NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Saints byli potrestáni za „odměňovací“ program

středa 21. března 2012, 20:02 Vedení NFL potrestalo New Orleans Saints za „odměňovací program“, podle něhož byli hráči v letech 2009 – 2011 odměňováni za to, že zranili protihráče. Potrestání proběhlo následujícím způsobem: Hlavnímu trenérovi Seanu Paytonovi bylo zakázáno vykonávat činnost po dobu jednoho roku, bývalý defenzivní koordinátor Greg Williams, který celý program řídil, byl suspendován na neurčito, generální manažer Mickey Loomis byl suspendován na prvních osm zápasů základní části a asistent trenéra Joe Vitt byl suspendován na šest zápasů a potrestán pokutou 100.000 dolarů. Celý tým Saints byl potrestán pokutou 500.000 dolarů a ztrátou práva volby v druhém kole draftu v roce 2012 a 2013.

Saints byli potrestáni za „odměňovací“ program Sean Payton byl potrestán zákazem činnosti na jeden rok

Vedení NFL informovalo ve svém prohlášení, že Sean Payton, Mickey Loomis a Joe Vitt nemají během svého trestu nárok na výplatu. Suspendace hlavního trenéra Seana Peytona je platná od 1. dubna. NFL komisař Roger Goodell informoval média o tom, že se po sezóně 2012 setká s Greggem Williamsem a upřesní výši jeho potrestání.

„Všichni jsme odpovědni za zdraví a bezpečí hráčů a čestnost hry,“ prohlásil Goodell. „Nebudeme tolerovat chování, které porušuje tyto priority. Nikdo není důležitější než tato hra a její pravidla. Respektování hry a lidí, kteří se jí účastní, nebude kompromitováno.“

„Kombinace elementů tohoto charakteru byla neobvyklá a neslýchaná,“ řekl Goodell. „Když se tři roky zaměřovali na hráče s cílem je zranit a tři roky za to dostávali peněžní odměnu, jsou v tom zainteresováni i trenéři, kteří tři roky vědomě a úmyslně porušují pravidla, pak nám nezbývá nic jiného, než zaslat účinnou konečnou zprávu o tom, že takovýto postup je absolutně neakceptovatelný a že v této hře pro něj není místo.“

Trest pro hráče, kteří se účastnili „odměňovací programu“, bude stanoven později, jelikož NFL stále projednává celou situaci s hráčskou asociací.

Detaily vyšetřování, které NFL zveřejnila v březnu, prozradily, že hráči Saints byli odměněni 1.000 až 1.500 dolary za to, že zranili protihráče, nebo jej vyřadili ze hry. Odměna se během playoff zdvojnásobila, ba dokonce ztrojnásobila. Největší odměny obdrželi hráči Saints díky tomuto programu v roce 2009, kdy vyhráli Super Bowl.

Bývalý defenzivní koordinátor Saints – Gregg Williams – se k celé věci přiznal a veřejně se za ni omluvil. Hlavní trenér Sean Payton a generální manažer Mickey Loomis se až týden poté, kdy je NFL obvinila, že neudělali nic proto, aby tento program zastavili, doznali, že se celý program „odehrál pod jejich dohledem“.

NFL dále řekla, že odměněno bylo tehdy 22 z 27 defenzivních hráčů Saints, kteří dostali oděmu za to, když zranili určené hráče, včetně quarterbacka Bretta Favra a Kurta Warnera.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 26)

8837 Jikin napsal před 83 měsíci:
a teď si vezmi, že by tam byl ještě nějaký likvidační faul na někoho, komu by to změnilo život..
Nechci se zastávat názoru, že další týmy toto praktikovali nebo praktikovat budou.. prostě to do sportu nepatří.. je škoda že to ovlivní průběh nové sezóny, ale nedá se nic dělat .. za chyby se platit musí..
8814 alex7er napsal před 83 měsíci:
ten koment nebyl proti tobe,ano ja beru jakykoli postich jako adekvatni (jen jako fanusek saints co se tesil na skvelou sezonu jsem zklamany,protoze neprijde).slo mi o komenty ktere nepripousti tu moznost, ze se tenhle system muze praktikovat i nekde jinde a veskery problem zacal a ted zkonci u Saints. Tak nejak jsem prave doufal, ze trest bude sice tvrdsi nez v pripade Pats a jejich spiclovani NY Jets ;) , ale ze az otolik prisnejsi...jak kdyz vemou diteti lizatko, jsem nestastny :( jiny tym kterymu bych fandil nemam. Leda se pridat k nekterymu z kamosu a vybrat si mezi Pats/Packers ... OMG
8811 mrkvaSK napsal před 83 měsíci:
Ano fandim Pats, Panthers a v druhej vlne aj Ravens a s kludnym svedomim poviem ze keby to jedno z tychto muzstiev spravilo tak to odsudim a nezastavam si ich. Tak ako som odsudil aj Belichicka ze jeho vinou prisli Pats k strate prveho vyberu v drafte, a aj to ze nebol vobec suspendovany mi prislo neprimerane. Je to sport a a ci uz podvadzanie alebo umyslene zranovanie hracov tam jednoducho nepatri ci uz tomu muzstvu fandim alebo nie. Viem ze max. mozna pokuta pre hraca alebo clena muzstva je 500k ale pre muzstvo je to malo a aj ked sa na to prijde v buducnosti v inych muzstvach tak takyto precedens je prd do vzduchu!!

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Brian Urlacher

Brian Urlacher

Tým: Bears (#54)
Pozice: Linebacker
Draft v roce: 1999


Brian Ulracher byl během NFL Draftu v roce 2000 vybrán v 1. kole, jako 9. hráč celkově, týmem Chicago Bears. Ulracher měl úžasný vstup do světa profesionálního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Fantasy Football

Strategická interaktivní online hra, ve které hráči řídí vlastní fotbalový klub (fantasy team). Cílem hry je zvítězit každý týden (během období kdy se… Fantasy Football

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za leden 2019:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
000 fruhba | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4061×
DebiQue | off-line 3789×
Ježour | off-line 3526×
Aleš | off-line 3514×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4