NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Wild Card - Velká preview

sobota 6. ledna 2018, 19:35 S Doktorem jsme si sedli k jednomu psacímu stroji a napsali společné preview na všechny Wild Card zápasy, které nás čekají tento víkend!

Wild Card - Velká preview

DOKTOR

Titans@Chiefs

Tip: Chiefs Kansas-City-Chiefs-Logo.png

Za mě naprosto jasná volba. Ač jsem velkým fanouškem Marcuse Marioty, tak je třeba si přiznat, že závěr sezóny jej nezastihl v dobré formě. Zápasy Titans jsem všechny sledoval a pokud soupeři dokázali ubránit běhovou hru, tak nejslavnější Kačer z Oregonu téměř nebyl schopen s míčem hýbat a kupil jednu chybu za druhou. A ruku na srdce, pokud by Jags minulý týden již neměli jistý postup a nemohli postoupit ani klesnout byť o jedinou příčku, tak bychom dnes Titans patrně vůbec neviděli.

Chiefs se naopak pomalu vrací do své formy ze začátku sezóny a alespoň pro mne jsou černým koněm celého play-off. Jména jako Alex Smith, Kareem Hunt, Tyreek Hill a především Travis Kelce jsou zárukou dostatečné ofenzivní produkce a obrana dokáže vyprodukovat nejeden turnover. A rozhodně nesmíme zapomenout na faktor Andy Reid. Jeden z nejuznávanějších koučů celé ligy dokáže vymyslet plán téměř na každého soupeře, včetně hegemona konference z New Englandu.

Resume: Tipuji 3 interceptiony Marioty. Chiefs si tenhle zápas mohou prohrát jedině sami, což se pod dozorem Andyho Reida prostě nestane.

Výsledek: Chiefs 31 – Titans 13

Ondra

Tip: Chiefs Kansas-City-Chiefs-Logo.png

Ani já jsem se tady nerozmýšlel moc dlouho. Útok Titans je celou sezónu tak nějak bez nápadu a jak zmínil Jindra, tak Marcus nehraje v nejlepší pohodě. Navíc mi přijde, že vlastně vůbec nezapadá do toho power running systému, který se snaží Titans hrát. A obrana taky nefunguje tak, jak by si asi hlavouni z Tennessee představovali.

Chiefs se zvedají, o tom nelze pochybovat a bude zajímavé sledovat především co vymyslí pass rush. Asi to nebude úplně klíčové v tomto zápase, ale v dalších play-off zápasech by to mohl být klíčový faktor. Samozřejmě chybí Eric Berry, ale proti Titans to nebude citelná ztráta.

Resume: Nemůžu nesouhlasit s tím, že si Chiefs jedině prohrají zápas sami. Od chvíle, kdy se Andy Ried vzdal callování offense, Chiefs neprohráli (nepočítám přestřelku s Jets) a dneska tomu nebude jinak.

Výsledek: Chiefs 28 – Titans 14

Falcons@Rams

DOKTOR

Tip: Falcons Atlanta-Falcons-Logo.png

Velký šlágr tohoto kola. Domácí Rams, kteří jsou patrně nejpříjemnějším překvapením této sezóny, v něm narazí na loňské účastníky Super Bowlu, a co se týče velkých jmen, tak asi nejnabitější tým celé konference, Atlantu Falcons. S ohledem na zraněními zdecimovanou O-line Falcons očekávám spíše než dlouhé pasy na Julia Jones velké galapředstavení obou running backů Todda Gurleyho a Devonty Freemana. A přesto, že tato sezóna patřila Gurleymu, tak se domnívám, že tentokráte bude mít navrch Freeman. Rams byli v sezóně totiž až 28. v běhové obraně, přičemž v domácích zápasech dovolili soupeřovým running backům nasbírat v průměru více než 120 yardů na zápas. Coaching staff Falcons si této skutečnosti je samozřejmě velmi dobře vědom, a tak předpokládám, že se dočkáme celé řady outside runů, tossů a screenů designovaných právě pro raketu jménem Freeman. V posledním zápase proti Panthers předváděl naprosto neskutečné věci a jeho juke moves byly největší ozdobou tohoto klání.

Rams se samozřejmě budou chtít opřít o Gurleyho, ale pokud existuje v lize linebacker, jenž je schopen toto zvíře s číslem 30 zastavit, tak je to právě Deion Jones. Podle mého velmi nedoceněný hráč patří k vůbec nejrychlejším inside linebackerů v celé NFL a dnes se bude Gurleyho držet jako klíště. Osobně jsem také zvědav na pass rush Falcons, neboť se mi zdá, že dvojice Beasley McKinley nabírá v posledních zápasech velmi solidní formu.

Resume: V mých očích lehce převažuje zkušenost Falcons. Nicméně Rams vletí do utkání s obrovskou energií a pokud se jim v úvodu podaří Falcons zaskočit, tak mohou naopak svého soupeře vezouc se na vlně nadšení zničit rozdílem třídy.

Výsledek: Falcons 24 – Rams 23

Ondra

Tip: Rams Los-Angeles-Rams-logo.png

Tak tady rozhodně nebudu objektivní, takže spíš čtěte Jindrův odstavec. Pokud někdo zná moje soukromé názory a preference, tak určitě ví, že Rams fandím už docela dlouhou dobu, ještě od chvíle, kdy byli opravdu špatní a vůbec nic se nedařilo. Jsou můj tým č. 2 hned v závěsu za Pats (panebože dej ať není tenhle SuperBowl, komu bych fandil?)

Samozřejmě jsou Falcons ultra silným týmem s velkou porcí zkušeností. ALE! Moc jim nejdou bránit inside, koneckonců ani outside runy. No a Rams prostě mají MVP. Todd Gurley letos tahá neskutečným způsobem. Skvěle mu pomáhá OL, která s příchodem Whitwortha, jako by chytila úplně jiný drive a já ty kluky normálně nepoznávám. Jasně Deion Jones je zvíře a s tím naprosto souhlasím, ale Todd jede letos úplně jinou ligu a je k nezastavení. Navíc Jarred Goff pod vedením McVaye nevypadá vůbec marně a ten útok mu svědčí.

Ten hlavní důvod, proč ale Rams vyhrají je v obraně. O-line Falcons není úplně v pořádku a víte koho má D-line… no víte - One-man wrecking crew! Aaron Donald, hráč, kterému je úplně jedno, jestli ho zdvojíte, ztrojíte nebo zpětíte, tenhle chlapec proboří i Velkou čínskou zeď a udělá vám s quarterbacka tři malé do školky. Trochu se jen obávám toho, že podobně rozdílovým hráčem je samozřejmě i Julio Jones, proti kterému bude zhřejmě nastupovat Trumaine Johnsonn a to je, milí přátelé, hodně špatné. Nejhorší rozhodnutí éry Jima Fishera, který Juliovi nesahá ani po kotníky. Snad ale Ryan nebude mít čas na to, aby posílal dlouhé přihrávky. Souhlasím s tím, že hodně důležitý bude výkon Freemana a Colemana. Troufal bych si tvrdit, že Tevin Coleman, by uměl rozložit defense Rams lépe, jenže OC Sarkisian ho moc neumí používat a Teco tedy moc nenastupuje. Síla okamžiku bude tedy na Freemanovi.

Resume: Bude to hodně vyrovnaný zápas, na který se těším úplně nejvíc. Nakonec asi rozhodnou maličkosti a dost možná special-teamy, které mají Rams opravdu ve výborné formě.

Výsledek: Falcons 24 – Rams 27

DOKTOR

Bills@Jags

Tip: Jaguars Jacksonville-Jaguars-Logo-new.png

Ano, Jaguáři minulý týden nepředvedli vůbec nic. Ale bez stoprocentní motivace prostě v NFL nemáte šanci uspět. V dnešním zápase to bude úplně jiná písnička – tím jsem si naprosto jistý. Neobjevím asi Ameriku, když napíšu, že tahounem Jaguárů bude v dnešním zápase Leonard Fournette. Horký adept na cenu ofenzivního nováčka roku dnes dostane pořádnou porci carries a očekávám, že se proti defenzívě Bills výrazně prosadí. Ve velmi solidním světle se letos představil i Blake Bortles, takže pokud už bude nutnost jí s míčem do vzduchu, tak ani to by pro Jags nemělo představovat zásadnější problém.

Naopak Bills budou mít dle mého názoru v ofenzívě obrovský problém. Obrana Jags patří letos k absolutní špičce ligy. Dvojice Bouye – Ramsey je dle mého názoru vůbec nejlepším duem cornerbacků v NFL a že se proti Jags téměř nedá házet, to už zjistil v základní části nejeden quarterback, včetně Bena Roethlisbergera. Tudíž naděje Bills se budou upínat mimořádnému výkonu LaSeana McCoye, jenž byl v závěru sezóny spolu s Gurleym nejlepším running backem soutěže. Ovšem běhová obrana Jaguárů také nabírala postupně na síle a dnes to proti ní nebude mít McCoy vůbec jednoduché. Pořád ale platí, že co nenaběhá Shady, to nebude.

Resume: Obrana Jags toho Bills příliš nedovolí a ti se tak budou muset spokojit s tím, že si po 17 letech v play-off vůbec zahrají

Výsledek: Jags 24 – Bills 10

Ondra

Tip: Jaguars Jacksonville-Jaguars-Logo-new.png

Dle mého názoru nejjasnější zápas. Samozřejmě Blake Bortless umí pokazit i jasně vyhrané utkání, ale já doufám, že se mu to tentokrát nestane. Obrana Bills není v této sezóně tak dominantní, jak se možná čekalo a Fournette je dokáže pořádně překlopit na lopatky. Asi největší hvězda Tre’Davious White dokáže sice držet krok s těmi naprosto nejlepšími receivery v lize, ale to v tomto zápase asi nebude rozhodujícím faktorem.

Shady McCoy není úplně stoprocentní a zápas ho asi bude bolet. Navíc všichni dobře víme, jak je na tom obrana Jaguars. Všechno to funguje jako dobře namazaný stroj a dvojice Bouye – Ramsey naprosto dominuje. Jediné, co by mohli Bills zkoušet jsou QB runy. Ale to si celá obrana v čele s Mylesem Jackem pohlídá.

Resume: Obrana Jaguars bude dominovat a Bills si skoro neškrtnou. Pro ně ale vůbec úspěch, že tam jsou.

Výsledek: Jags 21 – Bills 7

DOKTOR

Panthers@Saints

Tip: Saints New-Orleans-Saints-Logo.png

Na tenhle souboj dvouhlavých příšer se těším asi nejvíce z celého kola. Dokáže Kuechly s Davisem zastavit Ingrama s Kamarou? Odpověď na tuto otázku patrně rozetne tajenku duelu těchto dvou týmů z divize NFC South. Nicméně i pokud by se to Pathers podařilo, tak je tu stále Drew Brees a jeho geniální pravačka.

A musím přiznat, že i na druhé straně hřiště, tedy v souboji ofenzívy Panthers s defenzívou Saints, mají dle mého názoru Svatí převahu. Jejich obrana zaznamenala letos neskutečný posun a New Orleans tak už zdaleka není týmem, který se spoléhá pouze na to, že Brees jejich soupeře přestřílí. Ba právě naopak – Siants jsou dle mého názoru momentálně nejkomplexnějším týmem celé konference a v mých očích hlavním favoritem na účast v Super Bowlu.

Panthers jsou ale nesmírně houževnatým týmem a nesmíme zapomenout, že ještě předloni to dotáhli až do Super Bowlu oni. Pokud se jim bude dařit běhová hra, pak mohou favorita tohoto souboje výrazně potrápit. Nicméně stále si myslím, že Saints si postup do Divisional Round nenechají ujít.

Resume: Ingram s Kamarou zaznamenají oba přes 100 yards from scrimmage a Saints půjdou dál.

Výsledek: Saints 27 – Panthers 20

Ondra

Tip: Saints New-Orleans-Saints-Logo.png

Zápas, u kterého tápu ze všech nejvíc. Panthers jsou pro mě letos naprosto nevyzpytatelným týmem. Cam se moc nemůže opřít o žádného extra kvalitního receivera, takže to asi bude muset odedřít sám. Klíčovým faktorem asi bude, jak si O-line poradí s Cameronem Jordanem, pokud by nebyl v lize Aaron Donald, tak by Jordan byl pravděpodobně nejlepším D-linemanem, takže určitě bude Newtonovi pořádně zatápět. Jistotou je samozřejmě Greg Olsen, ale bude stačit na přestřílení útoku Saints?

Dvě abolutně smrtící zbraně v podobě Ingrama a Kamary budou terorizovat kočičí obranu. Nadruhou stranu, pokud je nedokáže zastavit Luke Kuechly, tak už asi vůbec nikdo. Trochu se obávám, že vzhledem k secondary Panthers nakonec nebude tím rozhodujícím faktorem běhová hra obou výborných RB, nýbrž přihrávky Drew Breese na Micheala Thomase.

Resume: Starý lišák Drew Brees nakonec na Panthery vyzraje. Defense Caroliny se mi letos moc nelíbí a přestřílet Saints se letos asi vůbec nedá.

Výsledek: Saints 34 – Panthers 24

Autor: Doktor, Ondra Horák

Komentáře ke článku (celkem 1011)

117370 tthom napsal před 11 měsíci:
Tak v tom prípade by som predbežne išiel. Na niektorý z domácich zápasov.
117362 Proky_The_Lion napsal před 11 měsíci:
Chalaňi, šak jasné že iba na jeden, tož nemám strýčka z Texasu... :-)
117344 Šráma*NOTRE DAME napsal před 11 měsíci:
Myslím, že tu máme debatu na hodiny a hodiny. :-) Kdyžtak lajkny mojí stránku a já se ti ozvu :-)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Larry Fitzgerald

Larry Fitzgerald

Tým: Cardinals (#11)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2003


Larry Darnell Fitzgerald Jr. byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 3. hráč celkově, týmem Arizona Cardinals. Od svého prvního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Drive

Jeden z nejdůležitějších pojmů v americkém fotbale. Drive označuje sérii útočných pokusů, jejímž cílem je skórovat body. Každý útočný dirve se skládá z… Drive

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za prosinec 2018:

Dwathen | off-line 110 bodů
ras15 | off-line 110 bodů
vaccarona | off-line 110 bodů
b4tch | off-line 105 bodů
gaučový odborník | on-line 3710×
DebiQue | off-line 3672×
Aleš | off-line 3429×
Luc123 | off-line 3322×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4