NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Peyton Manning je desátým nejlépe placeným sportovcem na světě

středa 20. června 2012, 9:16 Podle renomovaného časopisu Forbes, který sestavil žebříček „100 nejlépe placených sportovců světa“, je nejlépe placeným americkým fotbalistou quarterback Denveru Broncos – Peyton Manning, jenž se umístil na desátém místě. Forbes sestavoval žebříček na základě platů, bonusů, příjmů z reklamy, a to v období od června 2011 do června 2012. Manning, který se nedávno dohodl s Denverem Broncos na pětiletém kontraktu na 96 milionů dolarů, si na základě těchto kritérií vydělal za rok celkem 42,4 milionů dolarů. Mezi sto nejlépe placených sportovců světa se umístilo celkem třicet amerických fotbalistů, což je nejvíce ze všech sportovců. Celému žebříčku pak vévodí americký boxer Floyd Mayweather, který boxoval ve 43 zápasech, z nichž 26 vyhrál knockoutem, a který nebyl dosud poražen. Mayweather získal pět titulů mistra světa v pěti různých váhových kategoriích a podle časopisu Forbes si za rok vydělá 85 milionů dolarů. Mayweather byl nedávno odsouzen k 87 dnům vězení za to, že napadl svou přítelkyni.

Peyton Manning je desátým nejlépe placeným sportovcem na světě Boxer Floyd Mayweaher je nejlépe placeným sportovcem světa

Z amerických fotbalistů se v první dvacítce nejlépe placených sportovců světa umístilo včetně Manninga šest hráčů. Na 12. místě se umístil defensive tackle Baltimoru Ravens – Haloti Ngata (37,3 milionů dolarů za rok). Hned za ním skončil wide receiver Arizony Cardinals – Larry Fitzgerald (36,8 milionů dolarů za rok). Na 14. místě se umístil defensive tackle Detroitu Lions – Ndamukong Suh (36 milionů dolarů za rok). Na 15. místě skončil defensive end Caroliny Panthers – Charles Johnson (34,4 milionů dolarů za rok). Na 17. místě skončil defensive end Buffala Bills – Mario Williams, který v květnu podepsal šestiletý kontrakt na 100 milionů dolarů. Jeho celkový výdělek činí 33,2 milionů dolarů za rok. Dvacítku nejlépe placených sportovců světa uzavírá jeden z nejlepších motocyklových závodníků – Valentino Rossi. Třiatřicetiletý Ital získal sedm titulů v sérii MotoGP a jeho roční výdělek činí 30 milionů dolarů. Na třicátém místě se umístil mladší bratr Peytona Manninga, quarterback New Yorku Giants – Eli Manning. Dvojnásobný vítěz Super Bowlu a dvojnásobný nejužitečnější hráč Super Bowlu souhlasil nedávno s restrukturalizací svého kontraktu, aby tak uvolnil místo v platovém stropu Giants. Manning si za rok vydělá 26,6 milionů dolarů.

Časopis Forbes sestavil v květnu rovněž žebříček „100 nejlépe placených trenérů světa“. Na prvním místě tohoto žebříčku se „překvapivě“ umístil hlavní trenér New Englandu Patriots – Bill Belichick, který si podle časopisu Forbes vydělá 7,5 milionů dolarů ročně. Skutečnost je však taková, že Patriots platové podmínky jednoho z nejúspěšnějších trenérů v historii sportu úzkostlivě tají.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 6)

10492 Jikin napsal před 75 měsíci:
určitě by ho čekal výše.. 
10486 Lubosinho napsal před 75 měsíci:
A myslíš, že mu to vadí peňazí má po blud, iba, že by bol.....
10476 Jikin napsal před 75 měsíci:
v boxu se točí strašlivé peníze.. a Klitchko?? vždyť boxují jen jednou za rok tak nečekej, že budou někde nahoře..

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Patrick Willis

Patrick Willis

Tým: 49ers (#52)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 2006


Patrick Willis byl během NFL draftu 2007 vybrán v 1. kole, jako 11. hráč celkově, týmem San Francisco 49ers. Willis měl raketový vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Play-Action Pass

Speciální útočná akce, která vypadá jako rush, ale ve skutečnosti se jedná o pass. Play-Action Pass

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2018:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
DebiQue | off-line 3400×
Aleš | off-line 3276×
Luc123 | off-line 3186×
Doktor | off-line 3163×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4