NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Lawrence Taylor prodává prsten pro vítěze Super Bowlu z roku 1991

pátek 18. května 2012, 8:53 Jeden z nejlepších hráčů v historii amerického fotbalu – Lawrence Taylor – prodává svůj prsten pro vítěze Super Bowlu XXV, který získal s New Yorkem Giants v roce 1991. Taylor se rozhodl prodat svůj prsten několik hodin poté, kdy současní hráči Giants obdrželi slavnostně prsteny za své vítězství v letošním Super Bowl. Předpokládá se, že Taylor prodává prsten z důvodu finanční tísně, do které se dostal po skončení fotbalové kariéry, a to kvůli svému „zhýralému životnímu stylu“.

Lawrence Taylor prodává prsten pro vítěze Super Bowlu z roku 1991 Lawrence Taylor hrál v letech 1981 až 1993 za New York Giants

Taylor nabízí svůj prsten k prodeji prostřednictvím online aukce. Podle zákulisních informací se o prsten zajímá dvanáct vážných uchazečů. Nejvyšší nabídka, která byla zatím učiněna, má hodnotu 45.960 dolarů. Aukce končí v sobotu a podle předběžných odhadů se cena prstenu může vyšplhat až na 100.000 dolarů.

Lawrence Taylor hrál v letech 1981 až 1993 za New York Giants na pozici linebackera. Za svou třináctiletou kariéru byl desetkrát vybrán do Pro Bowlu a All-Pro týmu. Třikrát byl zvolen defenzivním hráčem roku. V roce 1986 byl zvolen ofenzivním hráčem roku a dvakrát vyhrál s Giants Super Bowl. V roce 1999 byl vybrán do fotbalové síně slávy.

Taylor se ve své biografii přiznal k závislosti na kokainu, který začal užívat během svého prvního roku v NFL. Poté, kdy ukončil kariéru, se sice v roce 1995 podrobil odvykací kúře, ale dvakrát byl zatčen za to, že si chtěl koupit kokain od policistů, kteří předstírali, že jsou dealeři drog. „Viděl jsem kokain jako jediný světlý bod mé budoucnosti. Byl jsem na tom velmi špatně. Můj dům vypadal jako drogové doupě,“ píše ve své biografii Taylor, který dvakrát neprošel drogovými testy a který se rovněž přiznal k tomu, že drogové testy obcházel tak, že dopingovým komisařům podstrčil vzorek moči svých spoluhráčů. V květnu roku 2011 byl po dohodě odsouzen k šestileté podmínce za to, že měl sex s nezletilou prostitutkou, kterou zároveň „opatroval“.

Přestože se dá jeho osobní život označit za „zhýralý“, zapsal se do světa profesionálního fotbalu jako jeden z nejlepších obránců všech dob. „Lawrence Taylor měl ze všech hráčů, které jsem kdy viděl, největší vliv na fotbal. Změnil způsob, jakým se hraje defenzíva, způsob, jakým se dělá pass-rush, způsob, jakým hrají linebackeři, a způsob, jakým ofenzíva blokuje linebackery,“ prohlásil o Taylorovi legendární trenér a komentátor John Madden.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 10)

142234 tomask25 napsal před 10 měsíci:
Prsťeň je hmotoným odkazom  pre tých ktorí niečo v tomto športe dokázali.Je určený len víťazom ktorí mali to šťastie dôjsť do vytúženého cieľa.Isto je možné kúpiť dnes všetko ale potom sa stáva uź len prsteňom stráca svoju výpovednú hodnotu.Je to smutné.
10027 Jikin napsal před 90 měsíci:
tak pak nevím kdo pustil placku..
10019 splendead napsal před 90 měsíci:
Pollert prodal 2 olympijské medaile, ale nebylo to kvuli finančním problémům. Peníze za ně věnoval na charitu.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Eli Manning

Eli Manning

Tým: Giants (#10)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2003


Eli Manning se narodil do fotbalové rodiny. Jeho otec Archie strávil většinu své profesionální kariéry v týmu New Orleans. Dvakrát byl vybrán do Pro Bowlu, výraznějšího… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Fake Punt

Triková hra útočícího týmu, jejímž cílem je překvapit obranu. Fake punt se používá při čtvrtém downu (posledním pokusu k získaní 1. downu). Ůtočící… Fake Punt

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za říjen 2019:

jana_fkt | off-line 120 bodů
Boubel | off-line 115 bodů
Didi | off-line 115 bodů
Keka | off-line 110 bodů
gaučový odborník | off-line 4499×
DebiQue | off-line 4114×
Ježour | off-line 3915×
formic | on-line 3861×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4