NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Slovníček Velikost textu

Super Bowl

Super Bowl neboli Vince Lombardi Trophy je pohár pro vítěze NFL, který byl vytvořen v roce 1967. Zároveň je Super Bowl název pro celou soutěž NFL. Před vznikem NFL existovaly dvě samostatné konference amerického fotbalu AFC a NFC.

Každá z nich hrála svou vlastní soutěž. V roce 1967 se vedení obou soutěží dohodlo, že uspořádají finále, ve kterém proti sobě nastoupí vítězové každé ze soutěží, tento zápas byl jediným společným zápasem a jmenoval se Super Bowl. V roce 1970 se obě konference spojily a vytvořily jedinou celonárodní soutěž NFL, ve které 32 týmů soutěží o vítězství ve finále, které se nazývá NFL.

Super Bowl, finále NFL je v Americe neoficiálním státním svátkem, které se hraje vždy v neděli (Super Bowl Sunday). Přímý přenos Super Bowlu je nejsledovanějším televizním přenosem v Americe. Super Bowl v roce 2010 se stal nejsledovanějším televizním pořadem historie, když ho sledovalo 106.5 milionů lidí (předtím byl nejsledovanějším pořadem poslední díl seriálu M.A.S.H.).

Díky obrovské sledovanosti jsou i reklamy v průběhu Super Bowlu nejdražšími na světě a každý rok jsou velmi sledované, dokonce se vyhlašuje nejlepší reklamní spot odvysílaný během zápasu. O poločase se vždy koná velká zábavní show, během které vždy vystoupí některá z hudebních hvězd (v minulosti třeba Michael Jackson, Justin Timberlake a Janet Jackson, U2).

Finále NFL se původně mělo jmenovat „The Big One“. Název „Super Bowl“ první použil majitel Kansas City Chiefs Lamar Hunt, toto označení se velmi ujalo stalo se oficiálním názvem. První dva Super Bowly vyhrál tým Green Bay Packers. Stadion, na kterém se bude hrát další Super Bowl, je znám vždy rok dopředu a nezáleží na tom, které týmy se do něj probojují.


Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Tom Brady

Tom Brady

Tým: Patriots (#12)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1999


Brady byl během 2000 NFL draftu vybrán v 6. kole, jako 199. hráč celkově týmem, New England Patriots. Ve své dosud mimořádně úspěšné profesionální fotbalové… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Drive

Jeden z nejdůležitějších pojmů v americkém fotbale. Drive označuje sérii útočných pokusů, jejímž cílem je skórovat body. Každý útočný dirve se skládá z… Drive

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za září 2018:

leria | off-line 125 bodů
045-Guláš | off-line 110 bodů
pekio | off-line 110 bodů
THB | off-line 110 bodů
DebiQue | off-line 3491×
Aleš | off-line 3338×
gaučový odborník | on-line 3246×
Luc123 | on-line 3205×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4