NFL Hot News: aktuální dění v NFL


NFL.cz > Redakce > Zajímavosti Velikost textu

Tomlinson uvažoval o tom, že by pokračoval v kariéře jako hráč Denveru Broncos

neděle 24. června 2012, 18:03 Running back San Diega Chargers, Ladainian Tomlinson, který před několika dny ukončil fotbalovou kariéru, řekl, že uvažoval o tom, že by pokračoval ve své kariéře jako hráč Denveru Broncos. Proč právě Broncos? Protože podle něj mají s Peytonem Manningem velkou šanci na vítězství v Super Bowlu, který se mu v jeho úspěchy nabité kariéře nepodařilo nikdy vyhrát.

Tomlinson uvažoval o tom, že by pokračoval v kariéře jako hráč Denveru Broncos LaDainian Tomlinson se svou rodinou

Jeden z nejúspěšnějších running backů v historii NFL řekl v sobotním rozhovoru: „Jediný tým, o kterém jsem uvažoval, byli Broncos, protože mají Peytona. Mluvil jsem s nimi. Tom (Condon – Tomlinsonův agent) s nimi jednal. Na chvíli jsem se zamyslel: ‚Je tohle to, co chci opravdu udělat?,’ a řekl jsem si: ‚Mají Peytona a mají dobrou obranu. S Timem Tebowem se v playoff dostali daleko. Co se jim asi podaří s Peytonem?’ Vážně jsem o tom přemýšlel,“ řekl Tomlinson. „Vyhrát Super Bowl byl jediný důvod, proč jsem uvažoval o Denveru. Ale v tu samou chvíli jsem si říkal: ‚Jak moc Vám zisk pro vítěze Super Bowlu v tuhle chvíli pomůže?’ Protože tohle nebyl tým, se kterým bych to chtěl dokázat.“ Tomlinson během rozhovoru rovněž řekl, že vždy doufal v to, že ukončí kariéru poté, co vyhraje s Chargers Super Bowl. „Kdybychom po devíti letech vyhráli Super Bowl, ukončil bych kariéru jako Charger, takže bych ani nešel do New Yorku.“

San Diego Chargers si vybrali LaDainiana Tomlinsona do svého týmu v prvním kole draftu v roce 2001. Během osmi sezón odehrál za Chargers 141 zápasů, ve kterých naběhal 12.490 yardů, skóroval 138 touchdownů, zachytil 530 přihrávek pro 3.955 yardů a 15 touchdownů. Tomlinson je držitelem rekordů Chargers v počtu naběhaných yardů, skórovaných běhových touchdownů a druhý v počtu skórovaných bodů (918). Tomlinson vedl dvakrát statistiky NFL, a to v letech 2006 a 2007 v počtu naběhaných yardů. V roce 2006 byl za své výkony zvolen nejužitečnějším hráčem ligy. Během své dvanáctileté kariéry v NFL byl pětkrát vybrán do Pro Bowlu, šestkrát do All-Pro týmu a do NFL týmu desetiletí. Tomlinson je držitelem bezpočtu rekordů Národní Fotbalové Ligy, včetně rekordu v počtu skórovaných běhových touchdownů za sezónu (28).

Po sezóně 2009 byl kvůli častým zraněním, na running backa vysokého věku, a klesající výkonnosti ze San Diega propuštěn. Nakonec se dohodl s New Yorkem Jets na dvouletém kontraktu na 5,2 milionů dolarů s cílem vyhrát na sklonku kariéry Super Bowl. Bohužel se mu Lombardi Trophy získat nepodařilo. Tomlinson bude v následujících letech jistě vybrán do fotbalové síně slávy.

autor: Bohumil Rajchl

Komentáře ke článku (celkem 2)

10614 Jikin napsal před 79 měsíci:
zasloužil by.. máš pravdu..
10548 Lubosinho napsal před 79 měsíci:
No Super Bowl je to jediné čo nezdobí jeho kariéru. 

Pro vkládání komentářů se, prosím, přihlaste kliknutím zde.


Představujeme:

Larry Fitzgerald

Larry Fitzgerald

Tým: Cardinals (#11)
Pozice: Wide Receiver
Draft v roce: 2003


Larry Darnell Fitzgerald Jr. byl v roce 2004 během NFL draftu vybrán v 1. kole, jako 3. hráč celkově, týmem Arizona Cardinals. Od svého prvního… Více informací o hráčovi

Víte, co je?

Pojem: Blind Side

Strana, na kterou Quarterback nevidí a je na ní tedy „slepý“. Blind Side

Víte, co je?

Fanoušci s nejvíce body za prosinec 2018:

Dwathen | off-line 110 bodů
ras15 | off-line 110 bodů
vaccarona | off-line 110 bodů
b4tch | off-line 105 bodů
gaučový odborník | off-line 3710×
DebiQue | off-line 3672×
Aleš | off-line 3429×
Luc123 | off-line 3322×
PS4

Šéfredaktor na Twitteru:

Doktor na Twitteru:

PS4