NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Slovníček Velikost textu

Super Bowl

Super Bowl neboli Vince Lombardi Trophy je pohár pro vítěze NFL, který byl vytvořen v roce 1967. Zároveň je Super Bowl název pro celou soutěž NFL. Před vznikem NFL existovaly dvě samostatné konference amerického fotbalu AFC a NFC.

Každá z nich hrála svou vlastní soutěž. V roce 1967 se vedení obou soutěží dohodlo, že uspořádají finále, ve kterém proti sobě nastoupí vítězové každé ze soutěží, tento zápas byl jediným společným zápasem a jmenoval se Super Bowl. V roce 1970 se obě konference spojily a vytvořily jedinou celonárodní soutěž NFL, ve které 32 týmů soutěží o vítězství ve finále, které se nazývá NFL.

Super Bowl, finále NFL je v Americe neoficiálním státním svátkem, které se hraje vždy v neděli (Super Bowl Sunday). Přímý přenos Super Bowlu je nejsledovanějším televizním přenosem v Americe. Super Bowl v roce 2010 se stal nejsledovanějším televizním pořadem historie, když ho sledovalo 106.5 milionů lidí (předtím byl nejsledovanějším pořadem poslední díl seriálu M.A.S.H.).

Díky obrovské sledovanosti jsou i reklamy v průběhu Super Bowlu nejdražšími na světě a každý rok jsou velmi sledované, dokonce se vyhlašuje nejlepší reklamní spot odvysílaný během zápasu. O poločase se vždy koná velká zábavní show, během které vždy vystoupí některá z hudebních hvězd (v minulosti třeba Michael Jackson, Justin Timberlake a Janet Jackson, U2).

Finále NFL se původně mělo jmenovat „The Big One“. Název „Super Bowl“ první použil majitel Kansas City Chiefs Lamar Hunt, toto označení se velmi ujalo stalo se oficiálním názvem. První dva Super Bowly vyhrál tým Green Bay Packers. Stadion, na kterém se bude hrát další Super Bowl, je znám vždy rok dopředu a nezáleží na tom, které týmy se do něj probojují.


Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Larry Fitzgerald

Larry Fitzgerald

Tým: Cardinals (#11)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2003


Larry Darnell Fitzgerald Jr. byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 3. hráč celkově, týmem Arizona Cardinals. Od svého prvního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: End Zone

V doslovném překladu koncová zóna. Zóna hřiště, která se nachází na obou koncích hrací plochy. End Zone je ohraničena tzv. goal line (čára přes kterou… End Zone

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za prosinec 2018:

barnabyjo | off-line 110 bodů
Bart (greenbaypackers.eu) | off-line 110 bodů
Ďuro | off-line 110 bodů
Dwathen | off-line 110 bodů
gaučový odborník | off-line 3710×
DebiQue | off-line 3672×
Aleš | off-line 3429×
Luc123 | on-line 3322×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4