NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Majitelé týmů chtějí na stadióny přilákat více fanoušků

středa 4. července 2012, 19:44 Jelikož ubývá podle nejnovějších statistik diváků, kteří chodí sledovat zápasy NFL přímo na stadióny, rozhodli se majitelé týmů zavést pro příští sezónu několik novinek, aby přiměli fanoušky opustit pohodlí svého domova a šli sledovat zápasy přímo na stadión.

Majitelé  týmů chtějí na stadióny přilákat více fanoušků Počet divaků na stadiónech rok od roku klesá

Jednou z takovýchto novinek bude skutečnost, že vybraní hráči dostanou ruchové mikrofony, a tak budou moci fanoušci na stadiónu pomocí speciální aplikace slyšet přes své smartphony, co takový hráč na hřišti říká. Podobný systém již několik let úspěšně funguje, avšak pouze pro televizní vysílání a nikoli přímo na stadiónech.

Další novinkou, o které se v NFL diskutuje, je ta, že by fanoušci mohli poslouchat debatu rozhodčích ohledně „kontroverzních rozhodnutí“. Výkonný ředitel obchodních operací NFL – Eric Grubman – však řekl, že zavedení takovéto novinky je „v nedohlednu“. Nicméně NFL souhlasila s tím, že diváci na stadionech budou moci od příští sezóny sledovat ty samé záběry, které vidí hlavní rozhodčí, když jde pomocí videa přezkoumávat spornou situaci. Na každém stadiónu bude rovněž zavedeno wifi připojení k internetu.

Od roku 2007 klesla průměrná návštěvnost NFL zápasů o 4,5 %. Dvacet z třiceti dvou týmů nabízí na svých webových stránkách stále k prodeji permanentky na letošní sezónu. Jeden lístek na základní část NFL stojí v průměru 77,34 dolarů (1.570 českých korun). Za pivo na stadiónu zaplatí fanoušek 7,20 dolarů (146 českých korun), za hot dog pak 4,77 dolarů (97 korun) a za parkování u stadiónu 25,77 dolarů (523 českých korun). Sečteno podrženo, když si zakoupíte lístek na zápas NFL, zaparkujete na stadiónu a sledování zápasu si zpříjemníte jedním pivem a hot dogem, zaplatíte celkem 2.336 korun.

„Sledování zápasů z pohodlí domova se zlepšilo a zlevnilo, to však, jak se zdá, neplatí pro sledování zápasů přímo na stadiónu. To je trend, se kterým musíme něco udělat,“ řekl Grubman.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 9)

11214 enougher napsal před 84 měsíci:
2500 za 4 hodiny kvalitni zabavy v NFL vs 200kc za listek na Gambrinus ligu 

vic netreba psat
10778 Packer napsal před 85 měsíci:
Jako u každého sportu, v každé zemi, jsou bohužel i v NFL týmy, které prostě svůj stadion nenaplní, ani kdyby diváci chodili za hráči do šaten a mohli se s nimi rozcvičovat, a na druhé straně týmy, které mají vyprodáno snad na deset let dopředu, i přes nepohodlný stadion (GB).
10777 senrim napsal před 85 měsíci:
Jedna věc je třeba brát z nadhledem, a to jsou ceny.. v Americe je taková ta cenová "politika" trochu jinde, nemůže se to jen tak převádět na český koruny, protože tam vydělavaj a věci stojej jinak. Kdybych to lajcky převedl tak jestli je všechno vyjde v přepočtu na 2400 Kč, tak je to to samé, jako kdyby to tady stálo 1500-1600, protože v americe v přepočtu na ČR vydělávaj o hodně víc, ale také víc platěj třeba za jídlo atp. Pro srovnání, když jdou do restaurace na nějaký jednoduchý jídlo a levný, tak je stojí třeba 10 dolarů, to je pro ně levný jídlo... pro nás je to třeba 90 kč, ale je to v podstatě ekvivalent.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: College Football

Liga amerického fotbalu, kterou hrají univerzitní týmy a studenti vojenských akademií. Tento univerzitní americký fotbal je velmi populární a sledovaný. College Football

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červen 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4218×
DebiQue | off-line 4051×
Aleš | off-line 3561×
formic | off-line 3557×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4