NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Marion Barber ukončil kariéru

sobota 24. března 2012, 11:00 Během včerejšího dne oznámil running back Marion Barber, že ve svých osmadvaceti letech ukončil profesionální fotbalovou kariéru. Předtím, než podepsal během minulého srpna dvouletý kontrakt s Chicagem Bears, odehrál šest sezón za Dallas Cowboys.

Marion Barber ukončil kariéru Braber odehrál většinu kariéry za Dallas Cowboys

„Chci poděkovat každému, kdo mi dal příležitost hrát. Jsem velmi vděčný za to, že jsem mohl hrát za dva nejslavnější kluby NFL,“ prohlásil Barber na oficiální webové stránce klubu. „Chci poděkovat každému, kdo mi pomohl k tomu, abych se stal lepším hráčem. Dlužím to mnohým trenérům. Jsem velmi vděčný majitelům a klubům, za které jsem hrál. Na závěr bych chtěl poděkovat fanouškům za podporu a inspiraci, kterou mi dali.“

Barber ukončil kariéru den poté, kdy Bears oznámili, že se dohodli s bývalým running backem Oaklandu Raiders – Michaelem Bushem – na čtyřletém kontraktu na 14 milionů dolarů. Bush bude místo Barbera druhým running backem za Matta Forteho.

Poté, kdy vynechal Barber kvůli poraněnému lýtku první tři zápasy minulé sezóny, naběhal 422 yardů a skóroval 6 touchdownů. Následně vynechal kvůli jinému zranění lýtka poslední dva zápasy základní části.

Pravděpodobně dva nejzapamatovatelnější momenty z minulé sezóny byly zároveň jedny z jeho nejhorších. Oba se odehrály v zápase proti Denveru Broncos a nakonec stály Bears vítězství. Necelé dvě minuty před koncem zápasu vedli Bears poměrem 10:3 a měli míč v držení. Když se Bears rozhodli pro „klasické zdržování“ pomoci běhové hry, vběhl Barber do autu, čímž zastavil čas a daroval tak Denveru cenné vteřiny, díky kterým vyrovnali Broncos zápas a muselo se prodlužovat. V prodloužení se Barber dopustil fumblu, který vedl k následnému 51yardovému field goalu Matta Pratera a konečnému vítězství Denveru. Shodou okolností bylo toto utkání jediným zápasem, ve kterém Barber naběhal během minulé sezóny přes 100 yardů.

Barber prožil nejlepší sezónu v roce 2006, kdy se 14 touchdowny vedl celou NFL v počtu skórovaných běhových touchdownů. V roce 2007 byl za 975 naběhaných yardů a 10 skórovaných touchdownů jedinkrát vybrán do Pro Bowlu. Během své sedmileté kariéry naběhal 4.780 yardů a skóroval 53 touchdownů.

Barberův bývalý spoluhráč – wide receiver Roy Williams – řekl, že nevylučuje, že se Barber opět vrátí do NFL. „Když už nemůžete dokončit celé salto vzad, je čas odejít,“ vtipkoval Williams. „Měl skvělou kariéru. Stále může hrát. Je to kamarád a osoba, která milovala tuhle hru. Pravděpodobně se vrátí ve stylu Bretta Favra.“

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 7)

8893 Jikin napsal před 100 měsíci:
hele určo Lambo má.. až dojdou chechtáky na benzín tak přileze..
8892 Jikin napsal před 100 měsíci:
a teď je Hanie v Denveru..
8891 Jikin napsal před 100 měsíci:
byl to i zápas kdy šlo o postup do PO, ale na druhou stranu obrana držela Denver jen na 3 bodech a Caleb Hanie nebyl schopnej ničeho..

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Larry Fitzgerald

Larry Fitzgerald

Tým: Cardinals (#11)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2003


Larry Darnell Fitzgerald Jr. byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 3. hráč celkově, týmem Arizona Cardinals. Od svého prvního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Forward Progress

Místo, do kterého doběhne hráč s míčem (ballcarrier), dokud není zastaven protihráčem. Z místa, na kterém byl pohyb hráče běžícího s míčem směrem dopředu… Forward Progress

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za květen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5011×
formic | off-line 4970×
Ježour | off-line 4532×
DebiQue | off-line 4486×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4