NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Vítězové a poražení - preseason week 3

úterý 1. září 2015, 16:16 Kteří hráči zaujali svými výkony a kteří naopak zklamali během třetích přípravných zápasů? To se dozvíte v následujícím článku.

Vítězové a poražení - preseason week 3 Sam Bradford předvádí v přípravných zápasech výborné výkony

Vítězové

Sam Braford

WOW… prostě nemůžu začít ničím jíným, než těmito písmeny, které mohou znamenat zkratku World of Warcraft, ale v tomto případě znamenají pouze citoslovce úžasu. Upřimně, chytněte se každý za nos a řeknětě, jestli jste tohle čekali, protože já ani náhodou. Spíš jsem počítal s tím, že Bradford bude tápat v systému Chipa Kellyho a jeho výkony půjdou od desíti k pěti. Ale to co Sam v sobotním zápase předvedl mě vyrazilo hot-dog z pusy. Jen se na to podívejte 10 z 10 kompletních přihrávek pro 121 yardů a ještě k tomu 3 TD. Já vím, je to preseason a defense Packers není zrovna v nejlepší kondici, ale stejně 10/10!! Neuvěřitelné 3 drivy z kterých vyplynulo 19 bodů (protože Tebow nepropěnil ani jeden ze dvou 2pt conversion). Jistá a silná ruka, spojená s kvalitním pohybem v pocketu a neméně kvalitní prací celé OL. Jako celek to opravdu vypadá dost dobře a zdá se, že tenhle krok lišákovi z Oregonu vyšel. Otázkou je, jak dlouho orlům Sam “skleněný” Bradford vydrží hrát. A až se zraní, bude to ve Philly nepěkný průšvih, protože ani Sanchez ani Tebow nejsou starting QB v NFL. Osobně tipuji, že naposledy uvidíme Sama válčit proti Saints v 5. weeku letošní sezóny. Ačkoliv jemu, ani Eagles nepřeji nic špatného!

Khalil Mack

Začínat znovu citoslovci by bylo trapné, přesto by si to outside linebacker Oaklandských Raiders bezpochyby zasloužil. Myslím si, že Carsnu Palmerovi se budou ještě dlouho ve snech objevovat obrovští černí jezdci se stříbrnými helmami. Celá DL tvořila neskutečný tlak a dávala quarterbackovi Arizony velmi málo času cokoliv udělat. Ovšem mezi všemi vyčníval muž s číslem 52, bylo jedno jestli jde zprava nebo zleva. Mack si prorážel cestu mezi OL Cardinals jako stejnojmený tahač mezi osobními automobily východoněmecké značky Trabant. Celkem si za první polovinu zápasu zapsal 2 sacky a 1 force fumble.  V druhé půlce už nebyl důvod, aby Khalil nastoupil. Mack dokonale kombinuje kvalitní pass rush a zároveň je velmi dobrým run stopperem. Prostě má všechno co by měl kvalitní OLB mít. Ukazuje se, že do 3-4 systému Raiders perfetkně zapadl a pomalu na sebe začíná brát úlohu nejlepšího hráče Draftu 2014, uvidíme co letos předvede Clowney.

NaVorro Bowman

49ers zažívají takové zemětřesení, které by možná ani seismolog Richter nezměřil. Jejich defenziva se doslova rozpadá jako domeček z karet a dobrý linebackerů mají ve svých řadách jako šafránu. Jak ale ukázal sobotní zápas s Denverem jedna defenzivní opora přesto ve městě zlatého mostu zůstala. NaVorro ukázal, že je třeba s ním počítat a připravil nepříjemné chvíle pro OL a hlavně pak pro QB Peytona Manninga. V zápase proti Broncos zaznamenal 8 tacklů a 2 sacky. Potrvdil, že patří mezi to nejlepší co lze v NFL na pozici inside linebackera najít. Úžasně nacházel skuliny v OL Broncos a dobře pracoval i proti poměrně dobré runové hře borců z Denveru. NaVorro tak přece jenom drží akcie svého týmu trochu nad vodou, ale i tak jsou velmi, velmi nízko.

Těsně pod vrcholem

Michael Vick

Vick jednoduše ukázal, že ještě nepatří do starého železa. U Steelers to určitě nedotáhne na startera, pokud bude Big Ben ve zdravotní pohodě. Jeho čísla nebyla v zápase proti Bills nijak závratná, 4 z 5 kompletních přihrávek pro 106 yd a žádný TD. Ale na to, že přišel do tréninkového zázemí před čtyřmi dny, je to výkon zasluhující trochu obdivu. Dokonce američtí komentátoři prohlásili, že je to nejlepší backup v NFL, s čímž bych ne-úplně souhlasil, ale rozhodně patří mezi lepší QB, kteří zahřívají lavičku. 

Ofenzivní lajna Cowboys

Offense line Dallasu je určitě nejlepší sestava v celé NFL. Dokazovali nám to minulou sezónu a v zápase s Vikings to dokázali znovu. Především jejich runová hra je neskutečná a troufnu si trvdit, že u Cowboys může dělat running backa téměř kdokoliv. Tolik času a prostoru, kterého se dostalo Darrenu McFaddenovi v sobotu, by opravdu dokázal zužitkovat i třeba průměrný running back. A to ještě do zápasu nastoupili bez největší hvězdy Zacka Martina na pozici pravého tackla a bez nováčka La’ela Collinse na pozici levého guarda, který by mohl už tak vynikající OL pozvednout až ke stropu AT&T Stadia. Pokud to takhle půjde dál, bude moci běhat i klidně sám Tony Romo, protože se ho nikdo ani nedotkne.

Poražení

Ofenzivní lajna Patriots

Předem předesílám, že jsem fanoušek týmu z Foxborough, aby mě někdo neobviňoval z předpojatosti. Ale jednoduše řečeno takhle špatnou OL jsem teda dlouho neviděl. Skoro bych dal rovnítko mezi OL Pats z pátečního zápasu a tragickou OL, kterou disponují v St. Louis a dlouhodobě se hřeje na místě pro nejhorší OL v NFL. Kdybych byl Tom Brady (tak bych ležel na Maledivách s Gisele a vykašlal bych se na celej football), tak bych zahodil míč a šel si sednout na lavičku. Konstatní tlak při passových akcích a nulové nebo mínusové zisky při runových akcích. No prostě hrůza. Tolik 3&out jsem neviděl od té doby co fandím právě týmu pod taktovkou Billa Bellichicka. Nezbývá tedy nic jiného než doufat, že se to s příchodem starterů v podobě Storka a Wendella zlepší.

Peyton Manning

Jeden z nejlepších QB poslední doby nezažil proti 49ers nijak dobrý zápas. Jednak byl pod velkým tlakem celé DL včetně častých blitzů zmíněného NaVorro Bowmana. Ale hlavně sám Manning prohlásil, že vůbec necítí špičky prstů své práve ruky. A já si osobně myslím, že ho jeho zranění velmi limituje. Takhle špatně už dlouho neházel, čísla z tohoto zápasu sice nejsou nijak špatná. 14 z 21 kompletních přihrávek pro 124 yardů, 0 TD a 1 interception. Dalo by se tedy říct, že to jsou průměrná čísla. Nicméně Payton rozhodně není zvyklí na průměrnost. Přihrávky opravdu míjeli svoje cíle a je trošku i s podivem, že z toho byl nakonec jen jeden interception. No je to zatím preseason a nelze vyvozovat žádné závěry, ale podle mého názoru se nad velmi slavným QB stahují černá mračna.

Martavis Bryant

Wide-reciever Steelers zažil opravdu výborný zápas, zachytil 3 přihrávky pro neuvěřitelných 138 yardů a z jednoho passu byl dokonce krásný dlouhý touchdown. Ukázal, že je obrovský talent, a že společně s hvězdným Antonio Brownem vytváří elitní dvojici wide receiverů v ocelářském městě. Ptáte se tedy proč je na mém listu, na druhé straně než by si zasloužil? Je to proto, že naprosto nepochopitelně plýtvá svým talentem, ale i trpělivostí svého zaměstnavatele. Byla mu totiž v organismu opakovaně prokázana marihuana a NFL ho suspendovala na první čtyři zápasy základní části. A to je opravdu škoda. Doufám tedy, že se z tohoto incidentu poučí.

Těsně nad dnem

Ali Marpet

V únoru Ali všechny překvapil na Scouting Combine. Ukázal se jako nejlepší atlet mezi offensive linemany tohoto ročníku a i sám Mike Mayock mu věštil hvězdnou budoucnost a dokonce se o něm mluvilo jako o potencionálním hráči prvního kola Draftu 2015. Nakonec byl brán ve druhém kole jako 61. hráč celkově do týmu Buccaneers, čímž se z něj stal historicky nejlépe draftovaný hráč hrající 3. divizi college footballu. No a jak to ve světle událostí tohoto týdne vypadá, není vždy všechno zlato co se třpití. Marpet v zápase vypadal jako osamocené malé kuře mezi hladovými liškami v kurníku. Defenzivní hráči Clevelandu se na něj jen hrnuli a on chudák nějak nevěděl, kde má stát, koho má blokovat a co vůbec dělat. Je tedy vidět, že Divize III možná není úplně ideální přírava na NFL, a i když jste prvotřídní atlet nemusí to znament všechno. Nicméně věřím, že nad tím v Tampě nezlomí hůl a může se stále vypracovat ve velmi dobrého hráče, budoucnost nám ukáže.

RGIII

Ve Washingtonu tohle bude bolet asi ještě hodně dlouho. V roce 2013 vynaložili strašné množství picků a vůbec prostředků na to, aby získali hvězdu Baylor Bears. To se jim povedlo. Ovšem v tomto týdnu se znovu ukázalo, že RGII přes zranění, které urtpěl v minulém týdnu proti Browns, nebude moci hrát. Jak to tak vypadá snaží se celá organizace kromě majitele jejich quarterbacka zbavit (psali jsme o tom TADY). OL hraje příšerně a zdá se, že tak hraje jen když má za zády právě Roberta. Head coach Jay Gruden podle mě jasně naznačuje, že RGIII není jeho quarterback a tudíž nebude starterem v jeho týmu. Musím se přiznat, že mi je Griffina trochu líto, protože je vlastně obětí velkých očekávání a zbytečného nasazení v Play-off ačkoliv byl zraněn. Řekl bych, že trade visí nebezpečně blízko FedEx Fieldu.

autor: Ondřej Horák

Komentáře ke článku (celkem 52)

57869 Jonash napsal před 54 měsíci:
To by byl sen :D Já tipuju tak 6-10, bohužel... to zranění Whita mě strašně mrzí.
57846 Chejen napsal před 54 měsíci:
Takže 8-8?... Já bych to i bral...
57845 Chejen napsal před 54 měsíci:
Ještě že nám zůstal Jay...

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Interception

Velmi speciální obranný zákrok, při kterém ofenzivní přihrávku quarterbacka na svého spoluhráče, chytí obránce soupeře. Interception

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za leden 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4947×
formic | off-line 4777×
Ježour | off-line 4496×
DebiQue | off-line 4346×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4