NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Křížový výslech komentátorů Nova Sport

sobota 14. července 2012, 18:08 Pro zpestření víkendu jsme si pro Vás připravili křížový výslech komentátorů Nova Sport – Bohumila Rajchla a jeho kolegy, který vystupuje pod přezdívkou Doktor. Otázky si kladli komentátoři sami, jak je zrovna napadlo. Kdo měl nejlepší draft? Postoupí Giants do playoff? Kdo bude mít lepší kariéru? RGIII nebo Andrew Luck? Odpovědi na tyto a jiné otázky se můžete těšit v následujícím rozhovoru s komentátorskou dvojicí Nova Sport.

Křížový výslech komentátorů Nova Sport Komentátoři Nova Sport si myslí, že se Giants letos neprobojují do playoff

Tak jak se těšíš na novou sezónu? Který tým bys rád okomentoval na Nova Sport?

Bohumil Rajchl: Už se nemůžu dočkat. Půlroku bez fotbalu je strašně dlouhá doba. Začínám mít silné abstinenční příznaky. Z osobního hlediska bych nejraději okomentoval Denver Broncos. Jsem velice zvědavý na Peytona Manninga a na to, kam to s ním Denver dotáhne. Ale jinak je mi to jedno. Každý tým má mnoho zajímavých hráčů. Přeju si jen to, abychom opět měli štěstí na dramatické zápasy do posledních vteřin a lidé se u jejich sledování bavili.

Doktor: Tak jsem si říkal, že závidím muslimům, že jejich Ramadán trvá jen jeden měsíc. Jakmile propadneš americkému fotbalu, tak Ti od února do září připadá celý život takový bezbarvý a bez náplně – je to fakt droga. Jinak já bych rád komentoval v prvním týdnu Detroit, ve druhém Detroit, ve třetím Detroit, a až bude mít Detroit bye week, tak reprízu Detroitu z minulého týdne.

Detroit nebude mít s kým hrát, jelikož do začátku sezóny zavřou většinu jejich hráčů do vězení za řízení pod vlivem marihuany. Nemyslíš?

Doktor: To je pravda, ale třeba se bude moci hrát místo na Ford Fieldu ve vězení. Tam budeme mít převahu. Ale vážně, rád bych měl v nabídce Buffalo Bills s jejich skvělou defenzivní lajnou, Redskins proti Eagles, ale nejvíc se těším na KC Chiefs – ti budou podle mě letos úžasní.

Bohumil Rajchl: Nebudou, protože nemaj quarterbacka. S Mattem Cassellem to daleko nedotáhnou. Mají skvělý tým, ale na nejdůležitější pozici mají velkou slabinu.

Doktor: Podívej se na Denver, kam až to dotáhli, aniž by museli hodit balón. Jamaal Charles bude letos Comeback Player of the Year, Tony Moeaki zazáří na pozici tight-enda a Eric Berry pokryje větší prostor než Revis. Ale hlavně, ať už to začne…

Který tým měl podle Tebe nejlepší draft?

Bohumil Rajchl: Colts, protože si vzali Lucka. :-) Celkově bych řekl, že Patriots, a musím uznat, že i Chargers se letošní draft dost povedl. Steelers posílili pomocí draftu svou ofenzivní lajnu. Dobře draftovali Bengals, Bills a bohužel i Lions.

Doktor: No, já taky musím uznat, že Chargers se letošní draft skvěle podařil. Ale na první místo bych dal asi Bengals – Drew Kirkpatrick byl po Claibornovi druhý nejlepší cornerback, Kevin Zeitler nejlepší guard a získání Devona Stilla na pozici defensive tackla a Mohameda Sana coby druhého wide receivera k A. J. Greenovi byla opravdu trefa do černého. Tahle franchise jde neskutečně nahoru, myslím si, že Steelers i Ravens budou mít s nimi letos plné ruce práce.

Ravens přišli o Terrella Suggse, jelikož si přetrhl achillovku. Do jaké míry to ovlivní skvělou defenzívu Ravens?

Doktor: Zásadně. Suggs byl defenzivním hráčem roku – tím je řečeno naprosto vše. Je pravda, že Ravens zasáhla boží prozřetelnost, když ještě před tímhle zraněním draftovali Courtneyho Upshawa z Alabamy, ale Suggs to prostě není. No a vzhledem k tomu, že Ray Lewis, ani Ed Reed už mladší nebudou, tak si myslím, že letos čeká Ravens hodně těžká sezóna. Myslím si, že budou mít práci už jen postoupit do playoff.

Bohumil Rajchl: Uznávám, že Suggs je velmi důležitým hráčem Ravens, ale že by se Ravens nedostali do playoff? Seš si jistej, že stejně jako hráči Lions nehulíš? V posledních čtyřech letech se tam vždy probojovali. V loňské sezóně vyhráli bez Raye Lewise čtyři zápasy. Ravens v playoff budou.

Doktor: No, ale těch pět zápasů vyhráli s Terrellem Suggsem, víš? A k tomu si přidej rapidně se zlepšující Bengals, Cleveland Browns, kteří s Weedenem a Richardsonem nebudou tak úplně marní, a konstantní Steelers a vyjde ti, že to letos bude určitě složitější než loni. Pro Ravens by bylo paradoxně lepší letos nepostoupit, konečně by totiž pochopili, že s Flaccem se prostě k Lombardi Trophy nedostanou.

Který nově podepsaný volný agent bude mít pro svůj tým největší přínos? A doufám, že neřekneš Mario Williams.

Bohumil Rajchl: Nebyl to přímo volný agent, ale myslím si, že Brandon Marshall, který byl vyměněn do Chicaga, může dodat ofenzívě Bears nový rozměr. Když k tomu připočtu, že se s Cutlerem dobře znají z dob, kdy hráli za Broncos, může nám tahle dvojice hodně předvést. Bears budou letos velmi nebezpeční. Ostatně jako loni, než se zranil Culter a Forte. Jinak, samozřejmě Mario Williams. Nejlepší defenzivní hráč, který byl letos na trhu s volnými hráči k dispozici. Jeden z nejlepších pass rusherů v NFL. Koho si čekal, že řeknu?

Doktor: No, samozřejmě, že bývalé hráče Chargers. Už několik let je jisté, že ten, kdo odejde z Chargers, se okamžitě zlepší a je obrovskou posilou pro svůj nový tým – viz Michael Turner, Darren Sproles, Laurant Robinson a další. Takže letos bych si vsadil na Mika Tolberta nebo Vincenta Jacksona – a nemůžu se netrefit.

Andrew Luck nebo RGIII?

Bohumil Rajchl: Andrew Luck. Myslím si, že letošní sezónu bude mít lepší RGIII, ale úspěšnější kariéru bude mít nakonec Luck. Bohužel pro něj se Colts nacházejí v „přestavovací fázi“, takže bude nějaký ten rok trvat, než budou konkurenceschopní.

Doktor: Tak, konečně se v něčem shodneme. Tohle vidím úplně stejně. NFL dominují pocket passers. Na Vicka a RGIII se dobře dívá, ale titulů asi moc nevyhrají. Ale někde jsem četl, že RGIII bude minimálně přínosem v tom, že aspoň někdo bude hrát Maddena za Redskins. Do téhle sezóny hrál za ně absolutní masochista, nebo někdo, kdo se při výběru týmu překliknul.

Je Trent Richardson novým Adrianem Petersonem?

Bohumil Rajchl: Osobně nejsem velkým fanouškem přirovnávání nováčků k hráčům, kteří díky svým výkonů dokázali, že jsou hvězdami NFL. Richardson má bezpochyby velký talent, ale zda je novým Adrianem Petersonem? To ukáže čas. Spíš se obávám toho, aby se Peterson po vážném zranění kolene dokázal vrátit do své bývalé formy.

Doktor: Jeden z našich čtenářů v diskusi napsal, že doufá, že Richardson je nový Adrian Peterson, když už nám toho starého zavřou. Tak, já doufám v to samé. Jinak souhlasím s tím, že Trent má před sebou pěkných pár yardů, než jej bude možné aspoň zčásti přirovnat k nejlepšímu running backovi v lize. Ale těm srovnáním se ubránit prostě nejde. Než dlouze popisovat, že Trent Richardson je typem running backa, který umí jak získávat krátké posuny středem obrany, tak má i skvělé rychlostní předpoklady pro dlouhé runy, je jednodušší říct, že je to nový Adrian Peterson.

Dostanou se letos Giants do playoff?

Bohumil Rajchl: Uff, to je opravdu těžká otázka. Loni se dostali do playoff z velké části díky fatálním kiksům Cowboys. V playoff předvedli následně spanilou jízdu a vyhráli Super Bowl. Letos mají nejtěžší los z celé ligy. Na druhou stranu odehrál Eli skvělou sezónu. Jejich pasová hra a pass-rush jsou jedny z nejlepších v NFL. Ale pokud chceš po mně jasnou odpověď, pak si myslím, že ne. Letos se do playoff neprobojují. Ale fanoušci Giants mohou zůstat klidní, jelikož, když říkám, že nepostoupí do playoff, tak se tam určitě dostanou…

Doktor: Takže další tým, který postihne Super Bowl slump? No, musím říct, že i v tom s tebou souhlasím. Cowboys vyztužili hodně svoji pass-defense, Redskins v čele s RGIII budou také o mnoho lepší a Eagles naplní letos podle mého názoru daleko více naděje, které se do nich vkládali, než minulý rok. Takže to bude pro Giants hodně těžké – tipl bych si, že ve své divizi skončí druzí a do playoff se nedostanou.

A co Saints? Dokážou se i přes tvrdé tresty za jejich bounty systém dostat do vyřazovacích bojů?

Bohumil Rajchl: Nepochybuju o tom. Mají Drewa Breese, který byl loni naprosto fantastický. Předpokládám, že letos budou jeho výkony podobné. Možná to bude znít trochu bizardně, ale myslím si, že je celá situace kolem odměňovacího programu může motivovat – zdravě naštvat. Hráči Saints se cítí nevinní, jak píší americké deníky: „It will be Saints againts the World.“ New Orleans hostí letos Super Bowl. Takže to je další motivace navíc. Myslím si, že "budou chtít vyhrát Super Bowl pro svého suspendovaného trenéra – Seana Paytona", který je podle mě mezi hráči Saints velmi oblíbený.

Doktor: I tady se shodneme – dokud budou mít Saints zdravého Breese, budou jen těžko k zastavení a playoff je nemine. On je prostě moc dobrý quarterback na to, aby svůj tým nedotáhl až do lednových bojů o Lombardi Trophy. Navíc mi něco říká, že Falcons letos nebudou tak silní jako loni. To, co předvedli v playoff proti Giants, byl nejodevzdanější výkon, jaký jsem kdy viděl. Něco v tom týmu neklape…

Kdo vyhraje letos Super Bowl?

Bohumil Rajchl: San Francisco 49ers.

Doktor: To říkáš ty, který jsi mi shodil Chiefs kvůli tomu, že mají Cassela? Nechceš mi snad tvrdit, že Alex Smith je lepší? Anebo se chceš jen zavděčit našemu čtenáři s nickem jonejo? Ne, já mám 49ers moc rád a po vyřazení Lions jsem jim v loňském playoff jednoznačně fandil. Dalo by se říct, že je to můj druhý nejoblíbenější tým v NFL. Ale Super Bowl může vyhrát jedině tým s elitním quarterbackem, a to prostě Alex Smith není. Já budu při svém tipu hodně odvážný – Houston Texans.

Komentáře ke článku (celkem 20)

15443 ny Giants-Super Bowl win napsal před 91 měsíci:
Giants stále bojují o play off,se Saints vám to trochu nevychází,ale dobrý :-)))
10896 Simi28 napsal před 96 měsíci:
názory, že komentování místních redaktorů je perfektní nesdílím, protože mi to dojem z footballu spíše kazí, ale to je pouze můj názor.. nicméně SB letos padne do klína Pats s Perfect season :-)
10876 Tomuio napsal před 96 měsíci:
Super tip na 49ers,měli na to už v loni,ale měli trochu smůlu a to říkám nejen jako jejich fanoušek :D

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Tom Brady

Tom Brady

Tým: Patriots (#12)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1999


Brady byl během 2000 NFL draftu vybrán v 6. kole, jako 199. hráč celkově týmem, New England Patriots. Ve své dosud mimořádně úspěšné profesionální fotbalové… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Two - Minute Drill

Nazývá se tak rychlý postup útoku, který se snaží dosáhnout touchdownu s minimálním počtem downů a za krátkou časovou dobu. Two - Minute Drill

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | off-line 4970×
Ježour | off-line 4532×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4