NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Slovníček Velikost textu

Free Agency

Trh s volnými hráči.

Označení pro období, během něhož se týmy NFL snaží dohodnout na podmínkách smlouvy s volnými hráči (hráči,kteří nejsou smluvně vázání k jinému týmu).

Existují dva druhy volných hráčů (free agents): chránění volní hráči (restricted free agents) a nechránění volní hráči (unrestricted free agents).

  • Chránění volní hráči (restricted free agents) – jsou hráči, kteří strávili v týmu tři a více sezón (byli členy týmu po dobu minimálně 18 zápasů základní části NFL), jejichž smlouva s klubem vypršela a obdrželi od týmu „adekvátní nabídku“ (jejíž výše je určená podle kolektivní smlouvy mezi NFL a hráči) na nový kontrakt.

Chránění volní hráči mohou vyjednávat o podmínkách smlouvy s jakýmkoliv týmem dokud nevyprší vymezené časové období pro vyjednávání (deadline), která končí jeden týden před začátkem NFL draftu. Jestliže se hráč nedohodne s jiným týmem na novém kontraktu dříve, než vyprší vymezená časové období pro vyjednávaní, připadávají všechna jeho práva mateřskému klubu.

Pokud se hráč dohodne na kontraktu s jiným týmem, má jeho mateřský klub možnost nabídnout mu stejný kontrakt a udržet ho tak ve svém týmu. Pokud se mateřský tým nerozhodne nabídnout hráči stejné podmínky smlouvy, jako tým s kterým se dohodl na nové smlouvě, může za něho obdržet „odškodné“ v podobě práva volby v určitém kole NFL draftu.

  • Nechránění volní hráči (unrestricted free agents) – jsou hráči, kteří strávili v týmu šest a více sezón (byli členy týmu po dobu minimálně 36 zápasu základní části NFL), jejichž smlouva s klubem vypršela a mohou tak vyjednávat s jakýmkoliv týmem o podmínkách nové smlouvy aniž by měl jejich mateřský tým nárok na kompenzaci.


Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Dropped Pass

Označení situace, kdy wide receiver nezachytil snadnou přihrávku. Dropped pass je nezkompletovaná přihrávka kvůli chybě wide receivera, často se používá… Dropped Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4212×
DebiQue | off-line 4027×
Aleš | off-line 3558×
formic | off-line 3548×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4