NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Manning podepsal s Broncos kontrakt na 96 milionů dolarů

úterý 20. března 2012, 20:46 Peyton Manning se dohodl s Broncos na podmínkách pětiletého kontraktu
na 96 milionů dolarů. Podle zákulisních informací si Manning v příští sezóně vydělá 18 milionů dolarů. Za rok 2013 a 2014 mu Broncos vyplatí přes 40 milionů dolarů, v roce 2015 a 2016 si vydělá 19 milionů dolarů.

Manning podepsal s Broncos kontrakt na 96 milionů dolarů Peyton Manning a jeho nová uniforma

Broncos se podle zákulisních informací v současnou chvíli soustředí na to, aby vyměnili svého bývalého starting quarterbacka – Tima Tebowa – do jiného týmu. Během minulého týdne řekl Tebow svým přátelům, že není překvapený, že jej chtějí Broncos v současné situaci vyměnit.

„Já a Brad jsme byli s Timem minulý týden na večeři a nemyslím si, že byl překvapen tím, že si Manning vybral nakonec Broncos,“ řekla médiím Monica Culpepper, která je manželkou bývalého hráče univerzitního týmu Florida Gators a Tebowowa dobrého přítele – Brada Culpeppera. „Tim ve vší upřímnosti řekl: ‚Chybí mi domov. Chybí mi Jih. Doufám, že skončím někde na Floridě.’”

Není příliš velkým překvapením, že by Tebow chtěl opět hrát na Floridě, kde dvakrát vyhrál s univerzitním týmem Floridou Gators národní titul a v roce 2007 získal Heisman Trophy.

Největší podíl na tom, že Denver získal Manninga do svého týmu, má vedoucí fotbalových operací Broncos – John Elway, který jako quarterback dovedl Broncos k zisku Super Bowlu a který je členem fotbalové síně slávy. Elway nikdy nevěřil, že Tim Tebow vylepší svou házecí techniku natolik, aby se z něj stal elitní quarterback. Získání čtyřnásobného nejužitečnějšího hráče do týmu byla pro Elwaye ideální příležitostí k tomu, jak nahradit Tebowa na pozici starting quarterbacka Broncos, aniž by proti sobě popudil fanoušky, kteří nedají na svého oblíbence dopustit.

Manning, který oslaví v sobotu šestatřicáté narozeniny, vynechal kvůli několikanásobné operaci krku loňskou sezónu a 7. března byl po čtrnácti letech propuštěn z Indianopolisu Colts. Za svou kariéru byl čtyřikrát zvolen nejužitečnějším hráčem NFL, jedenáctkrát vybrán do Pro Bowlu, osmkrát do All-Pro týmu, v roce 2007 vyhrál s Colts Super Bowl a zároveň byl zvolen nejužitečnějším hráčem Super Bowlu.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 15)

8706 ny Giants-Super Bowl win napsal před 101 měsíci:
Peyton je dobrý,snad je plně fit.
8703 dedy napsal před 101 měsíci:
PM je určitě super hráč, ale přijde mi to divný, proč ho Colts už nechtěli, jestli je úplně zdravej, já bych mu tak dlouholetý kontrakt nedal
8696 Lubosinho napsal před 101 měsíci:
Žeby si brali príklad z dream team. :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Aaron Rodgers

Aaron Rodgers

Tým: Packers (#12)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2004


Víte, co je?

Pojem: End Zone

V doslovném překladu koncová zóna. Zóna hřiště, která se nachází na obou koncích hrací plochy. End Zone je ohraničena tzv. goal line (čára přes kterou… End Zone

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za červenec 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5018×
formic | off-line 4974×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4494×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4