3. Seattle Seahawks

Musím říct, že přístup Seahawks, kteří mocně tradovali dolů a ze 4 picků vykouzlili 11, se mi zpočátku velmi líbil. Takhle přesně se má chovat tým, jenž nutně potřebuje zalepit spoustu děr ve svém rosteru. Ale ti konkrétní hráči, které si Hawks nakonec vybrali, se mi naopak nelíbili ani za mák. L.J. Collier je na konec prvního kola opravdu pořádný reach. A Marquise Blair s Cody Bartonem také rozhodně nejsou jména, kvůli kterým by vám měla spadnout brada. Nebýt skvělé value, jež nabrali ziskem D.K. Metcalfa na konci druhého kola, tak bych je ve svém žebříčku hrůzy zařadil ještě před Giants. Nevím, jaký board měli v Seattlu k dispozici, ale určitě byl naprosto jiný, než ty, podle kterých se rozhodovaly ostatní týmy. Tohle Seahawks příliš nevyšlo.

Těsně pod pódiem:

Atlanta Falcons – Chris Lindstrom je za mě na pozici 14 opravdu velký reach. Stejně tak si myslím, že trade pro Kaleba McGaryho byl naprosto zbytečný. Tenhle hráč by Sokolům velmi pravděpodobně propadl, i kdyby se nehýbali vůbec nikam. Tenhle propadák trošku zachránili výběrem Corminskyho, jehož pick na konci 4. kola lze považovat za steal. Atlantu vloni nejvíc tlačila boa v obraně – a tam tedy v draftu příliš neposílili. Teď už se můžou v Georgii jen modlit, aby se jim vyhnula zranění, která je postihla minulý rok – jinak se může letošní zklamání znovu opakovat.

Kansas City Chiefs – jakmile propukla aféra kolem Tyreeka Hilla, tak Chief patrně poněkud zpanikařili a velmi brzy sáhli po Mecolovi Hardmanovi. Trade up pro tohoto hráče byl dle mého názoru naprosto zbytečný. Ten by klidně propadl až na konec druhého kola – možná až do třetího. A opravdu by pro Mahomesovu pravačku nebyl lepším cílem Metcalf? Naštěstí pro Chiefs tuhle chybu vyvážili dobrými picky v podobě Thornhilla a Saunderse, ale ten Harman to je prostě strašidelný reach.

Green Bay Packers – jak už jsem říkal na Draft party i ve studiu, tak jsme se v týdnu bavili s Inzinierem o tom, jakou strategii by měl jeho tým pro letošní draft zvolit. Nori jasně argumentoval pro trade nahoru – a to až na druhou pozici pro Nicka Bosu. Pro hráče, který by je mohl přenést „over the hump“. Packers ale zůstali na svém místě a v prvním kole vzali Rashaana Garyho a Darnella Savage. Gary je nesporně talentovaný hráč, ale mnoho týmů jej vůbec nemělo na boardu, neboť se o něm proslýchá, že mu práce příliš moc nevoní. A jeho nízká produktivita na univerzitě tomu odpovídá. Osobně se domnívám, že ten trade nahoru s Niners by Green Bay přišel na obě první kola a k tomu kolo třetí kolo. A když se zeptám fanoušků Packers, jestli by měli v týmu raději Garyho, Savage (s ohledem na vysoký počet kvalitních hráčů na pozici safety jsem přesvědčen, že by buď on, nebo obdobně kvalitní prospekt určitě zbyla na Packers i v kole druhém) a Sternbergera nebo Nicka Bosu, tak co mi odpovíte? Za mě je to dost jasná volba.

Nejlepší moment draftu:

Pat McAfee – když přišel na jeviště tenhle bývalá punter Colts oznámit volbu Okerekeho ve 3. kole draftu, tak jsem se bez nadsázky válel smíchy. Krásná sebeironie v tom, že ho minule nahradila opice, byla excelentní, ale rýpnutí si do fanoušků Titans, že patrně nevědí, kdo je, neboť Colts proti nim skoro nikdy nepuntovali, byla naprosto dokonalá. McAfee neskutečně pobavil. Jak by řekl Rytmus – Pat to fakt zabil. Pokud jste jeho vystoupení neviděli, vřele doporučuji si jej na netu najít. Za mě to byla fakt vrchol celého víkendu.

autor: Doktor

Komentáře ke článku (celkem 131)

155359 dalid napsal před 10 měsíci:
Draft z pohladu Buffalo Bills
http://bills-sabres.cz/90-dielne-bills-camp-puzzle-je-kompletne/
155335 tthom napsal před 10 měsíci:
Tak oproti tým, z minulého roku sú škaredé.
155334 Šráma*NOTRE DAME napsal před 10 měsíci:
burner217: Murray se v posledním roce baseballu nevěnoval a hrál pouze fotbal. 

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Drew Brees

Drew Brees

Tým: Saints (#9)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2000


NFL kariéra v kostce Drew Brees byl během NFL draftu v roce 2001 v 2. kole, jako 32 hráč celkově, vybrán týmem San Diego Chargers. Nejlepší sezónu v… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Shovel Pass

Shovel pass je někdy označován jako screen pass. Shovel pass je krátká přihrávka od quarterbacka na hráče netradičním hodem míče Shovel Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4959×
formic | off-line 4843×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4389×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4