NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Terrell Suggs byl zvolen Defenzivním hráčem roku

neděle 5. února 2012, 11:52 Terrell Suggs získal od odborné komise dvacet jedna z padesáti hlasů. Na druhém místě se se čtrnácti hlasy umístil defensive end Minnesoty Vikings – Jared Allen. Na třetím místě skončil s šesti hlasy defensive tackle San Francisca 49ers – Justin Smith. Pět hlasů získal defensive end New Yorku Giants – Jason Pierre-Paul. Dva hlasy obdržel linebacker San Francisca 49ers – Patrick Willis – a jeden hlas obdržel linebacker San Francisca 49ers – NaVorro Bowman – a cornerback Green Bay Packers – Charles Woodson.

Terrell Suggs byl zvolen Defenzivním hráčem roku Terrell Suggs

„Žádný hráč nepracuje tak tvrdě jako Terrell Suggs,“ řekl hlavní trenér Baltimoru Ravens – John Harbaugh. „Myslím si, že kvůli jeho osobnosti to většina lidí nechápe a neuvědomuje si to. Tento hráč je velmi důsledný v pass rushy, běhové obraně, ve studování soupeřova útoku a ve studování podrobností hráčů, proti kterým má hrát, a proto je tak skvělý.“

Suggs zaznamenal během letošní sezóny 70 tackles, 14 sacks, 7 forced fumbles 2 interceptions. Svými výkony pomohl Ravens k bilanci 12-4 a vítězství v divizi AFC North. Ravens podlehli v AFC Championship Game New Englandu Patriots poměrem 23:20. Defenzíva Ravens povolila svým soupeřům skórovat 266 bodů, což ji řadí na třetí místo v celé NFL.

Suggsův spoluhráč – Ed Reed – byl zvolen defenzivním hráčem roku v roce 2004, linebacker Ray Lewis dokonce dvakrát, a to v roce 2000 a 2003.

Lewis řekl, že Suggs chápe, že jedna věc je být považován za skvělého pass rushera a druhá věc je být považován za kompletního defenzivního hráče, kterým je Suggs dnes. „Jsem hrdý na to, že můžu říct, že miluji to, jak dnes rozumí této hře,“ dodal Ray Lewis.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 12)

7707 madsin13 napsal před 92 měsíci:
Nevidím jediný důvod proč by měl cenu dostatl Jason Pierre-Paul, dobře měl o 2 a půl sacku víc, ale když se člověk koukne na počet FF a INT a celkově na to jak byl hráč prospěšný obraně svého týmu, tak si myslím že je cena udělena naprosto zaslouženě.
7164 Jikin napsal před 93 měsíci:
a Lombardi Trophy stačit nebude :-)
7161 Jikin napsal před 93 měsíci:
5 hlasů je málo, čekal bych větší boj..

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Calvin Johnson

Calvin Johnson

Tým: Lions (#81)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2007


Calvin Johnson byl během NFL draftu v roce 2007 vybrán v 1. Kole, jako 2. hráč celkově, týmem Detroit Lions. Johnson podepsal s Lions 6 letý kontrakt na $64 milionů… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Carry

Termín používaný v souvislosti s běhovou hrou. Carry

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za září 2019:

coach757 | off-line 125 bodů
koriOFB | off-line 125 bodů
Martinho1 | off-line 125 bodů
Mrucik | off-line 125 bodů
gaučový odborník | off-line 4343×
DebiQue | off-line 4080×
Ježour | off-line 3740×
formic | off-line 3699×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4