NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Weekly Quarterback: trochu jiný mock draft

středa 5. dubna 2017, 11:21 Začíná sezóna mock draftů, a tak i já přispěji svou trochou do mlýna. Půjdu na to ale poněkud netradičně a garantuji vám, že takový mock draft jste ještě neviděli. Věřím, že po přečtení pár výběrů rychle pochopíte.

Weekly Quarterback: trochu jiný mock draft

1. Cleveland Browns: DE Vontae Mack. Elitní pass rusher se Clevelandu určitě hodí. Vontae je přímo skvělý, sází sacky jako na běžícím páse a ještě k tomu je to charakter. To ukázal, když věnoval při zápase míč své nemocné matce v hledišti, ačkoli za to byl neprávem vyloučen a jeho hodnotě pro draft to dost uškodilo. Buď, jak buď, jako první jednoduše nemůže být vybrán nikdo jiný, protože na papírku v kapse mám napsáno Vontae Mack, ať se děje, co se děje. (film Velký draft / Draft Day)

2. San Francisco 49ers: QB Willie Beamen. Beamen je skvělý atlet a hvězda první kategorie. Nový trenér Kyle Shanahan na něm může postavit zbrusu nové herní schéma a dostat tým 49ers zpět na výsluní. Tedy pokud zvládne jeho poměrně bujarou osobnost a nedopustí žádné neshody se spoluhráči v kabině. Beamen je tak trochu egoista. (film Vítězové a poražení / Any given sunday)

3. Chicago Bears: QB Shane Falco. Starterem nejspíš zůstane Mike Glennon, ale Falco je vynikajícím náhradníkem. Bude potřebovat nějaký čas na to, aby si to dal v hlavě do kupy, hlavně po aféře se sázením na vlastní zápasy, a získal si důvěru a respekt spoluhráčů. Představuje však velký příslib do budoucna. Pokud navíc Chicago najme svobodnou a pohlednou kapitánku roztleskávaček, má Falca v hrsti. (film Náhradníci / The replacements)

4. Jacksonville Jaguars: KR/PR Forrest Gump. Jaguars se rozhodli přechytračit všechny ostatní a draftovali na čtvrtém místě Gumpa, který by mohl týmu získat spousty bodů ve speciálních týmech. Nabídne unikátní a jedinečné schopnosti jako returner, pochybnosti ovšem panují nad jeho porozuměním hernímu systému. Vlastně si nejsme jisti, zdali vůbec chápe pravidla fotbalu, ale jedno umí jednoznačně lépe než všichni ostatní – rychle běhat. (film Forrest Gump)

5. Tennessee Titans: OLB Garry Bertier. Vůdčí schopnosti, přehled ve hře a tvrdé hity, to je doména linebackera Bertiera, který dokáže svůj tým vyburcovat k jedinečným výkonům. A spoluhráče, který to bude flákat, nechá nemilosrdně vypráskat z týmu. Tennessee však bude muset pro jistotu zakotvit do jeho smlouvy zákaz řízení motorových vozidel, aby se vyhýbal zraněním. (film Vzpomínka na titány / Remember the Titans)

6. New York Jets: QB John Kingman. Kingman jako by se pro New York narodil. Doslova z něj září hvězdná aura a na hřišti dokáže věci jako nikdo jiný. Spoluhráče snad ani nepotřebuje, vezme prostě míč do rukou a skóruje touchdown. Pro Jets je to ideální hráč, kterého však budou muset trochu zkrotit mimo hřiště, kde dává svůj věhlas hodně na odiv. Něco se navíc proslýchá o jeho komplikovanějších rodinných vztazích, ale kdo ví, třeba mu to nakonec pomůže. (film Plán hry / The game plan)

7. Los Angeles Chargers: WR Rod Tidwell. Tidwell je mašina na touchdowny. Vzrůstem nevysoký receiver má ale šikovné ruce a jen tak něco ho neporazí. A když už ano, zvedne se nakonec ze země a jede dál. Takový hráč se Chargers rozhodně hodí. Jen mu s výjimkou od NFL nejspíš nabídnou pouze jednoletou smlouvu, protože takto má o motivaci postaráno a podává ty nejlepší výkony. Ještě to ale musí dojednat s jeho proslulým agentem. (film Jerry Maguire)

8. Carolina Panthers: RB Boobie Miles. Boobie je skvělý silový running back, začaly se však množit spekulace, zda jej někdo bude draftovat takhle vysoko. Na začátku sezóny si přivodil zranění kolene, které také může znamenat konec kariéry. Carolina potřebuje dobrého running backa jako náhradu za stárnoucího Johnathana Stewarta, a tak se rozhodla tento risk podstoupit. (film Světla páteční noci / Friday Night Lights)

9. Cincinnati Bengals: OL Billy Bob. Billy je tvrďák, jak se patří. Jen tak něco ho ze hřiště nedostane, dokonce ani série otřesů mozku. Svou postavou zabere tolik místa, že než ho obránce oběhne, quarterback už dávno odhodí míč. Takový kabrňák jistě vyztuží ofenzivní lajnu Cincinnati, postiženou několika odchody volných hráčů. (film Varsity Blues)

10. Buffalo Bills: QB Paul Crewe. Crewe je výborný quarterback a Buffalo by nového franchise quarterbacka určitě uvítalo, dokonce i za cenu mírného risku, co se charakterových vlastností týče. Crewe totiž dokáže v soukromí být jako neřízená střela. Dalším důvodem, proč spadl až na desáté místo, je otázka jeho dostupnosti. K týmu Buffala se připojí hned, jak dokroutí momentální štaci v týmu Allenville Penitentiary. (film Trestná lavice / The longest yard)

11. New Orleans Saints: DE Rudy Ruettiger. Saints potřebují vylepšit obranu, a to i za cenu rizika, kterým draft Rudyho rozhodně je. Jako hráč nemá mnoho herních zkušeností a ani jako atlet zrovna neoslní. Vše však nahrazuje nepřekonatelnou snahou a zaujetím. Nevypustí jedinou hru. Otazník však visí nad jeho motivací. Několik skautů vyslovilo obavu, zda bude chtít hrát za jiný tým než univerzitu Notre Dame. (film Bourák / Rudy)

12. Cleveland Browns: WR/CB Dodge Connelly. Tým Browns, plný mladíků, potřebuje také nějaké vůdce a borce se zkušenostmi. A těch má Dodge na rozdávání. Jako hráč už nepatří mezi nejrychlejší, ale nahrazuje to velkou porcí fotbalové chytrosti a univerzálnosti. Dokáže nastupovat jako wide receiver a cornerback zároveň a pro nějakou tu kulišárnu na hraně pravidel nikdy nejde daleko. Navíc má kontakty. Browns by mohl dohodit nějaké nedraftované hráče na méně klíčové pozice jako je například kopáč. (film Tvrdé palice / Leatherheads)

13. Philadelphia Eagles: ST Vince Papale. Jakoby to bylo předurčeno, že Papaleho draftují Eagles. Všichni experti na draft to předpovídali, a tak se i stalo. Místní rodák, vynikající special teamer a velký fanoušek týmu se zúčastnil jednoho z otevřených tréninků Eagles a místní skauty zaujal natolik, že se jej rozhodli draftovat. Tuší v něm velký potenciál. (film Nepřemožitelný / Invincible)

Na další týmy v pořadí se už tentokrát nedostalo. Samozřejmě je mi jasné, že ne každý viděl zmíněné filmy, a tak pokud některé narážky nechápete, odpusťte mi to. Na druhou stranu to berte jako příležitost a doporučení ke zhlédnutí velice dobrých filmů s fotbalovou tématikou, které by si žádný fanda NFL určitě neměl nechat ujít. Můj osobně nejoblíbenější je Vzpomínka na titány. A který je váš?

Skutečný draft se nezadržitelně blíží (27. až 29. dubna) a pořadí hráčů, zvláště quarterbacků, stále není ani trochu jasné. Na první místo takřka všichni experti řadí DE Mylese Garretta a mně nezbývá než jim dát za pravdu. Hned na dalších místech je to ale zatím záhada, a i v mock draftech se výběry diametrálně liší. Na druhém místě San Francisco i na třetím Chicago by do svých řad mladého quarterbacka jistě uvítaly, ale nezdá se, že by ani jeden z těchto týmů měl v úmyslu vzít quarterbacka tak brzy. Oba kluby z řad volných agentů získaly dost munice k tomu, aby nebyly k takovému kroku nuceny. Jejich situace tak nevyžaduje utratit hned v prvním kole pick za quarterbacka. Navíc ani jeden z nadějných QB na draftu se nedokázal natolik separovat od ostatních, aby týmy přesvědčil o nezbytnosti zvolit právě jeho tak brzy. Nebo je to všechno jen zástěrka? Přeci jen, na pozici quarterbacka je poptávka často pokřivená důležitostí pozice a snahou některých koučů a manažerů je zachránit si vlastní zadek. To všechno zatím napovídá, že letošní draft by mohl být zábavný a překvapivý.

Na pozadí prvního kola draftu navíc číhá několik dravců se stárnoucími quarterbacky v kádru – Arizona, Pittsburgh, New Orleans a další. I tyto týmy musí začít myslet na budoucnost. O drtivé většině quarterbacků na letošním draftu se říká, že potřebují rok až dva sedět a učit se, než budou plně připraveni na profesionální NFL. A tyhle týmy jim mohou takový prostor poskytnout. Možná, že by jim ho dokonce poskytnout měly dřív, než bude pozdě, aby se nedostaly do situace, kdy quarterbacka budou muset vybírat pod tlakem. Letos bychom se snadno mohli dočkat podobně nečekaného výběru quarterbacka v pozdním prvním kole, jako to kdysi udělali Green Bay Packers s Aaronem Rodgersem, ačkoli už v kádru měli jistého Bretta Favrea.

Změny v pravidlech

Každoroční jarní setkání majitelů a trenérů s ligovým vedením mělo mimo jiné na programu návrhy na změnu pravidel pro příští sezónu. Tady je výsledek:

Pokusy o zablokování field gólu přeskočením centra se zakazují. NFL říká, že taková hra přináší zbytečně vysoké riziko zranění. Skákající hráč může ve vzduchu škobrtnout o centra a nešťastně spadnout na hlavu. Škoda, zas tak často podobný pokus k vidění nebyl, ale když už ano, stálo to většinou za to.

Tým bude penalizován 15 yardy ztráty a čas bude navrácen, pokud se obrana dopustí úmyslného faulu ve snaze manipulovat s časem. Tahle obskurní změna je reakcí na zápasy z minulé sezóny, kdy se obrana, ve snaze vyčerpat ke konci zápasu čas, úmyslně dopustila držení proti všem hráčům útoku. Doteď za to obrana dostávala jen pětiyardovou penaltu a čas vesele běžel. Tahle změna se dala čekat, už teď to bylo dost na hraně pravidel.

Dále rozhodčí mají za úkol vyloučit hráče, který se dopustí úmyslně násilného hitu protihráče. Nenese to sebou žádnou změnu pravidel, rozhodčí tuto možnost měli už teď, ale liga upozornila, že tyto situace budou podléhat přísnějšímu dohledu. Uvidíme.

Review her přímo při zápase bude centralizováno a modernizováno. Dříve při review chodil rozhodčí pod plentu k monitoru, ale to skončí. Teď dostane od asistenta na pomezí tablet a přes headset se spojí s centrálou NFL v New Yorku, která mu pomůže s vyhodnocením předmětné situace. Centrála pomáhá rozhodčím rozhodovat sporné situace už několik let, ale teď bude mít její slovo hlavní váhu. Na místě, kde mají veškeré potřebné vybavení, monitorují všechny zápasy online a měli by pomoci review urychlit, bude hlavní zodpovědnou osobou přímo předseda komise rozhodčích Dean Blandino.

Co ještě stojí za řeč

Zpětný pohled za prvním kolem draftu 2013 je opravdu nevalný, dominuje mu spousta nepovedených výběrů, obzvláště v první desítce. Festival své marnotratnosti tento týden završili Miami Dolphins, kteří propustili defensive enda Diona Jordana, jehož si tehdy vybrali celkově třetím pickem. Za čtyři roky si připsal stejně sacků (3) jako suspendací. Aby toho nebylo málo, Dolphins se tehdy kvůli němu na draftu trejdovali o devět míst nahoru, což je stálo volbu v druhém kole navíc.

New Orleans Saints podepsali náhradního quarterbacka Chase Daniela, který se tak vrací na místo, kde začínal svou kariéru. Bude krýt záda Breesovi, ale do budoucna to moc neznamená. Snad jen tolik, že Garrett Grayson, kterého Saints draftovali ve 3. kole draftu 2015, nefiguruje v jejich plánech příliš vysoko.Zdroje: espn.com, nfl.com, si.com, ringer.com, twitter                           autor: Jiří Robek

Komentáře ke článku (celkem 75)

95275 DebiQue napsal před 15 měsíci:
No a teraz sa tu bavime o Cowboys, ktory momentalne nemaju RT (podobnost so stratou Lane Johnson?) a uvazujeme, akym smerom sa moze posunut Dakova vykonnost :) Ja som Eagles uviedol iba ako priklad... U Wentza som momentalne presvedeny o tom, ze ak by ho Browns draftovali, tak by sme o nom uz dnes hovorili ako o jednom z dalsich bustov Browns... tak nejak by ta jeho sezona zrejme vyzerala, keby nehral za Eagles ale Browns...
95268 Ecthelion napsal před 15 měsíci:
Tak tohle platí v každém sportu obecně a v NFL hned 2x. Nikdo neříká, že Wentz bude probowl kalibr QB, talent má a potenciál také, ale hodně do toho promluví fyzická i psychická stránka a tým, který bude mít kolem sebe. První 4 zápasy hrál výborně, ale po odchodu jednoho z nejlepších RT ligy Lane Johnsona, to byl problém. Ihned po rozehrávce na něho šel okamžitě blitz přes nováčka Vaitaie, mám pocit, že s Lions byl snad 4x sackován hned v 1.čtvrtce. A nakonec jsme stejně prohráli díky fumblu R. Mathewse těsně před koncem. Když k tomu připočteš výkony-nevýkony našich WR, tak není co řešit. Do toho flagy proti C Kelcemu v každém zápase, prostě bída a utrpení. My můžeme doufat v to, že kombinace Alshon, Torrey a Jordan to změní, a že v draftu získáme kvalitního CB, nejlépe 2. Do toho bychom potřebovali i RB,  Mathews je dost nespolehlivý.
Ale přiznám se, čekal jsem horší výsledek sezóny s rookie QB a HC. Jen jsem si říkal, že DeMarca si mohli nechat. :)
95265 DebiQue napsal před 15 měsíci:
Ale to len preto, lebo keby si Chuck Norris vybral tim z Clevelandu, prestahoval by ho do ineho mesta a premenoval na Ravens...

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Joe Namath

Joe Namath

Tým: (#)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1965


I přes těžké zranění kolene, které se Namathovi přihodilo na univerzitě v Alabamě, byl draftován do obou asociací, které tehdy existovaly. National Football League… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Fumble

Situace, kdy hráč, který drží míč a má nad ním kontrolu, míč ztratí. Fumble může být vynucen bránícím hráčem, který vytrhne míč soupeři, praští do míče… Fumble

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červen 2018:

+++ | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
000 Marty | off-line 0 bodů
DebiQue | off-line 3365×
Aleš | off-line 3265×
Luc123 | off-line 3179×
Doktor | off-line 3163×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4