NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Redakce > Slovníček Velikost textu

Touchdown

Touchdown neboli „TD“ je způsob, jak skórovat. Dalo by se říci, že je to obdoba „gólu“ z klasického fotbalu.

Podmínkou je, že hráč musí s míčem doběhnout do soupeřovi end zone, což je tzv. rushing touchdown. Nebo musí stát v prostoru end zone ve chvíli, kdy chytí přihrávku od quarterbacka, pak se jedná o pass touchdown.

Skórovat nemusí pouze útok, ale může se to povést i obraně, když obránce po fumblu nebo interception doběhne s míčem do end zone. Po touchdownu, má ještě tým šanci na extra point (kop z 15 yardů do brány), který platí za 1 bod. Nebo se mohou pokusit dostat míč do endzone opět rushem nebo passem, což platí za 2 body.

Na počátku amerického fotbalu touchdown neplatil jako samotné skórování, ale tým pouze získal možnost kopat ze hry. Později platil za 4 a poté za 5 bodů. Cenu šesti bodů má až od roku 1912.

Oproti rugby hráč amerického fotbalu nemusí míč v endzone položit na zem, aby touchdown platil. Aby touchdown platil, stačí aby hráč dostal jakoukoli část míče nad goal line, dotkl se goal line nebo oranžových bodů umístěných v rohu end zone, dříve než se dostane části těla mimo hřiště.


Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Interception

Velmi speciální obranný zákrok, při kterém ofenzivní přihrávku quarterbacka na svého spoluhráče, chytí obránce soupeře. Interception

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4153×
DebiQue | off-line 3858×
Aleš | off-line 3535×
Ježour | off-line 3527×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4