NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Komu fandit? Konference AFC část 1.

sobota 3. září 2011, 18:30 Jste nováčkem ve světě NFL a nevíte komu fandit ? Nebo NFL už nějaký ten pátek sledujete a dosud jste si nenašli svůj oblíbený tým ? Pak je dnešní úvodní článek z naší čtyřdílné série Komu fandit, během které si společně představíme všech 32 týmů Národní Fotbalové Ligy, určen právě Vám.

Komu fandit? Konference AFC část 1. Fanoušci Jets mají důvod k radosti, jejich tým patří k favoritům na zisk Super Bowlu

foto: getty images

Dnes si představíme osm týmů z konference AFC (American Football Conference) konkrétně z divize AFC East a AFC South.

AFC EAST

New England Patriots 

Dva hlavní magnety týmu se skrývají ve dvou jménech, Tom Brady a Bill Belichick! První jméno představuje absolutní superhvězdu celé NFL, držitele mnoha rekordů, ocenění a jednoho z nejlepších quarterbacků všech dob. Druhé jméno představuje jednoho z nejlepších trenérů v historii NFL. Spolu jsou považováni za synonymum úspěchu a pokud bude tato dvojice nadále v týmu Patriots, tak budou každoročně patřit mezi favority na zisk Super Bowlu. A když se podaří defenzívě přiblížit výkonnostní úrovni ofenzívy, tak se nedá vyloučit návrat časů z období začátku tohoto tisíciletí, kdy dovedli Patriots k zisku tří Super Bowlů, což je v době platových stropů bezprecedentní počin! Jediný problém je, že defenzíva se nebuduje vůbec, ale vůbec lehce a poslední roky je obrana hlavně proti pasům soupeře katastrofální.

New York Jets 

Úplný protiklad a zároveň největší rival předcházejícího týmu. Základním stavebním kamenem Jets je jejich fantastická obrana v čele s nejlepším cornerbackem NFL Darrellem Revisem. Ten dělá pravidelně každou neděli z hvězdných wide receiverů soupeře statisty (možná se dá říct, že až turisty). Dalšímu cornerbackovi Antoniovi Cromartiemu jde někdy lépe řečnění než pokrývání soupeřových wide receiverů, ale rozhodně se dá považovat za nadprůměrného cornerbacka. Když se k nim přidá emotivní trenér Rex Ryan, který už tradičně před novou sezónou garantuje fanouškům Jets zisk Super Bowlu, je jasné, že s tímto týmem se nudit nebudete. Už stačí jen doufat, že se k těmto borcům přiblíží i quarterback Mark Sanchez, protože stabilní a spolehlivé výkony quarterbacka jsou možná největším problémem Jets. Každopádně i v nové sezóně slibují vzájemné zápasy Jets – Patriots skvělou podívanou.

Miami Dolphins

Osobně si myslím, že v organizaci Dolphins nacházíme vyvážený tým, kterému ale k úplné špičce něco chybí. V obraně budeme v nové sezóně obdivovat výkony linebackera Camerona Wakea nebo cornerbacka Vontae Davise. V útoku je za hvězdu považovaný wide receiver Brandon Marshall. Mně se velmi líbil v minulé sezóně i Davone Bess. Tito hráči však sami nic nezmůžou, dokud se k nim nepřidá quarterback Chad Henne, který povede útok Miami i v následující sezóně.

Buffalo Bills 

Nadprůměrně inteligentní jedinci a členové různých sdružení pro osoby vynikající ve výši IQ, kteří se zároveň chystají sledovat NFL, by si mohli tento tým zamilovat. Proč? Quarterback Mark Fitzpatrick si zaslouží náš obdiv. Sice toho zatím v NFL moc neukázal, ale je to absolvent Harvardu a tento rok bude v Bills zřejmě quarterbackem číslo 1. Každopádně odepisovat ho nemůžeme, protože minulou sezónu dostal v jednom zápase šanci a téměř dovedl Bills k vítězství nad loňským účastníkem Super Bowlu Pittsburghem Steelers. V obraně bude asi znovu kralovat linebacker Paul Posluzny a nedá se vyloučit, že tento rok trefili v draftu Bills „jackpot“ v podobě defenzivního tackla Marcela Dareuse. Kombinace tohoto hráče a jeho kolegy v defenzivní lajně Kylea Williamse pozvedne kvalitu obrany Bills na vyšší úroveň.

poznámka: Paul Posluzny podepsal na konci července 6 letý kontrakt ve výši 45 milionů dolarů s týmem Jacksonville Jaguars. Jaguars však doufají, že by se mohl novou hvězdou jejich obrany stát bývalý hráč San Diega Chargers Shawn Merriman (Defenzivní nováček roku 2005 a 3x člen All-Pro týmu), kterého získali do svých řad minulý rok, po té co byl díky neustalým zraněním propuštěn ze San Diega. Merriman si bohužel při prvním tréninku poranil Achillovu šlachu a v minulé sezóně neodehrál za Bills ani jedno utkání. Podle posledních zpráv se mu však v přípravě na nový ročník NFL poměrně daří a má určitě velkou motivaci dokázat, že má pořád dostatek talentu a schopností na to, aby se dostal do své bývalé formy. Musí se mu však vyhnout zranění, která ho bohužel poslední léta pavidelně postihují.

Ofenzíva týmu New Englad Patriots vedená quarterbackem Tomem Bradym patří k nejlepší v NFL.


AFC SOUTH

Indianapolis Colts 

Peyton Manning! Pro mnohé nejlepší quarterback v NFL a pro mnohé hráč, který pravidelně selhává v klíčových zápasech sezóny. Ať je to jak chce, pravda je, že okolo tohoto muže je postaven celý tým. Na jeho výkonech stojí a padají Colts. Určitě, tak jako i v jiných týmech, i zde nalezneme více hvězd v útoku, wide receivera Reggieho Wayna nebo tight enda Dallase Clarka. V obraně určitě patří k nejlepším hráčům dvojice defenzivních endů Robert Mathis a Dwighta Freeney. Dá se říci, že s Colts je to každý rok podobné. Když složí fungující a efektivní obranu, mohou aspirovat na zisk Super Bowlu. Když ne, zase vyhoří v prvním kole play off, protože tam je Peyton tak či tak stejně dovede (hlavně když se člověk podívá na zbytek divize), která rozhodně nepatří k té nejkvalitnější v lize.

Jacksonville Jaguars 

Vyrovnaný tým, postavený na running game (běhové hře) okolo Mauricea Jonese-Drewa (minulý rok naběhaných 1,324 yardů). Vypadá to tak, že vedení Jaguars ztratilo trpělivost s QB Davidem Garrardem a tento rok draftovalo v prvním kole nového quarterbacka Blaine Gabberta, který by se měl stát novým lídrem Jaguars. Sledovat jak se daří růst a zlepšovat takovýmto quarterbackům, bývá často velmi zábavné. Mám ale pocit, že tak jak už to bývá, je i případ Jaguars během na dlouhou trať.

Houston Texans 

Velmi krátké shrnutí minulého roku – špičkový útok a katastrofální obrana. V tomto týmu najdeme nejlepšího running backa minulého roku (podle statistik) Ariana Fostera, který naběhal přes 1,600 yardů a skóroval 16 touchdownů. Najdeme zde i možná nejlepšího wide receivera v NFL Andre Johnsona. Ani quarterback Matt Schaub není z kategorie nejhorších. Takovýto útok ale kompletně „ničí“ obrana, která minulý rok nedokázala zastavit nikoho a nic. Důvod proč tomu tak bylo, má najít bývalý hlavní trenér Dallasu Cowboys Wade Phillips, kterého nečeká snadný úkol. Začínají pozoruhodně – změna obranného systému. I proto přemýšlím, jestli mám vůbec jmenovat hvězdu obrany Texans defenzivního enda Maria Williamse, který bude v nové 3-4 obraně, přesunut na pozici outside linebacker. Toho podle mě v novém systému nečekají lehké časy. Na druhou stranu obrana Texans už být horší stejně nemůže.

Tennessee Titans 

V Titans se v nové sezóně sejde pozoruhodná kombinace. Nový hlavní trenér Mike Munchak, nový, zkušený quarterback Matt Hasselbeck a špičkový running back Chris Johnson, který je považován za jednoho z nejlepších. Člověk opravdu nepotřebuje věšteckou kouli, aby předpověděl, že v zápasech Titans se bude běhat, běhat a ještě jednou běhat. V obraně může být pro mnohé atraktivní hra cornerbacka Cortlanda Finnegana, se kterým už ztratil nervy nejeden hráč soupeřova týmu (Andre Johnson by k tomu mohl říct svoje).

Indianopolis Colts patří díky čtyřnásobnému MVP Peytonu Manningovi k favoritům na zisk Super Bowlu
 

autor: Daniel Prekop


Kam Dál ?

Komentáře ke článku (celkem 17)

44576 Petersoniq napsal před 66 měsíci:
Ja som sa vdaka nahodne (pri prepinani TV) pozeranemu zapasu Patriots dostal k NFL a pohlcuje ma to stale viacej. Takze bolo rozhodnute.
38747 mafmaf napsal před 68 měsíci:
Dobrý článek. Ale já si už také vybral po svém. Klidně se mi můžete smát, ale hned od začátku jsem se rozhodl fandit týmům z měst, které jsem měl možnost navštívit. Bez ohledu na to, jaké mají statistiky, QB, ofense nebo defense. Takže dneska se to už rozrostlo na Falcons, Giants a 49ers.Ale je fakt, že poté, co jsem viděl i jiné zápasy, hlavně Broncos, nemohu nefandit ani Manningovi :-).

14003 Herr_Brewus napsal před 92 měsíci:
Brady nebo Manning, Colts nebo Patriots... toť otázka která mi nadává spát. Naštěstí jsou tady ještě mí oblíbenci, The Vikes a nepřekonatelný A.D :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Eli Manning

Eli Manning

Tým: Giants (#10)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2003


Eli Manning se narodil do fotbalové rodiny. Jeho otec Archie strávil většinu své profesionální kariéry v týmu New Orleans. Dvakrát byl vybrán do Pro Bowlu, výraznějšího… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Lateral Pass

Lateral pass je název pro přihrávku, která neletí dopředu (forward pass) ale dozadu. Teprve po chycení míče, může hráč běžet dopředu. Lateral Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | on-line 4972×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4