NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Wild card round - Preview neděle

pondělí 6. ledna 2020, 20:45 Sobotní várku zápasů máme za sebou a čeká nás druhá série. V neděli se můžeme těšit na souboje v konferenci NFC mezi Saints - Vikings a Eagles - Seahawks. Zkraťte si čekání čtením našeho preview

Wild card round - Preview neděle

vikings.png Vikings @ Saints Saints.png

Saints pro mě nejsou až třetím nejlepším týmem NFC. Jsou v mém osobním žebříčku jako první. Nebudu říkat, že Vikings nemohou v SuperDome vyhrát, ale muselo by se jim sejít snad úplně všechno na výbornou. Když to zjednoduším, domácím stačí zahrát standardně a nechybovat, hosté musí předvést absolutní maximum, které se v nich skrývá. A především Kirk Cousins by musel vystoupit ze svého stínu a dokázat porazit silný tým na jeho půdě. Udržet krok s Drew Breesem bude nejspíš nad jeho síly. Rovněž si nejsem jistý, zda bude obrana hostů schopna pokrýt kreativní passovou hru zejména v podání Alvina Kamary. Ten si může skrze flatové zóny připsat klidně 150 zachycených yardů. Šance na výhru 80:20 pro domácí.

Saints.png New Orleans „W“ 30:14

seattle.png Seahawks @ Eagles Eagles.png

Počtvrté tip na domácí tým a mohlo by to být na závěr neděle pořádné drama. Wilsonův tým je sice úplně jiná váhová kategorie, než Giants a Redskins, se kterými sváděla Philadelphie tvrdé boje na sklonku základní části. Ale zkusím si tipnout překvapení, alespoň jedno o tomto víkendu. Třetí nejlepší běhová obrana ligy by si mohla umět poradit s Marshawnem Lynchem a pak už ať se děje vůle boží, zda to bude Carson či Russell, kdo svůj tým posune dál. I přes všechna zranění domácích na pozicích vzdušných cílů se mi hrozně líbí souhra Wentze a Grega Warda Jr., bývalého QB předělaného na receivera. Alespoň nebude Dallas Goedert na všechno sám. Energie, která vyzařuje z tryskomyši jménem Boston Scott bude nabíjet i domácí publikum. Možná všechno ale rozhodne DK Metcalf, na jehož postavu možná nebude mít „practice squad secondary“ Eagles odpověď. Šance na výhru 50:50.

Eagles.pngPhiladelphia „W“ 23:20 pp

Honza "Ježour" Ježek

_______________________________________________

vikings.png Vikings @ Saints Saints.png

Vikingští válečníci míří na jatka. Saints v čele s Drewem Breesem si nenechají ujít postup, a to suverénním způsobem. Tento zápas by měl mít nejjednoznačnější průběh z celého Wild Card kola. V minulosti už jsme ale viděli zaváhání velkých favoritů, včetně Saints, kteří naprosto nepochopitelně prohráli play off zápas právě s Vikings poslední akcí zápasu. Jenže Kirk Cousins zrovna nepůsobí dojmem, že by měl ve velkém zápase předvést nadživotní výkon, který bude potřeba. Jeho bilance z Monday Night Football je 0-9 a z play off 0-2. Obrana Vikings není co bývala, a tak lze očekávat útočnou smršť domácích.

Saints.pngSaints "W" 38:17

seattle.png Seahawks @ Eagles Eagles.png

Seahawks jsou největším smolařem Wild Card kola. Tým, který dlouho myslel na bye week, musí vyrazit do Philadelphie, která vyhrála mimořádně slabou divizi NFC East. Je potřeba říct, že Eagles porazili Seahawks v Seattlu, čímž si aspoň trochu mohou zdůvodnit domácí zápas play off i s bilancí 9-7.

Carson Wentz odehrál závěr základní části ve skvělé formě, přestože kolem sebe nemá doslova nikoho. Může to ale stačit i v play off? Eagles se musí spolehnout především na obranu, která při vzájemném zápase udržela Wilsona na 9 bodech. Seahawks si také prochází řadou zranění. Post running backa vyřešili radikálně. Z důchodu se vrátil populární svéráz Marshawn Lynch. Proti kvalitní obraně Eagles budou mít společně s Wilsonem plné ruce práce. Absence ofenzivních zbraní na straně Eagles ale pomůže Seahawks k postupu do dalšího kola.

Seahawks "W" 24:16

Radim Kroulík

_______________________________________________

vikings.png Vikings @ Saints Saints.png

Tak v tomto případě, pro nezaujatého fanouška bohužel, skoro není co řešit. Saints jedou na úžasné vlně, kdy mají ve svém kádru nejlepšího quarterbacka, nejlepšího wide-receivera a jednoho z nejlepších runningacků současné NFL. Drew Brees hraje jako ve svých skvostných letech a Micheal Thomas je jistotou, o kterou se může opřít prakticky v jakékoli fázi zápasu. Alvin Kamara se probudil k solidním výkonům v zápase s Titans a je neméně kvalitním doplňkem ke smrtící trojici. Aby ten výčet skvělých hráčů nebyl krátký, tak bych hrozně nerad opomenul Demario Davise a Camerona Jordana. A právě souboj mezi obranou Saints a důraznou běhovou hrou Vikings, bude klíčem k celému zápasu. Vikings musí opřít svůj výkon o skvělého Dalvina Cooka, který se ovšem potýká se zraněními. I Alexander Mattison, který kryje Cookovi záda není zdravotně zcela v pořádku, takže je ve hvězdách, jak bude runová hra produktivní. Jedno víme už před zápasem, pokud bude průběh směřovat k tomu, že se útok Vikings bude muset spolehnout na Kirka Cousinse, tak to s nadějí Minnesoty nedopadne vůbec šťastně. Troufám si tvrdit, že je družina Brees – Thomas – Cook – Kamara rozstřílí na mraky, takže je klidně možné, že nad Superdomem bude zapadat fialové slunce. Můj tip tedy jednoznačně Saints. O parník. 

Saints „W“ 34:14

seattle.png Seahawks @ Eagles Eagles.png

Bez mučení se přiznávám, že ani jeden z těchto týmů mi vůbec není sympatický. Kdyby nějak šlo, aby ani jeden nevyhrál, tak bych hlasoval pro, ale chápu, že asi ostatní fanoušci by nebyli spokojení, tak ať se to tedy pěkně vyřeší na hřišti. Eagles postoupili z divize, ze které by si nezasloužil postoupit nikdo, ale jsou tam a ještě ke všemu budou hrát před svými fanoušky, což ovšem nevím, jestli je výhoda nebo ne. A Seattle se do poslední chvíle bil s 49ers o volno v prvním týdnu. Chtělo by se asi říct, že to bude pro hostující tým procházka růžovým sadem, ale myslím, že ve skutečnosti bude opak pravdou. Běhový útok Seahawks si proti front seven Eagles asi moc neškrtne, takže bude muset zapůsobit ten jediný a opravdový x-faktor, kterým Seahawks disponují. Ano pochopitelně Russell Wilson. Nechtěl bych na něj tvořit nějaký zbytečný tlak, ale myslím, že veškerý úspěch či neúspěch Seahawks bude záviset na jeho výkonu. Samozřejmě mu trochu musí pomoct WR, ale nakonec to bude DangeRUSS muset uhrát sám. A jestli čekáte nějaký zásadní výkon od Marshawna „Beast Mode“ Lynche, tak na to bych si nevsadil ani zlámanou grešli. Pár yardů udělá, možná i nějaký jeden zázračný běh, ale to bude tak všechno. Nikdo nemládne a runnigbaci už vůbec ne. 

Seahawks „W“ 24:20

Ondra Horák

Zápas Ježour Radim Ondra Výsledek
Bills
Texans
Texans.png
Texans.png
Texans.png
Texans.png
Titans
Patriots
Patriots.png
Patriots.png
Patriots.png
Titans.png
Vikings
Saints
Saints.png
Saints.png
Saints.png
vikings.png
Seahawks
Eagles
Eagles.png
seattle.png
seattle.png
seattle.png
Úspěšnost 1-3 2-2
2-2
 
Komentáře ke článku (celkem 751)

175500 Raiders napsal před 7 měsíci:
To zas dopadlo.
174639 DebiQue napsal před 7 měsíci:
Ja + a - vobec neriesim... :)
174616 Ježour napsal před 7 měsíci:
Mě se to stává pořád, když dávám někomu "odpovědět". Ruce jsou holt volšový.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Joe Namath

Joe Namath

Tým: (#)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1965


I přes těžké zranění kolene, které se Namathovi přihodilo na univerzitě v Alabamě, byl draftován do obou asociací, které tehdy existovaly. National Football League… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Quarterback Kneel

Je v NFL známý také jako „vítězná formce“, protože se využívá především, těsně před vítězstvím jednoho z týmů v zápase. Quarterback si ihned po snapu klekne… Quarterback Kneel

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4507×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4