NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Tebow je nejpopulárnějším sportovcem USA

čtvrtek 12. ledna 2012, 16:00 Tim Tebow je v současné chvíli podle sportovní ankety televizní stanice ESPN nejpopulárnějším aktivním sportovcem v Americe.

Tebow je nejpopulárnějším sportovcem USA Tebow dovedl Broncos do playoff

Podle této ankety, která se vždy vyhodnocuje po uplynulém měsíci, se quarterback Denveru Broncos za měsíc prosinec umístil na prvním místě. Během osmnácti let, co ESPN anketu o nejpopulárnějšího sportovce vyhlašuje, se za daný měsíc pouze jedenáct různých sportovců – včetně Michaela Jordana, Tigera Woodse a LeBrona Jamese – stalo číslem jedna.

V prosincové anketě byl Tebow třemi procenty hlasujících zvolen za jejich nejoblíbenějšího aktivního sportovce, díky čemuž se umístil před Kobem Bryantem (2 %), Aaronem Rodgersem (1,9 %), Peytonem Manningem (1,8 %) a Tomem Bradym (1,5 %). V anketě hlasovalo 1.502 Američanů ve věku dvanácti let a více.

Zakladatel a ředitel této sportovní ankety – Rich Luker – k Tebowově úspěchu řekl: „Když to porovnáte, pak se Tim Tebow dostal na vrchol ještě před tím, než dohrál svou druhou profesionální sezónu. Tigeru Woodsovi to trvalo tři roky, LeBronu Jamesovi osm a Kobyemu Bryantovi jedenáct let. Myslím si, že se ocitáme na prahu nové éry sportovních hvězd.“

Tebow se stal teprve šestým sportovcem, který se od roku 2007 umístil v měsíčním hlasování na prvním místě. Těmi dalšími jsou Brett Favre, Peyton Manning, Tiger Woods, Kobye Bryant a LeBron James.

„Je to vzrušující a zároveň to odráží sentiment sportovních fanoušků,“ dodal ředitel marketingu ESPN – Artie Bulgrin.

Tim Tebow, jenž je v Americe populární kvůli své touze po vítězství, schopnosti motivovat spoluhráče a své pevné víře v Boha, se stal startujícím quarterbackem Denveru v pátém týdnu sezóny, kdy nahradil Kylea Ortona. Během nedávné skončené základní části NFL dokázal Tebow několika senzačními comebacky zvrátit v posledních vteřinách průběh zápasu ve prospěch svého týmu a poprvé od roku 2005 dovedl Broncos do playoff.

Broncos se v prvním kole závěrečných bojů o Super Bowl střetli s šestinásobným vítězem ligového titulu – Pittsburghem Steelers. Broncos dokázali v prodloužení, ve kterém Tebow našel v první akci nastaveného času přesnou přihrávkou Demaryiuse Thomase, který nejdříve setřásl corner backa Ika Taylora a poté dosprintoval skoro přes celé hřiště až do endzóny Steelers, porazit. Broncos tak postoupili do AFC Divisional Round, kde na ně čeká dvojnásobný nejužitečnější hráč NFL – Tom Brady – a jeho New England Patriots.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 23)

7183 Jikin napsal před 104 měsíci:
to je obrázek..
5544 harykk napsal před 104 měsíci:
tak o nějakém reprezentativním průzkumu nemůže být určitě vůbec řeč .... anketa je pořád jen anketa .... to že má tradici nezvyšuje její reprezentativnost a význam ...
Osobně jsem velice zvědav, jak se jeho kariéra bude vyvíjet dál ..... humbuk okolo Tebowmánie přesně odpovídá americké mentalitě ..... ono to po víkendu vychladne :)))
5540 Mazi napsal před 104 měsíci:
u 50 lidí jen 2%? No, pokud by se ptali, na otázku, kde jsou 3-4 možné odpovědi, tak bych řekl, že jo, ale jinak ne. Stále 1500 lidí neberu jako věrohodné pro průzkum v USA.Teoreticky, aby to bylo fér se museli ptát ve všech státech, dle podílu na celkovém obyvatelstvu, takže v Californii by se ptali cca 180 lidí, Floridě cca 90, Michiganu cca 50, Coloradu cca 24 a Wayomingu cca 2-3. A 2-3 lidé jsou na 500.000 (počet obyvatel wayomingu) málo. Nehledě na to, že samotné Colorado má 1,6% podíl na celkovém počtu obyvatel. Ale je to fuk....beru jako sranda anketu, ale vážně ji brát opravdu nelze :-)

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Joe Namath

Joe Namath

Tým: (#)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 1965


I přes těžké zranění kolene, které se Namathovi přihodilo na univerzitě v Alabamě, byl draftován do obou asociací, které tehdy existovaly. National Football League… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Draft Pick

Označuje pořadí, ve kterém jde hráč na řadu při draftu NFL. Existuje draft pick 1st – 32nd (první až třicátý druhý). Draft Pick

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za srpen 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 5020×
formic | off-line 4979×
Ježour | off-line 4533×
DebiQue | off-line 4506×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4