NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Weekly Quarterback: Tony Romo, komentátor CBS

středa 12. dubna 2017, 11:21 Tony Romo utnul všechny spekulace, ukončil fotbalovou kariéru a přijal nabídku televize CBS na pozici komentátora zápasů NFL.

Weekly Quarterback: Tony Romo, komentátor CBS

Romo vytvoří komentátorskou dvojici s Jimem Nantzem, ve které nahradí Phila Simmse. To je také bývalý quarterback a komentátor, který byl oblíbeným terčem posměchu na sociálních sítích za některé své příliš zřejmé poznámky a průpovídky, ovšem často neprávem. Na druhou stranu jeho souboj s čajovým pytlíkem je doslova legendární… Romo se musí připravit na něco podobného. Kritika a přísný dohled médií ho se změnou zaměstnání rozhodně neopustí, spíše naopak. A jak víme, zejména sociální sítě umí být nemilosrdné.

Od CBS je to hodně odvážný tah. Komentovat zápasy v přímém přenosu, to není žádný med. Naši kluci ze stanice Sport 1 by mi určitě dali za pravdu, obzvláště pokud nemáte žádné zkušenosti. A ty Tony Romo nemá, v tomto ohledu je jeho nástup do televize bezprecedentní. Takový skok, bez jakéhokoli mezistupně, ještě žádný jiný bývalý hráč NFL neabsolvoval. Kdo sleduje NFL přes Gamepass, bude mít možnost Roma vidět a slyšet z první ruky a já jsem na něj hodně zvědavý, stejně jako miliony dalších diváků. Každý jeho přešlap bude hlavně z počátku krutě rozmazáván.

A co to znamená z fotbalového hlediska? Že z trhu s volnými quarterbacky právě zmizel největší hráč (i když tam technicky vzato vlastně nikdy nebyl) a třeba takový Houston Texans má rázem problém. Nepochybuji, že o něj mohutně stál, a proto je tento vývoj pro jeho plány tvrdou ranou. Tony Romo má za sebou několik nelehkých zranění a těžkou sezónu, ve které se musel spokojit s rolí náhradníka za mladého Daka Prescotta. Má 37 let, krásnou ženu (Candice Crawfordovou, bývalou Miss Missouri 2008), dva syny (Hawkinse a Riverse) a třetí dítě na cestě. Jeho rozhodnutí zcela chápu. Sám tvrdí, že je platné na 99 procent a návrat neplánuje. Aby změnil názor, někdo by mu musel nabídnout hodně garantovaných peněz a jasnou roli jedničky v týmu hrajícím o Super Bowl. Za sebe tomu dávám šanci, snad jen v případě, že by se Dak Prescott zranil. Takový je totiž Tonyho vztah k fotbalu a týmu Cowboys. O návrat by se mohl pokusit ještě možná i tehdy, kdyby jeho komentátorská kariéra skončila náhlým fiaskem.

Jak si budeme pamatovat Romovu kariéru? Každý asi trochu jinak, ona totiž měla hned několik fází. Ta první je o hráči, který ani nedostal pozvánku na Scouting Combine a jako nedraftovaný podepsal v roce 2003 smlouvu s Dallasem Cowboys. I když ho i tak provázalo hodně publicity, tři roky mu trvalo než se prosadil do základu. Svoji šanci ale chytil za pačesy a už nepustil. V Dallasu se postupně stal hrdinou, i když to vždy nebyl jen samý med. Neslavně proslul třeba svým fumblem v play-off sezóny 2006. Zatímco v podstatě všichni starting quarterbeci během special team her sedí na sidelajně, Romo byl stále field gól holder, jelikož začínal sezónu jako backup a toto byl jeho úkol. Dallas prohrával Seattlem o dva body, když necelé dvě minuty před koncem zkazil snap a vzniklou ztrátu už nedokázal dohnat. Romova nálepka hráče, který neumí hrát play-off, byla na světě.

Druhá fáze je o zlatém hochovi z Dallasu, který sice v základní části podává velice dobré výkony, ale nedokáže zabrat, když je to nevíce potřeba, což na jeho kariéře zanechávalo nehezkou šmouhu. Dallas několikrát zkolaboval v závěru sezóny a během ojedinělého výletu do play-off v roce 2009 se velmi rychle pakoval. Romovi přitom málokdy pomohla slabá obrana Dallasu. Nelichotivé nálepky se nakonec zbavil, jenže Dallas dál prožíval bídná léta a tým se znovu podíval do play-off až v roce 2014. Tam byla jeho cesta ukončena nechvalně proslulým pasem na Deze Bryanta v závěru zápasu s Green Bay, který byl kontroverzně označen za nekompletní a následující sezónu vedl ke změně pravidel o tom, co je a není catch.

A konečně třetí a poslední fáze je definována zraněními, která Roma vlastně provázela celou kariéru, i když často hrál jim navzdory. Ale jen do doby, kdy už to dál nešlo. Ročník 2010 zmeškal skoro celý se zlomenou klíční kostí. Velmi nadějnou sezónu 2015 přerušila podobná zlomenina. Cowboys začali nadějně s bilancí 2–1 a působili jako hodně silný tým, jenže pak se Romo zranil a jeho náhradníci zaznamenali šest proher. Následný Romův návrat nic nezměnil a pokus o záchranu sezóny záhy skončil – další zranění klíční kosti ho znovu vyřadilo do konce sezóny. V další preseason se pak historie opakovala – Romo utrpěl zranění a jeho pozici zaujal Dak Prescott.

Suma sumárum, Romo odehrál v NFL 11 sezón, čtyřikrát se dostal do Pro Bowlu a kdo ví, co jak by to mohlo být, kdyby mu tři z nich tak silně neovlivnila zranění. Romo se pravděpodobně nestane členem Síně slávy NFL, přesto si ho budeme pamatovat jako dobrého quarterbacka a v budoucnu možná i komentátora.

Co ještě stojí za řeč

Měl by Houston Texans zpanikařit a podepsat některého z veteránských quarterbacků, kteří jsou ještě k dispozici? Jaye Cutlera nebo Colina Kaepernicka? Navenek se klub tváří, že mladý Tom Savage je bez diskuzí jeho jedničkou, ale tomu věří málokdo. Přesto nečekám žádný zásadní krok, dokud nebude po draftu. Ten může situaci razantně změnit.

Co je pravdy na spekulacích o výměně cornerbacka Richarda Shermana ze Seattlu? Vlastně docela hodně, dokonce to potvrdil sám generální manažer John Schneider. Důvodů bude hned několik. Jeho minulá sezóna patřila k těm horším. Sice zůstává skvělým cornerbackem, kterého jen těžko porazíte do hloubky hřiště, povolil toho však soupeřovým receiverům víc než jsme u něj zvyklí. K tomu přičtěme i jeho excesy na sidelajně. Hodně emotivně se několikrát pustil do spoluhráčů a otevřeně kritizoval i vlastního trenéra za pokus hrát v jednom zápase z jednoho yardu soupeře vzduchem a ne po zemi. Po loňském odchodu Marshawna Lynche zůstává Sherman jediným hráčem týmu, který si užívá poměrně velké svobody a benevolence, co se přístupu týče. V kabině je současně výraznou osobností. Tohle je tak šance, jak vyčistit vzduch a získat něco zpět, dokud se jeho cena pohybuje vysoko. Proslýchá se, že to byl dokonce sám Sherman, kdo pokusy o výměnu z týmu inicioval.

Statistika týdne: Andrew Whitworth, nový starting left tackle Los Angeles Rams, je o čtyři roky a jeden měsíc starší než nový hlavní trenér Rams, Sean McVay.

Obskurní statistika týdne: Dosud nikdy v historii draftu NFL nebyl vybrán jako celková dvojka nebo trojka cornerback. Letos se to ale může stát. Marshon Lattimore z Ohio State je hodnocen hodně vysoko a pokud se San Francisco s Chicagem vyhnou quarterbackům, tohoto týpka budou dost možná seriózně zvažovat.

Zdroje: espn.com, nfl.com, si.com, ringer.com, twitter                                           autor: Jiří Robek

Komentáře ke článku (celkem 33)

95305 EricBerry_Tribute napsal před 14 měsíci:
Já fakt nevím, myslím,že pokud padnou takhle dolu QBs , tak budeme tradovat dolu. CB by se mi hodně líbil , ale toho budem brát učitě 2-3 kolo, je jich tam hodně kvalitních. Určitě potřebujeme LB,CB a backup QB.

 No jestli k Vám padne, tak si myslím,že ho stejně nevezmeme a sáhnete po OT :)
95302 David.C.Corra napsal před 14 měsíci:
No já doufám, že k vám McCaffrey nespadne. Přál bych si ho u nás :-), myslím, že by nám jeho dovednosti hodně v ofense pomohly, takový hráč nám strašně chybí. Jen nevím kdo, by za tou naší OL pak chtěl hrát (a jak dlouho zdravý).

K vám nejčastěji tipují CB a QB.
95299 markýz de Carabas napsal před 14 měsíci:
No, Peppers by dával smysl kdyby ještě byl k mání a kdyby z něho chtěli udělat LB / S hybrida. Nedivil bych se, kdyby vzali nejakýho LB, Timmons je pryč a když se rozbije skleněnka Shazier, tak tam toho moc nezůstane.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Brian Urlacher

Brian Urlacher

Tým: Bears (#54)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1999


Brian Ulracher byl během NFL Draftu v roce 2000 vybrán v 1. kole, jako 9. hráč celkově, týmem Chicago Bears. Ulracher měl úžasný vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Defensive Lineman

Defenzivní lajmen. Je hráč, který je součástí Defenzivní lajny. Defenzivní lajna je složena z čtyř Defenzivních linemanů (dvou Defenzivních Tacklů a dvou… Defensive Lineman

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červen 2018:

+++ | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
000 Marty | off-line 0 bodů
DebiQue | off-line 3364×
Aleš | off-line 3265×
Luc123 | off-line 3179×
Doktor | off-line 3163×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4