NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Redakce > Slovníček Velikost textu

Franchise Tag

Každý tým má právo uplatnit franchise tag („zamluvit si hráče“) na jednoho vybraného hráče, kterému vypršela smlouva a prodloužit tak za splnění určených podmínek jeho setrvaní v týmu o další jeden rok. Pokud by klub franchise tag neuplatnil, stal by se z daného hráče volný hráč (free agent) a mohl by podepsat kontrakt s jakýmkoliv jiným týmem. Obvykle se toto právo rozhodne klub uplatnit na hráče, kteří jsou pro tým nepostradatelní.

Druhy Franchise Tag v NFL

Exclusive franchise tag – Hráči na kterého je uplatněn tento druh franchise tag musí tým garantovat kontrakt minimálně ve výši průměrného platu 5 nejlépe placených hráčů, kteří hrají na stejné pozici, jako hráč na kterého je franchise tag uplatněn, nebo mu musí garantovat plat ve výši 120% výplaty z minulého roku. Hráč musí akceptovat jeden z těchto kontraktů (ten který má vyšší hodnotu) a zůstat v týmu další jeden rok.

Non-exclusive franchise tag – Podmínky jsou stejné, jako v případě exlusive franchise tagu s tím rozdílem, že hráč může vyjednávat s jinými týmy. Pokud se hráč dohodne na podmínkách kontraktu s jiným týmem, může mu jeho současný klub nabídnout stejný kontrakt a zajistit si tak jeho služby na další jeden rok. Pokud mu jeho současný tým nenabídne stejný kontrakt jako tým, s kterým se na kontraktu dohodl stane členem onoho týmu. Tým s kterým hráč smlouvu podepíše musí jeho bývalého týmu „darovat odškodné“ ve formě práva volby v prvním a druhém kole draftu.


Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Chris Johnson

Chris Johnson

Tým: Titans (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2007


NFL kariéra v kostce Christopher Duan Johnson byl v roce 2008 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 24. hráč celkově, týmem Tennessee Titans. … Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Kick Off

Kick off je výkop míče ze země, který zahajuje každý zápas. Před každým zápasem proběhne los formou házení mincí a tým, který los vyhraje si může zvolit… Kick Off

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4240×
DebiQue | off-line 4072×
formic | off-line 3591×
Ježour | off-line 3566×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4