NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Tim Tebow se stal hráčem New Yorku Jets

čtvrtek 22. března 2012, 11:13 Denver Broncos vyměnili Tima Tebowa spolu s právem volby v sedmém kole draftu do New Yorku Jets za právo volby ve čtvrtém a šestém kole letošního draftu. Broncos chtěli Tebowa vyměnit do jiného týmu okamžitě poté, kdy podepsali s Peytonem Manningem pětiletý kontrakt na 96 milionů dolarů. Výměna byla v časných včerejších hodinách i přes počáteční obstrukce oficiálně potvrzena.

Tim Tebow se stal hráčem New Yorku Jets Jets budou Tebowa využívat především ve wildcat formaci

„Jsem vděčný, že se mnou zůstali i během tohoto bláznivého procesu,“ řekl Tebow během pozdní telefonické konference a několikrát opakoval, že je nadšený z toho, že se stal hráčem Jets a že bude hrát pod trenérem Rexem Ryanem.

Osm hodin poté, kdy oba týmy oficiálně prohlásily, že se dohodly na jeho výměně, byl celý proces pozastaven, jelikož Broncos chtěli, aby jim Jets uhradili předem přes 5 milionů dolarů z Tebowovy výplaty. Oba týmy se nakonec dohodly na tom, že každý zaplatí polovinu této částky, a tak byla výměna uskutečněna.

Generální manažer Jets – Mike Tannenbaum – řekl, že se nemohli s Broncos dohodnout na tom, jak vyřeší Tebowův plat. „Věděli jsme, co stálo v této smlouvě,“ řekl Tannenbaum. „Četli jsme ji, ale pochopili jsme ji jiným způsobem než oni. Na základě toho využili svého práva a předložili v průběhu návrh na změnu a alternativy.“

Jets i Broncos oznámili původně v 1 pm. východoamerického času, že se dohodli na výměně, ale Denver podle zákulisních informací následně navrhl, aby jim Jets uhradili část výplaty a bonusů, které Broncos již Tebowovi vyplatili.

Před začátkem sezóny 2011 obdržel Tebow předem výplatu ve výši 6,2 milionů dolarů. Podle smlouvy musí Jets předem uhradit Broncos Tebowovu výplatu za rok 2012, 2013 a 2014, tedy částku kolem 5 milionů dolarů. Jets nejprve váhali, zda požadovanou částku zaplatí, čehož se „v poslední chvíli“ snažili využít Jacksonville Jaguars.

Jaguars nabídli Denveru za Tebowa právo volby ve čtvrtém kole draftu a chtěli podle zákulisních informací uhradit požadovanou částku 5 milionů dolarů. Nicméně Broncos upřednostňovali nabídku Jets a rovněž Tebow preferoval New York díky podpoře, kterou mu vyjádřilo vedení a trenéři Jets .

Tebow odmítl spekulace o tom, že to byl právě on, kdo se měl rozhodnout, kam půjde. „Nezáleželo to na mně, protože to celé měli ve své moci Broncos,“ řekl Tebow a dodal, že Denver byl velmi „vstřícný“ v tom, jak celou situaci zvládl. „Zkrátka jsem se jen díval a čekal – stejně jako každý. Byl to zajímavý den.“

Tebowovi zbývá na jeho současném kontraktu dovršit tři roky. Za sezónu 2012 si vydělá 1,1 milionů dolarů a pravděpodobně se stane náhradníkem Marka Sancheze. Přesto může jeho přítomnost rozpoutat v Jets další vlnu kontroverze. Cornerback Antonio Cromartie v úterý večer napsal na svém Twitteru: „Nepotřebujeme Tebowa,“ a vyjádřil tak důvěru v starting quarterbacka Marka Sancheze.

Generální manažer Jets – Mike Tannenbaum – zdůraznil, že Jets mají důvěru v Sancheze. „Mark Sanchez byl a je naším starting quarterbackem,“ řekl Tannenbaum.

Tebow řekl, že měl ve středu se Sanchezem „skvělý rozhovor“, a dodal, že jsou již několik let přáteli. „Můj cíl je donutit ho, aby se zlepšil, a donutit sebe, abych se zlepšil,“ řekl Tebow. „Myslím si, že spolu budeme mít skvělý pracovní vztah a budeme mít skvělý vztah i mimo hřiště, což již máme několik let. On je prima chlap, skvěle se chová a já budu velmi poctěn, že se stanu jeho spoluhráčem,“ řekl Tebow s noblesou sobě vlastní.

Jets prodloužili před dvěma týdny se Sanchezem kontrakt na 40,5 milionů dolarů o tři roky. Tento fakt vyjadřuje důvěru Jets v jeho schopnosti, přestože se mu v minulé sezóně příliš nedařilo, za což si vysloužil i anonymní kritiku některých spoluhráčů, kteří o něm mimo jiné řekli, že je líný. Jets minulý týden podepsali také smlouvu s náhradním quarterbackem Detroitu Lions – Drewem Stantonem, zároveň mají na své soupisce bývalou hvězdu univerzitního týmu Alabam Crimson – Grega McElroye.

Jets však vidí v Tebowovi hráče, který může díky svým schopnostem ve wildcat formaci „změnit tempo hry“. V posledních letech sice využívali Jets s oblibou tuto formaci, ale před začátkem loňské sezóny přišli o její „stavební kámen“ – Bruce Smitha, který podepsal dlouhodobý kontrakt s Buffalem Bills. Současný ofenzivní koordinátor Jets – Tony Sparano – zavedl wildcat formaci do NFL v době, kdy byl hlavním trenérem Miami Dolphins.

„Je to jasné: chtěli, abych se stal jejich hráčem, abych konkuroval, abych se zlepšil jako quarterback, a pomohl svým spoluhráčům jakýmkoli možným způsobem,“ řekl Tebow. „Ať už bude má role jakákoli, udělám to nejlepší.“

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 35)

18780 panky napsal před 88 měsíci:
No hezky to dopadlo :D
8867 ny Giants-Super Bowl win napsal před 98 měsíci:
Tebow je dobrý,uvidíme jak se prosadí :-)
8829 Lubosinho napsal před 98 měsíci:
Tim to dá on nám ešte ukáže čo v ňom je. 

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Drew Brees

Drew Brees

Tým: Saints (#9)
Pozice: Quarterback
Draft v roce: 2000


NFL kariéra v kostce Drew Brees byl během NFL draftu v roce 2001 v 2. kole, jako 32 hráč celkově, vybrán týmem San Diego Chargers. Nejlepší sezónu v… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: AFC Championship Game

Finále AFC konference (semifinále playoff). Tým v který AFC Championship game zvítězí obdrží Lamar Hunt Trophy (cenu udělovanou vítězi konference AFC). AFC Championship Game

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za duben 2020:

+++ | off-line 0 bodů
0000Dunik13 | off-line 0 bodů
000 AndyGal | off-line 0 bodů
000 Bedyk | off-line 0 bodů
gaučový odborník | off-line 4981×
formic | off-line 4903×
Ježour | off-line 4527×
DebiQue | off-line 4442×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4