NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Slovníček Velikost textu

Tackle

Defenzivní zákrok, při kterém se obránce snaží fyzicky napadnout hráče s míčem a zastavit jeho postup vpřed. Tato srážka hráčů se nazývá „hit“. Většina hitů je velmi tvrdá a míří většinou někam na tělo, ale také do nohou nebo rukou.

Aby byl hráč s míčem zastaven, musí ho bránící hráč přinutit, aby se dotkl kolenem nebo loktem země, případně ho vytlačit do outu. Obránce nesmí hráče udeřit helmou do těla nebo helmou přímo do helmy, pokud to udělá, hrozí mu penalta patnáct yardů.

Také není dovoleno hráče chytit za výstroj za krkem a stáhnout ho dolů, tento nedovolený zákrok je známý jako „horse collar“. Dalším nedovoleným zákrok je chycení soupeře za mřížku helmy, tento faul se nazývá „facemask“. Hráč nesmí „tacklovat“ hráče po skončení akce nebo quarterbacka, který již odhodil míč, to je známé jako „roughing the passer“. Hráč také nesmí nikdy hráče s míče napadnout v úrovni pod koleny nebo ho atakovat nohou. Pokud je tablem sražen quarterback, je to tzv. „sack“.

Tackle je zároveň název pro post defenzivního hráče, každý tým má na hřišti většinou dva, left tackle a right tackle, pokud je na hřišti jen jeden, nazývá se nosetackle. Pokud se obránci podaří „ztacklovat“ hráče za místem, odkud rozehrávali míč (line of scrimmage) a získá tím pro svůj tím nějaký yard, tato situace se nazývá „tackle for loss“ (tackle se ztrátou pozice).


Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Joe Namath

Joe Namath

Tým: (#)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1965


I přes těžké zranění kolene, které se Namathovi přihodilo na univerzitě v Alabamě, byl draftován do obou asociací, které tehdy existovaly. National Football League… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Dime Back

Označení pro cornerbacka, který slouží jako šestý defenzivní back (čtvrtý cornerback) Dime Back

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | off-line 4970×
Ježour | off-line 4532×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4