NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Weekly Quarterback: Sezóna za dveřmi

pátek 4. srpna 2017, 16:30 Kolotoč NFL je zpět. Radujme se!

Weekly Quarterback: Sezóna za dveřmi

Kde sledovat NFL?

Tohle vás jistě bude zajímat. Dobré je, že možnosti sledování zápasů se od loňského roku nemění. Tradičně bude několik vybraných zápasů týdně k vidění na televizi Sport 1 a Sport 2, která nabízí NFL už několik let s českým a vám už důvěrně známým komentářem. Očekávám jeden zápas ve čtvrtek a pondělí v noci a jeden až dva v neděli večer. Tradiční záznamy následující den jsou určitě skvělým bonusem, pracující lidé jen stěží budou vstávat ve dvě v noci na fotbal.

Druhá nejschůdnější možnost pro aktivnější zájemce je služba NFL Gamepass na stránkách nfl.com. Jejím prostřednictvím můžete přes internet sledovat jakýkoli zápas sezóny přímo online nebo kdykoli ze záznamu. Během nedělí je v nabídce i několik utkání zároveň, případně jen výběr nejlepších momentů pomocí funkce Red Zone. Komentář je pochopitelně v angličtině. Nevýhodou je relativně vysoká cena.

Kdo by chtěl zhlédnout jen sestřihy (highlighty), na stránkách nfl.com se většinou do jednoho dne objeví, stačí jen rozkliknout konkrétní zápas. To je užitečné na získání přehledu o zajímavých situacích, které hrací víkend nabídl. Pro fanoušky jednotlivých klubů jistě nemusím připomínat oficiální stránky každého z nich, kde je informací přehršel, opět to ale vyžaduje alespoň základní znalost angličtiny.

Co jiné zdroje informací a zajímavostí? V našich končinách je bez diskuze nejnavštěvovanější portálem nfl.cz. Kvalita a kvantita obsahu během roku kolísá, pochopitelně ale kulminuje během sezóny. Věřím, že i letos bude po čas podzimu k dispozici shrnutí odehraných utkání, Weekly Quarterback a další tradiční rubriky. Nevím, zda budou kanály nfl.cz na Youtube a Instagramu nabízet větší množství obsahu, za sledování určitě ale stojí. Nějaký ten článek o NFL občas přinese také web stanice Sport 1, deník Sport a jiná podobná média. Vaší pozornosti by neměla ujít ani facebooková stránka nfl.cz a překvapivě slušným zdrojem postřehů a názorů je pak diskuze pod články na nfl.cz. Tahle „bažina“ ale není pro každého :-)

Pár nadšenců provozuje v Česku a na Slovensku i fanouškovské weby či facebookové stránky zaměřené na jednotlivé kluby. Jedná se ale spíše o výjimky: (giants.4fan.cz, minnesotavikings.cz, greenbaypackers.eu.) Snad jsem na nikoho nezapomněl, ale zkuste třeba i sami zapátrat na googlu.

Kdo ovládá angličtinu, je tradičně ve výhodě, protože pokrytí fotbalu na americkém kontinentu je naopak zcela vyčerpávající. Číst různé zdroje můžete prakticky od rána do večera. K tomu tu existují všelijaké sociální sítě s nepřetržitým přísunem všeho, od seriózních zpráv až po divoké spekulace.

Co ještě stojí za řeč

Je tomu už přes měsíc, kdy jsem ze sebe vypotil poslední článek, ale to nevadí. Ono se v tom okurkovém období stejně nic podstatného nestalo. Abych vám ilustroval momentální náladu v týmech NFL, a tak nějak obecně kvalitu titulků během července, tohle řekl novinářům Malik Jackson, DT Jacksonville Jaguars: „Věřím, že letos vyhrajeme Super Bowl“. Jedině dobře, horší by bylo, kdyby tomu sám vůbec nevěřil.

QB Kirk Cousins (Washington Redskins) odehraje další rok s jednoletou smlouvou, takzvaným franchise tagem, neboť na dlouhodobém kontraktu se s klubem nedohodl. Nabídka Washingtonu prostě nebyla dost dobrá. Udělala by z něho druhého nejlépe placeného hráče NFL a obsahovala by plných 53 miliónů dolarů garantovaných peněz na příští dva roky (pozn. Washington sám svou nabídku zveřejnil, hloupý to tah). Jenže proč by ji měl Cousins přijímat? Pokud odehraje tuto i příští sezónu pod franchise tagem, vydělá si víc. Za rok bude navíc možná nechráněným hráčem, protože s každou další sezónou bude hodnota franchise tagu pro Washington finančně stále neúnosnější a volném trhu by si Cousins mohl vybírat ze štědrých nabídek. Pokud to s ním Washington myslí vážně, musí to dokázat seriózními penězi, nebo se připravit, že o něj přijde.

S jednoletým franchise tagem odehraje sezónu také running back Leveon Bell (Pittsburgh Steelers). Ani jemu se nezdála nabídka týmu dost dobrá. Chce brát víc než běžný running back. Argumentuje tím, že často nastupuje i na pozici wide receivera a chce tomu úměrný plat. Je proto dokonce ochoten podstoupit riziko jednoleté smlouvy a znovu vyjednávat za rok. Přesto vstupuje na tenčí led než Kirk Cousins. Hráč na pozici running backa více riskuje zranění a nemá takový punc nepostradatelnosti jako quarterback. Stačí málo a zájem o jeho služby se rozplyne jako pára nad hrncem. Trh s running backy je v posledních letech hodně nevyzpytatelný, zeptejte se Adriana Petersona.

Černé pondělí neboli první pondělí po skončení základní části NFL je nechvalně proslulé množstvím vyhazovů mezi trenéry a manažery NFL. Je to logické – na konci sezóny se uklidí dům a provede restart týmu, kterému se nedaří. Dát sbohem neúspěšnému vedení je normální. Méně logické už se to zdá uprostřed offseason poté, co byla přijata zásadní rozhodnutí a nakoupeni a draftováni hráči na novou sezónu. Není mi proto jasné, co se to mele v hlavách majitelů NFL. Během letošní offseason už přišli o práci čtyři generální manažeři NFL, tím posledním je David Gettleman (Carolina Panthers). To je zcela bezprecedentní a v minulých letech nevídaný jev. Nedocházelo k němu vůbec, natož hned čtyřikrát!

John Urschel, ex-center Baltimore Ravens. Proč to ex? Protože Urschel se rozhodl ve 26 letech pověsit kopačky na hřebík a raději si udělat doktorát z matematiky. Je to chytrý kluk a tak si asi řekl, že mu to otloukání za to nestojí a raději se bude věnovat něčemu bezpečnějšímu, co mu mimo jiné taky výborně jde a dělá radost. Nelze mu to mít za zlé, takže mu popřeji hodně akademických úspěchů. Pro Baltimore to ale je problém, protože kvalitních ofenzivních linemenů není nikdy dost.

WR Lucky Whitehead si užil své. Nejprve byl obviněn z krádeže v obchodě a okamžitě na to propuštěn z Dallasu Cowboys. Jenže se ukázalo, že to byl omyl a policie ho zaměnila za někoho jiného. Lucky byl tou dobou prokazatelně někde úplně jinde a ačkoliv jej policie očistila, Dallas propuštění zpátky nevzal, s odvoláním na opakované prohřešky proti kázni v minulosti. Lucky se dostal na listinu nechráněných hráčů, odkud si jej stáhli New York Jets. Jméno Lucky mu příliš štěstí nepřineslo.

Sezóna Dallasu Cowboys bude vůbec zajímavá. Tenhle tým mnozí pasují na budoucího krále divize NFC East, jenže otazníků kolem něj je stále dost. A začínají už u tradičně silné stránky týmu – dva z pěti členů proslulé dominantní ofenzivní lajny z loňska jsou totiž pryč (Doug Free, Ronald Leary) a nahradit by je měli zelenáči Lael Collins a Chaz Green. Nesnadný úkol. Damoklův meč stále visí na RB Ezekiel Elliottem, jemuž hrozí krátká suspendace za obvinění z domácího násilí z léta 2016. Quarterback Dak Prescott také nemá na růžích ustláno. Po loňské vynikající sezóně jsou letos očekávání ukrutně vysoká. A to jsme ani nezmínili obranu. Kde je nějaký pass rush? Zvládnou mladící v secondary ukočírovat soupeřovy receivery? Bonusem by snad mohl být návrat linebackera Jaylon Smithe, který konečně už trénuje s týmem. Uvidíme.

Nesnadné následky stěhování čekají na hráče Los Angeles Chargers. Ne všichni se okamžitě přesunuli o zhruba 70 mil severněji. Například quarterback Philip Rivers se rozhodl denně dojíždět z domova v San Diegu. Bude mít řidiče, takže může pracovat v autě, ale i tak to bude pro něho náročné. Do rozhodnutí ale silně promluvila jeho rodina s osmi dětmi.

autor: Jiří Robek

Komentáře ke článku (celkem 34)

98427 Mirius napsal před 10 měsíci:
Pre dalid: V akom časovom horizonte vidíš tú stránku hotovú?
97300 dalid napsal před 11 měsíci:
Horucou novinkou z tabora Bills je prichod veterana Anquana Boldina. 
Na novych strankach Buffala Bills a Sabres sa intenzivne pracuje.
97285 Zictory napsal před 11 měsíci:
No jak znamo kolem Miami velka komunita kubancu. Nebyl od nej nejlepsi tah nosit triko s Castrem a obhajovat ho.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Blitzburgh

Přezdívka obrany Pittsburghu Steelers, Blitzburgh

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červen 2018:

+++ | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
000 Marty | off-line 0 bodů
DebiQue | off-line 3365×
Aleš | off-line 3265×
Luc123 | off-line 3179×
Doktor | off-line 3163×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4