NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Novinky a aktuality Velikost textu

Z hvězdy NFL bláznem. Brown po malérech skončil u obhájců

středa 11. září 2019, 10:10 Jak se stát z hvězdy NFL bláznem? Antonio Brown ukázal, že kromě fantastických výkonů na hřišti je velkým svérázem. V množství malérů, které Brown během přípravy na novou sezonu udělal, se člověk snadno ztratil. Někteří žasli, jiní se bojí o duševní zdraví wide receivera. Antonio Brown se stal během několika měsíců z jednoho z nejlepších hráčů NFL i historie bláznem a exotem.

Z hvězdy NFL bláznem. Brown po malérech skončil u obhájců

Brown nevstupoval do slavné NFL jako hvězda. V draftu si ho v roce 2010 vybral Pittsburgh Steelers až v šestém kole. Jenže rychle si vybudoval pověst jednoho z nejlepších receiverů v lize. Sedmkrát byl zvolen do utkání hvězd (tzv. Pro Bowl), čtyřikrát do nejlepšího týmu sezony (tzv. First team All-Pro). Svými výkony si hlasitě říkal o zařazení do Síně slávy.

Vydupaný přestup do Oaklandu

Jenže Brown si se svou pověstí v posledních měsících dost zahrává. Vše odstartoval závěr základní části loňské sezony. Steelers v posledním zápase měli bojovat o šanci postoupit do play off. Během tréninku na poslední zápas se Brown nepohodl s quarterbackem Benem Roethlisbergerem. Brown po svém spoluhráči mrsknul míčem a na zbývající tréninky během týdne se již nedostavil. Steelers Browna do klíčového zápasu nenasadili.

Podle bývalého spoluhráče Browna to bylo jen otázkou času, kdy se něco podobného stane. „Schylovalo se k tomu roky, teď to jen vyplulo na povrch.” Jiný bývalý spoluhráč pak vysvětlil, jak chování Browna od začátku jeho působení v týmu omlouval hlavní trenér Steelers, Mike Tomlin. „V podstatě nám řekl, že to budeme tolerovat, protože je na hřišti produktivní. Jakmile jeho produktivita klesne, přestaneme to tolerovat.”

Brown měl platný kontrakt i na další tři sezony, ale věděl, že chce z týmu pryč. A výměnu si musel vydupat. A tak v únoru začal s kampaní na sociálních sítích, kde poděkoval fanouškům Steelers za podporu a řekl, že je čas se posunout dál.

Dalším krokem k vydupání přestupu byl rozhovor pro stanici ESPN. „Pokud nebudu chtít, tak už ani hrát fotbal nemusím. Já tu hru nepotřebuju a nemusím nic dokazovat. Chci hrát, ale nemusím hrát. V tom je rozdíl,” uvedl Brown v rozhovoru. Steelers pochopili, že Brown se už v jejich dresu nepředstaví.

A tak hledali vhodný klub pro výměnu. New England Patriots podle zákulisních informací nabídli za Browna dokonce první kolo draftu. Jenže Steelers nechtěli svou hvězdu poslat ke svému rivalovi. Místo toho kývli na nabídku Oaklandu Raiders výměnou za třetí a páté kolo draftu.

Brown dal Raiders najevo, že svůj stávající kontrakt musí upravit. Nová hvězda Raiders si tak měla přijít na 50 milionů dolarů během tří let a z toho 30 milionů mělo být garantováno.

První hádka kvůli helmě

Po úvodním nadšení přišlo v Oaklandu rychlé vystřízlivění. NFL totiž dlouho dopředu avizovala, že typ helmy, ve které hrál Brown od začátku své kariéry, neprošla bezpečnostním testováním a v letošní sezoně bude zakázaná.

Browna toto rozhodnutí mírně řečeno nepotěšilo. Vše vyústilo až k hádkám na týmovém tréninku. V zoufalém pokusu se Brown dokonce snažil svou starou helmu upravit tak, aby vypadala jako novější typ helmy, která testováním prošla.

Hádkám a úprkům ze hřiště zatím nikdo nevěnoval velkou pozornost. Tréninky v průběhu jara nejsou většinou povinné a intenzivní příprava na sezonu probíhá až v červenci v rámci tréninkového kempu.

Omrzlé nohy z kryoterapie

Během červencového startu tréninkového kempu pokračovalo dohadování Browna s týmem kvůli helmě. Tým mu nabídl všechny dostupné helmy, které dostaly od NFL zelenou. Aby toho nebylo málo, tak si Brown způsobil nedopatřením zranění chodidel. Špatné obutí během kryoterapie způsobilo Brownovi rozsáhlé omrzilny.

Že bude Brown hlavním tématem tréninkového kempu Raiders, to se vědělo hned po přestupu. Nikdo ale nečekal, jaký bude příběh hvězdného receivera v novém dresu. Začátek tréninkového kempu, který navíc natáčela HBO pro svůj pořad Hard Knocks, strávil Brown mimo hřiště s omrzliny a hledáním způsobu, jak si prosadit svoji a hrát ve staré helmě.

Moje helma nebo konec kariéry

Brown se odmítl smířit s odloučením od své staré helmy. „Stále kvůli tomu hrozně vyvádí. Dlouho tu nebyl a nikdo neví, kde vlastně je,” uvedl pro CBS nejmenovaný hráč Raiders v průběhu tréninkového týmu.

Další šokující zprávu přinesl jeden z nejrenomovanějších novinářů z prostředí NFL, Adam Schefter z ESPN. „Brown oznámil týmu, že dokud nebude moct hrát ve své helmě, tak nebude hrát fotbal.” Brown podal k NFL oficiální stížnost a celou záležitost řešila arbitráž. Brown arbitráž I odvolání podle očekávání prohrál.

Celý tým byl ze situace viditelně frustrován. Generální manažer Raiders, Mike Mayock, předstoupil během tréninkového kempu před novináře a zdůraznil, že tým za Brownem v otázce helmy stál, ale že vyčerpal všechny možnosti. „Máme tu 89 hráčů, kteří každý den dřou. Teď je na Antoniovi, aby ukázal, jestli je v tom s námi nebo ne.”

Jak Brown situaci vyřešil? Výrobce helmy Xenith viděl v situaci obchodní příležitost a nabídl mu helmu speciálně pro něj. Brown tak měl před startem nového ročníku povolenou helmu a zároveň se dal zdravotně dokupy.

Konec malérů? Ani náhodou

Fanoušci a tým věřili, že teď už se budou moct soustředit pouze na fotbal a největší hvězda pomůže pozvednout nevýrazný tým do předních pozic. Jenže během posledních příprav na úvodní zápas s Denverem Broncos přišel další zkrat.

Brown si během tréninku došel za generálním manažerem Mayockem, a pustil se s ním do velké hádky. V ní Brown vyhrožoval Mayockovi, že ho fyzicky napadne. Na závěr hádky vzal Brown míč, zakopl ho pryč a zařval na Mayocka, ať mu dá za to pokutu.

Právě dohady ohledně pokut ze strany týmu se ukázaly být jako poslední kapka pro Browna. Za jeho neomluvenou neúčast na tréninku a hádku s generálním manažerem dostal Brown od týmu tučnou pokutu a navíc to vypadalo, že tým Browna na první zápas suspenduje.

Brown rychle otočil. Předstoupil před tým a plný emocí se všem omluvil. Vše mělo být zapomenuto. Čtyři dny před prvním zápasem sezony si byl hlavní trenér, Jon Gruden, jistý. „Antonio je zpět a jsme z toho velmi nadšení.”

Je to můj život. Už žádné hry

Když už se opět zdálo, že vše bude směřovat k přípravě na zápas, vydal Brown na svém Instagramu a Youtube video. Video pojmenoval „Je to můj život. Už žádné hry”. Ve videu je i nahrávka rozhovoru s trenérem Grudenem. „Nech prosím těch nesmyslů a jen hraj fotbal. Je to tak těžké? Jsi skvělý hráč, tak prosím hraj fotbal.”

Brown v rozhovoru tuto „nabídku” odmítl. „Jsem víc než jen hráč. Jsem taky člověk. Není to o fotbalu, ten vím jak hrát. Tohle je můj život. Už žádné hry.”

Propusťte mě

Vyvrcholení přišlo další ráno. Brown na svém Instagramu zveřejnil fotku, na které byl text „Hodně lidí naštvete, když začnete dělat to, co je nejlepší pro vás”. V textu příspěvku označil Brown účet Raiders a přidal text „propusťte mě”.

Jakmile Brown zjistil, že pokuty, které od týmu dostal, zároveň ruší garanci 30 milionů, které měl ve smlouvě, byl jasno. Hvězdného receivera fanoušci Raiders v jejich dresu neuvidí. Právě garantované peníze ve smlouvě byly jedním z hlavních priorit při přestupu z Pittsburghu.

Raiders jeho žádosti vyhověli a Browna propustili. Další den měla většina týmů první zápas sezony, Raiders o den později v pondělí. Celá NFL se tak místo příprav a prognóz na první zápasy soustředila na Browna. Kdo podepíše takto problémového hráče v předvečer začátku sezony?

Další zastávka, obhájci titulu

Vzít talentované hráče, kteří prochází momentální krizí na hřišti nebo mimo hřiště? To je přímo specialita New Englandu Patriots v čele s hlavním trenérem Billem Belichickem.

Obhájci titulu mají za sebou několik akvizic problémových hráčů. Jednoho takového mají v týmu i teď. Josh Gordon je podobně jako Brown talentovaný receiver, ale kvůli zneužívání drog byl NFL několikrát suspendován a Brown se ze závislosti léčil. Teď se snaží obnovit kariéru u Patriots.

Trvalo to jen pár hodin po propuštění Browna a Adam Schefter opět zaskočil svět NFL zprávou. Brown podepsal v Patriots roční kontrakt. Už jen perličkou celého příběhu je fakt, že pár hodin po podpisu hráli Patriots zahajovací zápas doma proti Pittsburghu Steelers.

Slabý výkon Steelers možná ukázal, že celá sága kolem Browna, zakončená podpisem u jejich rivalů, se hráčům dostala do hlavy. Patriots ještě bez Browna porazili Steelers 33:3. Teď se mohou těšit na novou zbraň, kterou Tom Brady a Bill Belichick rádi využijí.

Patriots měli zájem o Browna již od samotného začátku. Podle zpráv nabízeli do Pittsburghu první kolo v draftu, teď mají Browna zadarmo. Typičtí Patriots.

UPDATE: Dnes v ranních hodinách se na twitteru objevila informace, že byl Antonio Brown obviněn z mnohonásobného sexuálního napadení a dokonce znásilnění své bývalé osobní instruktorky Britney Taylor.

autor: Radim Kroulík

Komentáře ke článku (celkem 37)

158983 Lubosinho napsal před 6 měsíci:
chápem, to mala byť len vtipná poznámka.. Edelman je z nich najviac v poho, vlastne on je v pohode aj oproti iným hráčom z iných tímov 
158965 harykk napsal před 6 měsíci:
první dva beru, to jsou pacienti, ale Minitron léčil těžké zranění, kde prostředky mohou ujet do nepovolených, stejně jako na jaře Watson, který dostal 4 zápasy stopku
158959 tthom napsal před 6 měsíci:
Guiceovi teda tiež ide karta. Minulú sezónu kvôli zraneniu vynechal myslím že celú a v tejto stihol odohrať "až" jeden zápas.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Troy Aikman

Troy Aikman

Tým: Cowboys (#8)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1989


Troy Kenneth Aikman se stal jedničkou draftu roku 1989. Cowboys do mladé hvězdy vkládali velké naděje a Aikman se stal vůbec prvním nováčkem v historii klubu, který… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Division

(Divize) Národní fotbalová liga NFL se skládá ze dvou konferencí: American Football Conference (AFC) a National Football Conference (NFC). Division

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4959×
formic | off-line 4841×
Ježour | off-line 4519×
DebiQue | off-line 4388×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4