NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Browns byli prodáni za více než jednu miliardu dolarů

pátek 3. srpna 2012, 10:39 Cleveland Browns změnili majitele. Bývalý vlastník týmu – Randy Lerner – prodal Browns zámožnému podnikateli z Tennessee – Jimmu Haslamovi – za více než jednu miliardu dolarů. Majitelé klubů musí transakci potvrdit na říjnové schůzi, jedná se však o pouhou formalitu.

Browns byli prodáni za více než jednu miliardu dolarů Fanoušci Browns již řadu let čekají na výraznejší úspěch

Browns byli majetkem rodiny Lernerů od roku 1998, kdy se po tříleté pauze vrátili zpět do NFL. Al Lerner odkoupil tehdy tým od NFL za 530 milionů dolarů. Po jeho smrti převzal nad týmem kontrolu jeho syn Randy, který během dob, kdy studoval na Cambridgeské univerzitě, začal fandit týmu nejvyšší anglické fotbalové ligy – Aston Ville F. C. Tento klub koupil v roce 2006 za 62,6 milionů liber. Podle zákulisních informací se staral více o Aston Ville než o Browns. Cleveland postoupili pod jeho vedením do playoff pouze jednou.

Nový majitel Browns – Jimmy Haslam – je prezidentem společnosti Pilot Flying J, která má po USA a Kanadě rozsáhlou síť cestovních center, jejichž součástí jsou mimo jiné benzínky, obchody se smíšeným zbožím a rychlá občerstvení (McDonald’s, Subway, Taco Bell, a mnoho dalších). Jeho starší bratr Bill je guvernérem Tennessee. „Pro mě a mou rodinu je vzrušující vlastnit takovou franchise, jakou jsou Cleveland Browns,“ uvedl Jimmy Haslam ve svém tiskovém prohlášení. „Chceme, aby tým zůstal v Clevelandu a dostal se opět mezi elitu NFL, což je něco, co fanoušci Browns chtějí a zaslouží si to.“

Jimmy Haslam má také malý podíl v Pittsburghu Steelers. V současné době však vyjednává o prodeji svého podílu rodině Rooneyových, kteří jsou majoritními vlastníky Steelers. Před tím, než bude jeho koupě Browns oficiálně schválena, nebude mít v divizním rivalovi Clevelandu již žádný podíl. Otázkou zůstává, co má Haslam v plánu s prezidentem týmu – Mikem Holmgrenem, s nímž se sejde zítra na oficiální tiskové konferenci.

Browns, kteří si v prvním kole letošního draftu vybrali do svého týmu velice talentovaného running backa Trenta Richardsona, sehrají své úvodní utkání nové sezóny 9. září na půdě Philadelphie Eagles. Fanoušci Browns jistě doufají, že je s novým majitelem a novou hvězdou na pozici running backa čeká světlá budoucnost.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 3)

17724 CART napsal před 62 měsíci:
V 1920 by za tisícovku bylo těch aut možná i víc, ale pointu to nemění. :)
Inflace je mrcha, a Amíci holt nikdy neškrtali na bankovkách nuly tak jako spousta jiných...
16337 Raider Nation napsal před 63 měsíci:
Asi inflace... Dolar za posledních 100 let ztratil asi 85% kupní síly. Když si měl v roce 1920 tisícovku tak sis mohl koupit nový auto, dneska za to nemáš ani 30ti letou orezlou hajtru. Dnešní miliarda dolarů jsou plus mínus stejný peníze jako  800 míčů před deseti lety.
11160 knebotaurus napsal před 68 měsíci:
Koukám, že hodnota samotných klubů neustavičně roste. Jak je to možné?

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Patrick Willis

Patrick Willis

Tým: 49ers (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 2006


Patrick Willis byl během NFL draftu 2007 vybrán v 1. kole, jako 11. hráč celkově, týmem San Francisco 49ers. Willis měl raketový vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Cards

Zkrácené označení týmu Arizona Cardinals. Cards

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za únor 2018:

+++ | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
000 Marty | off-line 0 bodů
DebiQue | off-line 3218×
Aleš | off-line 3208×
Luc123 | off-line 3176×
Doktor | off-line 3151×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4