NFL Scoreboard: aktuální výsledky NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Peyton Manning překonal rekord NFL v počtu hozených touchdownů

pondělí 20. října 2014, 9:11 Peyton Manning se v nočním zápase, ve kterém jeho Denver Broncos rozdrtili San Francisco 49ers 42:17, zapsal zlatým písmem do historie NFL. Manning v tomto utkání hodil 4 touchdowny. Ve své kariéře hodil již 510 touchdownů, díky čemuž o 2 touchdowny překonal rekord NFL Brett Favra v počtu nejvíce hozených touchdownů za kariéru.

Peyton Manning překonal rekord NFL v počtu hozených touchdownů Peyton Manning

I pro překonaní jednoho z "největších" rekordů NFL, Manning zůstal věrný své skromné a profesionální povaze. "Nejdůležitější ze všeho je, že jsem vyhráli," prohlásil Manning. Byla to vyjmečná noc, ale především díky tomu, jak hrál náš tým. Citím se velmi poctěn. Přemýšlím nad tím, jak moc jsem vděčen za všechny spoluhráče a trenéry, se kterýmy a pro které jsem kdy hrál."

Manningův rekordní 509. touchdown zachytil na konci druhé čtvrtiny wide receiver Demariyus Thomas. Favre potřeboval k vytvoření starého rekordu (508 touchdownů) 302 zápasů. Peyton jej stihl překonat za 246 zápasů. Druhý nejvyšší počet hozených touchdownů má na svém kontě mezi aktivně hrajícími quarterbacky Drew Brees, a to 374, což je o 135 touchdownů méně než hodil do dnešního dne Manning.

"Chci ti pogratulovat k překonání mého rekordu. Nepřekvapuje mě to. Jsi úžasný hráč a je radost sledovat tě při hře," prohlásil Brett Favre na obrazovce Mile High Stadium. "Užíval jsem si, když jsme hráli proti sobě. Přeju ti hodně úspěchů během zbytku tvé kariéry a sezóny. Ještě jednou gratuluji."

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 13)

38802 mafmaf napsal před 66 měsíci:
To s Manningem si pamatuji, dokonalé :-))
38748 mafmaf napsal před 66 měsíci:
Jak je tu zmíněn Broncos-Cowboys, pamatuji se na loňský (nebo už předloňský?) zápas těchto týmů a byl to jeden z nejlepších, co jsem viděl. Pravda, fotbal sleduji sice jen pár let, ale i tak - nádherný zápas.
38728 Jonash napsal před 66 měsíci:
Gratulace, už snad jen zisk druhého prstenu a bude mít všechno :)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Drew Brees

Drew Brees

Tým: Saints (#9)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2000


NFL kariéra v kostce Drew Brees byl během NFL draftu v roce 2001 v 2. kole, jako 32 hráč celkově, vybrán týmem San Diego Chargers. Nejlepší sezónu v… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: America's Team

Přezdívka týmu Dallas Cowboys, kteří jsou považováni za nejpopulárnější tým fotbalu s nejpočetnější základnou fanoušků. America's Team

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za duben 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4981×
formic | off-line 4903×
Ježour | off-line 4527×
DebiQue | off-line 4442×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4