NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Wild card round - Preview sobota

sobota 4. ledna 2020, 15:00 Máme tady nejdůležitější část sezóny. Fázi, kdy už jde opravdu do tuhého. Začíná nám playoff svým prvním kolem, tedy wild card round. Abyste se mohli pořádně připravit a nachystat na noc plnou fotbalu přinášíme preview sobotních zápasů. 

Wild card round - Preview sobota

Bills.png Bills @ Texans Texans.png

Silná trojka Pegula – Beane – McDermott má jasný plán a plní jej do puntíku. Na vydřený postupu do play off před dvěmi lety navázali Bills volbou nového QB, stabilizací kádru a dalším posilováním obrany, kde vládne skvělý Leslie Frazier, člen legendární obrany Chicaga 1985. Po dvojciferném počtu výher budou chtít prorazit v play off. Jednu z nejlepších a nejlépe fyzicky vybavených obran čeká prověrka v podobě explozivního útok Houstonu. Ti si vzhledem k posílení týmu během sezony a vyházení hromady draft picků nemohou dovolit prohrát. Toto může mladému týmu Bills hrát výrazně do karet, pokud by se dostal do vedení a skrze běhovou hru držel Watsona s Hopkinsem a Fullerem co nejdéle na lavičce. Pokud by se hrálo v chladném Buffalu, favorizoval bych spíše domácí. Šance na výhru 55:45 pro domácí.

Texans.png Houston "W“ 21:17

Titans.png Titans @ Patriots Patriots.png

Sobota nejspíš nebude ve znamení bodových dostihů. Další low-scoring utkání očekávám i na Foxborough. Pro domácí ani jinudy cesta nevede. Místo očekávaného odpočinku a detailní přípravy na otlučeného vítěze předkola je čekají právě v předkole rozjetí Titans. Až nyní obrana vystavěná Billem Belichickem prokáže, zda jsou conteder nebo pretender. Zastavovat dlouhé drivy, které hrne po zemi ligový lídr v běhových yardech Derrick Henry, nebude nic jednoduchého. Titans mohou být zranitelní v passové obraně a tak bude potřeba, aby se i Tom Brady rozvzpomněl na svá nejlepší léta a nejkvalitnejší přihrávky. Vsaďme si opět na nějaké reversy, na trikové hry a přihrávky od Juliana Edelmana. Pokud chtějí Titans uspět, nemohou si dovolit turnovery ani zblokované punty. Šance na výhru 60:40 pro domácí.

Patriots.png New England "W“ 19:15

Honza "Ježour" Ježek

_______________________________________________________________________________

Bills.png Bills @ Texans Texans.png

Oba týmy zoufale čekají na větší úspěch v playoff. Bills čekají na vítězství dokonce od roku 1995. Možným X faktorem může být návrat uzdraveného J.J. Watta. Nelze očekávat, že by odehrál všechny snapy, ale především při passových situacích může být klíčovou figurkou na šachovnici. Útok Texans je hodně závislý na zdravotním stavu Fullera. Pokud je tento receiver v sestavě, útok vypadá úplně jinak a i Hopkins má víc prostoru čarovat. Bohužel Fuller patří spíše ke „skleněným” hráčům na marodce.

Dokáže Josh Allen udržet krok s Watsonem? Řekl bych že spíše ne a to bude pro Bills hlavní kámen úrazu. Allen je skvělý atlet, ale jeho passy až moc často míjí své cíle. Bills mohou doufat, že si Texans vyberou slabší den. Nebylo by to poprvé, kdy by Texans hráli hluboko pod své možnosti.

Texans.png Texans "W" 24:13

Titans.png Titans @ Patriots Patriots.png

Patriots se poprvé od roku 2009 musí opět podívat také do Wild Card. Statistika a historie nehraje obhájcům moc do karet. Do všech Super Bowlů totiž postoupili z prvního nebo druhého místa v konferenci. Před startem play off se cesta do Super Bowlu přes Titans a pravděpodobně venkovní zápasy s Chiefs a Ravens jeví jako utopická. Jenže kolikrát už byli Patriots odepsaní a dynastie údajně ukončena?

Titans drží trumfy, které by na Patriots mohly platit. Kvalitní obrana, skvělý Derrick Henry a Tannehill v životní formě. Za kormidlem Titans je navíc bývalý hráč Patriots Mike Vrabel. A belichickův tým si zrovna nelibuje v zápasech proti svým bývalým hráčům nebo trenérům. Vrabel svého „učitele” porazil loni společně s Mattem Patriciou s Lions. Letos se k nim přidali Bill O’Brien s Texans a dokonce i Brian Flores s Dolphins.

Pokud útok Patriots nepředvede alespoň průměrný výkon, mohou být právě Titans týmem, který vystaví Patriots v play off stopku. Navíc ve Foxboro. Fanoušci Patriots tak mohou spoléhat především na bohaté zkušenosti, které hráči mají z uplynulých cest do Super Bowlu. Tentokrát to ale může být málo.

Patriots.png Patriots "W" 21:19

Radim Kroulík

______________________________________________________________________________

Bills.png Bills @ Texans Texans.png

Souboj dvou mladých quarterbacků, kteří mají před sebou celkem slibnou kariéru vypukne dnes ve 22:35. Na jedné straně stojí Josh Allen a proti se pochopitelně postaví Deshaun Watson. Oba neuvěřitelně pohybliví a atletičtí quarterbackové. Tento souboj taky přináší duel dvou týmů, které dlouho čekají na úspěch. Buffalo Bills je v playoff v posledních dvou dekádách spíše sporadickým účastníkem a Texans se sice v posledních letech párkrát objevily, ale největší úspěch byla pouze výhra v prvním zápase. Bills se určitě budou opírat o svoji neuvěřitelně talentovanou obranu. Tre’Davious White je podle mého názoru druhý nejlepší CB v NFL a jeho souboje s DeAndre Hopkinsem budou určitě ozdobou celého zápasu. Bills se musí hodně spoléhat na svůj runový útok a právě tady přichází klíčová fáze zápasu. Pokud se podaří Houstonu zabrzdit běhové pokusy Bills, stanou se šťastnějším týmem. Josh Allen totiž nemá kvality Deshauna Watsona a ve chvíli, kdy bude nucen házet, dojde na lámání pověstného chleba. Texans by mohl pomoci i navrátivší se JJ Watt. Asi ne tolik herně, spíš jako lídr a motivátor. Neopomenutelným faktorem pak také zůstává místo utkání. Hraje se v Texasu v hale, tím pádem zde bude více příležitostí pro dlouhé akce a umění domácího quarterbacka. Z minulých let ale víme, že se nezřídka Texans stává, že do zápasu playoff nenastoupí v úplně dobré kondici. Nicméně si troufám tvrdit, že si to tentokrát domácí pohlídají. 

Texans.png Texans "W" 31:21

Titans.png Titans @ Patriots Patriots.png

Pochopitelně všechno důležité už jste slyšeli a četli nesčetněkrát. Pats nebyli ve WC od roku 2009 a do SuperBowlu se dostávali vždy když měli v prvním týdnu volno. Chlapci z Foxboro si prostě pokazili život, když v posledním kole naprosto nepochopitelně nestačili na slabé Dolphins. Na nejdůležitějším křesle v Titans ještě ke všemu sedí Mike Vrabel. Postava znalá toho, jak to v organizaci New England chodí a funguje. Takže se všechny, ale opravdu všechny možné faktory sešly proti domácímu týmu. Jenže ne ten nejdůležitější. Patriots hrají doma. A já už na ty chlapce nějaký ten čas koukám a na Gillette stadiu se prostě dvakrát za sebou neprohrává. Můžete namítat, že Brady hraje fakt otřesně, že OL nedrží úplně dobře, WR běhají špatné routy. A ve všech bodech budete mít absolutní pravdu. A ani ta obrana nehraje jako na začátku sezóny. Vždyť DaVante Parker si Stephona Gilmora namazal na rohlík jak rybičkovou pomazánku. Přesto…. Patriots to doma zvládnou. Nejtěžsím úkolem bude uhlídat mašinu na yardy Derricka Henryho a vytvořit nějaký tlak na Ryana Tannehilla. Útok určitě nedá moc bodů, protože to se v letošní sezóně nepodařilo ani jednou, ale já věřím tomu, že to special teamy a obrana nějakým způsobem uhlídá a uhraje. Nebude to pěkné vítězství, ale i taková se počítají. Za týden si pojedou pro výprask do Kansasu.

Patriots.png Patriots "W" 19:17

Ondra Horák

Zápas Ježour Radim Ondra Výsledek
Bills
Texans
Texans.png
Texans.png
Texans.png
Texans.png
Titans
Patriots
Patriots.png
Patriots.png
Patriots.png
Titans.png
Úspěšnost 1-1 1-1
1-1
 

Komentáře ke článku (celkem 813)

174465 odell13 napsal před 7 měsíci:
A napsat o McVayovi že dostal skvělý kádr. Ericu, ty dost casto fakt pobavila naprostým nesmyslem.
174464 odell13 napsal před 7 měsíci:
Tak on Eric ma za zábavu často používat terminilogii, které nerozumí.
173869 DCC napsal před 7 měsíci:
Není to negativní, ale to rčení má úplně jiný význam, než si asi myslíš. Zcela jistě to znamená, že nemáš v rukách nic (čili máč to hovno), ale dokážeš s tím udělat výsledek (bič). Něco jako "I s malým kašpárkem jde zahrát velké divadlo".

A to rozhodně není případ SF49, jejichž sestava je nabitá jako prase.

V letošní sezóně NFL bych toto rčení přisoudil nejvíce Eagles.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Brian Urlacher

Brian Urlacher

Tým: Bears (#54)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1999


Brian Ulracher byl během NFL Draftu v roce 2000 vybrán v 1. kole, jako 9. hráč celkově, týmem Chicago Bears. Ulracher měl úžasný vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Cards

Zkrácené označení týmu Arizona Cardinals. Cards

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4507×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4