NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Jacksonville Jaguars odehrají v následujících čtyřech sezónách jeden zápas v Londýně

středa 22. srpna 2012, 9:26 Vedení ligy včera oznámilo, že Jacksonville Jaguars odehrají v následujících čtyřech letech jeden zápas základní části NFL v Londýně. Původně měli odehrát v hlavním městě Anglie v roce 2013 a 2014 jeden zápas základní části St. Louis Rams, ti to však odřekli. Důvodem byla nájemní smlouva mezi Rams a St. Louis Convenction and Visitors Commission, kteří vlastní stadión Edwards Jones Dome a pronajímají jej Rams na domácí zápasy. Majitelům stadiónu se nelíbilo, že by v roce 2013 a 2014 přišli o jeden z osmi domácích zápasů a především o zisk z prodeje lístků.

Jacksonville Jaguars odehrají v následujících čtyřech sezónách jeden zápas v Londýně Jaguars budou následující čtyři roky "londýnským týmem"

Jacksonville Jaguars změnili koncem listopadu majitele. Jaguars odkoupil od bývalého vlastníka Wayna Weavera za 760 milionů dolarů rodák z Pákistánu – Shahid Khan. Úspěšný businessman řekl, že Jaguars sice zůstanou i nadále v Jacksonvillu, ale že udělá vše pro to, aby získal více fanoušků. Jaguars se s vedením ligy dohodli, že v sezóně 2013, 2014, 2015 a 2016 odehrají jeden domácí zápas v Londýně na stadiónu ve Wembley, a právě to může být způsob, jakým si může jeden z nejméně populárních týmů získat další příznivce. „Jacksonville Jaguars budou výraznou a ambiciózní franšízou,“ řekl majitel Jaguars – Shad Khan. „Odehrání jednoho domácího zápasu v následujících čtyřech sezónách v Londýně se shoduje s naší vizí, jak globálně představit a uvést značku Jaguars. A velmi si vážíme podpory jacksonvillské obchodní komunity, která umožnila, aby se to stalo skutečností. Bude to výhra pro všechny. Toto je jedinečná příležitost, jak sdílet byznys, turistiku a životní příběh Jacksonvillu s mezinárodním publikem, a já vím, že to Jaguars dodá unikátní identitu jak v lize, tak mimo ni,“ dodal Khan.

Velkým podporovatelem snahy rozšířit povědomí NFL a Amerického fotbalu mimo americký kontinent je NFL komisař – Roger Goodell. „Naším cílem je pokračovat v popularizování této hry a závazek Jacksonvillu Jaguars představuje v naší mezinárodní snaze velký krok vpřed,“ řekl Goodell. „Měli jsme ve Spojeném království neuvěřitelně pozitivní reakci na náš sport a jsme nadšeni z toho, že Jaguars využijí této příležitosti ke zviditelnění svého týmu stejně jako jacksonvillské komunity. NFL je odhodlána spolupracovat se Shadem Khanem a Jaguars v každém aspektu, který jim díky NFL International Series pomůže rozvíjet jejich značku a fanouškovskou základnu, a v dalších příležitostech, které tyto zápasy nabízejí,“ dodal Goodell.

V Londýně se od roku 2007 odehrálo již pět zápasů základní části NFL. V letošní sezóně se 28. října střetnou na stadiónu ve Wembley New England Patriots s St. Louis Rams. Vedení NFL se již několik let netají myšlenkou, že by chtělo, aby v Londýně vznikl samostatným tým NFL a aby se tam odehrál Super Bowl. Od sezóny 2013 by se měli odehrát v Londýně dva zápasy základní části NFL.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 4)

20425 POPA napsal před 82 měsíci:
Člověk má husí kůži jenom kouká na to video a být tam , zo znamená ZEŠÍÍÍÍÍÍÍÍLET
12836 NO_Saints napsal před 88 měsíci:
Byl jsme na Wembley v roce 2010 na zapase SF 49ers vs. DEN Broncos. 85.000 fanousku, kteri si nezadali s fans v USA. A nejvic v pasti byli hraci obou tymu, kdyz hledistem poprve bezela mex. vlna, behal mraz po zadech. Chlapi a ty CHEERLEADERS :)  uf. Ono to nevyjde draho. cca 70liber za listek, letenka kdyz si ji koupite s predstihem tak za cca 2000 tam i zpet. Paradni vikendovy vylet v Londyne se vsim (letenky, liskek, ubytko) vyjde tak na 6K. No neber to :)
12028 Kaziklu-bey napsal před 88 měsíci:
Tam prostě musím být :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Adrian Peterson

Adrian Peterson

Tým: Vikings (#28)
Pozice: Running Back
Draft v roce: 2006


  Adrian Lewis Peterson se narodil 21. Března 1985 v Palestine ve státě Texas. Adrian Peterson, přezdívaný "A. D."("All Day" - "celý den") a "Purple Jesus"… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Sack

Označení pro situaci, kdy je quarterback sražen (tackl) nebo vytlačen mimo hrací plochu za line of scrimmage (místo odkud začíná hra snapem) nebo na její… Sack

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za prosinec 2019:

Ferry | off-line 55 bodů
#3 - Seattle | off-line 50 bodů
ado89 | off-line 50 bodů
jawor | off-line 50 bodů
gaučový odborník | off-line 4704×
formic | off-line 4375×
DebiQue | off-line 4248×
Ježour | off-line 4198×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4