NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Podle NFL komisaře Rogera Goodella by se měl Americký fotbal stát olympijským sportem

sobota 4. srpna 2012, 9:55 Když jsme se Vás na naší facebookovské stránce nedávno ptali, zda by se měl Americký fotbal stát olympijským sportem, někteří z Vás by to s nadšením uvítali a někteří z Vás to považovali za špatný vtip. Nejvyšší muž NFL – Roger Goodell – je toho názoru, že Americký fotbal by se měl „bezpodmínečně stát“ olympijským sportem.

Podle NFL komisaře Rogera Goodella by se měl Americký fotbal stát olympijským sportem NFL komisař Roger Goodell

Goodell ve včerejším rozhovoru řekl, že Americký fotbal udělal velký pokrok v tom, aby zaujal Mezinárodní olympijský výbor. „Podnikli jsme již mnoho kroků k tomu, abychom si vysloužili pozornost MOV. Myslím si, že máme čtyřiašedesát zemí, ve kterých se hraje Americký fotbal, a to je jeden z požadavků. Počet zemí, ve kterých se hraje Americký fotbal, neustále narůstá. Myslím si, že před pěti lety jich bylo pouze čtyřicet,“ řekl Goodell.

Goodell řekl, že nemá zatím stanovený termín, kdyby měl být Americký fotbal součástí Olympijských her. Avšak doufá, že Mezinárodní olympijský výbor bude se zájmem sledovat, jak oblíbenost tohoto sportu v mezinárodním měřítku pravidelně narůstá. Goodell poukázal na to, jak velký úspěch slaví NFL v Londýně, kde se od roku 2007 hraje pravidelně jeden zápas základní části. Podle Goodellových slov to nebude dlouho trvat a v Londýně se budou každoročně hrát dva zápasy základní části NFL. „Naším cílem je rozvíjet zájem o tuhle hru,“ řekl Goodell. „V Londýně a celém UK máme na fotbal fantastické reakce. Náš zápas základní části je tento rok opět vyprodán. Vážně uvažujeme o tom, že se zde v příští sezóně budou hrát dva zápasy NFL, a myslím si, že tento nápad uskutečníme. Je to odpověď na fantastickou reakci fanoušků a rozvoj této hry. Pokud se nám bude i nadále dařit rozvíjet Americký fotbal v Londýně  a reakce fanoušků bude i nadále takové, jaké jsou, může se stát, že budeme mít v Londýně klub.“

Ačkoli se dá z Goodellových slov vyčíst, že je doslova nadšený myšlenkou, aby byl Americký fotbal olympijským sportem, nevidí jeden z členů hráčské asociace NFL tuto možnost jako reálnou. „To bude dřív Michael Phelps hrát quarterbacka, než budou hráči NFL hrát na Olympiádě,“ prohlásil nejmenovaný člen hráčské asociace. Přestože by byla dominance výběru reprezentace USA oproti ostatním zemím doslova „děsivá“, účast na olympijských hrách by pro popularitu Amerického fotbalu byla obrovské plus.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 29)

39400 Marco Clinton-Dix napsal před 60 měsíci:
určitě tě by to bylo super a jelikož se v Evropě čím dál více rozrůstá tento sport myslím že má slibnou budoucnost
23688 lifilifi1982 napsal před 74 měsíci:
Vsetko co pises platilo do OH v Barcelone o hracoch NBA.  (ano, rozumiem rozdielu ze basket uz na OH bol aj predtym a slo len o nasadenie profesionalov v NBA).

Staci len aby sa Americky Fotbal rozsiril poriadne do vsetkych krajin na rozumnej urovni. Dat to na olympiadu by strasne povzbudilo uroven a zameranie krajin na rozvijanie a dotovanie tohoto sportu. A kludne zacat prve OH len s amatermi z USA (alebo univerzity ako tomu niekedy bolo v baskete a hokeji).

A po par rokoch - BUM dohodnut sa s NFL a pustit tam aj prifikov z NFL.  V NHL a NBA by vam mohli rozpravat svoje, hlavne v baskete ma olympijske zlato ohromnu prestiz a dostat sa do OH vyberu je pre vela hracov jednym z vrcholov ich kariery.
Nieco co by si este v 90. rokoch nikto nepomyslel. Takze dat tomu cas a ono to prijde
23312 juve_filip122 napsal před 74 měsíci:
To je skôr pravdepodobné, že sa vytvorí európska liga amerického futbalu...čo by vôbec nebolo na škodu.

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Michael Vick

Michael Vick

Tým: Eagles (#7)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2001


Michael Dwayne Vick byl v roce 2001 během NFL Draftu vybrán v 1. kole, jako 1. hráč celkově, týmem Atlanta Falcons (stal se tak prvním Africko-Americkým… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Free Agency

Trh s volnými hráči. Free Agency

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za říjen 2019:

jana_fkt | off-line 115 bodů
Boubel | off-line 110 bodů
Didi | off-line 110 bodů
Keka | off-line 105 bodů
gaučový odborník | off-line 4499×
DebiQue | off-line 4114×
Ježour | off-line 3915×
formic | off-line 3860×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4